MEHMETÇİK´TEN EĞİTİME ANLAMLI DESTEK
Ülkenin bölünmez bütünlüğü için 24 saat kesintisiz hizmet veren ve terörle mücadele kapsamında başarılı operasyonlar gerçekleştiren Mehmetçik, Muş´ta bir okulu, boya ve tadilatını yaparak eğitime hazır hale getirdi.
Tarih: 12.9.2018 19:18:27/ 44okunma / 0yorum

 

 

Ülkenin bölünmez bütünlüğü için 24 saat görevi başında olan ve özellikle Doğu ve Güneydoğu Anadolu´da terör örgütlerine yönelik başarılı operasyonlar yürüten Mehmetçik, Muş´ta bir anaokulunun onarımını gerçekleştirerek eğitime katkı sundu.

Merkez Şehit İzzettin Polat İlkokulu´nun talebi üzerine İl Jandarma Komutanlığı, okulun anasınıfı ek hizmet binasını boya ve tadilatını yaparak eğitim-öğretim yılına hazırladı.

“İL JANDARMA KOMUTANLIĞIMIZA VE TÜM MEHMETÇİKLERİMİZE TEŞEKKÜR EDİYORUZ”

Okulun boya-badana ve diğer eksikliklerini gideren Mehmetçiklere çay ikram ederek destek veren okul öğretmenlerinden Züleyha Emirkulu, çocukların daha temiz bir ortamda eğitim-öğretim yılını geçireceklerini söyledi.

Okullarının eksikliklerinin giderildiğini belirten Emirkulu, “Muş Şehit İzzettin Polat İlkokulu Anasınıfı Öğretmeni olarak görev yapmaktayım. Bugün burada ülkemizi hem içerde, dışarda ve her yerde güvenliğimizi sağlayan değerli Mehmetçiklerimizle beraber anasınıfımızı güzelleştirmek adına beraber çalışmaktayız. Bugün burada hep beraber sınıfımızın boyasını, badanasını, elektriğini ve bütün tesisatını yapmaktayız. Bu nedenle burada emeği geçen başta Muş İl Jandarma Komutanlığına ve bütün Mehmetçiklere teşekkür ediyoruz. Ve onlar sayesinde çocuklarımız daha temiz bir ortamda eğitim öğretim yılını geçirecekler. Herkese teşekkür ediyoruz, emeği geçen tüm Mehmetçiklere teşekkür ediyoruz” dedi.

“BU GÜZEL DESTEK BİZİ SEVİNDİRDİ”

Mehmetçiğin okullarında yapmış olduğu çalışmalarından dolayı teşekkür eden Şehit İzzettin Polat İlkokulu Müdür Yardımcısı Fırat Koçlardan ise şunları söyledi: “Ülkemizi yurt içinde ve yurt dışında güvenliğini sağlayan, terörle mücadele konusunda olsun, gece-gündüz demeden görevinin başında olan Mehmetçiğimiz bugün de eğitim adına okulumuzun anasınıfını boya- badana işlerini yaptı. 2018- 2019 eğitim öğretim yılının daha sağlıklı ve kaliteli bir ortamda, öğrencilerimize daha iyi bir eğitim verilmesi için çalışmaları sürdürülmekte olan Mehmetçiğe, başta İl Jandarma Alay Komutanlığına ve onun adına bütün Mehmetçiklerimize teşekkürlerimizi sunuyoruz, katkılarından dolayı hepsine teşekkür ederiz.”
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: MEHMETÇİK EĞİTİME ANLAMLI DESTEK
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
MUŞ´TA BALIK SEZONU AÇILDI
MUŞ´TA BALIK SEZONU AÇILDI
Muşta yaklaşık dört ay süren balık sezonu açılırken, Karadeniz illerinden Muşa getirilerek satışa sunulan balık çeşitleri vatandaşlardan rağbet görüyor
BULANIK´TA DEV KONSER HAZIRLIKLARI
BULANIK´TA DEV KONSER HAZIRLIKLARI
Bulanık İlçe Kaymakamı ve Bulanık Belediye vekili Hacı Arslan Uzan, bulanık belediyesi Kültür ve Sanat Merkezi tarafından düzenlenecek olan "Halk Konseri" için hazırlıklara başlandı.
MUŞ BEDENSEL ENGELLİLER, BAKAN YARDIMCILARINI ZİYARET ETTİ
MUŞ BEDENSEL ENGELLİLER, BAKAN YARDIMCILARINI ZİYARET ETTİ
Muş´ta 15 bin bedensel engelliyi temsil ederek aktif bir şekilde faaliyet gösteren Bedensel Engelliler Derneği Başkanı Bedri Korkmaz ve üyeleri, Gençlik ve Spor ile Adalet Bakan Yardımcılarını ziyaret etti.
KAMERUNLU EFFA OVANA MUŞ´TA
KAMERUNLU EFFA OVANA MUŞ´TA
Muş´u Bal Ligi´nde temsil edecek olan Menderes Sporun transferi Kamerun asıllı Effa Ovana´nın oturma iznini verildi.
   PALABIYIK: İBLİD, ŞİALIK VE TÜRKİYE-3
PALABIYIK: İBLİD, ŞİALIK VE TÜRKİYE-3
Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Sosyoloji Bölüm Başkan Yardımcısı Dr. Öğretim Üyesi Adem Palabıyık, ‘İblid, Şialık ve Türkiye-3´ konusunu ele alarak “Lübnan Hizbullah´ının İran tarafından desteklenmesinin de yine Şia geleneği ile alakalı olduğunu vurgulamış ve Hizbullah´ın Sünni bir geleneği temsil etmesi halinde İran tarafından desteklenip desteklenmeyeceği ile alakalı şüphelerim var”
ÜNİVERSİTEDE AŞURE İKRAM EDİLDİ
ÜNİVERSİTEDE AŞURE İKRAM EDİLDİ
Muş Alparslan Üniversitesi´nde akademik ve idari personeli ile öğrencilere aşure ikram edildi.
ORYANTASYON EĞİTİMİ ZORUNLU HALE GELDİ
ORYANTASYON EĞİTİMİ ZORUNLU HALE GELDİ
Muş Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü, kurslarda usta öğretici olarak görev almak isteyen vatandaşlara yönelik açtığı ‘Usta Öğretici Oryantasyon Eğitim´i başvuruları sona erdi.
ERKAN, YILIN HİZMETKARI SEÇİLDİ
ERKAN, YILIN HİZMETKARI SEÇİLDİ
Muş Şivesi Derneği, kentte kamu kurum ve kuruluşlar üzerinde düzenlediği ‘Yılın hizmetkarı´ ödülünü Valilik Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı personellerinden Behçet Erkan´a layık gördü.
GARANTİ BANKASI YENİLENEREK HİZMET VERMEYE BAŞLADI
GARANTİ BANKASI YENİLENEREK HİZMET VERMEYE BAŞLADI
Muş Merkezde uzun zamandan bu yana müşterilerine bankacılık alanında hizmet veren şube; teknolojinin yeniliklerinden faydalanarak yeni konsepti ve güler yüzlü personeli ile müşterilerine hizmet vermeye başladı
DOLAR
6.2671
EURO
7.3794
Muş Durumu

Bir köy muhtarsız olmaz.Bir iğne ustasız olmaz,sahipsiz olamaz. Bir harf kâtipsiz olamaz, biliyorsun.Nasıl oluyor ki; nihayet derecede muntazam şu Kâinat Hakim’siz olur ?

BEDİÜZZAMAN SAİD NURSİ (R.A)
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu