MECLİS, KASIM AYI TOPLANTILARINI SÜRDÜRÜYOR
Muş İl Genel Meclisi, Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı tarafından sağlanan 2019 Teknik Destek Programı kapsamında başvuru yapacağı “İç Kontrol ve Süreç Yönetimi” isimli projenin sunulmasını gündeme getirerek gündem maddesini idareden geldiği şekli ile onayladı
Tarih: 28.11.2019 16:50:05/ 191okunma / 0yorum

Muş İl Genel Meclisi, 2019 yılı yatırım programı Kasım ayı 19´uncu toplantısını yaptı. Meclis Başkanı Asım Çetinkaya, başkanlığında oturumu açılan toplantıda 4 gündem maddesi görüşüldü. Açılış, yoklama, ve bir önceki toplantıda alınan kararlara ilişkin tutanak özetlerinin okunması ve onayı ile toplantı devam etti.

Gündemin bir diğer maddesi olan; Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı tarafından sağlanan 2019 Teknik Destek Programı kapsamında başvuru yapacağımız “İç Kontrol ve Süreç Yönetimi” isimli projenin sunulmasına, sözleşme ve diğer belgeleri imzalamaya, proje teklifinin başarılı olması durumunda Muş İl Özel İdaresi´ni temsil, ilzam ve proje belgelerini imzalamaya Mali Hizmetler Müdürü´nün yetkili kılınması ve proje bedelinin 20.000,00 TL´yi geçmesi durumunda aşan bedelin kurumumuz tarafından karşılanacağı hususunun görüşülüp karara bağlanması ile ilgili Mali Hizmetler Müdürlüğünün 26.11.2019 tarih ve 5273 sayılı İl Makamınca teklif edilen talebinin görüşülmesi konusu mevcudun oy birliğiyle idareden geldiği şekliyle kabul edildi.

Gündemin bir diğer maddesi olan;

5302 sayılı İl Özel İdaresi Kanununun “İl Genel Meclisinin Görev ve Yetkileri” başlıklı 10´uncu maddesinin (I) bendinde “Norm kadro çerçevesinde İl Özel İdaresinin ve Bağlı Kuruluşlarının kadrolarının ihdas, iptal ve değiştirilmesine karar vermek.” Hükmü düzenlenmiş olup, yine aynı Kanunun 36´ncı maddesine dayanılarak hazırlanan İl Özel İdareleri Norm Kadro İlke ve Standartlarına Dair Yönetmeliğin 11.maddesi (I) “bendinde Boş memur kadrolarında sınıf, unvan ve derece değişikliği, boş memur kadrolarının iptali ve dolu kadrolarda derece değişikliği meclis kararıyla yapılır. Boş kadro değişikliklerinde bu Yönetmeliğin ekinde yer alan Ek-5 Özel İdareler Kadro Cetvellerinden (II) sayılı cetvel, dolu kadro değişikliklerinde (III) sayılı cetvel, eksiksiz düzenlenerek gerekçesiyle birlikte meclise sunulur.” Hükmü düzenlenmiş olup, belirtilen mevzuat hükümleri gereği ekli boş kadro değişikliği cetvelinin görüşülüp karara bağlanması ile ilgili İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğünün 26.11.2019 tarih ve 5281 sayılı İl Makamınca teklif edilen talebinin görüşülmesi istendi. Gündem maddesi idareden geldiği şekliyle kabulüne oy birliği ile onay verildi.
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
BARIŞAN´DAN KAMU VE EĞİTİM KURUMLARININ DEPREME DAYANIKLILIK DURUMUNA DİKKAT ÇEKTİ
BARIŞAN´DAN KAMU VE EĞİTİM KURUMLARININ DEPREME DAYANIKLILIK DURUMUNA DİKKAT ÇEKTİ
Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Muş İl Başkanı Mahir Barışan, kentteki kamu binaları ve eğitim kurumlarının depreme dayanıklılık durumuna dikkat çekti.
YENTÜR, TRT EKRANLARINDA KARLA MÜCADELE ÇALIŞMASINI ANLATTI
YENTÜR, TRT EKRANLARINDA KARLA MÜCADELE ÇALIŞMASINI ANLATTI
Muş İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Şeyhmus Yentür, TRT Kurdî kanalının sabah haberlerine canlı yayın konuğu olarak karla mücadele çalışmalarını değerlendirerek “İl Özel İdaresi olarak karla mücadelede toplam 11 ekip oluşturduk. 95 personeli etkin bir şekilde 24 saat esasına göre karla mücadeleye son hız hizmetlerini sürdürüyor. Nefesin olduğu her yere biz hizmet götürüyoruz. Vatandaşımızın hızlı bir şekilde ulaşımını sağlayabilmek için İl Özel İdaresi ekipleri gece-gündüz çalışmaktadır” dedi
SATRANÇ TURNUVASI DÜZENLENDİ
SATRANÇ TURNUVASI DÜZENLENDİ
Türkiye Satranç Federasyonu Muş İl Temsilciliği, Okul Sporları kapsamında 6 farklı branşta 54 okuldan 270 öğrencinin katılımıyla Satranç Turnuvası düzenledi. Gençlik ve Spor Müdürü Emrullah Güler, dereceye giren sporculara ödüllerini vererek başarılar diledi.
MŞÜ´DE ÇARŞAMBA SEMİNERİ DEVAM EDİYOR
MŞÜ´DE ÇARŞAMBA SEMİNERİ DEVAM EDİYOR
İslami İlimler Fakültesi (İİF) Vali Erdoğan Bektaş Amfisi´nde her hafta gerçekleştirilen “Çarşamba Seminerleri” kapsamında bu hafta “Tefsîrü´l-Menâr Bağlamında Islah Ekolü´nün Kur´an´ı Anlama ve Açıklama Yöntemi” konulu seminer düzenlendi.
BAĞIMLILIKLA MÜCADELE HIZ KESMİYOR
BAĞIMLILIKLA MÜCADELE HIZ KESMİYOR
Bursa Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Aile Destek Merkezi´nin (GADEM), 17 ilçede başlattığı alkol ve madde bağımlılığı ile mücadele çalışmalarına hemşehri dernekleri de katıldı.
ESNAFIN SORUNLARINI DİNLEDİLER
ESNAFIN SORUNLARINI DİNLEDİLER
Hür Dava Partisi (HÜDA PAR) Muş İl Başkanı Mehmet Şirin Çağlayan ve beraberinde ki heyet, esnaf ziyaretlerinde bulunarak birçok gencin seyyar satıcılık yaptığına dikkat çekerek işsizliğin giderilmesi konusunda yetkililere çağrıda bulundu.
ÜNİVERSİTEDEN SULTAN ALPARSLAN KİTABI: “DOĞU´NUN VE BATI´NIN BÜYÜK SULTANI ALPARSLAN”
ÜNİVERSİTEDEN SULTAN ALPARSLAN KİTABI: “DOĞU´NUN VE BATI´NIN BÜYÜK SULTANI ALPARSLAN”
Muş Alparslan Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürü ve Tarih Bölüm Başkanı Doç. Dr. Mustafa Alican, üniversitenin ismini taşımakta olduğu Selçuklu Sultanı Alparslan´ın biyografisini kaleme aldı.
TSO BAŞKANI KOÇ´TAN BANKA ZİYARETİ
TSO BAŞKANI KOÇ´TAN BANKA ZİYARETİ
Muş Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Erdal Koç, Ziraat Bankası Bölge Müdürü Ercan Durmuş´u makamında kabul etti.
BÖLGEMİZDEKİ KALKINMA AJANSLARIYLA İŞBİRLİĞİ TOPLANTISI
BÖLGEMİZDEKİ KALKINMA AJANSLARIYLA İŞBİRLİĞİ TOPLANTISI
Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğüne bağlı DAP İdaresi ile Kalkınma Ajansları arasında koordinasyon ve işbirliği toplantısı yapıldı.
DOLAR
6.0824
EURO
6.5654
Muş Durumu

Bir kavme su dağıtan,onların hepsinden sonra su içeçektir.

Hz. Muhammed
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu