MİLLETVEKİLİ ŞİMŞEK, BASIN TOPLANTISI DÜZENLEDİ
Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Muş Milletvekili Mehmet Emin Şimşek, "Eğitim alanında ciddi şekilde yatırımlarımız devam ediyor. Bu sene öğretmen takviyesi yapacağız. Sağlık alanında da tam istediğimiz noktaya ulaşamadık ama şu anda ilimiz için çok ciddi gelişmeler oluyor.Yakın zamanda çok güzel müjdeler vereceğiz" dedi.
Tarih: 1.8.2019 21:59:41/ 659okunma / 0yorum

Parti binasında İl Başkanı Rahmetullah Yaktı, Merkez İlçe Başkanı İbrahim Avcı ve yönetim kurulu üyeleriyle birlikte basın toplantısı düzenleyen Mehmet Emin Şimşek, geçen yıldan gelen ve bu yılda devam eden projelerin olduğunu söyledi. Yakın zamanda çok güzel müjdeler vereceklerini dile getiren Şimşek, "Eğitim alanında ciddi şekilde yatırımlarımız devam ediyor. Bu sene öğretmen takviyesi yapacağız. Sağlık alanında da tam istediğimiz noktaya ulaşamadık ama şu anda ilimiz için çok ciddi gelişmeler oluyor. Muş Devlet hastanemizde açık kalp ameliyatı yapılabilecek. Hemen, hemen her konuda çalışmalarımız devam ediyor. İlimizin genelinde ilçe, belde belediyelerimizde alt yapı ve üst yapı çalışmaları devam ediyor. Malazgirt´te millet bahçesi, milli park, tören alanı, ilçe içerisinde alt yapı ve üst yapı çalışmaları var. Ulaşım alanında, özelikle tarım alanında çok ciddi çalışmalarımız var. Muş´ta hem büyükbaş hem de küçükbaş hayvan sayısında ciddi artış oluyor. Küçükbaş hayvan sayısında Türkiye 7´incisi, büyük baş hayvan sayısında ise Türkiye 13´üncüsüyüz. Bu rakam yapılan desteklerle birlikte daha da değişecektir.

Malazgirt Zaferi kutlamalarına da değinen Şimşek, "Malazgirt Zaferi kutlamaları yaklaştı, bununla ilgili de çalışmalarımız devam ediyor. Bu sene Malazgirt´teki kutlamalar, bir hafta öncesinden Malazgirt´te başlayacak. Sadece son gün tören alanında bir tören olacak. Bu töreni Malazgirt halkıyla bütünleştireceğiz ve oradaki insanlarla birlikte bu güzelliği paylaşacağız. Yerel ve ulusal çapta çeşitli organizasyonlarımız olacak. AK Parti teşkilatlarımızla birlikte var gücümüzle çalışmalarımıza devam edeceğiz. " ifadelerini kullandı.

Yapımı devam eden Alparslan-2 Baraj inşaatı hakkında açıklamalarda bulunan AK Parti Muş Milletvekili Mehmet Emin Şimşek, Muş´un en büyük projeleri arasında yer alan Alparslan-2 Barajında çalışmaların sürdürüldüğünü söyledi. Alparslan-2 Barajının çok hızlı bir şekilde yürüyen bir proje olduğunu anlatan Şimşek, "Enerji üretimi ile birlikte Muş Ovamızın sulaması desteklenecek ve kent merkezi ile birlikte 2 ilçeye, 9 belde ile 41 köyümüze arıtılmış temiz içme suyu verilecektir" dedi.

Barajda çalışmaların yoğun bir şekilde devam ettiğini hatırlatan Şimşek, "Çalışmalar bu şekilde devam ederse 2020 sonunda bitmiş olacaktır. Programın da önünde yürüyen bir proje şu anda bölgemize ve ülkemize çok ciddi katma değer üretecek bir projedir. Baraj inşaatı bittiği taktirde enerji üretimi başlattığı zaman Muş, Bingöl ve Bitlis illerimize enerji verilebilecek bir projemizdir. Alparslan-1 Barajından sonra Alparslan-2 Barajı, Murat Nehri üzerinde inşa edilen projemizi önemsiyorum, takip ediyorum. Hedeflediğimiz günden önce bu projeyi bitirip ülkemize katma değer sağlayacağız" ifadelerini kullandı.

Fiziki gerçekleşmenin yaklaşık yüzde 60 civarında olduğunu kaydeden Şimşek, "Hızla yürüyen ve modern bir teknikle inşa edilen bir proje. Son derece modern bir teknoloji ile inşa edilmiş. Çok güzel bir proje, inşallah kısa sürede halka arz edeceğiz. Baraj faaliyete geçtiği taktirde Muş Ovası´nda 780 bin dönüm alan sulanabilecektir. Devlet Su İşleri Müdürlüğü tarafından drenaj sulama projeleri bitti. İnşallah kısa sürede suyu barajdan alacağız. Sulamaya açtığımız takdirde çok ciddi bir şekilde tarım ve hayvancılık bununla birlikte yan ürünler de gelişecektir. Bununla birlikte endüstriler de gelişmeye açık olacaktır. Bununla birlikte büyük, küçük ve orta ölçekli endüstri ve sanayi kuruluşları kurulacaktır. Muş Ovamızın ve Muşumuzun kalbi bu projeyle canlanacak. Sulama ile birlikte Muş Ovası´na çok ciddi bir değer katacaktır" diye konuştu.

AK Parti İl Başkanı Rahmetullah Yaktı da, AK Parti´nin iktidara geldiği günden bu yana yaptığı çalışmalar hakkında bilgiler verdi. Ak partinin kuruduğu günden bu zamana halkın refah seviyesinin yükseltilmesi için yoğun uğraş içinde olduğunu söyledi. Başkan Yaktı, "Muş yatırım ve gelişim konusundaki uğradığı değişim rüzgarına devam edecektir. Bizlerde ilimizin gelişimi için çalışmalarımızı olumlu biçimde sürdürmeye devam etmekteyiz" dedi.
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
BAŞKAN YAKTI VATANDAŞLARLA BULUŞTU
BAŞKAN YAKTI VATANDAŞLARLA BULUŞTU
AK Parti Muş İl Başkanı Rahmetullah Yaktı, Bulanık ilçesinde vatandaşlarla bir araya geldi.
“ÇALIŞMALARIMIZI KARALAMAYA ÇALIŞANLARIN HESAP VE AMAÇLARININ FARKINDAYIZ”
“ÇALIŞMALARIMIZI KARALAMAYA ÇALIŞANLARIN HESAP VE AMAÇLARININ FARKINDAYIZ”
Muş Belediye Başkanı Feyat Asya, Alt yapı ve Üst yapı çalışmalarından dolayı meydana gelen su kesintileri ile ilgili açıklamalarda bulunarak, “Şehrin kangren sorunu haline gelmiş içme suyu şebekesi dahil tüm alt-yapı çalışmalarımızı art niyetle farklı yorumlama ve çarpıtma beyanatlarla karalamaya çalışanların hesap ve amaçlarının çok iyi farkındayız.” dedi
BAŞKAN ASYA, ANKARA´DA ÖNEMLİ TEMASLARDA BULUNDU
BAŞKAN ASYA, ANKARA´DA ÖNEMLİ TEMASLARDA BULUNDU
Çeşitli temaslarda bulunmak üzere Ankara´da bulunan Muş Belediye Başkanı Feyat Asya, kenti yakından ilgilendiren konularla ilgili birçok Bakanlıkta önemli görüşmeler gerçekleştirdi.
TOPLU´DAN ZAFER BAYRAMI MESAJI
TOPLU´DAN ZAFER BAYRAMI MESAJI
AK Parti Muş İl Genel Meclis Üyesi Yunus Toplu, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayınladı
"HERKESİ MALAZGİRT ZAFERİ ETKİNLİKLERİNE DAVET EDİYORUZ"
"HERKESİ MALAZGİRT ZAFERİ ETKİNLİKLERİNE DAVET EDİYORUZ"
AK Parti Muş Milletvekili Mehmet Emin Şimşek, Malazgirt Zaferi´nin 948. yıl dönümünün görkemli törenlerle kutlanacağını belirterek, Türkiye´nin her yerinden insanları Malazgirt´te düzenlenecek etkinliklere davet etti.
DİYARBAKIR, MARDİN VE VAN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLARI GÖREVLERİNDEN UZAKLAŞTIRILDI
DİYARBAKIR, MARDİN VE VAN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLARI GÖREVLERİNDEN UZAKLAŞTIRILDI
İçişleri Bakanlığı, Diyarbakır, Van ve Mardin belediye başkanlarının görevden uzaklaştırıldığını açıkladı. Öte yandan, üç belediye binası da polis çemberine alındı.
MİLLETVEKİLİ ŞİMŞEK´TEN MALAZGİRT´E ZİYARET
MİLLETVEKİLİ ŞİMŞEK´TEN MALAZGİRT´E ZİYARET
AK Parti Muş Milletvekili Mehmet Emin Şimşek, Malazgirt ilçesinde vatandaşlarla bayramlaştı.
BAŞKAN YAKTI´DAN AK PARTİ KURULUŞ YILDÖNÜMÜ MESAJI
BAŞKAN YAKTI´DAN AK PARTİ KURULUŞ YILDÖNÜMÜ MESAJI
AK Parti Muş İl Başkanı Rahmetullah Yaktı, AK Parti´nin 18. Yıldönümü dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı
“TÜRKİYE SEVDASIYLA YAŞIMIZ HEP 18”
“TÜRKİYE SEVDASIYLA YAŞIMIZ HEP 18”
AK Parti Muş Milletvekili Mehmet Emin Şimşek, AK Parti´nin 18. kuruluş yıldönümü nedeniyle kutlama mesajı yayınladı
DOLAR
5.9103
EURO
6.5174
Muş Durumu

Hangi meyve oldu da dalın da kaldı? Öyleyse ölmekten korkma, ham olmaktan kork.

Mevlana
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu