MECLİS, YAPILAN PROJELERİ AÇIKLADI
Muş İl Genel Meclisi, merkez ve ilçeler itibariyle 2019 yılı yatırım programı kapsamında olan ham yol, sathi kaplama ve BSK yolu olarak yapımı gerçekleşmeyen projenin olup olmadığıyla ilgili araştırma ve inceleme yaptı. Yol Yapım ve Ulaşım Hizmetleri İhtisas Komisyonu projelerin yaklaşık olarak hepsinin gerçekleştirildiğinin tespit edildiğini açıklayarak rapor haline getirdi.
Tarih: 14.11.2019 16:56:48/ 258okunma / 0yorum

 

Muş İl Genel Meclisi, 2019 yılı yatırım programı Kasım ayı toplantılarını sürdürüyor. Meclis Başkanı ASIM Çetinkaya başkanlığında oturumu açılan toplantıda 2020 hazırlık bütçesi görüşüldü.

Açılış, yoklama ve bir önceki toplantıda alınan kararlara ilişkin tutanak özetlerinin okunması ve onayı ile devam etti.

Gündemin 4´ünci maddesi olan; 5018 Sayılı Kamu Mali Yönetimi ve Kontrol Kanunun 49 ve 5302 sayılı İl Özel İdaresi Kanununun 48.maddesine dayanılarak İl Özel İdaresi Genel Sekreterliğinin 2020 Yılı hazırlık bütçesinin görüşülmesine devam edilmesi istendi.

Gündemin bir diğer maddesi olan; Muş Valiliği İdare ve Denetim Müdürlüğünün 22.10.2019 tarih ve 7741 yazıları ile uygun görülen, Muş merkez ve İlçeler itibariyle 2019 yılı yatırım programı kapsamında olan ham yol, sathi kaplama ve BSK yolu olarak yapımı gerçekleşmeyen projenin olup olmadığıyla ilgili araştırma ve inceleme yapmak üzere meclisi bilgilendirmek için ve rapor tanzim edilmek üzere Yol Yapım ve Ulaşım Hizmetleri İhtisas Komisyonunca hazırlanan raporun okunması istendi. Gündem maddesi üzerine Yol Yapım Ve Ulaşım Hizmetleri Komisyonu tarafından hazırlanan rapor açıklandı.

Raporda; “İl Genel Meclisinin 07.10.2019 tarih ve 141 sayılı kararına istinaden; Muş merkez ve İlçeler itibariyle 2019 yılı yatırım programı kapsamında olan ham yol, sathi kaplama ve BSK yolu olarak yapımı gerçekleşmeyen projenin olup olmadığıyla ilgili araştırma ve inceleme yapmak üzere meclisi bilgilendirmek için Yol Yapım ve Ulaşım Hizmetleri İhtisas Komisyonunca hazırlanan raporda da belirtildiği üzere; 2019 yılı yatırım programı kapsamında olan ham yol, sathi kaplama ve BSK yolu olarak yapımı gerçekleşmeyen İlimiz merkez ve İlçeler itibariyle sözü edilen projelerin yaklaşık olarak hepsinin gerçekleştirildiği komisyonumuzca tespit edilmiştir” denildi. Komisyon raporu oy birliği ile uygun görüldü.

Gündemin bir diğer maddesi de Muş Valiliği İdare ve Denetim Müdürlüğünün 22.10.2019 tarih ve 7741 yazıları ile uygun görülen, Muş İl Özel İdaresinin görev alanında bulunan köylerin köy meydanları ve yollarına ait su kanallarının temizliği yol etrafındaki dalların kesilmesi ile çimlerin biçilmesi için ihtiyaç duyulan bir adet çok amaçlı makinenin İl Özel İdaresi bütçe imkânları ile satın alınması konusunda araştırma ve inceleme yapmak üzere meclisi bilgilendirmek için ve rapor tanzim edilmek üzere İçişleri ve Çeşitli İşler İhtisas Komisyonunca hazırlanan raporun okunması oldu. Gündem maddesi üzerine İçişleri Ve Çeşitli İşler İhtisas Komisyonu tarafından hazırlanan rapor okundu.

Raporda şöyle denildi: “İl Genel Meclisinin 07.10.2019 tarih ve 140 sayılı kararına istinaden;  Muş İl Özel İdaresinin görev alanında bulunan köylerin köy meydanları ve yollarına ait su kanallarının temizliği yol etrafındaki dalların kesilmesi ile çimlerin biçilmesi için ihtiyaç duyulan bir adet çok amaçlı makinenin İl Özel İdaresi bütçe imkânları ile satın alınması konusunda araştırma ve inceleme yapmak üzere İçişleri ve Çeşitli İşler İhtisas Komisyonunca hazırlanan raporda da belirtildiği üzere, Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ile yapılan görüşmeler neticesinde teklif edilen makina alımının çok acil olmadığı, İl Özel İdaresinin bütçe imkânlarının böyle bir makine alımına müsait olmadığı ve bütçemizin imkânlarının daha acil ihtiyaçlara yönlendirilmesi gerektiği kanaatine varılmıştır. Söz konusu makine alımının 2020 mali yılı içerisinde bütçeye bırakılması tavsiye edilmektedir.” Komisyon raporu oy birliği ile uygun görüldü.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: MECLİS YAPILAN PROJELERİ AÇIKLADI
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
TÜBİTAK PROJELERİ ÜNİVERSİTE ÖNCÜLÜĞÜNDE HAYATA GEÇİYOR
TÜBİTAK PROJELERİ ÜNİVERSİTE ÖNCÜLÜĞÜNDE HAYATA GEÇİYOR
Muş Alparslan Üniversitesi, eğitim dünyasına katkı sağlamaya ve öğrencilerin yaşamlarına dokunmaya devam ediyor.
MUŞ OVASI “AGROPARK PROJESİ” İLE HAYAT BULACAK
MUŞ OVASI “AGROPARK PROJESİ” İLE HAYAT BULACAK
Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (DAKA) ile Muş Alparslan Üniversitesi arasında “Muş Agropark Projesi” sözleşmesi imzalandı. İmzalanan sözleşme kapsamında Muş Ovası´nın mevcut kapasiteden daha fazla yararlanmak adına ortak çalışmalar yürütülmesi hedefleniyor.
MUŞ MERKEZ KALE MAH. 11 ADET KONUT SATIŞA ÇIKARILIYOR
MUŞ MERKEZ KALE MAH. 11 ADET KONUT SATIŞA ÇIKARILIYOR
TOKİ, Muş Merkez Kale Mah. 11 adet konutu; ön şartsız, kurasız 09 Aralık 2019 - 31 Aralık 2019 tarihleri arasında satışa çıkarıyor.
SASON-MUŞ YOLU HAYATA GEÇİRİLİYOR
SASON-MUŞ YOLU HAYATA GEÇİRİLİYOR
​Batman´ın Sason ilçesinin Muş ile birleştirecek ve yaklaşık 4 milyona mal olacak proje hayata geçiriliyor.
5 TERÖRiST ETKiSiZ HALE GETiRiLDi
5 TERÖRiST ETKiSiZ HALE GETiRiLDi
İçişleri Bakanlığı İç güvenlik operasyonları kapsamında, Muş Şenyayla bölgesinde, İl Jandarma Komutanlığı Jandarma Özel Harekat timlerince gerçekleştirilen hava destekli operasyonda 5 terörist silahlarıyla birlikte etkisiz hale getirildiğini bildirdi.
MESLEK LİSESİ ÖĞRENCİLERİ AİLELERLE BULUŞUYOR
MESLEK LİSESİ ÖĞRENCİLERİ AİLELERLE BULUŞUYOR
Muş´un Çöğürlü Köyünde ikamet eden Suriyeli bir aileye ‘Meslek Lisesi Öğrencileri Ailelerle Buluşuyor´ projesi ile destek verildi. Öğrenciler evin elektrik tesisatı, kışlık yakacak, gıda ve birçok eksiğini giderdi.
KÖY ÇOCUKLARINA ‘BİR PAKET MUTLULUK´ SÜRPRİZİ
KÖY ÇOCUKLARINA ‘BİR PAKET MUTLULUK´ SÜRPRİZİ
Ankara´da ‘Bir Paket Mutluluk´ adı altında faaliyet gösteren Milli Sporcu Dora Kübra Yıldız´ın öncülüğünde başlatılan sosyal sorumluluk projesi kapsamında Muş´ta köy çocuklarına unutamayacakları bir sürpriz yapıldı.
MUŞ İLDER´DEN BURSASPOR´A ZİYARET
MUŞ İLDER´DEN BURSASPOR´A ZİYARET
Muş İli Kültür Eğitim, Kalkındırma, Sosyal Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği (Muş İl-Der) Yönetim kurulu üyeleri, Bursaspor Özlüce Tesislerini ziyaret etti
REKTÖR POLAT “İLAHİYAT VİZYON PROGRAMI” NA KATILDI
REKTÖR POLAT “İLAHİYAT VİZYON PROGRAMI” NA KATILDI
Muş Alparslan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat, Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ile Türkiye İlahiyat Tedrisatına Yardım Eden Dernekler Federasyonu (TİDEF) işbirliğiyle organize edilen "İlahiyat Vizyon Programı"na katıldı.
DOLAR
5.7905
EURO
6.4083
Muş Durumu

Sorunlarınızdan kaçmak,asla kazanamayacağınız bir yarıştır.

anonim
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu