MECLİS, KOMİSYONLARI GÖREVLENDİRDİ
Muş İl Genel Meclisi, 2019 yılı yatırım programı Şubat ayı son toplantısında Korkut Anadolu Lisesi ve Spor Salonu olarak kullanılmak üzere Korkut İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne tahsisi ve Alparslan II Barajı ve HES Projesi kapsamında Baraj gölü altında kalacak Bağiçi ve Kayalıdere Köyleri köy yerleşim alanının taşınmasına esas yeni yerleşim alanları ile ilgili komisyonlar görevlendirildi.
Tarih: 8.2.2019 18:12:47/ 150okunma / 0yorum

 

 

Muş İl Genel Meclisi, 2018 yılı yatırım programı Şubat ayı 5´inci toplantısını yaptı. Meclis Geçici Başkanı Asım Çetinkaya başkanlığında oturumu açılan toplantıda 8 gündem maddesi görüşüldü.

Açılış, yoklama bir önceki toplantıda alınan kararlara ilişkin tutanak özetlerinin okunması ve onayı ile toplantı devam etti.

Gündemin 4´üncü olan; Mülkiyeti İl Özel İdaresi´ne ait, Korkut İlçesi Korkut Mahallesi 221 ada 18 nolu parselde kayıtlı taşınmazın Korkut Anadolu Lisesi ve Spor Salonu olarak kullanılmak üzere Korkut İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne tahsis edilmesi ile ilgili, İmar ve Kentsel İyileştirme Müdürlüğünün 06.02.2019 tarih ve 457 sayılı İl Makamınca teklif edilen talebinin yeniden görüşülmesi konusu Eğitim, Kültür ve Sosyal Hizmetler İhtisas Komisyonuna havale edildi.

Gündemin 5´inci maddesi olan; 2019 Yılı Yatırım Programının incelenmesi ile değerlendirilmesi konusunda, Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğünün 06.02.2019 tarih ve 460 sayılı İl Makamınca teklif edilen talebinin yeniden görüşülmesi. Rapor tanzim edilmek üzere Yol Yapım ve Ulaşım Hizmetleri ile Plan ve Bütçe İhtisas Komisyonlarına havale edildi.

Gündemin 6´ıncı maddesi olan; Varto İlçesi´ne bağlı Bağiçi Köyü sınırları içerisinde bulunan 422 parsel no.lu taşınmazın yaklaşık 110000,00 m2´si üzerinde Alparslan II Barajı ve HES Projesi kapsamında Baraj gölü altında kalacak Bağiçi Köyü köy yerleşim alanının taşınmasına esas yeni yerleşim alanı için Metropol Planlama Şehir Plancıları tarafından Plan İşlem Numarası (PİN): NİP-36580 olan 1/5000 ölçekli Nazım ve Plan İşlem Numarası (PİN): UİP-36581 olan 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planlarının 3194 sayılı İmar Kanununun 8/c maddesi ve Mekansal Planlar Yapım Yönetmeliğinin 32. ve 33. maddelerine ve 5302 sayılı İl Özel İdaresi Kanununun 10/c maddesince görüşülüp karara bağlanması ile ilgili İmar ve Kentsel İyileştirme Müdürlüğünün 28.01.2019 tarih ve Bila sayılı İl Makamınca teklif edilen talebinin yeniden görüşülmesi konusu rapor tanzim edilmek üzere, İmar ve Bayındırlık ile Çevre ve Sağlık İhtisas Komisyonlarına havale edildi.

Gündemin 7´inci maddesi olan Varto İlçesi´ne bağlı Kayalıdere Köyü sınırları içerisinde bulunan 417 parsel no.lu taşınmazın yaklaşık 71000,00 m2´si üzerinde Alparslan II Barajı ve HES Projesi kapsamında Baraj gölü altında kalacak Kayalıdere Köyü köy yerleşim alanının taşınmasına esas yeni yerleşim alanı için Metropol Planlama Şehir Plancıları tarafından Plan İşlem Numarası (PİN): NİP-36582 olan 1/5000 ölçekli Nazım ve Plan İşlem Numarası (PİN): UİP-36583 olan 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planlarının 3194 sayılı İmar Kanununun 8/c maddesi ve Mekânsal Planlar Yapım Yönetmeliğinin 32. ve 33. maddelerine ve 5302 sayılı İl Özel İdaresi Kanununun 10/c maddesince görüşülüp karara bağlanması ile ilgili İmar ve Kentsel İyileştirme Müdürlüğünün 28.01.2019 tarih ve Bila sayılı İl Makamınca teklif edilen talebinin yeniden görüşülmesi konusu rapor tanzim edilmek üzere, İmar ve Bayındırlık ile İçişleri ve Çeşitli İşler İhtisas Komisyonlarına havale edildi.

Gündemin son maddesi olan dilek ve temenniler ile toplantı son buldu.

 

 

 

 

 
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
MUŞ, YÜKSEKÖĞRETİMDE DİJİTAL DÖNÜŞÜM ALANINDA PİLOT ÜNİVERSİTE SEÇİLDİ
MUŞ, YÜKSEKÖĞRETİMDE DİJİTAL DÖNÜŞÜM ALANINDA PİLOT ÜNİVERSİTE SEÇİLDİ
Muş Alparslan Üniversitesi, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı (YÖK) tarafından yürütülen yükseköğretimde dijital dönüşüm çalışmaları kapsamında belirlenen sekiz pilot üniversiteden biri olmaya layık görüldü
“ETKİN TANITIM VE PAZARLAMANIN SEKTÖREL GELİŞİME KATKISI”
“ETKİN TANITIM VE PAZARLAMANIN SEKTÖREL GELİŞİME KATKISI”
Muş Alparslan Üniversitesi Öğretim Üyesi Ömer Arslan, bu haftaki yazısında “Etkin Tanıtım ve Pazarlamanın Sektörel Gelişime Katkısı” başlığını kaleme aldı
MUHTAÇ AİLELERE ELEKTRİK DESTEĞİ BAŞLIYOR
MUHTAÇ AİLELERE ELEKTRİK DESTEĞİ BAŞLIYOR
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın açıkladığı muhtaç hanelere elektrik desteğinin önümüzdeki haftadan itibaren hayata geçirilmesi planlanıyor.
JANDARMA 180. YIL KUTLAMA STARTINI VERDİ
JANDARMA 180. YIL KUTLAMA STARTINI VERDİ
Muş İl Jandarma Komutanlığı 180´inci kuruluş yıldönümü kutlamalarının startını karda tatbikat yaparak verdi.
YATÇI, BAĞIMSIZ ADAY OLDUĞUNU AÇIKLADI
YATÇI, BAĞIMSIZ ADAY OLDUĞUNU AÇIKLADI
Cumhur İttifakı nedeniyle Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Muş Belediye Başkan Adaylığından geri çekilen Şerafettin Yatçı, bağımsız aday olarak İl Seçim Kuruluna gerekli müracaatları yaptığını ve bağımsız aday olduğunu açıkladı.
TEK AYAKKABIYLA 3500 METRE KOŞTU, ALTIN MADALYA KAZANDI
TEK AYAKKABIYLA 3500 METRE KOŞTU, ALTIN MADALYA KAZANDI
Genç Kadın Atletizm Takımımız, 3 Şubat 2019 tarihinde Portekiz´in Albufeira şehrinde yapılan Avrupa Şampiyon Kulüpler Kros Şampiyonası´nda birinci olurken, yarışmaya genç atletimiz Emine Akbingöl damga vurdu.
DAĞCILAR MUŞ´TA KIŞ GELİŞİM KAMPINDA
DAĞCILAR MUŞ´TA KIŞ GELİŞİM KAMPINDA
Türkiye Dağcılık Federasyonu(TDF) tarafından düzenlenen "Kış Gelişim Eğitimi" kapsamında 110 dağcı, Muş´ta eğitimlere başladı. Dağcılar, zorlu kış şartlarına uyum sağlamak için bir hafta eğitim alacak
UMRE ÖDÜLLÜ SİYER SINAVI YAPILDI
UMRE ÖDÜLLÜ SİYER SINAVI YAPILDI
Muşlular, Peygamber Sevdalıları Vakfı tarafından bu yıl 8´incisi düzenlenen Umre Ödüllü Siyer Sınavı´nda ter döktü.
BEDEN SOSYOLOJİSİ: EMANET VE SAHİPLİK
BEDEN SOSYOLOJİSİ: EMANET VE SAHİPLİK
Özgür Düşünce ve Eğitim Hakları Derneği (Özgür-Der) Muş Temsilciliğinin konuğu olan Öğretim Görevlisi Burhan Taşkaya, “Beden Sosyolojisi: Emanet Ve Sahiplik” konulu bir seminer verdi.
DOLAR
5.3052
EURO
5.9958
Muş Durumu

Ya Ali, cenazemi sen yıkayacaksın. Borcumu sen ödeyeceksin, zimmetimi sen ifa edeceksin…

Hz. Muhammed
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu