MECLİS, ÖZEL İDARE MAKİNE VE EKİPMAN ÜCRETLERİNİ GÜNDEME GETİRDİ
2019 yılı yatırım programı Ocak ayı son toplantısını yapan İl Genel Meclisi, İl Özel İdaresi´nin makine ve ekipmanlarının yatırım, proje uygulamalarından sonra boş zamanlarının değerlendirilmesi için dengeli bir ücret sistemi dâhilinde 2019 yılı makine ve ekipmanlarının kira bedel artış oranının belirlenmesi ile ilgili rapor tanzim edilmek üzere Plan ve Bütçe ile Yol Yapım ve Ulaşım Hizmetleri İhtisas Komisyonlarına havale edilmesine karar verdi.
Tarih: 8.1.2019 20:26:09/ 245okunma / 0yorum

Muş İl Genel Meclisi, 2019 yılı yatırım programı Ocak ayı 5´inci toplantısını yaptı. Meclis Geçici Başkanı Asım Çetinkaya başkanlığında oturumu açılan toplantıda 12 gündem maddesi görüşüldü. Açılış, yoklama ve bir önce ki toplantıda alınan kararlara ilişkin tutanak özetlerinin okunması ve onayı ile toplantı devam etti.

Gündemin 4´üncü maddesi olan; 5263 Sayılı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Genel Müdürlüğü Kanununun 19. maddesi uyarınca “Malazgirt İlçesinde kurulu ve bu kanunda belirtilen amaçlara yönelik faaliyette bulunan Sivil Toplum Kuruluşlarının yöneticilerinin kendi aralarında seçecekleri bir temsilci ve hayırsever vatandaşlar arasından İl Genel Meclisinin seçeceği iki kişi Mütevelli Heyetinde görev alırlar.” Denilmektedir. Bu itibarla 2019 yılında görev yapacak, İl Genel Meclisince seçilecek olan 2 (iki) hayırsever üyenin İl Genel Meclisince belirlenerek karara bağlanması.

Gündem maddesi üzerine yapılan oylamada Fesih Akkuş ile Fehim Gün adlı hayırsever vatandaşın 2019 yılı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Mütevelli Heyetinde görev almak üzere seçilmelerinin uygun görüldü.

Gündemin 5´inci maddesi olan; 5302 Sayılı İl Özel İdaresi Kanununun 42.Maddesinin (d) bendi uyarınca; makine parkında bulunan, 2019 yılı makine ekipman kira bedel artış oranının belirlenmesi için, 5302 Sayılı İl Özel İdaresi Kanununun 10.Maddesinin “o” bendi uyarınca karara bağlanmak üzere Destek Hizmetleri Müdürlüğünün 07.01.2019 tarih ve 85 sayılı İl Makamınca teklif edilen talebinin görüşülmesi” oldu. Gündem maddesi üzerine makine ve ekipmanlarının yatırım, proje uygulamalarından sonra boş zamanlarının değerlendirilmesi için dengeli bir ücret sistemi dâhilinde 2019 yılı makine ve ekipmanlarının kira bedel artış oranının belirlenmesi ile ilgili 5302 Sayılı İl Özel İdaresi Kanununun 16.Maddesi gereğince rapor tanzim edilmek üzere Plan ve Bütçe ile Yol Yapım ve Ulaşım Hizmetleri İhtisas Komisyonlarına havale edilmesine karar verildi.

Gündemin 6´ıncı maddesi olan; 5302 Sayılı İl Özel İdaresi kanunun 36. Ve 5393 sayılı Kanunun 49.maddesi çerçevesinde 1 Adet 7 dereceli Sözleşmeli Mimar Kadrosu ile 2 adet 7 dereceli Sözleşmeli İnşaat Mühendisi çalıştırılması, çalıştırılacak sözleşmeli personel (Mimar ile Mühendis)´in 2019 yılı ücretlerinin belirlenmesi ile ilgili İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğünün 08.01.2019 tarih ve Bila sayılı İl Makamınca teklif edilen talebinin görüşülmesi oldu.

Gündem maddesi, Mahalli İdareler Genel Müdürlüğünün 31/10/2005 tarih ve 11493 sayılı genelgelerinin 4. Maddeleri gereğince, Maliye Bakanlığı -  Bütçe ve Mali Kontrol Genel Müdürlüğünün 2019 yılı içerisini kapsayan genelgesi ve Mahalli İdareler Genel Müdürlüğünün 31/10/2005 tarih ve 11493 sayılı genelgesi doğrultusunda 2019 yılı içerisinde tam zamanlı istihdam edilecek olan 1 adet kadro karşılığı sözleşmeli Mimar ile 2 adet kadro karşılığı sözleşmeli İnşaat Mühendisinin çalıştırılmasına ve istihdam edilecek olan 1 adet kadro karşılığı sözleşmeli Mimar ile 2 adet kadro karşılığı sözleşmeli İnşaat Mühendisinin Tavan ücretinin %75 üzerinden net olarak belirlenmesine; ayrıca Maliye Bakanlığı - Bütçe ve Mali Kontrol Genel Müdürlüğünce yayımlanan 03.01.2013 tarihli ve B.07.0.BMK.0.22.115913/33 sayılı genelgenin ekli (II) sayılı cetvelinde tam zamanlı Sözleşmeli Mimar ile Sözleşmeli İnşaat Mühendisi unvanı için yazılı hüküm doğrultusunda %130 oranında 2019 yılında yayımlanacak olan genelgede belirtilen brüt ücret üzerinden ek ödeme oranın belirlenmesine mevcudun oy birliğiyle karar verildi.

Gündemin 7´ınci maddesi olan; İl Özel İdaremizin boş kadroları ile mevcut memur personellerin kadro derecelerinin, öğrenim düzeyi ve hizmet sürelerine göre yeniden düzenlenmesi gerekmekte olup, buna ilişkin, (III) ve (IV) sayılı cetveller hazırlanarak ilişikte sunulmuştur. Söz konusu cetvellerin 5302 sayılı kanunun 10´uncu maddesinin (I) bendi ile 657 sayılı yasanın 45, 67, 68/A, 68/B ve 76´ıncı hükümleri uyarınca görüşülüp karara bağlanması ile ilgili İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğünün 07.01.2019 tarih ve Bila sayılı İl Makamınca teklif edilen talebinin görüşülmesi. Gündem maddesi üzerine İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğünün hazırlamış olduğu (III) ve (IV) sayılı cetvellerin 5302 sayılı İl Özel İdaresi Kanunun 10.Maddesinin (I) bendi ile 657 sayılı yasanın 45.67,68/A,68/B ve 76´ıncı hükümleri uyarınca, uygun görülmesine mevcudun oy birliğiyle karar verildi.

Gündemin 8´inci maddesi olan; Muş Hükümet Konağı Binası, Muş Merkez İl Müdürlükleri Binaları ve Muş Merkeze Bağlı Okul Binalarında Sıfır Atık Projesinin hayata geçirilmesi gerekmekte olup, Söz konusu sıfır atık projesinin hayata geçirilmesi işi ile ilgili Plan Proje Yatırım ve İnşaat Müdürlüğünün 07.01.2019 tarih ve Bila sayılı İl Makamınca teklif edilen talebinin görüşülmesi.

Muş Hükümet Konağı Binası, Muş Merkez İl Müdürlükleri Binaları ve Muş Merkeze Bağlı Okul Binalarında sıfır atık projesinin hayata geçirilmesinin uygun görülmesine mevcudun oy birliğiyle karar verildi.

Gündemin 9´uncu maddesi olan; “Muş Organize Sanayi Bölgesinin 2018 Yılı Yatırım Altyapısının Güçlendirilmesine Yönelik Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında OSB tarafından DAKA´ya sunulan projenin desteklenmesinin uygun görüldüğü ve proje ortağı ve yürütücüsünün İl Özel İdaresi olması belirtilmektedir. Bu nedenle; kurumumuzun proje ortağı olması ve Plan Proje Yatırım ve İnşaat Müdürlüğünün ise proje yürütücüsü olarak yetkilendirilmesi ile ilgili Plan Proje Yatırım ve İnşaat Müdürlüğünün 07.01.2019 tarih ve 84 sayılı İl Makamınca teklif edilen talebinin görüşülmesi.

Muş Organize Sanayi Bölgesinin 2018 Yılı Yatırım Altyapısının Güçlendirilmesine Yönelik Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında OSB tarafından DAKA´ya sunulan projenin desteklenmesinin uygun görüldüğü ve proje ortağı ve yürütücüsünün İl Özel İdaresi olması belirtilmektedir. Bu nedenle; kurumumuzun proje ortağı olması ve Plan Proje Yatırım ve İnşaat Müdürlüğünün ise proje yürütücüsü olarak yetkilendirilmesine mevcudun oy birliğiyle karar verildi.

Gündemin 10´uncu maddesi olan; Son yıllarda bütün gelişmiş ülkelerde yaşayan toplumda hayvansal üretimin tarımsal üretim içindeki payı giderek artarken ülkemizde böyle bir artış sağlanamamış olup, sebebinin araştırılmak üzere, meclisi bilgilendirmek için Tarım ve Hayvancılık Komisyonuna havale edilen önergenin görüşülmesi konusu Tarım ve Hayvancılık Komisyonuna havale edilmesine mevcudun oy birliğiyle karar verildi.

Gündemin 11´inci maddesi olan; Muş İl sınırları içerisinde kış ayları boyunca yaban hayvanlarının korunması için Doğayı Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü tarafından yapılan faaliyet ve çalışmalar ile ilgili, meclisi bilgilendirmek için Çevre ve Sağlık Komisyonuna havale edilen önergenin görüşülmesi. Muş İl sınırları içerisinde kış ayları boyunca yaban hayvanlarının korunması için Doğayı Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü tarafından yapılan faaliyet ve çalışmalar ile ilgili, meclisi bilgilendirmek için Çevre ve Sağlık Komisyonuna havale edilmesine mevcudun oy birliğiyle karar verildi.
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
AK PARTİ´NİN MUŞ MİTİNGİ
AK PARTİ´NİN MUŞ MİTİNGİ
Muş türküsünün sözleriyle Muşlulara seslenen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Nasıl bir asır önce bu toprakları kanımızla tekrar vatanımız kılmışsak, namerdin alnına zaferi beraber kazımışsak bugün de bölücü heveslere aynı iradeyle karşı çıkıyoruz. 34 yıldır Kürt kardeşlerimizin canından, evlatlarının kanından beslenen canilere, PKK terör örgütüne ve onun desteklediği siyasi partinin mensuplarına inşallah bu topraklarda yer olmadığını pazar günü göstereceğinize inanıyorum” dedi.
MUŞ´TA GERÇEKLEŞTİRİLEN YATIRIMLAR
MUŞ´TA GERÇEKLEŞTİRİLEN YATIRIMLAR
“Hiç kimse kendisini bu topraklarda sahipsiz hissetmesin, öksüz, yetim garip hissetmesin diye mücadele ediyoruz” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu anlayışla son 17 yılda Muş´a 11,5 milyar liralık yatırım yaptıklarını söyledi.
FİKİRLER İYİLİK HAREKETİNDEN DOĞDU
FİKİRLER İYİLİK HAREKETİNDEN DOĞDU
Muş´ta bir görme engellinin durumundan etkilenerek onların yaşamını kolaylaştırmak amacıyla ortaokul öğrencileri, ultrasonik mesafe sensörlü görme engelli bastonu projesini hayata geçirdi.
KIZILAY KAN BAĞIŞ KAMPANYASI DEVAM EDİYOR
KIZILAY KAN BAĞIŞ KAMPANYASI DEVAM EDİYOR
Türk Kızılayı Muş Şubesi Kan Bağış Merkezi, kan bağış kampanyası kapsamında Muş Alparslan Üniversitesi külliyesinde otobüsle kan topladı.
GENEL BAŞKAN YARDIMCISI SALICI, PARTİLİLERLE BULUŞTU
GENEL BAŞKAN YARDIMCISI SALICI, PARTİLİLERLE BULUŞTU
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, “Belediyeler eliyle vatandaşımızın refah seviyesinin daha da yükseltilmesine ihtiyaç var” dedi
OKUL MÜDÜRLERİ BİLGİLENDİRİLDİ
OKUL MÜDÜRLERİ BİLGİLENDİRİLDİ
İl Milli Eğitim Müdürü Metin İlci başkanlığında Okul Müdürleri ile Bilgilendirme ve Değerlendirme toplantısı yapıldı
İSLAMİ İLİMLER-EDEBİYAT İLİŞKİSİ KONUŞULDU
İSLAMİ İLİMLER-EDEBİYAT İLİŞKİSİ KONUŞULDU
Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) İslami İlimler Fakültesi (İİF) tarafından düzenlenen seminere Temel İslam Bilimleri Bölümünden Dr. Hasan Harmancı konuşmacı olarak katılarak İslami İlimler-Edebiyat İlişkisini ele aldı.
ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANI KURUM MUŞ´A GELDİ
ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANI KURUM MUŞ´A GELDİ
Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, 2023 yılına kadar tüm Türkiye´de en az 250 bin sosyal konut yapmayı hedeflediklerini belirterek, "Bu kapsamda Muş´umuza da 500 sosyal konutu il merkezine bağlı Kepenek´te projelendiriyoruz.” Dedi.
VALİ GÜNDÜZÖZ MALAZGİRT´TE MUHTARLARLA BULUŞTU
VALİ GÜNDÜZÖZ MALAZGİRT´TE MUHTARLARLA BULUŞTU
Vali Doç. Dr. İlker Gündüzöz Malazgirt Kültür Merkezi´nde muhtarlar ile buluştu.
DOLAR
5.4345
EURO
6.1114
Muş Durumu

Nimete kavuşanların inkarından sakının.

Hz. Muhammed
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu