MEMUR-SEN´DEN VALİ GÜNDÜZÖZ´E ZİYARET
Memur-Sen Konfederasyonu Muş İl Başkanı Mahir Barışan ve konfederasyona bağlı hizmet kolu başkanları, Vali İlker Gündüzöz´ü ziyaret etti.
Tarih: 15.8.2019 17:06:04/ 258okunma / 0yorum

Ziyarette konuşan Memur-Sen İl Başkanı Mahir Barışan, Memur-Sen´in, Türkiye´de 1 Milyonu aşan üyesiyle ülkenin en büyük sivil toplum örgütü, aynı zamanda 11 hizmet kolunu bünyesinde barındıran en büyük konfederasyonu olduğunu söyledi. Muş´ta da 7 bin üyesiyle en fazla üyeye sahip sivil toplum kuruluşu olduklarını dile getiren Başkan Mahir barışan, "Ülke genelinde 11 hizmet kolunda yetkilidir. Bunun için de Ağustos ayında başlayan toplu sözleşme görüşmelerinde hükümet ile masaya oturan yetkili konfederasyon olarak zam pazarlığının yegane mümessilidir. Ülke zorlu süreçlerden geçerken, korku tünellerine girerken, darbelerle sivil otorite tasfiye edilmeye çalışılırken, hem en çok bedel ödeyen, hem de en çok direnç gösteren sivil toplum örgütüdür. Bunu 28 Şubat ´ta gösterdiği gibi 2002´den sonra milli iradeye yapılan ´Ay Işığı´, ´27 Nisan E Muhtırası´, ´17-25 Aralık Hukuk Darbesi´nde ve en son ´15 Temmuz´ hain darbe kalkışmasında seçilmiş hükümetin, başbakanın, cumhurbaşkanımızın yanında durarak, bu darbe ve darbe kalkışmalarının akamete uğraması için ülkenin her tarafında alana inen ilk sivil toplum örgütü olduğu gibi, ülkede ham demokrasinin tam demokrasi olması için vesayetin gerilemesi, milli iradenin her alanda tecelli etmesi için bütün seçimlerde ve referandumlarda milli ve manevi değerler üzerinden politika yapan ve üreten siyasi iradenin yanında olmuş, omuz vermiş, en büyük destekçisi olmuştur. Biz de yerelde genel merkezimizce üretilen ve uygulanan politika, eylem ve söylemlerin uygulayıcısı ve üreticisiyiz" dedi.

"Sevdamız ülkedir, derdimiz millet, yükümüz yeni medeniyettir. Amacımız hem ülke içerisinde hem ülke dışında gönül coğrafyamızda, ümmet coğrafyamızda ülkemizi, milletimizi en iyi şekilde temsil etmektir" diyen Barışan, "Yerelde kurum ve kuruluşlarımızın en iyi şekilde çalışmalarını sağlamak için Hilful Fudul örnekliğindeki bu teşkilat, iyiliği artırma, kötülüğü azaltma yönündeki gayretini her alanda, her sahada göstermekte, güzelliği takdir, çirkinliği nehyetmektedir" ifadelerini kullandı.

Vali İlker Gündüzöz ise, ülke millet devlet için güzel faaliyetler içerisinde olan bütün sivil toplum kuruluşlarının faaliyetlerinin önemli olduğunu söyledi. Demokrasinin işlevsel hale gelmesi, güçlenmesi ve kurumsallaşması için ülkenin gelişmesi ve büyümesi illegal düşünce ve örgütlü yapıların bertaraf edilmesi için, ülkesini, milletini seven sivil toplum örgütlerine her zaman ihtiyaç olduğunu ifade eden Vali Gündüzöz, "Bu anlamda ülke yararına milli iradenin güçlenmesi adına çalışma yapan bütün sivil toplum kuruluşlarının çalışmaları önemli ve kıymetlidir. Yerelde ve genelde yapılan, yapılacak ülke ve millet yararına olan bütün faaliyetlerin destekçisi ve takipçisiyiz" dedi.

Ziyarette Memur-Sen İl Başkanı Mahir Barışan, Kurucu Genel Başkanlarının yazılarından oluşan kitap setini Vali İlker Gündüzöz´e hediye etti.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: MEMUR VALİ GÜNDÜZÖZ ZİYARET
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
REKTÖR YARDIMCISI KARADAĞ BİNGÖL´DE
REKTÖR YARDIMCISI KARADAĞ BİNGÖL´DE
“Tarım Öğretiminin 174. Yılı” etkinlikleri kapsamında Bingöl Üniversitesi´nde kutlama programı gerçekleştirildi. Bingöl Üniversitesi Prof. Dr. Fuat Sezgin Konferans Salonu´nda gerçekleştirilen programa davetli konuşmacı olarak Muş Alparslan Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve Uygulamalı Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yaşar Karadağ katılım gösterdi.
TULİP MENTÖRLÜK PROGRAMI GERÇEKLEŞTİ
TULİP MENTÖRLÜK PROGRAMI GERÇEKLEŞTİ
İstanbul Aydın Üniversitesi´nin ev sahipliğinde “Türkiye Üniversite Liderlik İyileştirme Programı” (TULİP) gerçekleştirildi. Türkiye´nin çeşitli üniversitelerinde görev yapan kadın akademisyenlerin katılımıyla gerçekleştirilen program kapsamında kadınların liderlik ve yöneticilik basamaklarında görev almasını teşvik etmek amacıyla çalışmalar gerçekleştirildi.
TKDK DESTEĞİYLE MODERN ÇİFTLİK KURDU
TKDK DESTEĞİYLE MODERN ÇİFTLİK KURDU
Sungu beldesinde, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumunun yüzde 75´lik hibe desteğiyle kurulan çiftlikte 250 büyükbaş hayvan ile çalışmasını sürdürüyor. Çiftlikte modern bir şekilde hayvancılık yapıldığını belirten Sungu Belediye Başkanı Mehmet Salih Gürtürk, bu çiftlikler sayesinde istihdam ve ekonomiye ciddi bir katkı sağlandığını söyledi.
SOĞUK HAVAYI SÜT SATIŞI İLE FIRSATA ÇEVİRDİ
SOĞUK HAVAYI SÜT SATIŞI İLE FIRSATA ÇEVİRDİ
Hava sıcaklığının düştüğü Muş´ta, kahvehanede çay yerine süt tercih ediliyor. Günde 60 ile 70 litre arası süt satışı yapan işletme sahipleri, bu uygulamadan oldukça memnun.
HASTA RUHUMUZ
HASTA RUHUMUZ
Sağlık Eğitimcisi Veysi Bozyel, sağlıklı olmanın bedenen ve ruhen iyi olduğunu belirterek önemli önerilerde bulundu.
PERİYODİK MUAYENE UYARISI YAPILDI
PERİYODİK MUAYENE UYARISI YAPILDI
Muş Valiliği ölçü ve ölçü aletlerinin periyodik muayenesi ile ilgili uyarılarda bulunarak, 28 Şubat tarihinde sürenin tamamlanacağını ve bu tarihe kadar beyannamelerin verilmesi uyarısı yapıldı
FOTOĞRAF SANATÇILARI KARTPOSTALLIK GÖRÜNTÜLERE HAYRAN KALDI
FOTOĞRAF SANATÇILARI KARTPOSTALLIK GÖRÜNTÜLERE HAYRAN KALDI
Muş´ta kar yağışından sonra etkisini iyice gösteren soğuk hava adeta hayatı felç ederken, fotoğraf sanatçıları ise donan Murat Nehri kenarında kartpostallık görüntüleri andıran anları fotoğraf kareleriyle ölümsüzleştirdiler.
MUŞ BELEDİYESİ´NİN PROJELERİ AKILLI ŞEHİRLER VE BELEDİYELER KONGRESİNDE GÖRÜCÜYE ÇIKTI
MUŞ BELEDİYESİ´NİN PROJELERİ AKILLI ŞEHİRLER VE BELEDİYELER KONGRESİNDE GÖRÜCÜYE ÇIKTI
Cumhurbaşkanlığı himayelerinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı iş birliğinde Türkiye Belediyeler Birliği tarafından ‘Akıllı Şehirler ve Belediyeler Kongre ve Sergisi´ düzenlendi.
SOKAK HAYVANLARINA YEM VE YİYECEK VERDİLER
SOKAK HAYVANLARINA YEM VE YİYECEK VERDİLER
AK Parti Muş İl Gençlik Kolları Başkanlığı, olumsuz iklim şartlarından dolayı açlıkla karşı karşıya kalan hayvanları unutmadı.
DOLAR
5.8979
EURO
6.5412
Muş Durumu

Sorunlarınızdan kaçmak,asla kazanamayacağınız bir yarıştır.

anonim
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu