MEMUR-SEN VE EĞİTİM-BİR-SEN´DEN EĞİTİM SİSTEMİ AÇIKLAMASI
Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Muş İl Başkanı Mahir Barışan, Çin´de ortaya çıkan ve dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs´ün eğitim sistemine yansımalarına değindi.
Tarih: 20.3.2020 14:19:43/ 2162okunma / 0yorum

Yazılı bir açıklama yapan Başkan Mahir Barışan, Koronavirüs´ün (Covid 19) yayılmasını engellemek amacıyla devletimizin aldığı tedbirlerin takdire şayan olduğunu ifade etti. Başkan Barışan, "Virüsün ortaya çıktığı andan itibaren ülkemizin gösterdiği yönetim anlayışı sevk ve idaredeki maharet ortak aklın üretkenliği hep çağdaş medeni ilerici dediğimiz, yaşadığımız en ufak olumsuzlukta örnek gösterdiğimiz ülkeleri geride bıraktı. Süreç yönetimi ile ilgili dünyanın dört bir yanından tebrik ve takdir aldığımız gibi yönetim ve tecrübe paylaşımı noktasında yardım talebinde bulunulması krizlere karşı ne kadar iyi olduğumuzun göstergesidir" dedi.

"En son Cumhurbaşkanımızın sosyal siyasi ekonomi alanında alınan tedbirleri, teşvikleri açıklaması Covid 19´a karşı devletimizin önlemlerini ve ciddiyetini başka bir merhaleye taşımıştır" diyen Barışan açıklamasını şöyle sürdürdü, "Biz de Memur-Sen olarak Covid 19´a karşı devletimizin aldığı tedbirleri, önlemleri destekledik, üyelerimizi bu konuda kendi sosyal ağlarımızda bilgilendirdik, bilincin artırılması noktasında bilgilendirmelerimiz, önerilerimiz devam edecek."

Milli Eğitim Bakanlığı´nın aldığı tedbirlere değinen Barışan, "Milli Eğitim Bakanımızın Covid 19 önlemleri kapsamında aldığı tedbirler bizim de düşündüğümüz öneriler kapsamında 2. dönemdeki ara tatilin bir hafta erkene alması, buna ilave olarak okulların bir hafta daha tatil edilmesi, beraberinde uzaktan eğitimle EBA üzerinden öğretimi gündeme getirmesi gibi tedbirler önemli ve yerinde. Bakanlığın yaygın eğitim kapsamındaki tecrübesini biliyoruz. Yeterli altyapının mevcut olduğuna inanıyoruz. Bakan Beyin de yapmış olduğu açıklama doğrultusunda bu uzaktan eğitimin çocuklarımızın eğitim öğretim ortamından ayrı kalmamalarını sağlamak amacıyla olması mantığı da ayrı bir ehemmiyet arz etmekte. Atılan bu adımların geleceğimiz olan çocuklarımızın en azında okul motivasyonuna katkı sağlayacak olmasını, Eğitim-Bir-Sen ailesi olarak önemsiyor ve destekliyoruz" ifadelerini kullandı.

Milli Eğitim Bakanlığı´nın aldığı kararın fırsat eşitliği kaygısını giderdiğini ifade eden Barışan şunları kaydetti, "Ayrıca bakanımızın, öğrencilerimiz sadece yüz yüze eğitimle gördükleri konulardan sorumlu olacaklar taahhüdü, öğrencilerimizin ve velilerimizin yüreğine şu serpmiş, fırsat eşitliği kaygısını gidermiştir. Uzaktan eğitim öğretimle biz ebeveynlere de görevler düşmektedir. Dizi film telaşına düşmemeliyiz, çocuklarla beraber dersleri dinlemeliyiz, evde olmadığınız zaman geldiğinizde derslerin tekrarını beraber izlemeliyiz, okuma saatlerini beraber yapın, okuduğunuz kitaplardan çıkarımlar yapın ve özet anlatımlar yapın ve her şeyden önemlisi, empati yapın, öğretmenlerin yerine koyun kendinizi, sınıf yönetimi nasılmış, nasıl idare edilirmiş yaşayarak öğrenin, eleştiri yaparken bunları dikkate alın. Öğrenciler uzaktan eğitimle işlenilen konulardan da sorumlu tutulsalardı zaten kaynak, veli desteği, bilinci, materyal eksikliği, psiko sosyal destek açısından yoksun, bir kaç adım geride olan öğrencilerimizin mağduriyet kat sayısını artıracaktı. Onun için YKS ve LYS sınavlarında öğrencilerin yüz yüze eğitimle gördükleri konulardan sorumlu tutulması kaygıları ortadan kaldırmış, motivasyonu artırmış, motivasyonun devamı sağlamıştır. Ülkemiz bu sınavı başarıyla atlattıktan sonra telafi eğitimi mutlaka yapılmalıdır. Ayrıca geç kalınmadan ve kaygı oluşturulmadan YKS ve LYS sınavları ile ilgili karar netleştirilmelidir. Bu süreçte tüm kamu çalışanları seferber olmuştur. Mesleklerinin gereğini yerine getirmekteler. Yükümüz ağır. Gayretleri için tüm kamu çalışanlarımıza ve Milli Eğitim Bakanımız Sayın Ziya Selçuk´a teşekkür ediyoruz. Ülkemiz, milletimiz, devletimiz bu sınavı başarıyla atlatacaktır. Bu süreçte devletimizin yanında milletimizle bir bütünüz. Dualarımız milletimizle."
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
KADINLAR ARICILIĞI TERCİH ETMEYE BAŞLADI
KADINLAR ARICILIĞI TERCİH ETMEYE BAŞLADI
Muş´ta, Tarım ve Orman Bakanlığı´nın desteğiyle bal üretimine kadın eli değdi.
KARADAĞ, TRT GAP DİYARBAKIR RADYOSU´NUN KONUĞU OLDU
KARADAĞ, TRT GAP DİYARBAKIR RADYOSU´NUN KONUĞU OLDU
Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Rektör Yardımcısı ve Uygulamalı Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yaşar Karadağ TRT GAP Diyarbakır Radyosu´nun konuğu oldu. Programda TAGEM (Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürlüğü) tarafından desteklenen Goji Berry (Kurt Üzümü) hakkında detaylı bilgiler verdi.
ASFALT ÇALIŞMASI HÜRRİYET MAHALLESİNE GEÇTİ
ASFALT ÇALIŞMASI HÜRRİYET MAHALLESİNE GEÇTİ
Muş Belediyesi üstyapı çalışmaları kapsamında mahallelerdeki yolları asfaltlamaya devam ediyor. Çalışmaları inceleyen Belediye Başkanı Feyat Asya, tahrip olan yolların onarımını da yaparak bu konuda yaşanan sorunları ortadan kaldırdıklarını belirten “Yolları modern bir görünüme kavuşturmak için özel bir çaba sarf eden Muş Belediyesi, doğalgaz, su, kanalizasyon gibi alt yapı çalışmalarının tamamlandığı yolları tamamen yeniliyor” dedi
PANCAR ALIM KAMPANYASI BAŞLADI
PANCAR ALIM KAMPANYASI BAŞLADI
Malazgirt ilçesinde pancar alım kampanyası törenle başladı.
“UZAKTAN EĞİTİM PLATFORMU (UZEP)” TOPLANTISI YAPILDI
“UZAKTAN EĞİTİM PLATFORMU (UZEP)” TOPLANTISI YAPILDI
YÖK koordinasyonunda, Sakarya Üniversitesi tarafından yükseköğretim kurumları için hazırlanan “Uzaktan Eğitim Platformu (UZEP)” kullanacak üniversitelerin katıldığı eğitim seminerlerinin ilk toplantısı bugün online olarak gerçekleştirildi.
VALİ YARDIMCILARINDAN BAŞKAN ASYA´YA İADE-I ZİYARET
VALİ YARDIMCILARINDAN BAŞKAN ASYA´YA İADE-I ZİYARET
Muş Vali Yardımcıları Kadir Duman ve Muhammed Fatih Demirel Belediye Başkanı Feyat Asya´ya iade-i ziyarette bulundu.
OKULLARDA YÜZ YÜZE EĞİTİM BAŞLADI
OKULLARDA YÜZ YÜZE EĞİTİM BAŞLADI
Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), okullarda yüz yüze eğitim, seyreltilmiş uygulamalarla ana sınıfı ve ilkokul 1´inci sınıflarda haftada bir gün olacak şekilde başlatıldı.
İCRA DAİRESİ
İCRA DAİRESİ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
ŞEHİT AİLELERİ VE GAZİLERE DEVLET ÖDÜNÇ MADALYASI VERİLDİ
ŞEHİT AİLELERİ VE GAZİLERE DEVLET ÖDÜNÇ MADALYASI VERİLDİ
Vali Doç. Dr. İlker Gündüzöz, Cumhurbaşkanının tensipleriyle kahraman gazilere ve şehit yakınlarına gönderilen Devlet Övünç Madalyalarını teslim ederek “vatanı vatan yapan şehitler ve gazilerimizdir. Yoksa vatan, vatan olmuyor. Biz onların üzerine yükselen bu vatanı idame ettiriyoruz ve vatanı koruyoruz. Memleketin başına içeriden dışarıdan pek çok musibeti, belayı getirmek isteyenler olabilir ama bu memleketin has evlatları her zaman ayakta” dedi
DOLAR
7.6251
EURO
8.9553
Muş Durumu

Melaike, çanı olan kervana arkadaş olmaz.

Hz. Muhammed
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu