MECLİS, TEKSTİL KENTİ GÜNDEME GETİRDİ
İl Genel Meclisi, Muş Tekstil Kentte Kapasiteyi Geliştirerek İstihdamın Arttırılması amacı ile İl Özel İdaresi tarafından da destek verilmesini gündeme getirdi.
Tarih: 19.11.2019 17:54:38/ 214okunma / 0yorum

Muş İl Genel Meclisi, 2019 yılı yatırım programı Kasım ayı 12´inci toplantısını yaptı. Meclis Başkanı Asım Çetinkaya başkanlığında oturumu açılan toplantıda 13 gündem maddesi görüşüldü.

Açılış, yoklama ve bir önceki toplantıda alınan kararlara ilişkin tutanak özetlerinin okunması ve onayı ile devam eden toplantıda İl Özel İdaresi Genel Sekreterliğinin 2020 Yılı hazırlık bütçesinin görüşmelerinin devam ettiği belirtildi.

Gündemin 5´inci maddesi olan; 4688 Sayılı Kamu Görevlileri Sendikaları Kanununun 32´nci maddesi ve Yerel Yönetim Hizmet Koluna ilişkin Mali ve Sosyal Haklara Dair Toplu Sözleşmenin 4 ve 6 ıncı maddelerine istinaden, İdaremizde görev yapan kamu görevlilerine (sözleşmeli dahil) 01/01/2020-31.12.2020 tarihleri arasında geçerli olmak üzere Sosyal Denge Tazminatının ödenmesine ve ödenecek sosyal denge tazminatı tutarının belirlenmesi için, İdaremizde yetkili sendika temsilcisi ile İl Özel İdaresi adına Genel Sekreter arasında toplu sözleşme imzalanmak amacıyla, Genel Sekretere yetki verilmesi ile ilgili İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğünün 13.11.2019 tarih ve 5039 sayılı İl Makamınca teklif edilen talebinin görüşülmesi istendi gündem maddesi oy birliği ile uygun görüldü.

Gündemin 6´ıncı maddesi olan; 5302 Sayılı İl Özel İdaresi kanunun 36. ve 5393 sayılı Kanunun 49.maddesi çerçevesinde 4 Adet Sözleşmeli personelin sözleşmeleri 31.12.2019 tarihinde sona erecektir. Söz konusu personelleri 2020 yılında da çalıştırılması düşünüldüğünden (1 Mimar, 1 Ziraat Mühendisi ve 2 İnşaat Mühendis)´in 2020 yılı ücretlerinin belirlenmesi ile ilgili İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğünün 13.11.2019 tarih ve 5038 sayılı İl Makamınca teklif edilen talebinin görüşülmesi” oldu. Gündem maddesi oy birliğiyle uygun görüldü.

Gündemin 7´inci maddesi olan; Muş Tekstil Kentte Kapasiteyi Geliştirerek İstihdamın Arttırılması amacı ile Doğu Anadolu Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığına proje başvurusunda bulunulması, proje bedelinin 1.675.000,00 TL ve altında olması durumunda 675.000,00 TL´sinin idaremiz tarafından karşılanacağı, proje bedelinin 1.675.000,00 TL üzerinde olması halinde 1.000.000,00 TL´sinin Doğu Anadolu projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı tarafından ve geri kalanının idaremizce karşılanacağı ve proje yürütücüsü olarak Plan Proje Yatırım ve İnşaat Müdürünün yetkilendirilmesi ile ilgili Plan Proje Yatırım ve İnşaat Müdürlüğünün 11.11.2019 tarih ve 4971 sayılı İl makamınca teklif edilen talebinin görüşülmesi. konusu 22.11.2019 tarihinde yeniden görüşülmek üzere ertelendi.

Gündemin diğer maddeleri olan; Varto İlçesi Kültür Mahallesinde bulunan 5 ada 162 parsel numaralı taşınmaz üzerine Yeni İlçe Emniyet Müdürlüğü Hizmet Binası yapılmasının planlandığı, iş ve işlemlere başlanabilmesi için zemin etüdü çalışmalarının yapılması gerektiği ve işlemlerin “Emniyet Genel Müdürlüğü Yeni Zemin Etüt Teknik Şartnamesine” uygun olarak yapılması talep edilmekte olup, zemin etüdü işi için ihtiyaç duyulan ödeneğin yedek ödenekten karşılanması ile ilgili Plan Proje Yatırım ve İnşaat Müdürlüğünün 13.11.2019 tarih ve 5044 sayılı İl makamınca teklif edilen talebinin görüşülmesi.

Muş İl Emniyet Müdürlüğü Hürriyet Polis Merkezi Amirliği Lojmanı Ek Hizmet Binası, Şehit Hikmet Duman Lojmanlı Ek Hizmet Binası ve Bulanık İlçe Emniyet Müdürlüğü Hizmet Binalarının Deprem Güçlendirme İşine ait ihalenin “Türkiye Bina Deprem Yönetmeliği Kapsamında Yapılacak Binalarla İlgili Uygulama Esaslarına Dair Tebliğ” kapsamında hazırlanan Teknik Rapor doğrultusunda iptal edilerek proje revizelerinin yapılması istenildiği ve ödeneğin idaremiz bütçesinden karşılanarak ihale sürecinin yürütülmesi talep edilmekte olup, deprem güçlendirme proje revizesi için ihtiyaç duyulan ödeneğin yedek ödenekten karşılanması ile ilgili Plan Proje Yatırım ve İnşaat Müdürlüğünün 13.11.2019 tarih ve 5045 sayılı İl makamınca teklif edilen talebinin görüşülmesi.

Muş İli Merkez İlçesi Sunay Mahallesi 26 ada 42 parselde kayıtlı bulunan ve iki bölümden oluşan hizmet binaları 07.11.2017 tarih ve 163 sayılı İl Genel Meclis kararıyla 2019 yılı sonuna kadar Muş İl Tarım ve Orman Müdürlüğüne tahsis edildiği belirtilmiş olup, Muş İl Tarım ve Orman Müdürlüğüne tahsis edilen taşınmazın, tahsis süresinin 2021 yılsonuna kadar uzatılması ile ilgili İmar ve Kentsel İyileştirme Müdürlüğünün 01.11.2019 tarih ve 4838 sayılı İl makamınca teklif edilen talebinin görüşülmesi.

Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı tarafından yürütülmekte olan 2019 SODES Güdümlü proje Destekleri kapsamında finanse edilecek olan “Muş Doğa ile Buluşuyor” projesi, hazırlık, sözleşme ve uygulama dönemlerinde İdaremize temsile, ilzama ve proje belgelerini imzalamaya Tarımsal Hizmetler Müdürü Fesih ÇAKIR´ın yetkili kılınması, proje toplam maliyeti olan 3.467.447,00 TL´nin eş finansman miktarı olan ve İdaremiz payına düşen 346.744,00 TL´lik kısmının İdaremiz 2019 yılı mali bütçesinden karşılanarak, Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü 2019 yılı mali bütçesinde bir bütçe faslı açılarak bu bütçe faslına aktarılması ile ilgili Tarımsal Hizmetler Müdürlüğünün 01.11.2019 tarih ve 4849 sayılı İl Makamınca teklif edilen talebinin görüşülmesi.

İl Özel İdaresi 2019 mali yılı bütçesinde harcanmasına gerek görülmeyen ödeneklerin, yine aynı yıl bütçesinde ihtiyaçlı bulunan 5302 sayılı İl Özel İdaresi Kanununun 10.Maddesinin (b) bendi gereğince harcama kalemlerine aktarılması ile ilgili Mali Hizmetler Müdürlüğünün 15.11.2019 tarih ve 5118 sayılı İl Makamınca teklif edilen talebinin görüşülmesi” konuları oy birliği ile uygun görüldü.

Gündemin 13

2üncü maddesi ise “İl Özel İdaresinin 2020 yılı Performans Programının görüşülerek karara bağlanması ile ilgili Mali Hizmetler Müdürlüğünün 11.11.2019 tarih ve 4976 sayılı İl Makamınca teklif edilen talebinin görüşülmesi” konusu ise 22.11.2019 tarihinde yeniden görüşülmek üzere ertelendi.
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
ENGELLİLERE YÖNELİK TEKSTİL KURSU AÇILDI
ENGELLİLERE YÖNELİK TEKSTİL KURSU AÇILDI
Engellilere yönelik Muş Çalışma ve İş Kurumu (İŞ-KUR) tarafından "Mesleki Eğitim" projesi kapsamında açılan tekstil kursunun açılışını yapan AK Parti Muş Milletvekili Mehmet Emin Şimşek, Cumhurbaşkanının bu konuda talimatlarının olduğunu belirterek “Bugün açılan kursta proje kapsamında 10 engelli çalışacak. Proje bittikten sonra 2 engelli burada sürekli iş sahibi olacak. Bu firmamızda İŞ-KUR desteğiyle yaklaşık 200 kişi çalışıyor” dedi
JANDARMA TRAFİK TİMLERİ 134 ARACI DENETLEDİ
JANDARMA TRAFİK TİMLERİ 134 ARACI DENETLEDİ
Muş İl Jandarma Komutanlığı´na bağlı Trafik Timleri, ülke geneli eş zamanlı olarak gerçekleştirilen alkol denetimlerinde 134 araç sürücüsünü denetleyerek kurallara uymayanlara para cezası uyguladı.
KIZILAY KAN BAĞIŞ KAMPANYASINA DAVET
KIZILAY KAN BAĞIŞ KAMPANYASINA DAVET
Muş Kızılay Kan Bağışı Merkezi, kan bağış otobüsü ile kampanyasına devam ediyor. Vatandaşları kan bağışına beklediklerini belirten Dr. Ahmet Kotan, kan bağışının sağlık açısından önemli olduğunu söyledi
BANKACILIK TALEPLERİ TOBB´YE İLETİLDİ
BANKACILIK TALEPLERİ TOBB´YE İLETİLDİ
Muş Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Erdal Koç, Bankacılık Sistemine Yönelik Ücretlere İlişkin Düzenlemeler ile ilgili olarak üyelerden gelen istekler ve talepler yine üyelerimizin menfaatlerini korumak amacıyla Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği´ne (TOBB) iletildiğini belirtti.
MALAZGİRT-GEBZE KARDEŞLİĞİ ADINA TOPLANTI YAPILDI
MALAZGİRT-GEBZE KARDEŞLİĞİ ADINA TOPLANTI YAPILDI
Gebze´de düzenlenen Gebze Belediyesi ile Malazgirt Belediyesi Kardeş Belediye Protokolü tanıtım toplantısı Gebze Ticaret Odası ev sahipliğinde, kalabalık bir davetli grubunun katılımıyla gerçekleştirildi.
HASTANE DOĞRU YERE YAPILMALIDIR
HASTANE DOĞRU YERE YAPILMALIDIR
Muş Ticaret ve Sanayi Odası (MUŞ TSO) Meclis Başkanı Talip Devrim, yatırım programına alınan 500 yataklı hastane ile ilgili olarak açıklamalarda bulunarak “Nereye kurulursa Muş´a daha fazla katkısı olur, nereye kurulursa şehrin gelişimine etki eder, nereye kurulursa daha iyi olur bu ve benzer konularda toplumun tüm kesimleri fikirlerini beyan etmelidir ve doğru yer tespit edilmelidir” dedi
POLİSLER, KADINLARA KADES´İ TANITTI
POLİSLER, KADINLARA KADES´İ TANITTI
Muş Emniyet Müdürlüğü ekipleri, kadınlara Kadın Acil Destek İhbar Sistemi´ni (KADES) tanıttı.
ÜRÜN BAZLI GIDA DENETİM SEFERBERLİĞİ TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR
ÜRÜN BAZLI GIDA DENETİM SEFERBERLİĞİ TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR
İl Müdürlüğü Gıda Kontrolörleri, Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli tarafından ülke genelinde eş zamanlı başlatılan denetim seferberliği kapsamında ´Ürün Bazlı´ gıda denetimleri gerçekleştirmektedir. Muş´ta rutin denetimler dışında ´Ürün Bazlı´ gıda denetimleri uygulaması ilimiz genelinde 22 Şubat 2020 tarihine kadar devam edecektir.
BARIŞAN´DAN KAMU VE EĞİTİM KURUMLARININ DEPREME DAYANIKLILIK DURUMUNA DİKKAT ÇEKTİ
BARIŞAN´DAN KAMU VE EĞİTİM KURUMLARININ DEPREME DAYANIKLILIK DURUMUNA DİKKAT ÇEKTİ
Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Muş İl Başkanı Mahir Barışan, kentteki kamu binaları ve eğitim kurumlarının depreme dayanıklılık durumuna dikkat çekti.
DOLAR
6.1023
EURO
6.5922
Muş Durumu

Ya Ali, benden sonra yola gidenler, senin gösterdiğin yoldan giderlerse selamete ererler.

Hz. Muhammed
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu