MECLİS, SYDV MÜTEVELLİ HEYETLERİNİ SEÇTİ
Muş İl genel Meclisi, Hasköy, Varto ve merkez Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfının 2020 Yılı Çalışma Döneminde Mütevelli Heyet Üyeliğinde görev yapmak üzere belirlenen adayları seçti.
Tarih: 7.1.2020 18:47:57/ 290okunma / 0yorum

Muş İl Genel Meclisi, 2020 yılı yatırım programı Ocak ayı 4´üncü toplantısını yaptı. Meclis Başkanı Asım Çetinkaya başkanlığında oturumu açılan toplantıda 5 gündem maddesi görüşüldü. Açılış, yoklama ve bir önceki toplantıda günü alınan kararlara ilişkin tutanak özetlerinin okunması ve onayı ile devam eden toplantıda 5 gündem maddesi görüşüldü.

Gündem maddeleri olan; 09.12.2004 Tarih ve 25665 Sayılı resmi gazetede yayımlanan 5263 Sayılı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Genel Müdürlüğü Teşkilatı ve görevleri hakkındaki kanunun 19.maddesi gereğince 2020 yılında Hasköy Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Mütevelli heyetinde görev alacak iki (2)  hayırsever vatandaşın İl Genel Meclisince belirlenerek yeniden karara bağlanması.

Gündem maddesi üzerine; Hasköy İlçesi Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfının 2020 Yılı Çalışma Döneminde Mütevelli Heyet Üyeliğinde görev yapmak üzere seçilmesi için yapılan işaretle oylama neticesinde, 16´şar oy alan Abdullah Oran ile Sabahattin Acar adlı hayırsever vatandaşın 2020 yılı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Mütevelli Heyetinde görev almak üzere seçilmelerinin uygun görülmesine mevcudun oy birliğiyle karar verildi.  

Varto İlçesi Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfının 2020 yılı faaliyet dönemi için Mütevelli Heyet Üyeliğine seçilmek üzere 2 hayırsever vatandaşın seçilmesi konusunun yeniden görüşülmesi.

Gündem maddesi üzerine; Varto İlçesi Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfının 2020 Yılı Çalışma Döneminde Mütevelli Heyet Üyeliğinde görev yapmak üzere seçilmesi için yapılan işaretle oylama neticesinde, Tahir Tepe ile Yakup Şahin adlı hayırsever vatandaşın 2020 yılı için Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Mütevelli Heyetinde görev almak üzere seçilmelerinin uygun görülmesine mevcudun oy çoğunluğuyla karar verildi.

Muş Merkez Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Başkanlığında 2020 yılında Mütevelli Heyet üyeliği görevini yapmak üzere, vatandaşlar arasından iki (2) hayırsever üyenin İl Genel Meclisince belirlenerek yeniden karara bağlanması istendi.

Gündem maddesi üzerine Muş Merkez Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfının 2020 Yılı Çalışma Döneminde Mütevelli Heyet Üyeliğinde görev yapmak üzere Sezai Bulakçibaşi ve İbrahim Mergen´in seçilmelerine mevcudun oy çoğunluğuyla karar verildi.
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
AVRUPA SPOR HAFTASI ETKİNLİKLERİ GÖSTERİLERLE BAŞLADI
AVRUPA SPOR HAFTASI ETKİNLİKLERİ GÖSTERİLERLE BAŞLADI
Avrupa Spor Haftası kapsamında 81 ilde eş zamanlı yapılan etkinlikler Muş´ta da başladı. 23-30 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek etkinliklere Muş Belediyesi´nin Göletli ve Lale Vadisi Parklarının ev sahipliğinde yapılacak olan etkinliklerin ilki sporcuların gösterileriyle renkli görüntülere sahne oldu.
KORONAVİRÜSLE MÜCADELE TEDBİRLERİNİ İNCELEDİ
KORONAVİRÜSLE MÜCADELE TEDBİRLERİNİ İNCELEDİ
Vali Doç. Dr. İlker Gündüzöz, Koronavirüsle mücadele kapsamında alınan kararların sahadaki uygulamalarını inceleyerek, “Bölge illerine göre, ilimiz biraz daha iyi ama bu bizi gevşetmemeli. Özellikle maske, mesafe ve temizliğe dikkat edeceğiz. İstasyon caddesinde de, Cumhuriyet Caddesinde de ve diğer alanlarda da denetimlerimiz devam ediyor. Denetimlerimiz esmasında tedbirlere uymayanlara uyarılar yapılıyor. Herkes kurallara uyacak” dedi
KOÇ, SAĞLIKÇILARA YÖNELİK ŞİDDETE TEPKİ GÖSTERDİ
KOÇ, SAĞLIKÇILARA YÖNELİK ŞİDDETE TEPKİ GÖSTERDİ
Muş Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Erdal Koç, sağlıkçılara yönelik şiddete tepki gösterdi. Yazılı basın açıklaması yapan Koç, sağlıkçıların büyük bir fedakarlık örneği göstererek hizmet verdiğini belirterek, toplumun tüm kesimleri tarafından desteklenmesi gerektiğini kaydetti.
KIZILAY KAN BAĞIŞ OTOBÜSÜ GÖNÜLLÜLERİ BEKLİYOR
KIZILAY KAN BAĞIŞ OTOBÜSÜ GÖNÜLLÜLERİ BEKLİYOR
Korona Virüs salgını döneminde bütün hijyen kurallarına uyularak, önlemler alan Kızılay Muş Şubesi Kan Bağış Merkezi, kan bağış otobüsü ile hizmet vermeye devam ediyor.
TEPE BAĞI BÖLGESİNİN YOLLARI YENİLENİYOR
TEPE BAĞI BÖLGESİNİN YOLLARI YENİLENİYOR
Muş Belediyesi üstyapı çalışmaları kapsamında cadde ve sokaklarda asfalt serimine devam ediyor.
KADINLAR ARICILIĞI TERCİH ETMEYE BAŞLADI
KADINLAR ARICILIĞI TERCİH ETMEYE BAŞLADI
Muş´ta, Tarım ve Orman Bakanlığı´nın desteğiyle bal üretimine kadın eli değdi.
KARADAĞ, TRT GAP DİYARBAKIR RADYOSU´NUN KONUĞU OLDU
KARADAĞ, TRT GAP DİYARBAKIR RADYOSU´NUN KONUĞU OLDU
Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Rektör Yardımcısı ve Uygulamalı Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yaşar Karadağ TRT GAP Diyarbakır Radyosu´nun konuğu oldu. Programda TAGEM (Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürlüğü) tarafından desteklenen Goji Berry (Kurt Üzümü) hakkında detaylı bilgiler verdi.
ASFALT ÇALIŞMASI HÜRRİYET MAHALLESİNE GEÇTİ
ASFALT ÇALIŞMASI HÜRRİYET MAHALLESİNE GEÇTİ
Muş Belediyesi üstyapı çalışmaları kapsamında mahallelerdeki yolları asfaltlamaya devam ediyor. Çalışmaları inceleyen Belediye Başkanı Feyat Asya, tahrip olan yolların onarımını da yaparak bu konuda yaşanan sorunları ortadan kaldırdıklarını belirten “Yolları modern bir görünüme kavuşturmak için özel bir çaba sarf eden Muş Belediyesi, doğalgaz, su, kanalizasyon gibi alt yapı çalışmalarının tamamlandığı yolları tamamen yeniliyor” dedi
PANCAR ALIM KAMPANYASI BAŞLADI
PANCAR ALIM KAMPANYASI BAŞLADI
Malazgirt ilçesinde pancar alım kampanyası törenle başladı.
DOLAR
7.6630
EURO
8.9277
Muş Durumu

İki kişiyi aşan, bir başkasına da söylenen her sır, yayılır.

Mevlana
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu