MISIR KURUTMA FABRİKASI KURULUYOR
Türkiye Tütün Üreticileri Birliği Genel Başkanı Şeyhmus Solgun, 150 ton kapasiteli mısır kurutma fabrikasının kısa bir süre sonra temelinin atılacağı söyledi.
Tarih: 1.10.2018 17:55:36/ 139okunma / 0yorum

 

 

Türkiye Tütün Üreticileri Birliği Genel Başkanı Şeyhmus Solgun, mısır fabrikasının kısa bir süre sonra temelinin atılacağını belirterek destek veren herkese teşekkür etti.

Fabrikanın Muş için büyük bir kazanım olacağını ifade eden Solgun, “dışarıdan Muş´a yönelik yatırım yapılması ve yatırımcı gelmesine yönelik desteklerini esirgemeyen yatırımcıya her türlü destek ve kolaylıklarının yanı sıra Organize sanayide yer teminini ve çeşitli kolaylıkları sağladığı için, Muş Valimiz Sayın Aziz Yıldırım´a, kapılarımız Muş´ta yatırımcılara her zaman açıktır şeklinde ne gerekiyorsa katkı sağlayacağız diyen Muş Milletvekili Emin Şimşek´e, fizibilite çalışmaları ile mevcut potansiyeli netliğe kavuşturup Muş´a yatırım yapacak olan değerli iş adamımıza sunan ve her türlü detayı bütün yönleriyle inceleyen, inceleten DAKA İl Koordinatörü Fuat Özkan´a, ilk günden bu zamana bizleri yalnız bırakmayan OSB Müdürümüz Mehmet Aktaş´a, TKDK İl Koordinatörü Beytullah Uygur´a sunmuş oldukları yardımlardan ötürü Muş halkı adına teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

“FABRİKA 150 TON KAPASİTELİ OLACAK”

Kapasite artırımları ve ek yatırımlar yine zamanla olacağını kaydeden Solgun, “dışarıdan bir iş adamımızla yaptığımız görüşme ve kendisine ait olan mısır fabrikalarını ziyaret ettik. Burada değerli iş adamımıza her yanı hazine değerinde olan Muş ovasının özelliklerini ve yatırım yapması halinde siyasetçi ve bürokratlarımızın her türlü kolaylığı sağlayacağını anlattık. Muş ovasının 2019 yılında bitirilmesi amaçlanan Alparslan 2 barajı ile birlikte cazibeli bir sulama konumuna geleceğini bütün tarlaların su ile buluşacağını kurak alanların bile Alparslan 2´nin sayesinde üretimle buluşturulacağını anlattık. Kararlar alındı. Görüşmeler yapıldı. Temel atma gününü kısa bir süre sonra. 150 ton kapasiteli bir fabrika. Burada zamanla binlerce insanımız çalışacak. Sayın Valimizin ve Milletvekilimizin desteklerini unutmamalıyız. Kapasite artırımları ve ek yatırımlar yine zamanla olacak. Muşlu çiftçiler bu vesile ile kendi memleketlerinde alım gücü yüksek olan mısır ürünü dolayısıyla bu alana da yönelecekler. Bu fabrika Muş´ta ikinci bir şeker fabrikası olacak. Bizlerce insan buralardan nafakasını çıkaracak, iş başı yapacak. Zamanla bu iş daha büyüyecek ve fabrika yatırımları çok yönlü olacak. Mısır kurutma fabrikamızın Muş´a hayırlar getirmesini diliyorum” şeklinde konuştu
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: MISIR KURUTMA FABRİKASI KURULUYOR
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
DOĞU VE GÜNEYDOĞU ANADOLU BÖLGESİ´NDEKİ KADINLAR BİRLEŞİYOR
DOĞU VE GÜNEYDOĞU ANADOLU BÖLGESİ´NDEKİ KADINLAR BİRLEŞİYOR
Doğu ve Güneydoğu İş Kadınları Derneği (DOGÜNKAN) Muş Ticaret ve Sanayi Odası 15 Temmuz Milli İrade ve Demokrasi Meclis Salonunda Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi´nde Kadın Sivil Toplum Örgütleri Arasında İşbirliği ve Ağ Oluşturulması Projesi´ istişare toplantısı düzenledi.
II. AVRASYA SPOR BİLİMLERİ KONGRESİ MUŞ´TA DÜZENLENECEK
II. AVRASYA SPOR BİLİMLERİ KONGRESİ MUŞ´TA DÜZENLENECEK
II. Avrasya Spor Bilimleri Kongresi (ESSC-2019), 2-5 Mayıs 2019 tarihlerinde Muş Alparslan Üniversitesinde düzenlenecek. Suudi Arabistan, Kosova, Makedonya ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti´nin de talip olduğu ESSC-2019´u, Türkiye adına aday olan Muş Alparslan Üniversitesinin düzenlemesine karar verildi.
ÜNİVERSİTE MUŞ´UN JEOTERMAL POTANSİYELİNİ BELİRLEME VE GELİŞTİRME ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR
ÜNİVERSİTE MUŞ´UN JEOTERMAL POTANSİYELİNİ BELİRLEME VE GELİŞTİRME ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR
Muş Alparslan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat, üniversitenin, Muş´un jeotermal potansiyelini belirlemek ve geliştirmek amacıyla sürdürdüğü çalışmalar hakkında bir basın açıklaması yaptı.
BULANIK İLÇESİNDE SU SPORLARI ŞENLİĞİ YAPILDI
BULANIK İLÇESİNDE SU SPORLARI ŞENLİĞİ YAPILDI
İçişleri Bakanlığınca görevlendirme yapılan Bulanık İlçesi´nde ‘Su Sporları Şenliği´ etkinliği düzenlendi. Haçlı gölünde yapılan su sporları şenliği renkli görüntülere sahne oldu.
EĞİTİM BİR SEN´DEN DANIŞTAY KARARI AÇIKLAMASI
EĞİTİM BİR SEN´DEN DANIŞTAY KARARI AÇIKLAMASI
Eğitimciler Birliği Sendikası (Eğitim Bir Sen) Muş Şubesi, Danıştay 8. Dairesi´nin ‘öğrenci andı´ kararına yönelik açıklama yaparak “idarenin takdir hakkını hiçe sayarak, hukuki denetimin dışına çıkıp hiçbir pedagojik ve bilimsel verilere dayanma ihtiyacı duymadan ilköğretim okullarında "Öğrenci Andı"nı kaldıran yönetmelik hükmünü iptal etmiştir” dedi
19 EKİM MUHTARLAR GÜNÜ KUTLANDI
19 EKİM MUHTARLAR GÜNÜ KUTLANDI
19 Ekim Muhtarlar Günü ülke genelinde olduğu gibi Muş´ta da çeşitli etkinliklerle kutlanarak günün anlam ve önemi belirtildi
ESKİ EVLERDE GÖRSEL SANATLAR
ESKİ EVLERDE GÖRSEL SANATLAR
Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Görsel Sanatlar Eğitimi Bölüm Başkanı ve Doktor öğretim görevlileri, eskiden evlerin duvarlarında halı, kilim ve çeşitli materyaller üzerinde bulunan sanatsal görsellere yönelik değerlendirmelerde bulundu.
BAŞKAN ASYA: “HAYALİMİZDEKİ PROJELERİ, MİMARLARIN ÇİZİMLERİ İLE GERÇEKLEŞTİRDİK”
BAŞKAN ASYA: “HAYALİMİZDEKİ PROJELERİ, MİMARLARIN ÇİZİMLERİ İLE GERÇEKLEŞTİRDİK”
Şehir merkezindeki okulları belirli periyotlarda ziyaret ederek öğretmenlerle istişarelerde bulunan Belediye Başkanı Feyat Asya, 4,5 yılda yapılan çalışmalarla ilgili bilgi verirken, “Hayallerimizi mimarların çizimleri ile gerçeğe dönüştürdük” dedi.
MUŞ MERKEZLİ DOLANDIRICILIK OPERASYONU
MUŞ MERKEZLİ DOLANDIRICILIK OPERASYONU
Muş merkezli 3 ilde düzenlenen operasyonda kamuyu bir milyon lira zarara uğrattığı tespit edilen 12 kişi yakalandı.
DOLAR
5.6134
EURO
6.4316
Muş Durumu

Muhakkak ki kulak, göz, kalp, bunların her biri kendi fiillerinden mesul tutulacaklardır.

Hz. Muhammed
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu