MECLİS, SUVARAN KÖY OKULUNUN DURUMUNU GÖRÜŞTÜ
2018 yılı yatırım programı Ağustos ayı toplantılarını sürdüren İl Genel Meclisi, Merkeze bağlı Suvaran Köyünün 2018 yılı İl Özel İdaresi yatırım programı kapsamında bulunan İlkokulun kaç derslik olduğu ve okul binasının ne zaman biteceği ile ilgili gerekli araştırma ve incelemelerin yapılması daha önce görevlendirdiği komisyon raporunu açıkladı.
Tarih: 3.8.2018 19:00:31/ 170okunma / 0yorum

İl Genel Meclisi, 2018 yılı yatırım programı Ağustos bayı toplantılarını sürdürüyor. Meclis Geçici Başkanı Asım Çetinkaya başkanlığında oturumu açılan toplantıda 7 gündem maddesi görüşüldü.

Sayfa 1´den devam… Açılış, yoklama ve bir önceki toplantıda alınan kararlara ilişkin tutanak özetlerinin okunması ve onayı ile devam eden toplantıda Muş Valiliği İl Mahalli İdareler Müdürlüğünün 13.07.2018 tarih ve 6179 sayılı yazıları ile uygun görülen, İlimiz Merkeze bağlı Suvaran Köyünün 2018 yılı İl Özel İdaresi yatırım programı kapsamında bulunan İlkokulun kaç derslik olduğu ve okul binasının ne zaman biteceği ile ilgili gerekli araştırma ve incelemelerin yapılması için meclisi bilgilendirmek üzere Eğitim, Kültür ve Sosyal Hizmetler İhtisas Komisyonunca hazırlanan raporun okunarak, yeniden görüşülmesi istendi.

“MECLİS ÜYELERİ, KOMİSYON RAPORUNU OY BİRLİĞİYLE UYGUN GÖRDÜ”

Merkez Suvaran İlkokulunun durumuyla ilgili daha önce görevlendirilen Eğitim, Kültür Ve Sosyal Hizmetler İhtisas Komisyon raporunu Komisyon Başkan Yardımcısı Ümit Sakık, açıkladı. Raporu okuyarak meclisi bilgilendiren Sakık, “İl Genel Meclisinin 06.07.2018 tarih ve 101 sayılı kararına istinaden, İlimiz Merkeze bağlı Suvaran Köyünün 2018 yılı İl Özel İdaresi yatırım programı kapsamında bulunan İlkokulun kaç derslik olduğu ve okul binasının ne zaman biteceği ile ilgili gerekli araştırma ve incelemelerin yapılması için meclisi bilgilendirmek üzere Eğitim, Kültür ve Sosyal Hizmetler İhtisas Komisyonunca hazırlanan raporda da belirtildiği üzere; Muş İl Özel İdaresi Plan Proje Yatırım ve İnşaat Müdürlüğünden alınan bilgiler doğrultusunda, Muş Merkeze bağlı Suvaran Köyünde yapılan İlköğretim ve Ortaöğretim okul binası 8 derslikten oluşmakta ve 2018 yılı içerisinde bitmesi gerekmektedir.

2018 / 2019 eğitim ve öğretim yılına yetiştirilmesi için okul inşaatı hızla devam etmekte olup, çevre düzenlemesi ve ihata duvarı yapılmakta ancak, okul binasının nüfus artışı da göz önünde bulundurularak İlköğretim ile Ortaöğretim bölümlerinin birbirinden ayrı olarak inşasının planlandığı komisyonumuzca tespit edilmiştir. İl Genel Meclisinin bilgisine sunulmuştur” dedi. Komisyon raporu meclis üyeleri tarafından oy birliğiyle uygun görüldü.

“HASKÖY´DEKİ TAHSİSİN KABULÜ UYGUN GÖRÜLDÜ”

Toplantının bir diğer gündem maddesi de Muş Valiliği İl Mahalli İdareler Müdürlüğünün 13.07.2018 tarih ve 6179 sayılı yazıları ile uygun görülen, Muş İli Hasköy İlçesi 3247 nolu parselin kadastro yenileme çalışması nedeniyle alan değişikliği olduğu, 151 ada 2 nolu parsel Maliye Hazinesine adına, 151 ada 3 nolu parsel idaremiz adına kaydedildiği belirtilmiş olup, yapılan kadastro çalışması nedeniyle söz konusu parsel üzerinde yer alan hizmet binası ve lojmanlar idaremiz adına kaydedilen parsele kaydırılmıştır. Bu nedenle kadastro yenileme çalışması sonucu idaremiz adına kayıtlı Muş İli Hasköy İlçesi 151 ada 3 parsel nolu taşınmazın Muş İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğüne tahsisine ilişkin gerekli araştırma ve incelemelerin yapılması ile meclisi bilgilendirmek üzere İmar ve Bayındırlık ile Tarım ve Hayvancılık İhtisas Komisyonlarınca hazırlanan raporun okunarak,  yeniden görüşülmesi oldu. Gündem maddesi üzerine söz hakkı alan İmar Ve Bayındırlık Komisyon Başkanı Ümit Sakık, komisyon raporunu açıkladı.

“İl Genel Meclisinin 06.07.2018 tarih ve 97 sayılı kararına istinaden, Muş İli Hasköy İlçemize ait hizmet binası ve 4 adet lojmanın içinde olduğu 3247 nolu parsel Belediye encümen kararıyla İl Özel İdaresine tahsisi yapılmıştı” diye hatırlatan Sakık, şunları söyledi: “Ancak 2017 yılında Hasköy İlçesinde kadastro yenileme çalışması sonucu 3247 nolu parselin, İlçe olduğundan beri yapılan hizmet binası ve lojmanın içinde bulunduğu parsellerde kaymadan dolayı değişikliğe uğramıştır. Lojmanların bulunduğu parsel ise 151-3 nolu parsel olarak İl Özel İdaresi adına kayıt yapılmıştır. Hizmet binasının 2017 yılı yatırım programına alınması ve 2018 yılı sonu veya en geç 2019 yılı başında yıkılması gerekmektedir. Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Destek Hizmetleri Başkanlığının yaptığı incelemede lojmanların acilen güçlendirilip tamiratının yapılması ve hizmet binası yıkılırken hizmetin yapılacak olan lojmanlardan sağlanmasına karar verilmiştir. Bu nedenle yenilenmeden önce 3247 nolu parselde kalan ancak yenilemeden sonra 151 ada 3 nolu parsel ile İdaremiz adına kaydedilen ve içinde lojmanlarında olduğu ve hizmet binasının sınırında olan parselin İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü adına tahsis edilmesi komisyonumuzca da uygun görülmüştür.    

İl Genel Meclisinin bilgisine arz ederiz.” Meclis üyeleri, komisyon raporunu oy birliğiyle uygun gördü.

Toplantı dilek ve temenniler ile diğer toplantı saatinin belirlenmesi ile son buldu.

 
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
MALAZGİRT´TE DEVASA MİLLİ PARK İNŞA EDİLİYOR
MALAZGİRT´TE DEVASA MİLLİ PARK İNŞA EDİLİYOR
Sultan Alparslan´ın Türklere Anadolu´nun kapılarını açtığı Muş´un Malazgirt ilçesindeki "Malazgirt Meydan Muharebesi Tarihi Milli Parkı" çalışmaları drone ile görüntülendi
KAPAN, SKYLİFE VE ANADOLU JET MAGAZİN DERGİSİNDE MUŞ´U ANLATTI
KAPAN, SKYLİFE VE ANADOLU JET MAGAZİN DERGİSİNDE MUŞ´U ANLATTI
Fotoğraf sanatçısı Adem Kapan, Türk Hava Yolları Skylife ve Anadolu Jet Magazin dergilerinin Ağustos ayı sayılarında ‘Malazgirt Zaferi´ etkinliklerini anlatarak Muş´u tanıttı.
VALİ YILDIRIM, KIZILAĞAÇ BELEDİYE BAŞKANI ÖĞÜT´E TAZİYE DİLEKLERİNİ BİLDİRDİ
VALİ YILDIRIM, KIZILAĞAÇ BELEDİYE BAŞKANI ÖĞÜT´E TAZİYE DİLEKLERİNİ BİLDİRDİ
Vali Aziz Yıldırım, merkeze bağlı Kızılağaç Belde Belediye Başkanı Burhan Öğüt´e taziye ziyaretinde bulundu.
EN FAZLA ÖDÜNÇ ALINAN 100 KİTAP BELLİ OLDU
EN FAZLA ÖDÜNÇ ALINAN 100 KİTAP BELLİ OLDU
Muş Alparslan Üniversitesi Kütüphanesinden son bir yıl içinde en fazla ödünç alınan 100 kitap belli oldu.
ALPARSLAN-1 BARAJI´NDAN UYARI
ALPARSLAN-1 BARAJI´NDAN UYARI
Muş Alpaslan-1 Hidroelektrik Santrali, DSİ´nin talebi doğrultusunda, Alpaslan-2´de derivasyon tünel çalışmalarından dolayı nehir yatağına su bırakılacağı uyarısında bulundu.
STK´LARDAN BAŞKAN ASYA´YA TEŞEKKÜR ZİYARETİ
STK´LARDAN BAŞKAN ASYA´YA TEŞEKKÜR ZİYARETİ
Muş´ta faaliyet gösteren bazı sivil toplum kuruluşu temsilcileri Belediye Başkanı Feyat Asya´yı ziyaret ederek memlekete hizmet yolunda yaptığı çalışmalar için kendisine teşekkür ettiler
BULANIK İLÇE GÜVENLİK KURULU TOPLANTISI YAPILDI
BULANIK İLÇE GÜVENLİK KURULU TOPLANTISI YAPILDI
Muş´un Bulanık Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hacı Arslan Uzan, İlçe Güvenlik Kurulu Toplantısında ilçede terör örgütüne katılımı sıfıra indirdiklerini belirtti.
FETÖ´NÜN SODES YAPILANMASINDA 21 KİŞİ TUTUKLANDI
FETÖ´NÜN SODES YAPILANMASINDA 21 KİŞİ TUTUKLANDI
Muş´ta FETÖ/PDY silahlı terör örgütünün finans kaynaklarına yönelik yapılan SODES operasyonu kapsamında kamuyu 1 milyon 606 bin 643 TL zarara uğratmak suçundan gözaltına alınan 69 şahıstan 21´i tutuklandı.
REKTÖRLÜK BİNASININ DUVARLARI ÖZGÜN LALE FİGÜRLERİYLE SÜSLENDİ
REKTÖRLÜK BİNASININ DUVARLARI ÖZGÜN LALE FİGÜRLERİYLE SÜSLENDİ
Muş Alparslan Üniversitesi Rektörlük binasının iç duvarları özgün lale motifleriyle süslendi. Rektör Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat´ın talebi doğrultusunda Öğretim Görevlisi Mikail Sevindik tarafından yapılan çalışmayla rektörlük binasını daha çekici bir görünüme kavuştu.
DOLAR
5.9944
EURO
6.8267
Muş Durumu

Yaldızlı sözlerle erdem bağdaşmaz.

Konfüçyus
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu