MECLİS, KASIM AYI TOPLANTILARINI SÜRDÜRÜYOR
Muş İl Genel Meclisi, Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı tarafından sağlanan 2019 Teknik Destek Programı kapsamında başvuru yapacağı “İç Kontrol ve Süreç Yönetimi” isimli projenin sunulmasını gündeme getirerek gündem maddesini idareden geldiği şekli ile onayladı
Tarih: 28.11.2019 16:50:05/ 130okunma / 0yorum

Muş İl Genel Meclisi, 2019 yılı yatırım programı Kasım ayı 19´uncu toplantısını yaptı. Meclis Başkanı Asım Çetinkaya, başkanlığında oturumu açılan toplantıda 4 gündem maddesi görüşüldü. Açılış, yoklama, ve bir önceki toplantıda alınan kararlara ilişkin tutanak özetlerinin okunması ve onayı ile toplantı devam etti.

Gündemin bir diğer maddesi olan; Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı tarafından sağlanan 2019 Teknik Destek Programı kapsamında başvuru yapacağımız “İç Kontrol ve Süreç Yönetimi” isimli projenin sunulmasına, sözleşme ve diğer belgeleri imzalamaya, proje teklifinin başarılı olması durumunda Muş İl Özel İdaresi´ni temsil, ilzam ve proje belgelerini imzalamaya Mali Hizmetler Müdürü´nün yetkili kılınması ve proje bedelinin 20.000,00 TL´yi geçmesi durumunda aşan bedelin kurumumuz tarafından karşılanacağı hususunun görüşülüp karara bağlanması ile ilgili Mali Hizmetler Müdürlüğünün 26.11.2019 tarih ve 5273 sayılı İl Makamınca teklif edilen talebinin görüşülmesi konusu mevcudun oy birliğiyle idareden geldiği şekliyle kabul edildi.

Gündemin bir diğer maddesi olan;

5302 sayılı İl Özel İdaresi Kanununun “İl Genel Meclisinin Görev ve Yetkileri” başlıklı 10´uncu maddesinin (I) bendinde “Norm kadro çerçevesinde İl Özel İdaresinin ve Bağlı Kuruluşlarının kadrolarının ihdas, iptal ve değiştirilmesine karar vermek.” Hükmü düzenlenmiş olup, yine aynı Kanunun 36´ncı maddesine dayanılarak hazırlanan İl Özel İdareleri Norm Kadro İlke ve Standartlarına Dair Yönetmeliğin 11.maddesi (I) “bendinde Boş memur kadrolarında sınıf, unvan ve derece değişikliği, boş memur kadrolarının iptali ve dolu kadrolarda derece değişikliği meclis kararıyla yapılır. Boş kadro değişikliklerinde bu Yönetmeliğin ekinde yer alan Ek-5 Özel İdareler Kadro Cetvellerinden (II) sayılı cetvel, dolu kadro değişikliklerinde (III) sayılı cetvel, eksiksiz düzenlenerek gerekçesiyle birlikte meclise sunulur.” Hükmü düzenlenmiş olup, belirtilen mevzuat hükümleri gereği ekli boş kadro değişikliği cetvelinin görüşülüp karara bağlanması ile ilgili İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğünün 26.11.2019 tarih ve 5281 sayılı İl Makamınca teklif edilen talebinin görüşülmesi istendi. Gündem maddesi idareden geldiği şekliyle kabulüne oy birliği ile onay verildi.
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
REKTÖR POLAT “İLAHİYAT VİZYON PROGRAMI” NA KATILDI
REKTÖR POLAT “İLAHİYAT VİZYON PROGRAMI” NA KATILDI
Muş Alparslan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat, Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ile Türkiye İlahiyat Tedrisatına Yardım Eden Dernekler Federasyonu (TİDEF) işbirliğiyle organize edilen "İlahiyat Vizyon Programı"na katıldı.
ZAM YAPILACAĞINI DUYAN VATANDAŞLAR İL NÜFUS VE VATANDAŞLIK MÜDÜRLÜĞÜNE AKIN ETTİ!
ZAM YAPILACAĞINI DUYAN VATANDAŞLAR İL NÜFUS VE VATANDAŞLIK MÜDÜRLÜĞÜNE AKIN ETTİ!
Nüfus cüzdanı ve ehliyet yenilemede son tarihin yaklaştığı ve ücretlere zam yapılacağı dedikodusunu duyan vatandaşlar İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğüne akın etti. Nüfus cüzdanı değişimi için 22,5 TL, ehliyet için 15 TL ödenirken, vatandaşlar İl Nüfus Müdürlüğü önünde kurulan seyyar ödeme noktasında uzun kuyruklar oluşturdu.
“KONVOLÜSYONEL SİNİR AĞLARI KULLANARAK İMGE SINIFLANDIRMA” SEMİNERİ DÜZENLENDİ
“KONVOLÜSYONEL SİNİR AĞLARI KULLANARAK İMGE SINIFLANDIRMA” SEMİNERİ DÜZENLENDİ
Muş Alparslan Üniversitesi Mühendislik-Mimarlık Fakültesi (MMF) “Çarşamba Seminerleri” kapsamında “Konvolüsyonel Sinir Ağları Kullanarak İmge Sınıflandırma” konulu seminer düzenlendi.
BELEDİYE ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR
BELEDİYE ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR
Son iki buçuk ayda 60 bin tonun üzerinde asfaltı kendi imkanları ile üreterek bir ilke imza atan Muş Belediyesi bugünlerde etkili olan soğuğa ve kara rağmen gece gündüz altyapısı tamamlanan yolları asfaltlamaya devam ediyor.
HBT´DAN ÇOCUKLAR ÜŞÜMESİN KAMPANYASI
HBT´DAN ÇOCUKLAR ÜŞÜMESİN KAMPANYASI
Muş´ta 3 yıl içerisinde yaklaşık 50 okulda 6 bin öğrenciye ulaşan Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Hayırda Buluşanlar Topluluğu, Kış mevsiminde köy çocukları için başlattığı ‘Çocuklar üşümesin´ bot kampanyasını sürdürüyor.
5 ARALIK DÜNYA KADIN HAKLARI GÜNÜ
5 ARALIK DÜNYA KADIN HAKLARI GÜNÜ
Muş Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Abdulbari Aksoy, ‘5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü´ dolayısıyla bir mesaj yayımlayarak “tüm çalışmalarımızda kadınlarımızın ve hakları uğruna verdiği mücadelelerinin farkında olarak tüm dünya ve ülkemiz kadınlarının 5 Aralık Dünya Kadın Hakları gününü kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum” dedi
ORGAN BAĞIŞI KONUSUNDA FARKINDALIK PANELİ DÜZENLENDİ
ORGAN BAĞIŞI KONUSUNDA FARKINDALIK PANELİ DÜZENLENDİ
Sağlık Bilimleri Fakültesi “Genç Beyinler Sağlık Topluluğu” tarafından organ bağışına dikkat çekmek ve organ bağışı konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla “Her Bağış Yeni Bir Umut“ paneli düzenlendi.
MUŞ TSO HEYETİNİN AZERBAYCAN ZİYARETİ
MUŞ TSO HEYETİNİN AZERBAYCAN ZİYARETİ
Azerbaycan´ın başkenti Bakü´ye iş gezisi düzenlemeyen Muş Ticaret ve Sanayi Odası heyeti MÜSİAD Bakü Şubesini ziyaret etti. Burada Başkan Yardımcısı Sait İnanç ve yönetim kurulu üyeleri tarafından karşılanan heyet Azerbaycan´ın ekonomik durumu hakkında bilgilendirildi.
MUŞLU İŞADAMLARINDAN AZERBAYCAN´A İŞ GEZİSİ
MUŞLU İŞADAMLARINDAN AZERBAYCAN´A İŞ GEZİSİ
Muş Ticaret ve Sanayi Odası tarafından düzenlenen Bakü iş gezisi programı dün sabahtan itibaren başladı.
DOLAR
5.7479
EURO
6.3805
Muş Durumu

Gülün dikene katlanması onu güzel kokulu yaptı…

Mevlana
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu