MECLİS, ÖZEL İDARE MAKİNE VE EKİPMAN ÜCRETLERİNİ GÜNDEME GETİRDİ
2019 yılı yatırım programı Ocak ayı son toplantısını yapan İl Genel Meclisi, İl Özel İdaresi´nin makine ve ekipmanlarının yatırım, proje uygulamalarından sonra boş zamanlarının değerlendirilmesi için dengeli bir ücret sistemi dâhilinde 2019 yılı makine ve ekipmanlarının kira bedel artış oranının belirlenmesi ile ilgili rapor tanzim edilmek üzere Plan ve Bütçe ile Yol Yapım ve Ulaşım Hizmetleri İhtisas Komisyonlarına havale edilmesine karar verdi.
Tarih: 8.1.2019 20:26:09/ 183okunma / 0yorum

Muş İl Genel Meclisi, 2019 yılı yatırım programı Ocak ayı 5´inci toplantısını yaptı. Meclis Geçici Başkanı Asım Çetinkaya başkanlığında oturumu açılan toplantıda 12 gündem maddesi görüşüldü. Açılış, yoklama ve bir önce ki toplantıda alınan kararlara ilişkin tutanak özetlerinin okunması ve onayı ile toplantı devam etti.

Gündemin 4´üncü maddesi olan; 5263 Sayılı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Genel Müdürlüğü Kanununun 19. maddesi uyarınca “Malazgirt İlçesinde kurulu ve bu kanunda belirtilen amaçlara yönelik faaliyette bulunan Sivil Toplum Kuruluşlarının yöneticilerinin kendi aralarında seçecekleri bir temsilci ve hayırsever vatandaşlar arasından İl Genel Meclisinin seçeceği iki kişi Mütevelli Heyetinde görev alırlar.” Denilmektedir. Bu itibarla 2019 yılında görev yapacak, İl Genel Meclisince seçilecek olan 2 (iki) hayırsever üyenin İl Genel Meclisince belirlenerek karara bağlanması.

Gündem maddesi üzerine yapılan oylamada Fesih Akkuş ile Fehim Gün adlı hayırsever vatandaşın 2019 yılı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Mütevelli Heyetinde görev almak üzere seçilmelerinin uygun görüldü.

Gündemin 5´inci maddesi olan; 5302 Sayılı İl Özel İdaresi Kanununun 42.Maddesinin (d) bendi uyarınca; makine parkında bulunan, 2019 yılı makine ekipman kira bedel artış oranının belirlenmesi için, 5302 Sayılı İl Özel İdaresi Kanununun 10.Maddesinin “o” bendi uyarınca karara bağlanmak üzere Destek Hizmetleri Müdürlüğünün 07.01.2019 tarih ve 85 sayılı İl Makamınca teklif edilen talebinin görüşülmesi” oldu. Gündem maddesi üzerine makine ve ekipmanlarının yatırım, proje uygulamalarından sonra boş zamanlarının değerlendirilmesi için dengeli bir ücret sistemi dâhilinde 2019 yılı makine ve ekipmanlarının kira bedel artış oranının belirlenmesi ile ilgili 5302 Sayılı İl Özel İdaresi Kanununun 16.Maddesi gereğince rapor tanzim edilmek üzere Plan ve Bütçe ile Yol Yapım ve Ulaşım Hizmetleri İhtisas Komisyonlarına havale edilmesine karar verildi.

Gündemin 6´ıncı maddesi olan; 5302 Sayılı İl Özel İdaresi kanunun 36. Ve 5393 sayılı Kanunun 49.maddesi çerçevesinde 1 Adet 7 dereceli Sözleşmeli Mimar Kadrosu ile 2 adet 7 dereceli Sözleşmeli İnşaat Mühendisi çalıştırılması, çalıştırılacak sözleşmeli personel (Mimar ile Mühendis)´in 2019 yılı ücretlerinin belirlenmesi ile ilgili İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğünün 08.01.2019 tarih ve Bila sayılı İl Makamınca teklif edilen talebinin görüşülmesi oldu.

Gündem maddesi, Mahalli İdareler Genel Müdürlüğünün 31/10/2005 tarih ve 11493 sayılı genelgelerinin 4. Maddeleri gereğince, Maliye Bakanlığı -  Bütçe ve Mali Kontrol Genel Müdürlüğünün 2019 yılı içerisini kapsayan genelgesi ve Mahalli İdareler Genel Müdürlüğünün 31/10/2005 tarih ve 11493 sayılı genelgesi doğrultusunda 2019 yılı içerisinde tam zamanlı istihdam edilecek olan 1 adet kadro karşılığı sözleşmeli Mimar ile 2 adet kadro karşılığı sözleşmeli İnşaat Mühendisinin çalıştırılmasına ve istihdam edilecek olan 1 adet kadro karşılığı sözleşmeli Mimar ile 2 adet kadro karşılığı sözleşmeli İnşaat Mühendisinin Tavan ücretinin %75 üzerinden net olarak belirlenmesine; ayrıca Maliye Bakanlığı - Bütçe ve Mali Kontrol Genel Müdürlüğünce yayımlanan 03.01.2013 tarihli ve B.07.0.BMK.0.22.115913/33 sayılı genelgenin ekli (II) sayılı cetvelinde tam zamanlı Sözleşmeli Mimar ile Sözleşmeli İnşaat Mühendisi unvanı için yazılı hüküm doğrultusunda %130 oranında 2019 yılında yayımlanacak olan genelgede belirtilen brüt ücret üzerinden ek ödeme oranın belirlenmesine mevcudun oy birliğiyle karar verildi.

Gündemin 7´ınci maddesi olan; İl Özel İdaremizin boş kadroları ile mevcut memur personellerin kadro derecelerinin, öğrenim düzeyi ve hizmet sürelerine göre yeniden düzenlenmesi gerekmekte olup, buna ilişkin, (III) ve (IV) sayılı cetveller hazırlanarak ilişikte sunulmuştur. Söz konusu cetvellerin 5302 sayılı kanunun 10´uncu maddesinin (I) bendi ile 657 sayılı yasanın 45, 67, 68/A, 68/B ve 76´ıncı hükümleri uyarınca görüşülüp karara bağlanması ile ilgili İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğünün 07.01.2019 tarih ve Bila sayılı İl Makamınca teklif edilen talebinin görüşülmesi. Gündem maddesi üzerine İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğünün hazırlamış olduğu (III) ve (IV) sayılı cetvellerin 5302 sayılı İl Özel İdaresi Kanunun 10.Maddesinin (I) bendi ile 657 sayılı yasanın 45.67,68/A,68/B ve 76´ıncı hükümleri uyarınca, uygun görülmesine mevcudun oy birliğiyle karar verildi.

Gündemin 8´inci maddesi olan; Muş Hükümet Konağı Binası, Muş Merkez İl Müdürlükleri Binaları ve Muş Merkeze Bağlı Okul Binalarında Sıfır Atık Projesinin hayata geçirilmesi gerekmekte olup, Söz konusu sıfır atık projesinin hayata geçirilmesi işi ile ilgili Plan Proje Yatırım ve İnşaat Müdürlüğünün 07.01.2019 tarih ve Bila sayılı İl Makamınca teklif edilen talebinin görüşülmesi.

Muş Hükümet Konağı Binası, Muş Merkez İl Müdürlükleri Binaları ve Muş Merkeze Bağlı Okul Binalarında sıfır atık projesinin hayata geçirilmesinin uygun görülmesine mevcudun oy birliğiyle karar verildi.

Gündemin 9´uncu maddesi olan; “Muş Organize Sanayi Bölgesinin 2018 Yılı Yatırım Altyapısının Güçlendirilmesine Yönelik Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında OSB tarafından DAKA´ya sunulan projenin desteklenmesinin uygun görüldüğü ve proje ortağı ve yürütücüsünün İl Özel İdaresi olması belirtilmektedir. Bu nedenle; kurumumuzun proje ortağı olması ve Plan Proje Yatırım ve İnşaat Müdürlüğünün ise proje yürütücüsü olarak yetkilendirilmesi ile ilgili Plan Proje Yatırım ve İnşaat Müdürlüğünün 07.01.2019 tarih ve 84 sayılı İl Makamınca teklif edilen talebinin görüşülmesi.

Muş Organize Sanayi Bölgesinin 2018 Yılı Yatırım Altyapısının Güçlendirilmesine Yönelik Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında OSB tarafından DAKA´ya sunulan projenin desteklenmesinin uygun görüldüğü ve proje ortağı ve yürütücüsünün İl Özel İdaresi olması belirtilmektedir. Bu nedenle; kurumumuzun proje ortağı olması ve Plan Proje Yatırım ve İnşaat Müdürlüğünün ise proje yürütücüsü olarak yetkilendirilmesine mevcudun oy birliğiyle karar verildi.

Gündemin 10´uncu maddesi olan; Son yıllarda bütün gelişmiş ülkelerde yaşayan toplumda hayvansal üretimin tarımsal üretim içindeki payı giderek artarken ülkemizde böyle bir artış sağlanamamış olup, sebebinin araştırılmak üzere, meclisi bilgilendirmek için Tarım ve Hayvancılık Komisyonuna havale edilen önergenin görüşülmesi konusu Tarım ve Hayvancılık Komisyonuna havale edilmesine mevcudun oy birliğiyle karar verildi.

Gündemin 11´inci maddesi olan; Muş İl sınırları içerisinde kış ayları boyunca yaban hayvanlarının korunması için Doğayı Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü tarafından yapılan faaliyet ve çalışmalar ile ilgili, meclisi bilgilendirmek için Çevre ve Sağlık Komisyonuna havale edilen önergenin görüşülmesi. Muş İl sınırları içerisinde kış ayları boyunca yaban hayvanlarının korunması için Doğayı Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü tarafından yapılan faaliyet ve çalışmalar ile ilgili, meclisi bilgilendirmek için Çevre ve Sağlık Komisyonuna havale edilmesine mevcudun oy birliğiyle karar verildi.
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
ARIBAŞ´TAN BAŞKAN ASYA´YA İADE-İ ZİYARET
ARIBAŞ´TAN BAŞKAN ASYA´YA İADE-İ ZİYARET
Muş İl Emniyet Müdürü Ahmet Arıbaş, Belediye Başkanı Feyat Asya´yı ziyaret etti
GÜZELTEPE KAYAK MERKEZİNDE KURS TANITIMI YAPILDI
GÜZELTEPE KAYAK MERKEZİNDE KURS TANITIMI YAPILDI
Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Sürekli Eğitim Merkezi (SEM) tarafından düzenlenecek Kayak Kursunun tanıtımı kayak merkezinde yapıldı.
BAŞKAN ASYA, ÖZEL FİNAL LİSESİ ÖĞRETMENLERİ İLE BİR ARAYA GELDİ
BAŞKAN ASYA, ÖZEL FİNAL LİSESİ ÖĞRETMENLERİ İLE BİR ARAYA GELDİ
Belediye Başkanı Feyat Asya, okul ziyaretleri kapsamında Özel Muş Final Lisesi öğretmenleri ile bir araya geldi.
MUŞLU 300 ÇİFTÇİYE SÜT SIĞIRCILIĞI EĞİTİMLERİ VERİLİYOR
MUŞLU 300 ÇİFTÇİYE SÜT SIĞIRCILIĞI EĞİTİMLERİ VERİLİYOR
Tarımsal üretimde beşeri sermayenin geliştirilmesine yönelik faaliyetler kapsamında Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (DAKA), Doğu Anadolu Projesi Bölge Kalkınma İdaresi (DAP İdaresi), Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ), Muş Tarım ve Orman İl Müdürlüğü ile Muş ve ilçelerinde tarım ve hayvancılık alanında faaliyet gösteren üretici birliklerinin işbirliğiyle Muşlu çiftçilere yönelik süt sığırcılığı eğitimleri başladı.
DAĞCILIK KIŞ GELİŞİM EĞİTİMİ MUŞ`TA YAPILACAK
DAĞCILIK KIŞ GELİŞİM EĞİTİMİ MUŞ`TA YAPILACAK
Türkiye Dağcılık Federasyonu 2019 yılı Faaliyet Programında yer alan “Kış Gelişim Eğitimi” 16-22 Şubat 2019 tarihinde ilimizde gerçekleştirilecek.
DONDURUCU SOĞUKLAR YAŞAMI OLUMSUZ ETKİLİYOR
DONDURUCU SOĞUKLAR YAŞAMI OLUMSUZ ETKİLİYOR
Muş´ta kar yağışının ardından etkili olan dondurucu soğuk hava, yaşamı olumsuz etkiliyor.
“MUŞ MOBİLYA İMALATI SEKTÖRÜ”
“MUŞ MOBİLYA İMALATI SEKTÖRÜ”
Muş Alparslan Üniversitesi Öğretim Üyesi Ömer Arslan, “Muş Mobilya İmalatı Sektörü” başlığını kaleme aldı
YENTÜR, "EKİPLERİMİZ 7/24 ESASINA GÖRE ÇALIŞIYOR"
YENTÜR, "EKİPLERİMİZ 7/24 ESASINA GÖRE ÇALIŞIYOR"
İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Şeyhmus Yentür, kapanan köy yollarını ulaşıma açmak için karla mücadele ekiplerinin bölgede çalışmalarını sürdürdüğünü bildirdi.
DENETİM SERBESTLİKLE EĞİTİME KATKI SUNMAYA BAŞLADILAR
DENETİM SERBESTLİKLE EĞİTİME KATKI SUNMAYA BAŞLADILAR
Muş´ta denetimli serbestlik uygulamasından yararlanan yükümlüler, Adalet ile Milli Eğitim Bakanlıkları arasında imzalanan protokol kapsamında yarıyıl tatilinde okulların boya, badana, onarım ve temizlik işlerini yaparak eğitime katkı sağlıyor.
DOLAR
5.2740
EURO
5.9905
Muş Durumu

Kargalar ötmeye başlayınca bülbüller susar..

Mevlana
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu