MECLİS, YENİ YILIN İLK TOPLANTISINI YAPTI
Muş İl Genel Meclisi, 2020 yılı yatırım programının ilk toplantısını yaparak Denetim Komisyonunda görevlendirilmek üzere 5 üyeyi gizli oylama ile seçti.
Tarih: 2.1.2020 16:35:13/ 487okunma / 0yorum

 

Muş İl Genel Meclisi, 2020 yılı yatırım programı Ocak ayı ilk toplantısını yaptı. Meclis Başkanı Asım Çetinkaya başkanlığında oturumu açılan toplantıda 11 gündem maddesi görüşüldü.

Açılış, yoklama ve bir önceki toplantıda alınan kararlara ilişkin tutanak özetlerinin okunması ve onayı ilde devam eden toplantıda 11 gündem maddesi görüşüldü. Meclisin 4´üncü maddesi olan; 5302 Sayılı İl Özel İdaresi Kanununun 17.maddesi gereğince, Denetim Komisyonunda görevlendirilecek 5 üyenin gizli oyla seçilmesi istendi. Gündem maddesi üzerine yapılan seçimde

İl Genel Meclis Üyeleri İrfan Süne, Cevdet Akdemir, Şevket Çiftçi, Asım Çetinkaya ve Savcı Arslan Denetim Komisyonuna seçildi.

Gündemin 5´inci maddesi olan; 5263 Sayılı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Genel Müdürlüğü Teşkilat ve görevleri hakkındaki Kanunun 19. maddesi gereğince Muş Merkez Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Başkanlığında 2020 yılında Mütevelli Heyet üyeliği görevini yapmak üzere, vatandaşlar arasından iki (2) hayırsever üyenin İl Genel Meclisince belirlenerek karara bağlanması konusu yeniden görüşülmek üzere ertelendi.

Diğer gündem maddeleri olan;

3294 Sayılı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışmayı Teşvik Kanununun 5263 Sayılı Kanunla değişik 7 inci maddesi uyarınca Bulanık İlçesi Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Mütevelli Heyetine 01.01.2020 – 31.12.2020 tarihleri arası görev yapmak üzere 2 hayırsever vatandaşın İl Genel Meclisince belirlenerek karara bağlanması.

09.12.2004 Tarih ve 25665 Sayılı resmi gazetede yayımlanan 5263 Sayılı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Genel Müdürlüğü Teşkilatı ve görevleri hakkındaki kanunun 19.maddesi gereğince 2020 yılında Hasköy Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Mütevelli heyetinde görev alacak iki (2)  hayırsever vatandaşın İl Genel Meclisince belirlenerek karara bağlanması.

5263 Sayılı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Genel Müdürlüğü Kanununun 19. maddesi uyarınca “Malazgirt İlçesinde kurulu ve bu kanunda belirtilen amaçlara yönelik faaliyette bulunan Sivil Toplum Kuruluşlarının yöneticilerinin kendi aralarında seçecekleri bir temsilci ve hayırsever vatandaşlar arasından İl Genel Meclisinin seçeceği iki kişi Mütevelli Heyetinde görev alırlar.” Denilmektedir. Bu itibarla 2020 yılında görev yapacak, İl Genel Meclisince seçilecek olan 2 (iki) hayırsever üyenin İl Genel Meclisince belirlenerek karara bağlanması.

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfımız Mütevelli Heyet üyeliğine 5263 Sayılı Kanunun 19. maddesinde belirtilen amaçlara yönelik faaliyette bulunan Sivil Toplum Kuruluşları yöneticilerinin görevlendirilmesi ancak, Korkut İlçesinde amaca yönelik sivil toplum kuruluşu bulunmadığından Vakfımız Mütevelli Heyet Üyeliğine 2020 yılında görevlendirilmek üzere iki kişinin İl Genel Meclisince belirlenerek karara bağlanması.

5263 Sayılı Kanunu´nun 19. Maddesi gereğince İlimiz Varto İlçesi Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfının 2020 yılı faaliyet dönemi için Mütevelli Heyet Üyeliğine seçilmek üzere 2 hayırsever vatandaşın seçilmesi konusunun görüşülmesi.

Korkut Kaymakamlığı Köylere Hizmet Götürme Birliğine ait MST marka M544S Plus serisi 4x4x4 Lastik Tekerlekli Kazıcı ve Yükleyici iş makinesinin; Muş İl Özel İdaresine devir işlemlerinin karara bağlanması ile ilgili Destek Hizmetleri Müdürlüğünün 23.12.2019 tarih ve 5713 sayılı İl Makamınca teklif edilen talebinin görüşülmesi.

Konuları 4 gün devam edecek olan meclis toplantılarında görüşülmek üzere oy birliği ile ertelendi.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: MECLİS YENİ YILIN TOPLANTISINI YAPTI
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
VALİ GÜNDÜZÖZ, MALAZGİRT TARİHİ MİLLİ PARKINI İNCELEDİ
VALİ GÜNDÜZÖZ, MALAZGİRT TARİHİ MİLLİ PARKINI İNCELEDİ
Vali Doç. Dr. İlker Gündüzöz, Malazgirt Zaferi´nin 949. yıl dönümünün kutlanacağı Malazgirt Meydan Muharebesi Tarihi Milli Parkı´nda incelemelerde bulundu. "1071 Malazgirt bu ülkenin mührü" olduğunu bir kez daha hatırlatan Vali Gündüzöz, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu mührün hatırlatılması, genç ve çocuklarımızın beyinlerine nakşedilmesi son derece önemli.”
73 KÖK HİNT KENEVİRİ ELE  GEÇİRİLDİ
73 KÖK HİNT KENEVİRİ ELE GEÇİRİLDİ
Muş´ta polis ekiplerince yapılan çalışmalar sonucunda 73 kök ekili halde Hint keneviri ele geçirildi.
RAMAZAN BAYRAMI KUTLAMA MESAJI
RAMAZAN BAYRAMI KUTLAMA MESAJI
AK Parti Muş Milletvekili Mehmet Emin Şimşek
RAMAZAN BAYRAMI KUTLAMA MESAJI
RAMAZAN BAYRAMI KUTLAMA MESAJI
MUŞ BELEDİYE BAŞKANI FEYAT ASYA
RAMAZAN BAYRAMI KUTLAMA MESAJI
RAMAZAN BAYRAMI KUTLAMA MESAJI
AK Parti Muş İl Başkanı Rahmetullah Yaktı
RAMAZAN BAYRAMI KUTLAMASI
RAMAZAN BAYRAMI KUTLAMASI
AK Parti Muş Merkez İlçe Başkanı İbrahim Avcı
RAMAZAN BAYRAMI KUTLAMASI
RAMAZAN BAYRAMI KUTLAMASI
AK Parti Korkut İlçe Başkanı Hamdullah Toktaş
ÇALIŞMAK SİZDEN ÇORBA BİZDEN
ÇALIŞMAK SİZDEN ÇORBA BİZDEN
Muş Alparslan Üniversitesi bünyesinde faaliyetlerini sürdüren ve köy okullarında okuyan ihtiyaç sahibi çocuklara yaptıkları yardımlarla gündeme gelen Hayırda Buluşanlar Topluluğu (HBT), “Çalışmak Sizden Çorba Bizden” kampanyasını başlattı.
MŞÜ, 118 BASAMAK BİRDEN ATLADI
MŞÜ, 118 BASAMAK BİRDEN ATLADI
Türkiye Üniversite Sporları Federasyonunun tarafından üniversite öğrencileri arasında düzenlene spor müsabakalarında Muş Alparslan Üniversitesi öğrencileri almış oldukları madalya sayısıyla 141 üniversite arasında 23´üncü oldular.
DOLAR
7.6630
EURO
8.9277
Muş Durumu

Cahillerle girdiğim her tartışmayı kaybetmişimdir.

İMAM-I AZAM (R.A)
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu