MŞÜ 60 BİN 828 KİTAP İLE GELECEĞE IŞIK TUTUYOR
Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Merkezi Kütüphanesinde, öğrencilere ve personellere çağdaş bir bilgi aktarımıyla bilgi paylaşımı hizmeti sunuluyor. Malazgirt şubesiyle toplamda 60 bin 828 basılı ve 335 elektronik kitap hizmetinin sunulduğu Merkezi Kütüphane Türkiye´de ise 22. Sırada yerini alıyor.
Tarih: 21.12.2019 17:17:25/ 291okunma / 0yorum

Muş Alparslan Üniversitesi´nde 9 bin 350 metrekare alan üzerine kurulu olan, basılı bilgi kaynaklarının yanı sıra elektronik ortamda sunulan veritabanları, abone olunan dergilerle öğrencilere ve personele çağdaş bir bilgi aktarımı ile bilgi paylaşımı hizmeti sunulan kütüphanede aynı anda 600 kişilik çalışma alanı, sesli ve sessiz ders çalışma alanları bulunuyor.

Kütüphaneyle ile ilgili MŞÜ Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkan Vekili Mehmet Nuri Özdemir, Malazgirt İlçe Şubemizle birlikte 60 bin 282 materyalin olduğunu söyledi.

Kütüphane, akademik dönem içinde hafta içi her gün 08.30-17.00 saatleri arasında okuyucusuna açık olduğunu ifade eden Özdemir, “Öğrencilerimiz, açık raf sistemiyle, gelip raflardan kitaplarını alıp, mevcut ders çalışmalarımızda derslerine çalışıyorlar. İsteyen öğrenci ve akademisyen arkadaşlarımız raflardan kitapları alarak ödünç verme ve ödün alma raflarına gidip, orada ödünç kitabını alıp belirttiği sürede kitaplardan faydalanarak süresinde geri getirebilirler. İstenildiği zaman da sistemde süre uzatımı da yapabilirler” dedi.

“DİĞER ÜNİVERSİTELERE NAZARAN DAHA İYİ DURUMDA”

Kütüphanenin, yeni kurulan diğer üniversitelere nazaran daha iyi durumda olduğunu vurgulayan Özdemir şöyle konuştu: “Bölgemizdeki nadir binalardan biridir. 4 katlı kütüphanemizin zemin katında konferans salonu, bilgisayar ve dil laboratuarlarının yanı sıra ödünç alma ve ödünç verme reyonlarımız var. Laboratuarda öğrencilerimiz ücretsiz olarak bilgisayarlardan faydalanabiliyorlar. Kütüphanemiz, 08.30-19.00 saatleri arasında öğrencilerimize hizmet vermektedir. Diğer katlarda ise, idari bölümlerin yanı sıra değişik branşlardaki kitap reyonlarımız var. Ayrıca öğrencilerimizin grup çalışması yapabilecekleri odalarımız var. Kütüphanemizde hem sessiz çalışma ortamı da grup çalışma yapılabilecek alanlarımız mevcut.”
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: KİTAP GELECEĞE IŞIK TUTUYOR
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
KADINLAR ARICILIĞI TERCİH ETMEYE BAŞLADI
KADINLAR ARICILIĞI TERCİH ETMEYE BAŞLADI
Muş´ta, Tarım ve Orman Bakanlığı´nın desteğiyle bal üretimine kadın eli değdi.
KARADAĞ, TRT GAP DİYARBAKIR RADYOSU´NUN KONUĞU OLDU
KARADAĞ, TRT GAP DİYARBAKIR RADYOSU´NUN KONUĞU OLDU
Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Rektör Yardımcısı ve Uygulamalı Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yaşar Karadağ TRT GAP Diyarbakır Radyosu´nun konuğu oldu. Programda TAGEM (Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürlüğü) tarafından desteklenen Goji Berry (Kurt Üzümü) hakkında detaylı bilgiler verdi.
ASFALT ÇALIŞMASI HÜRRİYET MAHALLESİNE GEÇTİ
ASFALT ÇALIŞMASI HÜRRİYET MAHALLESİNE GEÇTİ
Muş Belediyesi üstyapı çalışmaları kapsamında mahallelerdeki yolları asfaltlamaya devam ediyor. Çalışmaları inceleyen Belediye Başkanı Feyat Asya, tahrip olan yolların onarımını da yaparak bu konuda yaşanan sorunları ortadan kaldırdıklarını belirten “Yolları modern bir görünüme kavuşturmak için özel bir çaba sarf eden Muş Belediyesi, doğalgaz, su, kanalizasyon gibi alt yapı çalışmalarının tamamlandığı yolları tamamen yeniliyor” dedi
PANCAR ALIM KAMPANYASI BAŞLADI
PANCAR ALIM KAMPANYASI BAŞLADI
Malazgirt ilçesinde pancar alım kampanyası törenle başladı.
“UZAKTAN EĞİTİM PLATFORMU (UZEP)” TOPLANTISI YAPILDI
“UZAKTAN EĞİTİM PLATFORMU (UZEP)” TOPLANTISI YAPILDI
YÖK koordinasyonunda, Sakarya Üniversitesi tarafından yükseköğretim kurumları için hazırlanan “Uzaktan Eğitim Platformu (UZEP)” kullanacak üniversitelerin katıldığı eğitim seminerlerinin ilk toplantısı bugün online olarak gerçekleştirildi.
VALİ YARDIMCILARINDAN BAŞKAN ASYA´YA İADE-I ZİYARET
VALİ YARDIMCILARINDAN BAŞKAN ASYA´YA İADE-I ZİYARET
Muş Vali Yardımcıları Kadir Duman ve Muhammed Fatih Demirel Belediye Başkanı Feyat Asya´ya iade-i ziyarette bulundu.
OKULLARDA YÜZ YÜZE EĞİTİM BAŞLADI
OKULLARDA YÜZ YÜZE EĞİTİM BAŞLADI
Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), okullarda yüz yüze eğitim, seyreltilmiş uygulamalarla ana sınıfı ve ilkokul 1´inci sınıflarda haftada bir gün olacak şekilde başlatıldı.
İCRA DAİRESİ
İCRA DAİRESİ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
ŞEHİT AİLELERİ VE GAZİLERE DEVLET ÖDÜNÇ MADALYASI VERİLDİ
ŞEHİT AİLELERİ VE GAZİLERE DEVLET ÖDÜNÇ MADALYASI VERİLDİ
Vali Doç. Dr. İlker Gündüzöz, Cumhurbaşkanının tensipleriyle kahraman gazilere ve şehit yakınlarına gönderilen Devlet Övünç Madalyalarını teslim ederek “vatanı vatan yapan şehitler ve gazilerimizdir. Yoksa vatan, vatan olmuyor. Biz onların üzerine yükselen bu vatanı idame ettiriyoruz ve vatanı koruyoruz. Memleketin başına içeriden dışarıdan pek çok musibeti, belayı getirmek isteyenler olabilir ama bu memleketin has evlatları her zaman ayakta” dedi
DOLAR
7.6251
EURO
8.9553
Muş Durumu

Daima iyiyi, güzeli, doğruyu öğrenebilmek için okuyunuz, okutunuz…

Hacı Bektaşı Veli
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu