MECLİS, KÖYDES´İN 2019 YILI YATIRIMINI GÜNEME GETİRDİ
Muş İl Genel Meclisi, Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğünün 2019 Yılı Yatırım Programının değerlendirilmesi ile ilgili yapılan çalışmalarda KÖYDES´in 2019 yılı yatırım programının henüz kesinleşmemiş olması sebebiyle Nisan ayına ertelemesine karar verdi.
Tarih: 11.3.2019 19:42:58/ 154okunma / 0yorum

 

 

İl Genel Meclisi, 2019 yılı yatırım programı Mart ayı son toplantısını yaptı. Meclis Geçici Başkanı Asım Çetinkaya başkanlığında oturumu açılan toplantıda 8 gündem maddesi görüşüldü.

Açılış, yoklama ve bir önceki toplantıda alınan kararlara ilişkin tutanak özetlerinin okunması ve onayı ile devam eden toplantıda İl Özel İdaresi´ne ait Merkez İlçesi Kepenek Köyü 122 ada, 1 nolu parselde kayıtlı taşınmazın Köy Konağı yapılmak üzere Kepenek Köy Tüzel Kişiliğine tahsis edilmesi ile ilgili İmar ve Bayındırlık İhtisas Komisyonunca hazırlanan raporun okunarak, yeniden görüşülmesi istendi. Gündem maddesi üzerine açıklanan komisyon raporunda “İl Genel Meclisinin 01.02.2019 tarih ve 17 sayılı kararı ile Mülkiyeti idaremize ait, Muş İli Merkez İlçesi Kepenek Köyü 122 ada 1 nolu parselde kayıtlı taşınmazın Köy Konağı yapılmak üzere Kepenek Köy Tüzel Kişiliğine tahsis edilmesi ile ilgili, İmar ve Bayındırlık İhtisas Komisyonunca hazırlanan raporda da belirtildiği üzere, Mülkiyeti idaremize ait, Muş İli Merkez İlçesi Kepenek Köyü 122 ada 1 nolu parselde kayıtlı taşınmazın üzerinde Köy Konağı yapılması için bahsi geçen yerleşim yerinde yapılan araştırmalar neticesinde Köy muhtarından da alınan bilgiler doğrultusunda, bahsi geçen taşınmazın komisyonumuzca tahsisi 5302 Sayılı İl Özel İdaresi Kanununun 10.maddesinin (f) bendi gereğince uygun görülmüştür” denildi.

Gündemin bir diğer maddesi olan; Tarımsal Hizmetler Müdürlüğünün 2019 Yılı Yatırım Programı taslağı üzerinde çalışılarak meclisi bilgilendirmek üzere konunun Su Kanalizasyon ve Katı Atık Hizmetleri ile Tarım ve Hayvancılık İhtisas Komisyonlarınca hazırlanan raporun okunarak, yeniden görüşülmesi istendi. Gündem maddesi üzerine

Su Kanalizasyon Ve Katı Atık Hizmetleri Komisyonu tarafından hazırlanan raporda şöyle denildi: “Tarımsal Hizmetler Müdürlüğünün 2019 Yılı Yatırım Programının değerlendirilmesi ile ilgili, Su Kanalizasyon ve Katı Atık Hizmetleri İhtisas Komisyonunca yapılan çalışmalarda KÖYDES´in 2019 yılı yatırım programının henüz kesinleşmemiş olması sebebiyle konunun Nisan-2019 ayı İl Genel Meclis toplantısında yeniden görüşülmek üzere ertelenmesinin Komisyonumuzca uygun olacağı kanaatindeyiz. İl Genel Meclisinin bilgisine arz ederiz.”

“KÖYDES 2019 YILI YATIRIMI NİSAN AYINDA GÖRÜŞÜLECEK”

Gündemin 6´ıncı maddesi olan 2019 Yılı Yatırım Programı taslağı üzerinde çalışılarak meclisi bilgilendirmek üzere konunun Yol Yapım ve Ulaşım Hizmetleri ile Plan ve Bütçe İhtisas Komisyonlarınca hazırlanan raporun okunarak, yeniden görüşülmesi istendi. Gündem maddesi üzerine açıklanan raporda; “İl Genel Meclisinin 07.02.2019 tarih ve 25 sayılı kararına istinaden, Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğünün 2019 Yılı Yatırım Programının değerlendirilmesi ile ilgili yapılan çalışmalarda KÖYDES´in 2019 yılı yatırım programının henüz kesinleşmemiş olması sebebiyle konunun Nisan-2019 ayı İl Genel Meclis toplantısında yeniden görüşülmek üzere ertelenmesinin Komisyonumuzca uygun olacağı kanaatindeyiz” denildi.

Gündemin 7´inci maddesi olan; İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğü tarafından İl Özel İdaresinin görev alanına giren hizmetlerde kullanılmak üzere İdaremiz hesabına 10.000.000,00 TL ödenek aktarılmış olup, 5302 sayılı İl Özel İdaresi Kanununun 10.Maddesinin (g) bendi gereğince, görüşülüp karara bağlanmak üzere, Mali Hizmetler Müdürlüğünün 27.02.2019 tarih ve 802 sayılı İl Makamınca teklif edilen talebinin yeniden görüşülmesi. İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğü tarafından İl Özel İdaresinin görev alanına giren hizmetlerde kullanılmak üzere İl Özel İdaresi hesabına 10.000.000,00 TL ödenek aktarılmış olup, 5302 sayılı İl Özel İdaresi Kanununun 10.Maddesinin (g) bendi gereğince, kabul edilmesine karar verildi.

“MUŞ İÇİN EL ELE, GÖNÜL GÖNÜLLE HİZMET EDECEĞİMİZ KONUSUNDA İNANCIM TAMDIR”

Gündemin dilek ve temenniler bölümünde söz hakkı alarak açıklama yapan AK Parti İl Genel Meclis üyesi ve 1. Sıra Adayı İrfan Süne, 2014- 2019 yılları arasında çok büyük emeklerin verildiğini ve gelen ödeneklerin en iyi şekilde hizmete dönüştürüldüğünü söyledi.

Her daim Muş halkının hizmetinde olduklarını ifade eden Süne, şunları söyledi: “2014 – 2019 yılları arsında halkımızın bize verdiği yetkiyle Ak Parti Muş İl Genel Meclis üyesi olarak görev yaptım. Yerel seçimlerin gelmesiyle beraber görevimizin sonuna gelmiş bulunuyoruz. Bu vesileyle Meclisi saygıyla selamlıyorum.

Bugün manevi atmosferi olan mübarek üç aylardan Recep ayı içinde bulunuyoruz. Rabbim bizleri bu üç mübarek ayı bir-hakkıyla idrak etmeyi müşerref kılsın.

Bizler İl Genel Meclis üyeleri olarak ilimizin, beş ilçemizin ve 368 köyümüzün meclis üyeleri olduk. Hangi ilçemizde, hangi köyümüzde, hangi mezramızda sorun varsa bu sorunların giderilmesi için, en şeffaf, en etkili ve en gayretli şekilde uğraş verdik. Halkımıza ve ilimize hizmet etmek için gece gündüz demeden çalıştık. Şunu da açık bir şekilde ifade etmek isterim ki; İl Genel Meclisin toplantılarında alınan kararlar oy birliği ile halkımızın teveccühlerine sunulmuştur. Halkımız bizi buraya hizmet için seçip göndermişse, bizlerde usanmadan ve yılmadan halkımızın faydası olan işlerde gayret gösterdik. Allah´a şükürler olsun ki, bu manada görevimizi hakkıyla yerine getirdik. Ama şunu söylemek isterim ki, Muş halkına ne yapsak azdır. Beş yıl boyunca beraber görev yaptığım, İl Genel Meclis üyelerine teşekkür ediyorum. Hepimiz Muş için, meclis sonunda doğruları savunduk, gün geldi belki tartıştık, belki de birbirimize kırıldık asla Muş halkına hizmet için zamanımızı boşa harcamadık. İl Genel Meclis Üyeleri bu bağlamda vermiş oldukları katkılardan dolayı şahsım adına teşekkür ediyorum. Ayrıca bu süreç içinde bir kardeşimizin kalbini ve gönlünü kırdıysam sizlerin huzurunda özür dilerim ve helallik istiyorum. Benim bu bağlamda hakkım geçtiyse sizlerin huzurunda helal ediyorum. Bundan sonra aynı altında olmasak da Muş için el ele, gönül gönülle hizmet edeceğimiz konusunda inancım tamdır. Bu duygu düşüncelerle samimi ve dostane bir şekilde meclisi saygıyla selamlıyor, teşekkür ediyorum. Allah´a emanet olun.”

 

 
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANI KURUM MUŞ´A GELDİ
ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANI KURUM MUŞ´A GELDİ
Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, 2023 yılına kadar tüm Türkiye´de en az 250 bin sosyal konut yapmayı hedeflediklerini belirterek, "Bu kapsamda Muş´umuza da 500 sosyal konutu il merkezine bağlı Kepenek´te projelendiriyoruz.” Dedi.
VALİ GÜNDÜZÖZ MALAZGİRT´TE MUHTARLARLA BULUŞTU
VALİ GÜNDÜZÖZ MALAZGİRT´TE MUHTARLARLA BULUŞTU
Vali Doç. Dr. İlker Gündüzöz Malazgirt Kültür Merkezi´nde muhtarlar ile buluştu.
KAYMAKAM YALÇIN ESNAFLA BULUŞTU
KAYMAKAM YALÇIN ESNAFLA BULUŞTU
Muş´un Malazgirt Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Emre Yalçın, ilçedeki esnafla bir araya geldi.
DOWN SENDROMLU ÇOCUKLAR UNUTULMADI
DOWN SENDROMLU ÇOCUKLAR UNUTULMADI
Muş´ta, 21 Mart Dünya Down Sendromu Günü´ne dikkat çekmek amacıyla etkinlik düzenlendi
REKTÖR POLAT´TAN DERECEYE GİREN ÖĞRENCİLERE JEST
REKTÖR POLAT´TAN DERECEYE GİREN ÖĞRENCİLERE JEST
Muş Alparslan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat ile eşi Nilüfer Polat, ulusal müsabakalarda dereceye giren öğrencilerimizle buluştu.
“ÇİFTÇİMİZ NE KADAR PANCAR ÜRETİRSE HEPSİNİ ALACAĞIZ"
“ÇİFTÇİMİZ NE KADAR PANCAR ÜRETİRSE HEPSİNİ ALACAĞIZ"
Muş Şeker Üretim Anonim Şirketi Genel Müdürü Hakim Gündoğdu, çiftçi ne kadar pancar üretirse hepsini alacaklarını bildirdi.
AB PROJE DÖNGÜSÜ YÖNETİMİ EĞİTİMİ BAŞLADI
AB PROJE DÖNGÜSÜ YÖNETİMİ EĞİTİMİ BAŞLADI
Bilimsel Araştırmalar.-Yayınlar ve Projeler Uygulama ve Araştırma Merkezi (BAYPUAM) adına projelendirilen ve Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (DAKA) tarafından desteklenen AB Proje Döngüsü Yönetimi Eğitimi, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yaşar Karadağ´ın ve Dr. Öğr. Üyesi İskender Dölek´in açılış konuşmaları ile başladı.
BAKAN YARDIMCISI YERLİKAYA: ZİLLET İTİFAKINI YERLE BİR EDECEĞİZ
BAKAN YARDIMCISI YERLİKAYA: ZİLLET İTİFAKINI YERLE BİR EDECEĞİZ
Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Hamza Yerlikaya, Muş´ta çeşitli ziyaret ve incelemelerde bulunarak 31 Mart´ta yapılacak olan yerel seçimlere yönelik açıklamalarda bulunarak, “Biz zillet ittifakını yerle bir edeceğiz. Mandalcılara devletimizin kurumlarını talan etmesine asla müsaade etmeyeceğiz. Burada çok ince bir çizgi var. Biz devletimizin imkanlarını mandalcılara asla zillet ittifakına teslim etmeyeceğiz” dedi
SABAK, TRT KURDδNİN CANLI YAYIN KONUĞU OLDU
SABAK, TRT KURDδNİN CANLI YAYIN KONUĞU OLDU
Yeşilay Muş Şube Başkanı Halil Sabak, TRT Kurdî´nin sabah haberleri programına konuk olarak Muş´ta yapılan çalışmaları değerlendirerek “Benim Kulübüm Yeşilay” projesini uyguluyoruz. İlk-Ortaokullarda, üniversitelerde çalışmalarımızı aktif bir şekilde sürdürüyoruz. Biz buralarda gençlerimize ve çocuklarımıza bağımlılıkla mücadele konusunda bilgiler veriyoruz” dedi
DOLAR
5.4345
EURO
6.1114
Muş Durumu

Hakkın dile getirilmesi gereken yerde susan, dilsiz şeytandır.

Hz. Muhammed
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu