MİLLETVEKİLİ ŞİMŞEK, BASIN TOPLANTISI DÜZENLEDİ
Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Muş Milletvekili Mehmet Emin Şimşek, "Eğitim alanında ciddi şekilde yatırımlarımız devam ediyor. Bu sene öğretmen takviyesi yapacağız. Sağlık alanında da tam istediğimiz noktaya ulaşamadık ama şu anda ilimiz için çok ciddi gelişmeler oluyor.Yakın zamanda çok güzel müjdeler vereceğiz" dedi.
Tarih: 1.8.2019 21:59:41/ 1508okunma / 0yorum

Parti binasında İl Başkanı Rahmetullah Yaktı, Merkez İlçe Başkanı İbrahim Avcı ve yönetim kurulu üyeleriyle birlikte basın toplantısı düzenleyen Mehmet Emin Şimşek, geçen yıldan gelen ve bu yılda devam eden projelerin olduğunu söyledi. Yakın zamanda çok güzel müjdeler vereceklerini dile getiren Şimşek, "Eğitim alanında ciddi şekilde yatırımlarımız devam ediyor. Bu sene öğretmen takviyesi yapacağız. Sağlık alanında da tam istediğimiz noktaya ulaşamadık ama şu anda ilimiz için çok ciddi gelişmeler oluyor. Muş Devlet hastanemizde açık kalp ameliyatı yapılabilecek. Hemen, hemen her konuda çalışmalarımız devam ediyor. İlimizin genelinde ilçe, belde belediyelerimizde alt yapı ve üst yapı çalışmaları devam ediyor. Malazgirt´te millet bahçesi, milli park, tören alanı, ilçe içerisinde alt yapı ve üst yapı çalışmaları var. Ulaşım alanında, özelikle tarım alanında çok ciddi çalışmalarımız var. Muş´ta hem büyükbaş hem de küçükbaş hayvan sayısında ciddi artış oluyor. Küçükbaş hayvan sayısında Türkiye 7´incisi, büyük baş hayvan sayısında ise Türkiye 13´üncüsüyüz. Bu rakam yapılan desteklerle birlikte daha da değişecektir.

Malazgirt Zaferi kutlamalarına da değinen Şimşek, "Malazgirt Zaferi kutlamaları yaklaştı, bununla ilgili de çalışmalarımız devam ediyor. Bu sene Malazgirt´teki kutlamalar, bir hafta öncesinden Malazgirt´te başlayacak. Sadece son gün tören alanında bir tören olacak. Bu töreni Malazgirt halkıyla bütünleştireceğiz ve oradaki insanlarla birlikte bu güzelliği paylaşacağız. Yerel ve ulusal çapta çeşitli organizasyonlarımız olacak. AK Parti teşkilatlarımızla birlikte var gücümüzle çalışmalarımıza devam edeceğiz. " ifadelerini kullandı.

Yapımı devam eden Alparslan-2 Baraj inşaatı hakkında açıklamalarda bulunan AK Parti Muş Milletvekili Mehmet Emin Şimşek, Muş´un en büyük projeleri arasında yer alan Alparslan-2 Barajında çalışmaların sürdürüldüğünü söyledi. Alparslan-2 Barajının çok hızlı bir şekilde yürüyen bir proje olduğunu anlatan Şimşek, "Enerji üretimi ile birlikte Muş Ovamızın sulaması desteklenecek ve kent merkezi ile birlikte 2 ilçeye, 9 belde ile 41 köyümüze arıtılmış temiz içme suyu verilecektir" dedi.

Barajda çalışmaların yoğun bir şekilde devam ettiğini hatırlatan Şimşek, "Çalışmalar bu şekilde devam ederse 2020 sonunda bitmiş olacaktır. Programın da önünde yürüyen bir proje şu anda bölgemize ve ülkemize çok ciddi katma değer üretecek bir projedir. Baraj inşaatı bittiği taktirde enerji üretimi başlattığı zaman Muş, Bingöl ve Bitlis illerimize enerji verilebilecek bir projemizdir. Alparslan-1 Barajından sonra Alparslan-2 Barajı, Murat Nehri üzerinde inşa edilen projemizi önemsiyorum, takip ediyorum. Hedeflediğimiz günden önce bu projeyi bitirip ülkemize katma değer sağlayacağız" ifadelerini kullandı.

Fiziki gerçekleşmenin yaklaşık yüzde 60 civarında olduğunu kaydeden Şimşek, "Hızla yürüyen ve modern bir teknikle inşa edilen bir proje. Son derece modern bir teknoloji ile inşa edilmiş. Çok güzel bir proje, inşallah kısa sürede halka arz edeceğiz. Baraj faaliyete geçtiği taktirde Muş Ovası´nda 780 bin dönüm alan sulanabilecektir. Devlet Su İşleri Müdürlüğü tarafından drenaj sulama projeleri bitti. İnşallah kısa sürede suyu barajdan alacağız. Sulamaya açtığımız takdirde çok ciddi bir şekilde tarım ve hayvancılık bununla birlikte yan ürünler de gelişecektir. Bununla birlikte endüstriler de gelişmeye açık olacaktır. Bununla birlikte büyük, küçük ve orta ölçekli endüstri ve sanayi kuruluşları kurulacaktır. Muş Ovamızın ve Muşumuzun kalbi bu projeyle canlanacak. Sulama ile birlikte Muş Ovası´na çok ciddi bir değer katacaktır" diye konuştu.

AK Parti İl Başkanı Rahmetullah Yaktı da, AK Parti´nin iktidara geldiği günden bu yana yaptığı çalışmalar hakkında bilgiler verdi. Ak partinin kuruduğu günden bu zamana halkın refah seviyesinin yükseltilmesi için yoğun uğraş içinde olduğunu söyledi. Başkan Yaktı, "Muş yatırım ve gelişim konusundaki uğradığı değişim rüzgarına devam edecektir. Bizlerde ilimizin gelişimi için çalışmalarımızı olumlu biçimde sürdürmeye devam etmekteyiz" dedi.
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
MİLLETVEKİLİ ŞİMŞEK YATIRIM VE ÇALIŞMALARI ANLATTI
MİLLETVEKİLİ ŞİMŞEK YATIRIM VE ÇALIŞMALARI ANLATTI
AK Parti Muş Milletvekili Mehmet Emin Şimşek, Muş´ta yapılan yatırım ve çalışmaları anlattı
AK PARTİ´DE DANIŞMA MECLİSİ TOPLANTISI YAPILDI
AK PARTİ´DE DANIŞMA MECLİSİ TOPLANTISI YAPILDI
AK Parti Muş İl Başkanlığı Danışma Meclisi toplantısını İçişleri Bakanı Süleyman Soylu´nun katılımı ile gerçekleştirdi
AK PARTİ KADIN KOLLARINDAN KADIN EMEĞİ PAZARI
AK PARTİ KADIN KOLLARINDAN KADIN EMEĞİ PAZARI
AK Parti Muş İl Kadın Kolları Başkanlığı tarafından Muş´ta düzenlenen “Yerli malı haftası, kadın pazarı” merkezi açıldı
MİLLETVEKİLİ ŞİMŞEK TBMM´DE ÇALIŞMALARI ANLATTI
MİLLETVEKİLİ ŞİMŞEK TBMM´DE ÇALIŞMALARI ANLATTI
AK Parti Muş Milletvekili Mehmet Emin Şimşek, bütçe görüşmelerinin devam ettiği TBMM´de, Kamu İhale Kurumu bütçesi üzerine konuşma yaptı
ŞİMŞEK´TEN 3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ KUTLAMA MESAJI
ŞİMŞEK´TEN 3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ KUTLAMA MESAJI
AK Parti Muş Milletvekili Mehmet Emin Şimşek 3 Aralık dünya engelliler günü dolaysıyla kutlama mesajı yayınladı
AK PARTİ´DEN 25 KASIM AÇIKLAMASI
AK PARTİ´DEN 25 KASIM AÇIKLAMASI
AK Parti Muş İl Kadın Kolları Başkanlığı 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Uluslararası Dayanışma Günü dolaysıyla basın açıklamasında bulundu
MİLLETVEKİLİ ŞİMŞEK´TEN ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI
MİLLETVEKİLİ ŞİMŞEK´TEN ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI
AK Parti Muş Milletvekili Mehmet Emin Şimşek, "24 Kasım Öğretmenler Günü" dolayısıyla kutlama mesajı yayınladı
YAKTI´DAN ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI
YAKTI´DAN ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI
AK Parti Muş İl Başkanı Rahmetullah Yaktı, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolaysıyla bir mesaj yayımladı
HDP ÖNÜNDEKİ EYLEMDE 65´İNCİ GÜN
HDP ÖNÜNDEKİ EYLEMDE 65´İNCİ GÜN
Diyarbakır´da, terör örgütü PKK tarafından kaçırıldığını belirttikleri çocuklarının bulunmasını isteyen 55 aile, HDP binası önündeki oturma eylemini 65´inci günde de sürdürdü. HDP İl Başkanlığı´nın parti çalışmalarına geçici olarak kapatıldığı belirtilirken, eylemdeki aileler, bu karara tepki gösterdi
DOLAR
5.9288
EURO
6.5473
Muş Durumu

İman hem nurdur hem kuvvettir, hakiki imanı elde den adam kânata meydan okuyabilir.

BEDİÜZZAMAN SAİD NURSİ (R.A)
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu