MEMUR-SEN VE EĞİTİM-BİR-SEN´DEN EĞİTİM SİSTEMİ AÇIKLAMASI
Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Muş İl Başkanı Mahir Barışan, Çin´de ortaya çıkan ve dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs´ün eğitim sistemine yansımalarına değindi.
Tarih: 20.3.2020 14:19:43/ 2011okunma / 0yorum

Yazılı bir açıklama yapan Başkan Mahir Barışan, Koronavirüs´ün (Covid 19) yayılmasını engellemek amacıyla devletimizin aldığı tedbirlerin takdire şayan olduğunu ifade etti. Başkan Barışan, "Virüsün ortaya çıktığı andan itibaren ülkemizin gösterdiği yönetim anlayışı sevk ve idaredeki maharet ortak aklın üretkenliği hep çağdaş medeni ilerici dediğimiz, yaşadığımız en ufak olumsuzlukta örnek gösterdiğimiz ülkeleri geride bıraktı. Süreç yönetimi ile ilgili dünyanın dört bir yanından tebrik ve takdir aldığımız gibi yönetim ve tecrübe paylaşımı noktasında yardım talebinde bulunulması krizlere karşı ne kadar iyi olduğumuzun göstergesidir" dedi.

"En son Cumhurbaşkanımızın sosyal siyasi ekonomi alanında alınan tedbirleri, teşvikleri açıklaması Covid 19´a karşı devletimizin önlemlerini ve ciddiyetini başka bir merhaleye taşımıştır" diyen Barışan açıklamasını şöyle sürdürdü, "Biz de Memur-Sen olarak Covid 19´a karşı devletimizin aldığı tedbirleri, önlemleri destekledik, üyelerimizi bu konuda kendi sosyal ağlarımızda bilgilendirdik, bilincin artırılması noktasında bilgilendirmelerimiz, önerilerimiz devam edecek."

Milli Eğitim Bakanlığı´nın aldığı tedbirlere değinen Barışan, "Milli Eğitim Bakanımızın Covid 19 önlemleri kapsamında aldığı tedbirler bizim de düşündüğümüz öneriler kapsamında 2. dönemdeki ara tatilin bir hafta erkene alması, buna ilave olarak okulların bir hafta daha tatil edilmesi, beraberinde uzaktan eğitimle EBA üzerinden öğretimi gündeme getirmesi gibi tedbirler önemli ve yerinde. Bakanlığın yaygın eğitim kapsamındaki tecrübesini biliyoruz. Yeterli altyapının mevcut olduğuna inanıyoruz. Bakan Beyin de yapmış olduğu açıklama doğrultusunda bu uzaktan eğitimin çocuklarımızın eğitim öğretim ortamından ayrı kalmamalarını sağlamak amacıyla olması mantığı da ayrı bir ehemmiyet arz etmekte. Atılan bu adımların geleceğimiz olan çocuklarımızın en azında okul motivasyonuna katkı sağlayacak olmasını, Eğitim-Bir-Sen ailesi olarak önemsiyor ve destekliyoruz" ifadelerini kullandı.

Milli Eğitim Bakanlığı´nın aldığı kararın fırsat eşitliği kaygısını giderdiğini ifade eden Barışan şunları kaydetti, "Ayrıca bakanımızın, öğrencilerimiz sadece yüz yüze eğitimle gördükleri konulardan sorumlu olacaklar taahhüdü, öğrencilerimizin ve velilerimizin yüreğine şu serpmiş, fırsat eşitliği kaygısını gidermiştir. Uzaktan eğitim öğretimle biz ebeveynlere de görevler düşmektedir. Dizi film telaşına düşmemeliyiz, çocuklarla beraber dersleri dinlemeliyiz, evde olmadığınız zaman geldiğinizde derslerin tekrarını beraber izlemeliyiz, okuma saatlerini beraber yapın, okuduğunuz kitaplardan çıkarımlar yapın ve özet anlatımlar yapın ve her şeyden önemlisi, empati yapın, öğretmenlerin yerine koyun kendinizi, sınıf yönetimi nasılmış, nasıl idare edilirmiş yaşayarak öğrenin, eleştiri yaparken bunları dikkate alın. Öğrenciler uzaktan eğitimle işlenilen konulardan da sorumlu tutulsalardı zaten kaynak, veli desteği, bilinci, materyal eksikliği, psiko sosyal destek açısından yoksun, bir kaç adım geride olan öğrencilerimizin mağduriyet kat sayısını artıracaktı. Onun için YKS ve LYS sınavlarında öğrencilerin yüz yüze eğitimle gördükleri konulardan sorumlu tutulması kaygıları ortadan kaldırmış, motivasyonu artırmış, motivasyonun devamı sağlamıştır. Ülkemiz bu sınavı başarıyla atlattıktan sonra telafi eğitimi mutlaka yapılmalıdır. Ayrıca geç kalınmadan ve kaygı oluşturulmadan YKS ve LYS sınavları ile ilgili karar netleştirilmelidir. Bu süreçte tüm kamu çalışanları seferber olmuştur. Mesleklerinin gereğini yerine getirmekteler. Yükümüz ağır. Gayretleri için tüm kamu çalışanlarımıza ve Milli Eğitim Bakanımız Sayın Ziya Selçuk´a teşekkür ediyoruz. Ülkemiz, milletimiz, devletimiz bu sınavı başarıyla atlatacaktır. Bu süreçte devletimizin yanında milletimizle bir bütünüz. Dualarımız milletimizle."
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
MUŞ´TA 3 KÖY KARANTİNA ALTINA ALINDI
MUŞ´TA 3 KÖY KARANTİNA ALTINA ALINDI
Muş´ta yeni tip korona virüs (KOVİD-19) pozitif vaka çıkması nedeniyle 3 köyü karantina altına alındı.
YÜCE: KANSERE KARŞI BİLİNÇLİ OLMALIYIZ
YÜCE: KANSERE KARŞI BİLİNÇLİ OLMALIYIZ
Genç Birikim Derneği ve Onkoloji Hastaları Yardımlaşma ve Sevgi Derneği (ONKO SEV) Yönetim Kurulu Başkanı Salih Yüce, kanserle mücadeleye dikkat çekerek tıp dünyasının belirlediği alan dışında, dört ana eksen etrafında mücadeleyi ele almanın mümkün olduğunu söyledi.
BİYOLOJİK KÖKENLİ AFETLER-2
BİYOLOJİK KÖKENLİ AFETLER-2
Koronavirüs ile ilgili değerlendirmelerde bulunarak biyolojik kökenli afetlerden örnekler veren Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Afet Yönetim, Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Dr. Öğretim Üyesi İskender Dölek, salgın hastalıkların çok boyutlu olaylar olduğunu söyledi.
DENETİMLER SIKLAŞTIRDI
DENETİMLER SIKLAŞTIRDI
Koronavirüs ile mücadele kapsamında Muş Belediyesi tüm ekipleri ile çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Bazı ekipler kent genelinde temizlik, yıkama ve dezenfekte çalışmalarını yürütürken Zabıta Müdürlüğü´ne bağlı ekipler de işletmelerin alması gereken tedbirleri kontrol etmek için denetimlerini sürdürüyor.
GİRİŞ VE ÇIKIŞ YAPAN YOLCULARA KORONA TARAMASI
GİRİŞ VE ÇIKIŞ YAPAN YOLCULARA KORONA TARAMASI
Muş İl Sağlık Müdürlüğü tarafından polis uygulama noktalarında görevlendirilen sağlık personelleri, şehir giriş ve çıkışlarında koronavirüs taraması yaptı.
ECZANEDE KORONAVİRÜSE KARŞI NAYLONLU ÖNLEM
ECZANEDE KORONAVİRÜSE KARŞI NAYLONLU ÖNLEM
Muş´ta bir eczane koronavirüs nedeniyle müşterileri ile arasına şeffaf naylon branda çekti. Naylondan oluşturulan korunma sistemini olumlu bulan müşteriler, herkesin önlem almasını istedi.
MİLLETVEKİLİ ŞİMŞEK´TEN "EVDE KAL" ÇAĞRISI
MİLLETVEKİLİ ŞİMŞEK´TEN "EVDE KAL" ÇAĞRISI
AK Parti Muş Milletvekili Mehmet Emin Şimşek, yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadele tedbirleri kapsamında "evde kal" çağrısına destek verdi
BİYOLOJİK KÖKENLİ AFETLER
BİYOLOJİK KÖKENLİ AFETLER
Muş Alparslan Üniversitesi, (MŞÜ) Afet Yönetim, Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Dr. Öğretim Üyesi İskender Dölek, korona virüs ile ilgili değerlendirmelerde bulunarak biyolojik kökenli afetlerden örnekler verdi.
İŞKUR KAMU İŞÇİ ALIMLARINDA DİJİTAL ORTAMINDA GERÇEKLEŞECEK
İŞKUR KAMU İŞÇİ ALIMLARINDA DİJİTAL ORTAMINDA GERÇEKLEŞECEK
Sağlık Bakanlığı 14 bin daimi işçi sağlık personelinin alımını İŞKUR üzerinden tamamen dijital ortamda gerçekleştirilecek. İŞKUR Muş İl Müdürü Mehmet Emin Taylan, alımlarla ilgili açıklamalarda bulundu.
DOLAR
6.6903
EURO
7.2279
Muş Durumu

Sakın kendisine verdiğin kıymeti sana vermeyenle arkadaş olma.

Hz. Muhammed
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu