MESLEK LİSESİ ÖĞRENCİLERİ AİLELERLE BULUŞUYOR
Muş´un Çöğürlü Köyünde ikamet eden Suriyeli bir aileye ‘Meslek Lisesi Öğrencileri Ailelerle Buluşuyor´ projesi ile destek verildi. Öğrenciler evin elektrik tesisatı, kışlık yakacak, gıda ve birçok eksiğini giderdi.
Tarih: 8.12.2019 16:11:06/ 257okunma / 0yorum

Merkeze bağlı Çöğürlü Köyünde ikamet eden Suriye uyruklu aile ziyaret edildi. 4 çocuklu aile İl Milli Eğitim Müdürlüğü´nden yardım talebinde bulundu. Kısa sürede Muş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ‘Meslek Lisesi Öğrencileri Ailelerle Buluşuyor´ projesi ile ailenin yardımına koştu.

Kış mevsiminde evin eksiklikleri için harekete geçen öğretmen ve öğrenciler, elektrik tesisatı, kışlık yakacak, kapı ve pencere eksiğini giderdi.

Ayrıca gıda ve giyim malzemelerini de temin eden öğretmen ve öğrenciler, ailenin birçok eksiğini giderdi.

‘Meslek Liseliler Hayata Dokunuyor´ sloganı adı altında 12 öğretmen ve 18 öğrencinin ihtiyaç sahibi ailelere destek verdiğini belirten Muş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı Ferhat Yentür, şunları söyledi: “Muş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi olarak ‘Meslek Lisesi Öğrencileri Ailelerle Buluşuyor´ projesi kapsamında ‘Meslek Liseliler Hayata Dokunuyor´ sloganı adı altında 12 öğretmen, 18 civarı öğrenci ile beraber muhtaç ailelere boyadır, badanadır, elektriktir, gıdadır, gördüğünüz gibi yakacak yardımlarında bulunuyoruz. Şimdi bizim geldiğimiz aile bizim aynı zamanda öğrencimizin velisi, yani kendi öğrencimize geldik öncelikle kendi çevremize yardım etmeye çalışıyoruz. Öncelikli olarak tabi ki ailelere yardımdır amaç ama bunun yanında öğrencilerimize yardım işte destek bilincini aşılamak, bu bilinçte olmalarını sağlamak ve hakikaten hümanist bir yaklaşmak hani insanlara yardım açısından öğrencilerin bu noktada yardımcı olmaya çalışıyor velilere.”

Muş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Metal Teknolojisi alan öğretmeni Buket Uluca ise, “Meslek Lisesi Öğrencileri Ailelerle Buluşuyor projesi kapsamında bugün ailemizi ziyarete geldik. Gelmeden önce ailemizin mevcut bütün ihtiyaçlarını tespit ediyoruz. Her türlü bakım, onarım, tamirat gibi bütün ihtiyaçları tespit edildikten sonra öğrenci, öğretmen ve idarecilerle ailemizi ziyarete geliyoruz” şeklinde konuştu. 

“BU PROJEDEN HEM AİLELER FAYDALANIYOR, HEM ÖĞRENCİLER”

“Meslek Lisesi Öğrencileri Ailelerle Buluşuyor” projesinin öğrenciler üzerindeki rolünden de bahseden Uluca, “Projenin öğrencilerimiz içinde şöyle bir faydası oluyor; okulda öğrendikleri bütün bilgileri sahada da pekiştirmiş oluyorlar. Bir evin ihtiyacı olan her türlü badana, boya, elektrik tesisatıyla ilgili bakım, onarım, tamirat ve kesinlikle mobilya giderlerini, mobilya bölümü karşılamış oluyor. Bu şekilde öğrenciler, okulda öğrendikleri bütün bilgileri evlerde pekiştirmiş oluyorlar. Böylece hem aileler faydalanıyor, hem öğrenciler” diye konuştu.

Kendi okullarında eğitim-öğretim gören arkadaşlarının ziyaret ettikleri evinin ihtiyaçlarını gidermeye çalıştıklarını aktaran Muş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi dokuzuncu sınıf öğrencisi Taner Tandoğan da, “Biz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileriyiz. Buraya arkadaşımız için geldik. Burada, arkadaşımıza yardım eli uzatıyoruz. Kendi adımıza da mutluyuz, arkadaşımızın adına da mutluyuz. Evlere gelince, kendi evimiz gibi görüyoruz. Boya, badana ne iş olursa olsun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi olarak yardım ediyoruz. Biz mutluyuz, herkeste mutlu olsun” ifadelerini kullandı.

Öğrenci ile öğretmenlerin gerçekleştirmiş olduğu ziyaretten ötürü duyduğu sevinci dile getiren dört çocuk annesi Leyla Abdurrahman, teşekkürlerini dile getirdi.

Öte yandan toplanan yardım malzemeleri pikapla köye getirilerek aileye teslim edildi.

 

 

 

 

 

 

 
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
EMNİYETİN KADES EĞİTİMLERİ DEVAM EDİYOR
EMNİYETİN KADES EĞİTİMLERİ DEVAM EDİYOR
Muş Valiliğinden yapılan açıklamada, Muş Emniyet Müdürlüğü tarafından KADES eğitimlerinin devam ettiği bildirildi
YATAY GEÇİŞ BAŞVURU ŞARTLARI VE DEĞERLENDİRME TAKVİMİ YAYINLADI
YATAY GEÇİŞ BAŞVURU ŞARTLARI VE DEĞERLENDİRME TAKVİMİ YAYINLADI
Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) 2019-2020 eğitim öğretim yılı bahar yarıyılı yatay geçiş başvuru şartları ve değerlendirme takvimi yayınladı
MUŞ´TAN SUNULAN 8 PROJE DAKA TARAFINDAN KABUL EDİLDİ
MUŞ´TAN SUNULAN 8 PROJE DAKA TARAFINDAN KABUL EDİLDİ
Doğu Anadolu Kalkınma Ajansına (DAKA) Teknik Destek Projesi kapsamında Muş´tan yapılan başvuruların 8 tanesi kabul edildi.
TKDK PROJE BAŞVURU SÜRESİ UZATILDI
TKDK PROJE BAŞVURU SÜRESİ UZATILDI
8. Başvuru Çağrı İlanı kapsamında 103- Tarım ve Balıkçılık Ürünlerinin İşlenmesi ve Pazarlanması ile İlgili Fiziki Varlıklara Yönelik Yatırımlar için son başvuru kabul tarihi uzatılmıştır
HBT´DEN İHTİYAÇ SAHİPLERİNE KÖMÜR YARDIMI
HBT´DEN İHTİYAÇ SAHİPLERİNE KÖMÜR YARDIMI
MŞÜ Hayırda Buluşanlar Öğrenci Topluluğu, Muş´taki ihtiyaç sahibi ailelere kömür yardımında bulundu
REKTÖR YARDIMCISI KARADAĞ BİNGÖL´DE
REKTÖR YARDIMCISI KARADAĞ BİNGÖL´DE
“Tarım Öğretiminin 174. Yılı” etkinlikleri kapsamında Bingöl Üniversitesi´nde kutlama programı gerçekleştirildi. Bingöl Üniversitesi Prof. Dr. Fuat Sezgin Konferans Salonu´nda gerçekleştirilen programa davetli konuşmacı olarak Muş Alparslan Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve Uygulamalı Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yaşar Karadağ katılım gösterdi.
TULİP MENTÖRLÜK PROGRAMI GERÇEKLEŞTİ
TULİP MENTÖRLÜK PROGRAMI GERÇEKLEŞTİ
İstanbul Aydın Üniversitesi´nin ev sahipliğinde “Türkiye Üniversite Liderlik İyileştirme Programı” (TULİP) gerçekleştirildi. Türkiye´nin çeşitli üniversitelerinde görev yapan kadın akademisyenlerin katılımıyla gerçekleştirilen program kapsamında kadınların liderlik ve yöneticilik basamaklarında görev almasını teşvik etmek amacıyla çalışmalar gerçekleştirildi.
TKDK DESTEĞİYLE MODERN ÇİFTLİK KURDU
TKDK DESTEĞİYLE MODERN ÇİFTLİK KURDU
Sungu beldesinde, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumunun yüzde 75´lik hibe desteğiyle kurulan çiftlikte 250 büyükbaş hayvan ile çalışmasını sürdürüyor. Çiftlikte modern bir şekilde hayvancılık yapıldığını belirten Sungu Belediye Başkanı Mehmet Salih Gürtürk, bu çiftlikler sayesinde istihdam ve ekonomiye ciddi bir katkı sağlandığını söyledi.
SOĞUK HAVAYI SÜT SATIŞI İLE FIRSATA ÇEVİRDİ
SOĞUK HAVAYI SÜT SATIŞI İLE FIRSATA ÇEVİRDİ
Hava sıcaklığının düştüğü Muş´ta, kahvehanede çay yerine süt tercih ediliyor. Günde 60 ile 70 litre arası süt satışı yapan işletme sahipleri, bu uygulamadan oldukça memnun.
DOLAR
5.9191
EURO
6.5680
Muş Durumu

Melaike, çanı olan kervana arkadaş olmaz.

Hz. Muhammed
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu