MECLİS, SYDV MÜTEVELLİ HEYETLERİNİ SEÇTİ
Muş İl genel Meclisi, Hasköy, Varto ve merkez Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfının 2020 Yılı Çalışma Döneminde Mütevelli Heyet Üyeliğinde görev yapmak üzere belirlenen adayları seçti.
Tarih: 7.1.2020 18:47:57/ 241okunma / 0yorum

Muş İl Genel Meclisi, 2020 yılı yatırım programı Ocak ayı 4´üncü toplantısını yaptı. Meclis Başkanı Asım Çetinkaya başkanlığında oturumu açılan toplantıda 5 gündem maddesi görüşüldü. Açılış, yoklama ve bir önceki toplantıda günü alınan kararlara ilişkin tutanak özetlerinin okunması ve onayı ile devam eden toplantıda 5 gündem maddesi görüşüldü.

Gündem maddeleri olan; 09.12.2004 Tarih ve 25665 Sayılı resmi gazetede yayımlanan 5263 Sayılı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Genel Müdürlüğü Teşkilatı ve görevleri hakkındaki kanunun 19.maddesi gereğince 2020 yılında Hasköy Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Mütevelli heyetinde görev alacak iki (2)  hayırsever vatandaşın İl Genel Meclisince belirlenerek yeniden karara bağlanması.

Gündem maddesi üzerine; Hasköy İlçesi Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfının 2020 Yılı Çalışma Döneminde Mütevelli Heyet Üyeliğinde görev yapmak üzere seçilmesi için yapılan işaretle oylama neticesinde, 16´şar oy alan Abdullah Oran ile Sabahattin Acar adlı hayırsever vatandaşın 2020 yılı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Mütevelli Heyetinde görev almak üzere seçilmelerinin uygun görülmesine mevcudun oy birliğiyle karar verildi.  

Varto İlçesi Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfının 2020 yılı faaliyet dönemi için Mütevelli Heyet Üyeliğine seçilmek üzere 2 hayırsever vatandaşın seçilmesi konusunun yeniden görüşülmesi.

Gündem maddesi üzerine; Varto İlçesi Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfının 2020 Yılı Çalışma Döneminde Mütevelli Heyet Üyeliğinde görev yapmak üzere seçilmesi için yapılan işaretle oylama neticesinde, Tahir Tepe ile Yakup Şahin adlı hayırsever vatandaşın 2020 yılı için Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Mütevelli Heyetinde görev almak üzere seçilmelerinin uygun görülmesine mevcudun oy çoğunluğuyla karar verildi.

Muş Merkez Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Başkanlığında 2020 yılında Mütevelli Heyet üyeliği görevini yapmak üzere, vatandaşlar arasından iki (2) hayırsever üyenin İl Genel Meclisince belirlenerek yeniden karara bağlanması istendi.

Gündem maddesi üzerine Muş Merkez Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfının 2020 Yılı Çalışma Döneminde Mütevelli Heyet Üyeliğinde görev yapmak üzere Sezai Bulakçibaşi ve İbrahim Mergen´in seçilmelerine mevcudun oy çoğunluğuyla karar verildi.
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
ENGELLİLERE YÖNELİK TEKSTİL KURSU AÇILDI
ENGELLİLERE YÖNELİK TEKSTİL KURSU AÇILDI
Engellilere yönelik Muş Çalışma ve İş Kurumu (İŞ-KUR) tarafından "Mesleki Eğitim" projesi kapsamında açılan tekstil kursunun açılışını yapan AK Parti Muş Milletvekili Mehmet Emin Şimşek, Cumhurbaşkanının bu konuda talimatlarının olduğunu belirterek “Bugün açılan kursta proje kapsamında 10 engelli çalışacak. Proje bittikten sonra 2 engelli burada sürekli iş sahibi olacak. Bu firmamızda İŞ-KUR desteğiyle yaklaşık 200 kişi çalışıyor” dedi
JANDARMA TRAFİK TİMLERİ 134 ARACI DENETLEDİ
JANDARMA TRAFİK TİMLERİ 134 ARACI DENETLEDİ
Muş İl Jandarma Komutanlığı´na bağlı Trafik Timleri, ülke geneli eş zamanlı olarak gerçekleştirilen alkol denetimlerinde 134 araç sürücüsünü denetleyerek kurallara uymayanlara para cezası uyguladı.
KIZILAY KAN BAĞIŞ KAMPANYASINA DAVET
KIZILAY KAN BAĞIŞ KAMPANYASINA DAVET
Muş Kızılay Kan Bağışı Merkezi, kan bağış otobüsü ile kampanyasına devam ediyor. Vatandaşları kan bağışına beklediklerini belirten Dr. Ahmet Kotan, kan bağışının sağlık açısından önemli olduğunu söyledi
BANKACILIK TALEPLERİ TOBB´YE İLETİLDİ
BANKACILIK TALEPLERİ TOBB´YE İLETİLDİ
Muş Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Erdal Koç, Bankacılık Sistemine Yönelik Ücretlere İlişkin Düzenlemeler ile ilgili olarak üyelerden gelen istekler ve talepler yine üyelerimizin menfaatlerini korumak amacıyla Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği´ne (TOBB) iletildiğini belirtti.
MALAZGİRT-GEBZE KARDEŞLİĞİ ADINA TOPLANTI YAPILDI
MALAZGİRT-GEBZE KARDEŞLİĞİ ADINA TOPLANTI YAPILDI
Gebze´de düzenlenen Gebze Belediyesi ile Malazgirt Belediyesi Kardeş Belediye Protokolü tanıtım toplantısı Gebze Ticaret Odası ev sahipliğinde, kalabalık bir davetli grubunun katılımıyla gerçekleştirildi.
HASTANE DOĞRU YERE YAPILMALIDIR
HASTANE DOĞRU YERE YAPILMALIDIR
Muş Ticaret ve Sanayi Odası (MUŞ TSO) Meclis Başkanı Talip Devrim, yatırım programına alınan 500 yataklı hastane ile ilgili olarak açıklamalarda bulunarak “Nereye kurulursa Muş´a daha fazla katkısı olur, nereye kurulursa şehrin gelişimine etki eder, nereye kurulursa daha iyi olur bu ve benzer konularda toplumun tüm kesimleri fikirlerini beyan etmelidir ve doğru yer tespit edilmelidir” dedi
POLİSLER, KADINLARA KADES´İ TANITTI
POLİSLER, KADINLARA KADES´İ TANITTI
Muş Emniyet Müdürlüğü ekipleri, kadınlara Kadın Acil Destek İhbar Sistemi´ni (KADES) tanıttı.
ÜRÜN BAZLI GIDA DENETİM SEFERBERLİĞİ TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR
ÜRÜN BAZLI GIDA DENETİM SEFERBERLİĞİ TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR
İl Müdürlüğü Gıda Kontrolörleri, Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli tarafından ülke genelinde eş zamanlı başlatılan denetim seferberliği kapsamında ´Ürün Bazlı´ gıda denetimleri gerçekleştirmektedir. Muş´ta rutin denetimler dışında ´Ürün Bazlı´ gıda denetimleri uygulaması ilimiz genelinde 22 Şubat 2020 tarihine kadar devam edecektir.
BARIŞAN´DAN KAMU VE EĞİTİM KURUMLARININ DEPREME DAYANIKLILIK DURUMUNA DİKKAT ÇEKTİ
BARIŞAN´DAN KAMU VE EĞİTİM KURUMLARININ DEPREME DAYANIKLILIK DURUMUNA DİKKAT ÇEKTİ
Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Muş İl Başkanı Mahir Barışan, kentteki kamu binaları ve eğitim kurumlarının depreme dayanıklılık durumuna dikkat çekti.
DOLAR
6.1023
EURO
6.5922
Muş Durumu

Özünle, gözünle, sözünle işinde ol…

Hacı Bektaşı Veli
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu