MECLİS, SİVRİSİNEK VE HAŞERELERE KARŞI İLAÇLAMA ÇALIŞMALARINI AÇIKLADI
Muş İl Genel Meclisi, merkez ve ilçelere bağlı köylerde sivrisinek ve haşerelere karşı ilaçlama çalışmalarıyla ilgili İçişleri ve Çeşitli İşler Komisyonu´nu açıkladı.
Tarih: 6.8.2018 17:58:17/ 286okunma / 0yorum

 

 

 

İl Genel Meclisi, Ağustos ayı toplantılarını sürdürüyor. Meclis Geçici Başkanı Asım Çetinkaya başkanlığında oturumu açılan toplantı 6 gündem maddesi görüşüldü.

Açılış, yoklama ve bir önceki toplantıda alınan kararlara ilişkin tutanak özetlerinin okunması ve onayı ile devam eden toplantıda; Muş Valiliği İl Mahalli İdareler Müdürlüğünün 13.07.2018 tarih ve 6179 sayılı yazıları ile uygun görülen, İlimiz Merkez ve İlçelerimize bağlı Köylerimizde başta sivrisinek olmak üzere haşerelere karşı ilaçlama yapılması gereken köyleri tespit edilerek bu konuda gerekli araştırma ve incelemelerin yapılması için, meclisi bilgilendirmek üzere, İçişleri ve Çeşitli İşler İhtisas Komisyonunca hazırlanan raporun okunarak, yeniden görüşülmesi oldu.

Gündem maddesi üzerine söz hakkı alarak komisyon raporunu açıklayan Meclis Katibi Ümit Sakık, İl Sağlık Müdürlüğünce de sivrisinek ve diğer haşerelerle mücadele konusunda anlaşmaya varıldığını söyledi.

Komisyon raporunu okuyan Sakık, şunları söyledi: “İl Genel Meclisinin 06.07.2018 tarih ve 99 sayılı kararına istinaden, İlimiz Merkez ve İlçelerimize bağlı Köylerimizde başta sivrisinek olmak üzere haşerelere karşı ilaçlama yapılması gereken köyleri tespit edilerek bu konuda gerekli araştırma ve incelemelerin yapılması için, meclisi bilgilendirmek üzere, İçişleri ve Çeşitli İşler İhtisas Komisyonunca hazırlanan raporda da belirtildiği üzere; İlimiz Merkez ve İlçelerimize bağlı Köylerde sivrisinek ve karasinekle mücadele talebi İl Özel İdaresine bildirilmiş olup, idare bu konuda nasıl mücadele edeceği hususunda araştırmalara başlamıştır.

Bilindiği üzere İl Özel İdaresinde sivrisinek ve haşereyle mücadele edecek teknik eleman ve uzman kadro mevcut olmadığı ve dolayısıyla İl Sağlık Müdürlüğüyle görüşmeler neticesinde yapılan toplantıda İl Özel İdaresinin ilaçların alınması ve tedariki konusunda, İl Sağlık Müdürlüğünce de sivrisinek ve diğer haşerelerle mücadele konusunda anlaşmaya varılmıştır.

Bu bağlamda, İl Sağlık Müdürlüğü Sıtmayla Savaş Birimince haşereyle mücadelenin yapılacağı kararlaştırılmasına rağmen, birimin iş yoğunluğu ve personel yetersizliği nedeniyle, bu hizmetin yapılamayacağı bildirilmiş olup, ancak İl Özel İdaresi bu sorunun çözümü için gerekli araştırma ve incelemelerini sürdürmektedir. İl Genel Meclisinin bilgisine arz ederiz.” Komisyon raporu oy birliğiyle uygun görüldü.
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
ÖZEL ÇOCUKLARA ÖZEL PROJE
ÖZEL ÇOCUKLARA ÖZEL PROJE
Muş Alparslan Üniversitesi(MŞÜ) Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO) ve Özel Olimpiyatlar Türkiye´den Minik Sporcular Projesi kapsamında engelli (Down Sendromu, Otizm) öğrencilere spor yaptırıyor.
BULANIK İLÇESİNE HİZMET İÇİN ADAYIM
BULANIK İLÇESİNE HİZMET İÇİN ADAYIM
Muş´un tek kadın Belediye Başkan aday adayı Zeynep Orhan, Bulanık ilçesinde hizmet etmek istediğini söyledi.
SAĞLIKLI YAŞAM
SAĞLIKLI YAŞAM
Sağlık Eğitimcisi Veysi Bozyel, sağlıklı yaşam üzerine önerilerde bulunarak yeterli ve dengeli beslenmeye dikkat çekti.
ENGELLERİ HEP BİRLİKTE AŞALIM
ENGELLERİ HEP BİRLİKTE AŞALIM
Muş Belediyesi Gençlik Meclisi, sosyal sorumluluk projeleri kapsamında engelli öğrencilerle birlikte halı saha maçı yaptı.
KAN DAVASI BARIŞLA SON BULDU
KAN DAVASI BARIŞLA SON BULDU
Bulanık ilçesinde aralarında kan davası güden iki aile, devlet büyükleri ve kanaat önderlerinin araya girmesiyle barıştırıldı.
TERÖR OPERASYONU: 28 GÖZALTI
TERÖR OPERASYONU: 28 GÖZALTI
Muş´ta PKK silahlı terör örgütü propagandası yapan ve terör örgütü üyesi olduğu anlaşılan toplam 28 kişi gözaltına alındı.
HIRSIZLIK OPERASYONU: 3 TUTUKLAMA
HIRSIZLIK OPERASYONU: 3 TUTUKLAMA
Muş´ta çeşitli hırsızlık suçlarına bulaştığı tespit edilen 11 şahıstan 3´ü tutuklandı.
ŞEHİT ARSLAN KULAKSIZ İÇİN ANMA TÖRENİ DÜZENLENDİ
ŞEHİT ARSLAN KULAKSIZ İÇİN ANMA TÖRENİ DÜZENLENDİ
Muş´un Malazgirt ilçesinde şehit Binbaşı Arslan Kulaksız için anma töreni düzenlendi.
“DÜNYA´NIN 1 NUMARASI TÜRK TÜTÜNÜ”
“DÜNYA´NIN 1 NUMARASI TÜRK TÜTÜNÜ”
Türkiye Tütün Üreticileri Birliği Genel Başkanı Şeyhmus Solgun, "Türkiye´de üretilen Oryantal tütün çeşidimiz 60 Bin Tonluk üretim, yüzde 32´lik bir oranla Dünya pazarında ilk sıradadır" dedi.
DOLAR
5.3257
EURO
6.0572
Muş Durumu

Öldükten sonra yaşamak isterseniz, kalıcı bir eser bırakınız.

HZ.ALİ (R.A)
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu