MECLİS, YENİ YILIN İLK TOPLANTISINI YAPTI
Muş İl Genel Meclisi, 2020 yılı yatırım programının ilk toplantısını yaparak Denetim Komisyonunda görevlendirilmek üzere 5 üyeyi gizli oylama ile seçti.
Tarih: 2.1.2020 16:35:13/ 191okunma / 0yorum

 

Muş İl Genel Meclisi, 2020 yılı yatırım programı Ocak ayı ilk toplantısını yaptı. Meclis Başkanı Asım Çetinkaya başkanlığında oturumu açılan toplantıda 11 gündem maddesi görüşüldü.

Açılış, yoklama ve bir önceki toplantıda alınan kararlara ilişkin tutanak özetlerinin okunması ve onayı ilde devam eden toplantıda 11 gündem maddesi görüşüldü. Meclisin 4´üncü maddesi olan; 5302 Sayılı İl Özel İdaresi Kanununun 17.maddesi gereğince, Denetim Komisyonunda görevlendirilecek 5 üyenin gizli oyla seçilmesi istendi. Gündem maddesi üzerine yapılan seçimde

İl Genel Meclis Üyeleri İrfan Süne, Cevdet Akdemir, Şevket Çiftçi, Asım Çetinkaya ve Savcı Arslan Denetim Komisyonuna seçildi.

Gündemin 5´inci maddesi olan; 5263 Sayılı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Genel Müdürlüğü Teşkilat ve görevleri hakkındaki Kanunun 19. maddesi gereğince Muş Merkez Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Başkanlığında 2020 yılında Mütevelli Heyet üyeliği görevini yapmak üzere, vatandaşlar arasından iki (2) hayırsever üyenin İl Genel Meclisince belirlenerek karara bağlanması konusu yeniden görüşülmek üzere ertelendi.

Diğer gündem maddeleri olan;

3294 Sayılı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışmayı Teşvik Kanununun 5263 Sayılı Kanunla değişik 7 inci maddesi uyarınca Bulanık İlçesi Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Mütevelli Heyetine 01.01.2020 – 31.12.2020 tarihleri arası görev yapmak üzere 2 hayırsever vatandaşın İl Genel Meclisince belirlenerek karara bağlanması.

09.12.2004 Tarih ve 25665 Sayılı resmi gazetede yayımlanan 5263 Sayılı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Genel Müdürlüğü Teşkilatı ve görevleri hakkındaki kanunun 19.maddesi gereğince 2020 yılında Hasköy Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Mütevelli heyetinde görev alacak iki (2)  hayırsever vatandaşın İl Genel Meclisince belirlenerek karara bağlanması.

5263 Sayılı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Genel Müdürlüğü Kanununun 19. maddesi uyarınca “Malazgirt İlçesinde kurulu ve bu kanunda belirtilen amaçlara yönelik faaliyette bulunan Sivil Toplum Kuruluşlarının yöneticilerinin kendi aralarında seçecekleri bir temsilci ve hayırsever vatandaşlar arasından İl Genel Meclisinin seçeceği iki kişi Mütevelli Heyetinde görev alırlar.” Denilmektedir. Bu itibarla 2020 yılında görev yapacak, İl Genel Meclisince seçilecek olan 2 (iki) hayırsever üyenin İl Genel Meclisince belirlenerek karara bağlanması.

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfımız Mütevelli Heyet üyeliğine 5263 Sayılı Kanunun 19. maddesinde belirtilen amaçlara yönelik faaliyette bulunan Sivil Toplum Kuruluşları yöneticilerinin görevlendirilmesi ancak, Korkut İlçesinde amaca yönelik sivil toplum kuruluşu bulunmadığından Vakfımız Mütevelli Heyet Üyeliğine 2020 yılında görevlendirilmek üzere iki kişinin İl Genel Meclisince belirlenerek karara bağlanması.

5263 Sayılı Kanunu´nun 19. Maddesi gereğince İlimiz Varto İlçesi Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfının 2020 yılı faaliyet dönemi için Mütevelli Heyet Üyeliğine seçilmek üzere 2 hayırsever vatandaşın seçilmesi konusunun görüşülmesi.

Korkut Kaymakamlığı Köylere Hizmet Götürme Birliğine ait MST marka M544S Plus serisi 4x4x4 Lastik Tekerlekli Kazıcı ve Yükleyici iş makinesinin; Muş İl Özel İdaresine devir işlemlerinin karara bağlanması ile ilgili Destek Hizmetleri Müdürlüğünün 23.12.2019 tarih ve 5713 sayılı İl Makamınca teklif edilen talebinin görüşülmesi.

Konuları 4 gün devam edecek olan meclis toplantılarında görüşülmek üzere oy birliği ile ertelendi.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: MECLİS YENİ YILIN TOPLANTISINI YAPTI
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
ÇALIŞMAK SİZDEN ÇORBA BİZDEN
ÇALIŞMAK SİZDEN ÇORBA BİZDEN
Muş Alparslan Üniversitesi bünyesinde faaliyetlerini sürdüren ve köy okullarında okuyan ihtiyaç sahibi çocuklara yaptıkları yardımlarla gündeme gelen Hayırda Buluşanlar Topluluğu (HBT), “Çalışmak Sizden Çorba Bizden” kampanyasını başlattı.
MŞÜ, 118 BASAMAK BİRDEN ATLADI
MŞÜ, 118 BASAMAK BİRDEN ATLADI
Türkiye Üniversite Sporları Federasyonunun tarafından üniversite öğrencileri arasında düzenlene spor müsabakalarında Muş Alparslan Üniversitesi öğrencileri almış oldukları madalya sayısıyla 141 üniversite arasında 23´üncü oldular.
HÜDA PAR, "Gençlerimiz öz değerlerinden uzaklaşıyor"
HÜDA PAR, "Gençlerimiz öz değerlerinden uzaklaşıyor"
Gençliğin gayri ahlaki ve gayri İslami uygulamalarla öz değerlerinden uzaklaştırıldıklarına dikkat çeken HÜDA PAR Muş İl Gençlik Kolları Başkanı Fırat Arzık, “idare etme yetkisini bu halktan alanların gençlerimize sahip çıkma sorumluluğu vardır” dedi.
MUŞ MENDERES SPOR ERZİNCAN DEPLANSMANINDA
MUŞ MENDERES SPOR ERZİNCAN DEPLANSMANINDA
Muş´u bölgesel amatör Ligde (BAL) temsil eden Muş Menderes Spor, Ziraat Türkiye kupası ikinci Tur maçında bugün Erzincan deplasmanında sahaya çıkacak.
BARIŞAN, BAŞKANLAR KURULU TOPLANTISINA KATILDI
BARIŞAN, BAŞKANLAR KURULU TOPLANTISINA KATILDI
Memur-Sen Muş İl Başkanı Mahir Barışan, Ankara´da düzenlenen başkanlar kurulu toplantısına katıldı.
VALİLİKTEN DOLANDIRICI UYARSI
VALİLİKTEN DOLANDIRICI UYARSI
Muş Valiliği tarafından yapılan uyarıda Vali, Vali yardımcılarının adının kullanılarak yardım toplandığı tespit edildiğini bildirerek bu çağrılara itibar edilmemesi uyarısında bulunuldu.
EĞİTİM-BİR-SEN´DEN GENÇLİK BAYRAMI MESAJI
EĞİTİM-BİR-SEN´DEN GENÇLİK BAYRAMI MESAJI
Eğitimciler Birliği Sendikası (Eğitim-Bir-Sen) Muş Şube Başkanı Mahir Barışan, 19 Mayıs Atatürk´ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayımladı.
MECLİS, İLK TOPLANTISINI YAPTI
MECLİS, İLK TOPLANTISINI YAPTI
31 Mart´ta yapılan Mahalli İdareler seçimleri sonrasında ilk toplantısını yapan Muş İl Genel Meclisi, gizli oylama ile yeni Meclis Başkanı ve divan katiplerini seçti.
HALKIN DESTEĞİ İLE ÜÇ DÖNEMDİR MECLİS´TE
HALKIN DESTEĞİ İLE ÜÇ DÖNEMDİR MECLİS´TE
Korkut İlçesi AK Parti İl Genel Meclis Üyeliği görevine seçilerek mazbatasını alan Kemal Arat, ilçe halkının verdiği desteğinden dolayı teşekkür etti.
DOLAR
6.1023
EURO
6.5922
Muş Durumu

"Dünyada dört nimet vardır, bunlar kendisine verilen kişi dünya ve ahiretin hayrını görmüştür.Bunlar; Zikreden dil, Şükreden kalp, Sıkıntılara katlanan beden ve saliha kadın.."

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu