MECLİS, MÜTEVELLİ HEYET SEÇİMLERİNİ YAPTI
Muş İl Genel Meclisi, 2020 yılı yatırım programı toplantılarını sürdürerek Bulanık ve Korkut İlçeleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Mütevelli Heyeti seçimlerini yaptı.
Tarih: 5.1.2020 15:09:14/ 185okunma / 0yorum

 

 

Muş İl Genel Meclisi, 2020 yılı yatırım programı Ocak ayı toplantılarını sürdürüyor. Meclis Başkanı Asım Çetinkaya başkanlığında oturumu açılan toplantıda 6 gündem maddesi görüşüldü.

Açılış, yoklama ve bir önceki toplantıda alınan kararlara ilişkin tutanak özetlerinin okunması ve onayı ilde devam eden toplantıda 6 gündem maddesi görüşüldü.

Gündemin 4´üncü maddesi olan; “3294 Sayılı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışmayı Teşvik Kanununun 5263 Sayılı Kanunla değişik 7 inci maddesi uyarınca Bulanık İlçesi Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Mütevelli Heyetine 01.01.2020 – 31.12.2020 tarihleri arası görev yapmak üzere 2 hayırsever vatandaşın İl Genel Meclisince belirlenerek yeniden karara bağlanması istendi.

Gündem maddesi üzerine Bulanık İlçesi Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfının 2020 Yılı Çalışma Döneminde Mütevelli Heyet Üyeliğinde görev yapmak üzere seçilmesi için yapılan işarı oylama neticesinde Mahmut Ergin ile Yaşar Yetişgin´in seçilmelerine karar verildi.

Gündemin 5´inci ise “5- Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfımız Mütevelli Heyet üyeliğine 5263 Sayılı Kanunun 19. maddesinde belirtilen amaçlara yönelik faaliyette bulunan Sivil Toplum Kuruluşları yöneticilerinin görevlendirilmesi ancak, Korkut İlçesinde amaca yönelik sivil toplum kuruluşu bulunmadığından Vakfımız Mütevelli Heyet Üyeliğine 2020 yılında görevlendirilmek üzere iki kişinin İl Genel Meclisince belirlenerek yeniden karara bağlanması oldu.” Gündem maddesi üzerine Korkut İlçesi Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Mütevelli Heyetinde görev alacak 2 hayırsever vatandaşın seçilmesi için yapılan işarı oylama neticesinde Eyyuphan Elmastaş ile Ayhan Sayılgan adlı hayırsever vatandaşın 2020 yılı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Mütevelli Heyetinde görev almak üzere seçilmelerinin uygun görülmesine karar verildi.

Toplantı dilek ve temenniler bölümü ile son buldu.
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
AVRUPA SPOR HAFTASI ETKİNLİKLERİ GÖSTERİLERLE BAŞLADI
AVRUPA SPOR HAFTASI ETKİNLİKLERİ GÖSTERİLERLE BAŞLADI
Avrupa Spor Haftası kapsamında 81 ilde eş zamanlı yapılan etkinlikler Muş´ta da başladı. 23-30 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek etkinliklere Muş Belediyesi´nin Göletli ve Lale Vadisi Parklarının ev sahipliğinde yapılacak olan etkinliklerin ilki sporcuların gösterileriyle renkli görüntülere sahne oldu.
KORONAVİRÜSLE MÜCADELE TEDBİRLERİNİ İNCELEDİ
KORONAVİRÜSLE MÜCADELE TEDBİRLERİNİ İNCELEDİ
Vali Doç. Dr. İlker Gündüzöz, Koronavirüsle mücadele kapsamında alınan kararların sahadaki uygulamalarını inceleyerek, “Bölge illerine göre, ilimiz biraz daha iyi ama bu bizi gevşetmemeli. Özellikle maske, mesafe ve temizliğe dikkat edeceğiz. İstasyon caddesinde de, Cumhuriyet Caddesinde de ve diğer alanlarda da denetimlerimiz devam ediyor. Denetimlerimiz esmasında tedbirlere uymayanlara uyarılar yapılıyor. Herkes kurallara uyacak” dedi
KOÇ, SAĞLIKÇILARA YÖNELİK ŞİDDETE TEPKİ GÖSTERDİ
KOÇ, SAĞLIKÇILARA YÖNELİK ŞİDDETE TEPKİ GÖSTERDİ
Muş Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Erdal Koç, sağlıkçılara yönelik şiddete tepki gösterdi. Yazılı basın açıklaması yapan Koç, sağlıkçıların büyük bir fedakarlık örneği göstererek hizmet verdiğini belirterek, toplumun tüm kesimleri tarafından desteklenmesi gerektiğini kaydetti.
KIZILAY KAN BAĞIŞ OTOBÜSÜ GÖNÜLLÜLERİ BEKLİYOR
KIZILAY KAN BAĞIŞ OTOBÜSÜ GÖNÜLLÜLERİ BEKLİYOR
Korona Virüs salgını döneminde bütün hijyen kurallarına uyularak, önlemler alan Kızılay Muş Şubesi Kan Bağış Merkezi, kan bağış otobüsü ile hizmet vermeye devam ediyor.
TEPE BAĞI BÖLGESİNİN YOLLARI YENİLENİYOR
TEPE BAĞI BÖLGESİNİN YOLLARI YENİLENİYOR
Muş Belediyesi üstyapı çalışmaları kapsamında cadde ve sokaklarda asfalt serimine devam ediyor.
KADINLAR ARICILIĞI TERCİH ETMEYE BAŞLADI
KADINLAR ARICILIĞI TERCİH ETMEYE BAŞLADI
Muş´ta, Tarım ve Orman Bakanlığı´nın desteğiyle bal üretimine kadın eli değdi.
KARADAĞ, TRT GAP DİYARBAKIR RADYOSU´NUN KONUĞU OLDU
KARADAĞ, TRT GAP DİYARBAKIR RADYOSU´NUN KONUĞU OLDU
Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Rektör Yardımcısı ve Uygulamalı Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yaşar Karadağ TRT GAP Diyarbakır Radyosu´nun konuğu oldu. Programda TAGEM (Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürlüğü) tarafından desteklenen Goji Berry (Kurt Üzümü) hakkında detaylı bilgiler verdi.
ASFALT ÇALIŞMASI HÜRRİYET MAHALLESİNE GEÇTİ
ASFALT ÇALIŞMASI HÜRRİYET MAHALLESİNE GEÇTİ
Muş Belediyesi üstyapı çalışmaları kapsamında mahallelerdeki yolları asfaltlamaya devam ediyor. Çalışmaları inceleyen Belediye Başkanı Feyat Asya, tahrip olan yolların onarımını da yaparak bu konuda yaşanan sorunları ortadan kaldırdıklarını belirten “Yolları modern bir görünüme kavuşturmak için özel bir çaba sarf eden Muş Belediyesi, doğalgaz, su, kanalizasyon gibi alt yapı çalışmalarının tamamlandığı yolları tamamen yeniliyor” dedi
PANCAR ALIM KAMPANYASI BAŞLADI
PANCAR ALIM KAMPANYASI BAŞLADI
Malazgirt ilçesinde pancar alım kampanyası törenle başladı.
DOLAR
7.6630
EURO
8.9277
Muş Durumu

İnsan öldüğü zaman üç şey hariç ameli kesilir: Sadaka-i cariye, faydalanılan ilim, salih evlat.

Hz. Muhammed
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu