MECLİS, SUVARAN KÖY OKULUNUN DURUMUNU GÖRÜŞTÜ
2018 yılı yatırım programı Ağustos ayı toplantılarını sürdüren İl Genel Meclisi, Merkeze bağlı Suvaran Köyünün 2018 yılı İl Özel İdaresi yatırım programı kapsamında bulunan İlkokulun kaç derslik olduğu ve okul binasının ne zaman biteceği ile ilgili gerekli araştırma ve incelemelerin yapılması daha önce görevlendirdiği komisyon raporunu açıkladı.
Tarih: 3.8.2018 19:00:31/ 243okunma / 0yorum

İl Genel Meclisi, 2018 yılı yatırım programı Ağustos bayı toplantılarını sürdürüyor. Meclis Geçici Başkanı Asım Çetinkaya başkanlığında oturumu açılan toplantıda 7 gündem maddesi görüşüldü.

Sayfa 1´den devam… Açılış, yoklama ve bir önceki toplantıda alınan kararlara ilişkin tutanak özetlerinin okunması ve onayı ile devam eden toplantıda Muş Valiliği İl Mahalli İdareler Müdürlüğünün 13.07.2018 tarih ve 6179 sayılı yazıları ile uygun görülen, İlimiz Merkeze bağlı Suvaran Köyünün 2018 yılı İl Özel İdaresi yatırım programı kapsamında bulunan İlkokulun kaç derslik olduğu ve okul binasının ne zaman biteceği ile ilgili gerekli araştırma ve incelemelerin yapılması için meclisi bilgilendirmek üzere Eğitim, Kültür ve Sosyal Hizmetler İhtisas Komisyonunca hazırlanan raporun okunarak, yeniden görüşülmesi istendi.

“MECLİS ÜYELERİ, KOMİSYON RAPORUNU OY BİRLİĞİYLE UYGUN GÖRDÜ”

Merkez Suvaran İlkokulunun durumuyla ilgili daha önce görevlendirilen Eğitim, Kültür Ve Sosyal Hizmetler İhtisas Komisyon raporunu Komisyon Başkan Yardımcısı Ümit Sakık, açıkladı. Raporu okuyarak meclisi bilgilendiren Sakık, “İl Genel Meclisinin 06.07.2018 tarih ve 101 sayılı kararına istinaden, İlimiz Merkeze bağlı Suvaran Köyünün 2018 yılı İl Özel İdaresi yatırım programı kapsamında bulunan İlkokulun kaç derslik olduğu ve okul binasının ne zaman biteceği ile ilgili gerekli araştırma ve incelemelerin yapılması için meclisi bilgilendirmek üzere Eğitim, Kültür ve Sosyal Hizmetler İhtisas Komisyonunca hazırlanan raporda da belirtildiği üzere; Muş İl Özel İdaresi Plan Proje Yatırım ve İnşaat Müdürlüğünden alınan bilgiler doğrultusunda, Muş Merkeze bağlı Suvaran Köyünde yapılan İlköğretim ve Ortaöğretim okul binası 8 derslikten oluşmakta ve 2018 yılı içerisinde bitmesi gerekmektedir.

2018 / 2019 eğitim ve öğretim yılına yetiştirilmesi için okul inşaatı hızla devam etmekte olup, çevre düzenlemesi ve ihata duvarı yapılmakta ancak, okul binasının nüfus artışı da göz önünde bulundurularak İlköğretim ile Ortaöğretim bölümlerinin birbirinden ayrı olarak inşasının planlandığı komisyonumuzca tespit edilmiştir. İl Genel Meclisinin bilgisine sunulmuştur” dedi. Komisyon raporu meclis üyeleri tarafından oy birliğiyle uygun görüldü.

“HASKÖY´DEKİ TAHSİSİN KABULÜ UYGUN GÖRÜLDÜ”

Toplantının bir diğer gündem maddesi de Muş Valiliği İl Mahalli İdareler Müdürlüğünün 13.07.2018 tarih ve 6179 sayılı yazıları ile uygun görülen, Muş İli Hasköy İlçesi 3247 nolu parselin kadastro yenileme çalışması nedeniyle alan değişikliği olduğu, 151 ada 2 nolu parsel Maliye Hazinesine adına, 151 ada 3 nolu parsel idaremiz adına kaydedildiği belirtilmiş olup, yapılan kadastro çalışması nedeniyle söz konusu parsel üzerinde yer alan hizmet binası ve lojmanlar idaremiz adına kaydedilen parsele kaydırılmıştır. Bu nedenle kadastro yenileme çalışması sonucu idaremiz adına kayıtlı Muş İli Hasköy İlçesi 151 ada 3 parsel nolu taşınmazın Muş İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğüne tahsisine ilişkin gerekli araştırma ve incelemelerin yapılması ile meclisi bilgilendirmek üzere İmar ve Bayındırlık ile Tarım ve Hayvancılık İhtisas Komisyonlarınca hazırlanan raporun okunarak,  yeniden görüşülmesi oldu. Gündem maddesi üzerine söz hakkı alan İmar Ve Bayındırlık Komisyon Başkanı Ümit Sakık, komisyon raporunu açıkladı.

“İl Genel Meclisinin 06.07.2018 tarih ve 97 sayılı kararına istinaden, Muş İli Hasköy İlçemize ait hizmet binası ve 4 adet lojmanın içinde olduğu 3247 nolu parsel Belediye encümen kararıyla İl Özel İdaresine tahsisi yapılmıştı” diye hatırlatan Sakık, şunları söyledi: “Ancak 2017 yılında Hasköy İlçesinde kadastro yenileme çalışması sonucu 3247 nolu parselin, İlçe olduğundan beri yapılan hizmet binası ve lojmanın içinde bulunduğu parsellerde kaymadan dolayı değişikliğe uğramıştır. Lojmanların bulunduğu parsel ise 151-3 nolu parsel olarak İl Özel İdaresi adına kayıt yapılmıştır. Hizmet binasının 2017 yılı yatırım programına alınması ve 2018 yılı sonu veya en geç 2019 yılı başında yıkılması gerekmektedir. Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Destek Hizmetleri Başkanlığının yaptığı incelemede lojmanların acilen güçlendirilip tamiratının yapılması ve hizmet binası yıkılırken hizmetin yapılacak olan lojmanlardan sağlanmasına karar verilmiştir. Bu nedenle yenilenmeden önce 3247 nolu parselde kalan ancak yenilemeden sonra 151 ada 3 nolu parsel ile İdaremiz adına kaydedilen ve içinde lojmanlarında olduğu ve hizmet binasının sınırında olan parselin İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü adına tahsis edilmesi komisyonumuzca da uygun görülmüştür.    

İl Genel Meclisinin bilgisine arz ederiz.” Meclis üyeleri, komisyon raporunu oy birliğiyle uygun gördü.

Toplantı dilek ve temenniler ile diğer toplantı saatinin belirlenmesi ile son buldu.

 
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
ŞENYAYLA´DA TERÖRİSTLERE AĞIR DARBE
ŞENYAYLA´DA TERÖRİSTLERE AĞIR DARBE
Muş´taki Şenyayla bölgesinde PKK/BTÖ mensuplarına karşı icra edilen operasyonda, 12 adet sığınak ve 26 adet avcı boy çukuru tespit edilirken, patlayıcı ile gıda ve yaşam malzemeleri de ele geçirildi.
VALİLİKTEN EMRE AYKIRI DAVRANIŞ GENELGESİ
VALİLİKTEN EMRE AYKIRI DAVRANIŞ GENELGESİ
Muş Valiliği ‘Emre aykırı davranış´ genelgesi yayımlayarak bayram, düğün, uğurlama, spor müsabakası gibi organizasyonlar sırasında meskûn mahallerde ateşli silahlarla havaya ateş açılması nedeniyle, yaralama ve ölüm olaylarının meydana geldiğine dikkat çekerek cezai işlem uygulayacağını duyurdu
MUŞLU ÇİFTÇİLER ELAZIĞ TARIM FUARINA KATILDI
MUŞLU ÇİFTÇİLER ELAZIĞ TARIM FUARINA KATILDI
Tarım Muş İl Müdürlüğü, 4-7 Ekim tarihleri arasında Elazığ´da gerçekleştirilen 2. Tarım, Tarım Makineleri, Gıda, Hayvancılık ve Teknoloji Fuarına gezi düzenledi.
 KÖY ÖĞRETMENLERİ OKULLARINI YENİ DÖNEME HAZIRLADI
KÖY ÖĞRETMENLERİ OKULLARINI YENİ DÖNEME HAZIRLADI
Muş´ta köy öğretmenleri, görev yaptıkları okulların duvarlarını boyadı, kapı, pencere ve sınıfları temizleyerek yeni eğitim öğretim dönemine hazır hale getirdi.
KADIN KÜLTÜR VE EĞİTİM MERKEZİ PROJESİNDE SONA GELİNDİ
KADIN KÜLTÜR VE EĞİTİM MERKEZİ PROJESİNDE SONA GELİNDİ
Muş Belediyesi, kadınların kullanımına sunmak üzere uygulamaya aldığı kültür ve eğitim merkezi projesini de tamamlanma aşamasına getirdi
MUŞ MERKEZLİ FETÖ/PDY OPERASYONU: 15 GÖZALTI
MUŞ MERKEZLİ FETÖ/PDY OPERASYONU: 15 GÖZALTI
Muş´ta, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) silahlı terör örgütüne yönelik yapılan çalışmalarda kripto askeri mahrem yapı mensuplarına yönelik Muş Merkezli 14 il´de yapılan operasyonda Yarbay, Binbaşı, Yüzbaşı, Üsteğmen, Teğmen, Astsubay ve Uzman Çavuşların bulunduğu 15 şüpheli şahıs gözaltına alındı
BESYO ÖZEL YETENEK SINAVI BAŞLADI
BESYO ÖZEL YETENEK SINAVI BAŞLADI
Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO) özel yetenek sınavı başladı.
BELEDİYECİLİK HADEME-İ HAYRATTIR
BELEDİYECİLİK HADEME-İ HAYRATTIR
Kurban Bayramı dolayısıyla düzenlenen personel bayramlaşmasında konuşan Başkan Asya, “Şu anda belediyenin asli görevi de hadem-i hayrattır. Şehrin temizliği, imarını, inşasını, zabıta ve itfaiye işlerini bu bilinçle yapıyoruz. Vatandaşlarımızın talep ve beklentilerini karşılamak üzere hizmet üretirken hem nafakalarımızı temin ediyoruz hem de halkımızın hayır duasını alıyoruz” dedi.
MALAZGİRT´TE DEVASA MİLLİ PARK İNŞA EDİLİYOR
MALAZGİRT´TE DEVASA MİLLİ PARK İNŞA EDİLİYOR
Sultan Alparslan´ın Türklere Anadolu´nun kapılarını açtığı Muş´un Malazgirt ilçesindeki "Malazgirt Meydan Muharebesi Tarihi Milli Parkı" çalışmaları drone ile görüntülendi
DOLAR
5.3611
EURO
6.0997
Muş Durumu

Muhakkak ki kulak, göz, kalp, bunların her biri kendi fiillerinden mesul tutulacaklardır.

Hz. Muhammed
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu