MEMUR-SEN´DEN VALİ GÜNDÜZÖZ´E ZİYARET
Memur-Sen Konfederasyonu Muş İl Başkanı Mahir Barışan ve konfederasyona bağlı hizmet kolu başkanları, Vali İlker Gündüzöz´ü ziyaret etti.
Tarih: 15.8.2019 17:06:04/ 206okunma / 0yorum

Ziyarette konuşan Memur-Sen İl Başkanı Mahir Barışan, Memur-Sen´in, Türkiye´de 1 Milyonu aşan üyesiyle ülkenin en büyük sivil toplum örgütü, aynı zamanda 11 hizmet kolunu bünyesinde barındıran en büyük konfederasyonu olduğunu söyledi. Muş´ta da 7 bin üyesiyle en fazla üyeye sahip sivil toplum kuruluşu olduklarını dile getiren Başkan Mahir barışan, "Ülke genelinde 11 hizmet kolunda yetkilidir. Bunun için de Ağustos ayında başlayan toplu sözleşme görüşmelerinde hükümet ile masaya oturan yetkili konfederasyon olarak zam pazarlığının yegane mümessilidir. Ülke zorlu süreçlerden geçerken, korku tünellerine girerken, darbelerle sivil otorite tasfiye edilmeye çalışılırken, hem en çok bedel ödeyen, hem de en çok direnç gösteren sivil toplum örgütüdür. Bunu 28 Şubat ´ta gösterdiği gibi 2002´den sonra milli iradeye yapılan ´Ay Işığı´, ´27 Nisan E Muhtırası´, ´17-25 Aralık Hukuk Darbesi´nde ve en son ´15 Temmuz´ hain darbe kalkışmasında seçilmiş hükümetin, başbakanın, cumhurbaşkanımızın yanında durarak, bu darbe ve darbe kalkışmalarının akamete uğraması için ülkenin her tarafında alana inen ilk sivil toplum örgütü olduğu gibi, ülkede ham demokrasinin tam demokrasi olması için vesayetin gerilemesi, milli iradenin her alanda tecelli etmesi için bütün seçimlerde ve referandumlarda milli ve manevi değerler üzerinden politika yapan ve üreten siyasi iradenin yanında olmuş, omuz vermiş, en büyük destekçisi olmuştur. Biz de yerelde genel merkezimizce üretilen ve uygulanan politika, eylem ve söylemlerin uygulayıcısı ve üreticisiyiz" dedi.

"Sevdamız ülkedir, derdimiz millet, yükümüz yeni medeniyettir. Amacımız hem ülke içerisinde hem ülke dışında gönül coğrafyamızda, ümmet coğrafyamızda ülkemizi, milletimizi en iyi şekilde temsil etmektir" diyen Barışan, "Yerelde kurum ve kuruluşlarımızın en iyi şekilde çalışmalarını sağlamak için Hilful Fudul örnekliğindeki bu teşkilat, iyiliği artırma, kötülüğü azaltma yönündeki gayretini her alanda, her sahada göstermekte, güzelliği takdir, çirkinliği nehyetmektedir" ifadelerini kullandı.

Vali İlker Gündüzöz ise, ülke millet devlet için güzel faaliyetler içerisinde olan bütün sivil toplum kuruluşlarının faaliyetlerinin önemli olduğunu söyledi. Demokrasinin işlevsel hale gelmesi, güçlenmesi ve kurumsallaşması için ülkenin gelişmesi ve büyümesi illegal düşünce ve örgütlü yapıların bertaraf edilmesi için, ülkesini, milletini seven sivil toplum örgütlerine her zaman ihtiyaç olduğunu ifade eden Vali Gündüzöz, "Bu anlamda ülke yararına milli iradenin güçlenmesi adına çalışma yapan bütün sivil toplum kuruluşlarının çalışmaları önemli ve kıymetlidir. Yerelde ve genelde yapılan, yapılacak ülke ve millet yararına olan bütün faaliyetlerin destekçisi ve takipçisiyiz" dedi.

Ziyarette Memur-Sen İl Başkanı Mahir Barışan, Kurucu Genel Başkanlarının yazılarından oluşan kitap setini Vali İlker Gündüzöz´e hediye etti.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: MEMUR VALİ GÜNDÜZÖZ ZİYARET
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
VALİ GÜNDÜZÖZ´DEN YAYLA HATIRLATMASI “BİR PİRİNÇ TANESİ BİLE BIRAKMAYIN”
VALİ GÜNDÜZÖZ´DEN YAYLA HATIRLATMASI “BİR PİRİNÇ TANESİ BİLE BIRAKMAYIN”
Muş Valisi Doç. Dr. İlker Gündüzöz, havaların soğuması ile birlikte yaylacıların dönüş yolculuğunu hatırlatarak yaşam malzemesi bırakılmaması uyarısında bulundu. “Orada bir pirinç tanesi bile bizim Muşlu hemşehrilerimiz inanıyorum ki bırakmayacaklar” diye ifade eden Vali Gündüzöz, “Dönerken orada stokladıkları erzakları bırakmamaları lazım. Eğer bu erzakları yanlarında indirmezlerse terör örgütlerine bir lojistik destek sağlamış olurlar. Hain terör örgütü buradan beslenir. Onun için herkes aynı hassasiyeti yapacak” dedi
KADINLAR, KURSLARLA SOSYALLEŞİYOR
KADINLAR, KURSLARLA SOSYALLEŞİYOR
Muş´ta, ev hanımları ve genç kızlar, açılan ahşap boyama kursu ile eskimiş, yıpranmış ahşap eşyaları ya da hiç el değmemiş ham malzemeleri özenle yeniden boyayarak birer sanat eseri haline getiriyor
BAŞKAN ASYA: “PARK VE YEŞİL ALANLARIMIZI KORUYALIM”
BAŞKAN ASYA: “PARK VE YEŞİL ALANLARIMIZI KORUYALIM”
Son 5 yıl içinde Muş´a çok sayıda park kazandırdıklarını söyleyen Muş Belediye Başkanı Feyat Asya, “İnsanlarımızın güzel vakit geçirmesi için hizmete açtığımız park ve yeşil alanları hep birlikte koruyalım. Ortak kullanım alanları olan parklarımızı ortak bir bilinçle korumalıyız. Buraları tahrip etmek isteyenlere birlikte fırsat vermemeliyiz. Bilinçsizce yapılan kullanımlara şahit olduğumuzda uyaralım” dedi
MUŞ´A KIZILAY KAN BAĞIŞ OTOBÜSÜ ALINDI
MUŞ´A KIZILAY KAN BAĞIŞ OTOBÜSÜ ALINDI
Yaptığı hizmetlerle adından söz ettiren Türk Kızılayı, Muş´a kan bağış otobüsü kazandırdı.
HBT ETKİNLİKLERE BAŞLADI
HBT ETKİNLİKLERE BAŞLADI
Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Hayırda Buluşanlar Öğrenci Topluluğu, 2019-2020 Eğitim Öğretim dönemindeki etkinliklerine başladı.
AKDAĞ VE BERABERİNDEKİ HEYET KOÇ´U ZİYARET ETTİ
AKDAĞ VE BERABERİNDEKİ HEYET KOÇ´U ZİYARET ETTİ
Muş Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Erdal Koç, çeşitli ziyaret ve incelemeler içim bölgeye gelen KOSGEB Başkan Yardımcısı Ahmet Akdağ ve beraberindeki heyeti makamında ağırladı. Yönetim kurulu ve meclis üyeler ile birlikte KOSGEB Başkan Yardımcısı Akdağ, KOBİ Gelişim Dairesi Başkanı Erdal Çınar, Destek Hizmetleri Dairesi Başkanı Mehmet Öğüt, KOSGEB Van Müdürü Bilal Emre Yörük ve KOSGEB Muş Müdürü Kenan Mergen´i makamında ağırladı.
BARIŞAN "TERÖRÜ BİTİRECEK HAREKÂTI DESTEKLİYORUZ"
BARIŞAN "TERÖRÜ BİTİRECEK HAREKÂTI DESTEKLİYORUZ"
Memur-Sen muş il başkanı Mahir Barışan, Fırat´ın doğusunda başlatılan "Barış Pınarı Harekatını" desteklediklerini açıkladı.
ALPARSLAN-2 BARAJI MUŞ OVASINA CAN VERECEK
ALPARSLAN-2 BARAJI MUŞ OVASINA CAN VERECEK
Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü tarafından yaptırılan Alpaslan-2 Barajı´da çalışmalar devam ediyor.
MÜSİAD´DAN TKDK´YA İŞBİRLİĞİ ZİYARETİ
MÜSİAD´DAN TKDK´YA İŞBİRLİĞİ ZİYARETİ
TKDK ile MÜSİAD arasında imzalanan “IPARD Programı İş Birliği Protokolü” ile ilgili MÜSAİD İl Temsilcisi Ferhat Üzel´i makamında ağırlayan TKDK İl Koordinatörü Mehmet Emin Turan, yapılacak işbirliği ile ilimize birçok yatırımın kazandırılacağına inandıklarını belirtti.
DOLAR
5.8417
EURO
6.4405
Muş Durumu

Adem suretinde olan herkes adem değildir…

Hacı Bektaşı Veli
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu