MECLİS, TEKSTİL KENTİ GÜNDEME GETİRDİ
İl Genel Meclisi, Muş Tekstil Kentte Kapasiteyi Geliştirerek İstihdamın Arttırılması amacı ile İl Özel İdaresi tarafından da destek verilmesini gündeme getirdi.
Tarih: 19.11.2019 17:54:38/ 283okunma / 0yorum

Muş İl Genel Meclisi, 2019 yılı yatırım programı Kasım ayı 12´inci toplantısını yaptı. Meclis Başkanı Asım Çetinkaya başkanlığında oturumu açılan toplantıda 13 gündem maddesi görüşüldü.

Açılış, yoklama ve bir önceki toplantıda alınan kararlara ilişkin tutanak özetlerinin okunması ve onayı ile devam eden toplantıda İl Özel İdaresi Genel Sekreterliğinin 2020 Yılı hazırlık bütçesinin görüşmelerinin devam ettiği belirtildi.

Gündemin 5´inci maddesi olan; 4688 Sayılı Kamu Görevlileri Sendikaları Kanununun 32´nci maddesi ve Yerel Yönetim Hizmet Koluna ilişkin Mali ve Sosyal Haklara Dair Toplu Sözleşmenin 4 ve 6 ıncı maddelerine istinaden, İdaremizde görev yapan kamu görevlilerine (sözleşmeli dahil) 01/01/2020-31.12.2020 tarihleri arasında geçerli olmak üzere Sosyal Denge Tazminatının ödenmesine ve ödenecek sosyal denge tazminatı tutarının belirlenmesi için, İdaremizde yetkili sendika temsilcisi ile İl Özel İdaresi adına Genel Sekreter arasında toplu sözleşme imzalanmak amacıyla, Genel Sekretere yetki verilmesi ile ilgili İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğünün 13.11.2019 tarih ve 5039 sayılı İl Makamınca teklif edilen talebinin görüşülmesi istendi gündem maddesi oy birliği ile uygun görüldü.

Gündemin 6´ıncı maddesi olan; 5302 Sayılı İl Özel İdaresi kanunun 36. ve 5393 sayılı Kanunun 49.maddesi çerçevesinde 4 Adet Sözleşmeli personelin sözleşmeleri 31.12.2019 tarihinde sona erecektir. Söz konusu personelleri 2020 yılında da çalıştırılması düşünüldüğünden (1 Mimar, 1 Ziraat Mühendisi ve 2 İnşaat Mühendis)´in 2020 yılı ücretlerinin belirlenmesi ile ilgili İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğünün 13.11.2019 tarih ve 5038 sayılı İl Makamınca teklif edilen talebinin görüşülmesi” oldu. Gündem maddesi oy birliğiyle uygun görüldü.

Gündemin 7´inci maddesi olan; Muş Tekstil Kentte Kapasiteyi Geliştirerek İstihdamın Arttırılması amacı ile Doğu Anadolu Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığına proje başvurusunda bulunulması, proje bedelinin 1.675.000,00 TL ve altında olması durumunda 675.000,00 TL´sinin idaremiz tarafından karşılanacağı, proje bedelinin 1.675.000,00 TL üzerinde olması halinde 1.000.000,00 TL´sinin Doğu Anadolu projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı tarafından ve geri kalanının idaremizce karşılanacağı ve proje yürütücüsü olarak Plan Proje Yatırım ve İnşaat Müdürünün yetkilendirilmesi ile ilgili Plan Proje Yatırım ve İnşaat Müdürlüğünün 11.11.2019 tarih ve 4971 sayılı İl makamınca teklif edilen talebinin görüşülmesi. konusu 22.11.2019 tarihinde yeniden görüşülmek üzere ertelendi.

Gündemin diğer maddeleri olan; Varto İlçesi Kültür Mahallesinde bulunan 5 ada 162 parsel numaralı taşınmaz üzerine Yeni İlçe Emniyet Müdürlüğü Hizmet Binası yapılmasının planlandığı, iş ve işlemlere başlanabilmesi için zemin etüdü çalışmalarının yapılması gerektiği ve işlemlerin “Emniyet Genel Müdürlüğü Yeni Zemin Etüt Teknik Şartnamesine” uygun olarak yapılması talep edilmekte olup, zemin etüdü işi için ihtiyaç duyulan ödeneğin yedek ödenekten karşılanması ile ilgili Plan Proje Yatırım ve İnşaat Müdürlüğünün 13.11.2019 tarih ve 5044 sayılı İl makamınca teklif edilen talebinin görüşülmesi.

Muş İl Emniyet Müdürlüğü Hürriyet Polis Merkezi Amirliği Lojmanı Ek Hizmet Binası, Şehit Hikmet Duman Lojmanlı Ek Hizmet Binası ve Bulanık İlçe Emniyet Müdürlüğü Hizmet Binalarının Deprem Güçlendirme İşine ait ihalenin “Türkiye Bina Deprem Yönetmeliği Kapsamında Yapılacak Binalarla İlgili Uygulama Esaslarına Dair Tebliğ” kapsamında hazırlanan Teknik Rapor doğrultusunda iptal edilerek proje revizelerinin yapılması istenildiği ve ödeneğin idaremiz bütçesinden karşılanarak ihale sürecinin yürütülmesi talep edilmekte olup, deprem güçlendirme proje revizesi için ihtiyaç duyulan ödeneğin yedek ödenekten karşılanması ile ilgili Plan Proje Yatırım ve İnşaat Müdürlüğünün 13.11.2019 tarih ve 5045 sayılı İl makamınca teklif edilen talebinin görüşülmesi.

Muş İli Merkez İlçesi Sunay Mahallesi 26 ada 42 parselde kayıtlı bulunan ve iki bölümden oluşan hizmet binaları 07.11.2017 tarih ve 163 sayılı İl Genel Meclis kararıyla 2019 yılı sonuna kadar Muş İl Tarım ve Orman Müdürlüğüne tahsis edildiği belirtilmiş olup, Muş İl Tarım ve Orman Müdürlüğüne tahsis edilen taşınmazın, tahsis süresinin 2021 yılsonuna kadar uzatılması ile ilgili İmar ve Kentsel İyileştirme Müdürlüğünün 01.11.2019 tarih ve 4838 sayılı İl makamınca teklif edilen talebinin görüşülmesi.

Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı tarafından yürütülmekte olan 2019 SODES Güdümlü proje Destekleri kapsamında finanse edilecek olan “Muş Doğa ile Buluşuyor” projesi, hazırlık, sözleşme ve uygulama dönemlerinde İdaremize temsile, ilzama ve proje belgelerini imzalamaya Tarımsal Hizmetler Müdürü Fesih ÇAKIR´ın yetkili kılınması, proje toplam maliyeti olan 3.467.447,00 TL´nin eş finansman miktarı olan ve İdaremiz payına düşen 346.744,00 TL´lik kısmının İdaremiz 2019 yılı mali bütçesinden karşılanarak, Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü 2019 yılı mali bütçesinde bir bütçe faslı açılarak bu bütçe faslına aktarılması ile ilgili Tarımsal Hizmetler Müdürlüğünün 01.11.2019 tarih ve 4849 sayılı İl Makamınca teklif edilen talebinin görüşülmesi.

İl Özel İdaresi 2019 mali yılı bütçesinde harcanmasına gerek görülmeyen ödeneklerin, yine aynı yıl bütçesinde ihtiyaçlı bulunan 5302 sayılı İl Özel İdaresi Kanununun 10.Maddesinin (b) bendi gereğince harcama kalemlerine aktarılması ile ilgili Mali Hizmetler Müdürlüğünün 15.11.2019 tarih ve 5118 sayılı İl Makamınca teklif edilen talebinin görüşülmesi” konuları oy birliği ile uygun görüldü.

Gündemin 13

2üncü maddesi ise “İl Özel İdaresinin 2020 yılı Performans Programının görüşülerek karara bağlanması ile ilgili Mali Hizmetler Müdürlüğünün 11.11.2019 tarih ve 4976 sayılı İl Makamınca teklif edilen talebinin görüşülmesi” konusu ise 22.11.2019 tarihinde yeniden görüşülmek üzere ertelendi.
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
AVRUPA SPOR HAFTASI ETKİNLİKLERİ GÖSTERİLERLE BAŞLADI
AVRUPA SPOR HAFTASI ETKİNLİKLERİ GÖSTERİLERLE BAŞLADI
Avrupa Spor Haftası kapsamında 81 ilde eş zamanlı yapılan etkinlikler Muş´ta da başladı. 23-30 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek etkinliklere Muş Belediyesi´nin Göletli ve Lale Vadisi Parklarının ev sahipliğinde yapılacak olan etkinliklerin ilki sporcuların gösterileriyle renkli görüntülere sahne oldu.
KORONAVİRÜSLE MÜCADELE TEDBİRLERİNİ İNCELEDİ
KORONAVİRÜSLE MÜCADELE TEDBİRLERİNİ İNCELEDİ
Vali Doç. Dr. İlker Gündüzöz, Koronavirüsle mücadele kapsamında alınan kararların sahadaki uygulamalarını inceleyerek, “Bölge illerine göre, ilimiz biraz daha iyi ama bu bizi gevşetmemeli. Özellikle maske, mesafe ve temizliğe dikkat edeceğiz. İstasyon caddesinde de, Cumhuriyet Caddesinde de ve diğer alanlarda da denetimlerimiz devam ediyor. Denetimlerimiz esmasında tedbirlere uymayanlara uyarılar yapılıyor. Herkes kurallara uyacak” dedi
KOÇ, SAĞLIKÇILARA YÖNELİK ŞİDDETE TEPKİ GÖSTERDİ
KOÇ, SAĞLIKÇILARA YÖNELİK ŞİDDETE TEPKİ GÖSTERDİ
Muş Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Erdal Koç, sağlıkçılara yönelik şiddete tepki gösterdi. Yazılı basın açıklaması yapan Koç, sağlıkçıların büyük bir fedakarlık örneği göstererek hizmet verdiğini belirterek, toplumun tüm kesimleri tarafından desteklenmesi gerektiğini kaydetti.
KIZILAY KAN BAĞIŞ OTOBÜSÜ GÖNÜLLÜLERİ BEKLİYOR
KIZILAY KAN BAĞIŞ OTOBÜSÜ GÖNÜLLÜLERİ BEKLİYOR
Korona Virüs salgını döneminde bütün hijyen kurallarına uyularak, önlemler alan Kızılay Muş Şubesi Kan Bağış Merkezi, kan bağış otobüsü ile hizmet vermeye devam ediyor.
TEPE BAĞI BÖLGESİNİN YOLLARI YENİLENİYOR
TEPE BAĞI BÖLGESİNİN YOLLARI YENİLENİYOR
Muş Belediyesi üstyapı çalışmaları kapsamında cadde ve sokaklarda asfalt serimine devam ediyor.
KADINLAR ARICILIĞI TERCİH ETMEYE BAŞLADI
KADINLAR ARICILIĞI TERCİH ETMEYE BAŞLADI
Muş´ta, Tarım ve Orman Bakanlığı´nın desteğiyle bal üretimine kadın eli değdi.
KARADAĞ, TRT GAP DİYARBAKIR RADYOSU´NUN KONUĞU OLDU
KARADAĞ, TRT GAP DİYARBAKIR RADYOSU´NUN KONUĞU OLDU
Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Rektör Yardımcısı ve Uygulamalı Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yaşar Karadağ TRT GAP Diyarbakır Radyosu´nun konuğu oldu. Programda TAGEM (Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürlüğü) tarafından desteklenen Goji Berry (Kurt Üzümü) hakkında detaylı bilgiler verdi.
ASFALT ÇALIŞMASI HÜRRİYET MAHALLESİNE GEÇTİ
ASFALT ÇALIŞMASI HÜRRİYET MAHALLESİNE GEÇTİ
Muş Belediyesi üstyapı çalışmaları kapsamında mahallelerdeki yolları asfaltlamaya devam ediyor. Çalışmaları inceleyen Belediye Başkanı Feyat Asya, tahrip olan yolların onarımını da yaparak bu konuda yaşanan sorunları ortadan kaldırdıklarını belirten “Yolları modern bir görünüme kavuşturmak için özel bir çaba sarf eden Muş Belediyesi, doğalgaz, su, kanalizasyon gibi alt yapı çalışmalarının tamamlandığı yolları tamamen yeniliyor” dedi
PANCAR ALIM KAMPANYASI BAŞLADI
PANCAR ALIM KAMPANYASI BAŞLADI
Malazgirt ilçesinde pancar alım kampanyası törenle başladı.
DOLAR
7.6630
EURO
8.9277
Muş Durumu

İlim irfan mürşittir karanlıkları boğar. İnsanları cehalet, gaflet bunaltıp boğar…

Hacı Bektaşı Veli
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu