MENGÜŞOĞLU, MUŞ İLDER´İN KONUĞU
Konuş Muş söyleşilerinin Ocak ayı konuğu Şair ve Yazar Metin Önal Mengüşoğlu oldu.
Tarih: 14.1.2020 16:45:46/ 251okunma / 0yorum

Bursa´da faaliyet gösteren Muş İli Kültür Eğitim, Kalkındırma, Sosyal Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği (Muş İl-Der), Bursa´da Muş Kültürevi Konferans Salonu´nda gerçekleşen Konuş Muş Söyleşisinin “Düşünmek Farzdır” olarak belirlenen konusu Mengüşoğlu´nun oldukça etkileyici sunumuyla gerçekleşti.

Her ay gerçekleştirilen ve birbirinden farklı tanınmış ve etkileyici simalarla Bursa´da yaşayan Muşluları tanıştıran Konuş Muş Söyleşileri başta üniversite öğrencileri olmak üzere birçok kesimde ilgi ve merakla takip edilir oldu.

Metin Önal Mengüşlu, Rızkın kefili olan Yüce Allah´ın yeryüzünde yaşayan bütün canlıların rızkının kefilidir. Ama insanların ruhları, insanların zihinleri, insanların düşünme melekelerini doldurabilmeleri için Allah´ın bir kefaleti yok. Orda hürriyetimiz var. İşte bu sebeple düşünmek farzdır. İşte bu sebeple insan kendisi düşünerek ruhunu, kalbini zihnini inşa edecektir.

Allah´ın insanoğluna kendi ruhundan üfleyerek her birine tek tek farklı bir kabiliyet yarattı. Bu kabiliyetin işe dönüşmesini, fikre dönüşmesini, sanata, üretime dönüşmesini, dünyayı süslemesini, şiir, roman olarak fen ve teknolojik olarak hayata katılmasını diledi.

“Emaneten ve vekaleten sürdürülemeyecek tek davranışımız düşünmektir” diyen Mengüşoğlu devamla, “çünkü İslam´ın imanına giden başka bir yol yoktur. İslam´ın imanına giden tek yol düşünmeden geçer” diyerek bitirdiği konuşmasını daha sonra soru ve cevaplar ile program devam etti.

Konuşmuş programı şair ve yazar Metin Önal Mengüşoğlu´nun okuduğu şiir ile sona erdi.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: MENGÜŞOĞLU İLDER KONUĞU
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
AVRUPA SPOR HAFTASI ETKİNLİKLERİ GÖSTERİLERLE BAŞLADI
AVRUPA SPOR HAFTASI ETKİNLİKLERİ GÖSTERİLERLE BAŞLADI
Avrupa Spor Haftası kapsamında 81 ilde eş zamanlı yapılan etkinlikler Muş´ta da başladı. 23-30 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek etkinliklere Muş Belediyesi´nin Göletli ve Lale Vadisi Parklarının ev sahipliğinde yapılacak olan etkinliklerin ilki sporcuların gösterileriyle renkli görüntülere sahne oldu.
KORONAVİRÜSLE MÜCADELE TEDBİRLERİNİ İNCELEDİ
KORONAVİRÜSLE MÜCADELE TEDBİRLERİNİ İNCELEDİ
Vali Doç. Dr. İlker Gündüzöz, Koronavirüsle mücadele kapsamında alınan kararların sahadaki uygulamalarını inceleyerek, “Bölge illerine göre, ilimiz biraz daha iyi ama bu bizi gevşetmemeli. Özellikle maske, mesafe ve temizliğe dikkat edeceğiz. İstasyon caddesinde de, Cumhuriyet Caddesinde de ve diğer alanlarda da denetimlerimiz devam ediyor. Denetimlerimiz esmasında tedbirlere uymayanlara uyarılar yapılıyor. Herkes kurallara uyacak” dedi
KOÇ, SAĞLIKÇILARA YÖNELİK ŞİDDETE TEPKİ GÖSTERDİ
KOÇ, SAĞLIKÇILARA YÖNELİK ŞİDDETE TEPKİ GÖSTERDİ
Muş Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Erdal Koç, sağlıkçılara yönelik şiddete tepki gösterdi. Yazılı basın açıklaması yapan Koç, sağlıkçıların büyük bir fedakarlık örneği göstererek hizmet verdiğini belirterek, toplumun tüm kesimleri tarafından desteklenmesi gerektiğini kaydetti.
KIZILAY KAN BAĞIŞ OTOBÜSÜ GÖNÜLLÜLERİ BEKLİYOR
KIZILAY KAN BAĞIŞ OTOBÜSÜ GÖNÜLLÜLERİ BEKLİYOR
Korona Virüs salgını döneminde bütün hijyen kurallarına uyularak, önlemler alan Kızılay Muş Şubesi Kan Bağış Merkezi, kan bağış otobüsü ile hizmet vermeye devam ediyor.
TEPE BAĞI BÖLGESİNİN YOLLARI YENİLENİYOR
TEPE BAĞI BÖLGESİNİN YOLLARI YENİLENİYOR
Muş Belediyesi üstyapı çalışmaları kapsamında cadde ve sokaklarda asfalt serimine devam ediyor.
KADINLAR ARICILIĞI TERCİH ETMEYE BAŞLADI
KADINLAR ARICILIĞI TERCİH ETMEYE BAŞLADI
Muş´ta, Tarım ve Orman Bakanlığı´nın desteğiyle bal üretimine kadın eli değdi.
KARADAĞ, TRT GAP DİYARBAKIR RADYOSU´NUN KONUĞU OLDU
KARADAĞ, TRT GAP DİYARBAKIR RADYOSU´NUN KONUĞU OLDU
Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Rektör Yardımcısı ve Uygulamalı Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yaşar Karadağ TRT GAP Diyarbakır Radyosu´nun konuğu oldu. Programda TAGEM (Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürlüğü) tarafından desteklenen Goji Berry (Kurt Üzümü) hakkında detaylı bilgiler verdi.
ASFALT ÇALIŞMASI HÜRRİYET MAHALLESİNE GEÇTİ
ASFALT ÇALIŞMASI HÜRRİYET MAHALLESİNE GEÇTİ
Muş Belediyesi üstyapı çalışmaları kapsamında mahallelerdeki yolları asfaltlamaya devam ediyor. Çalışmaları inceleyen Belediye Başkanı Feyat Asya, tahrip olan yolların onarımını da yaparak bu konuda yaşanan sorunları ortadan kaldırdıklarını belirten “Yolları modern bir görünüme kavuşturmak için özel bir çaba sarf eden Muş Belediyesi, doğalgaz, su, kanalizasyon gibi alt yapı çalışmalarının tamamlandığı yolları tamamen yeniliyor” dedi
PANCAR ALIM KAMPANYASI BAŞLADI
PANCAR ALIM KAMPANYASI BAŞLADI
Malazgirt ilçesinde pancar alım kampanyası törenle başladı.
DOLAR
7.6630
EURO
8.9277
Muş Durumu

Allah seni özgür yaratmışken başkasının kölesi olma

Hz.Ali
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu