MECLİS, İLK TOPLANTISINI YAPTI
31 Mart´ta yapılan Mahalli İdareler seçimleri sonrasında ilk toplantısını yapan Muş İl Genel Meclisi, gizli oylama ile yeni Meclis Başkanı ve divan katiplerini seçti.
Tarih: 15.4.2019 19:15:43/ 553okunma / 0yorum

 

 

Muş İl Genel Meclisi, 31 Mart´ta yapılan Mahalli İdareler seçimi sonrası yeni kabinesiyle ilk oturumunu açtı.

Açılış, yoklama ve saygı duruşu ile oturumu açılan toplantıda; 31 Mart 2019 tarihinden yapılan Mahalli İdareler seçimleri sonrasında yeniden teşekkül eden İl Genel Meclisinde “Geçici Başkanlık Divanının” oluşturulması ve Başkanlık için en yaşlı üye ile en genç iki divan Kâtip Üyesinin belirlenmesi istendi.

En yaşlı üyenin başkanlık ettiği toplantıda; 5302 sayılı İl Özel İdaresi Kanununun 11.maddesi gereğince iki yıl (2021 Nisan ayına kadar) görev yapmak üzere İl Genel Meclisi Başkanının gizli oy ve açık tasnif ile seçimi yapıldı.

İki kişinin aday olduğu Başkanlık yarışında Asım Çetinkaya 13 oy alarak İl Genel Meclis Başkanı olarak seçildi.

“HERKESE ADİL OLUP HİZMET EDECEĞİZ”

İl Genel Meclis Başkanlığına seçilen Asım Çetinkaya, HDP ve AK Parti´ye eşit bir şekilde davranacağını belirterek tek amaçlarının hizmet olacağını söyledi.

İl Genel Meclis kabinesinin de hayırlı olması temennisinde bulunan Çetinkaya, “İl Genel Meclis Üyelerimize hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum ve yeni görevlerinin hayırlı olmasını diliyorum. Meclis Başkanı olarak tüm siyasi partilere eşit bir şekilde davranacağımızı beyan etmek istiyorum. Burada siyasi görüşten ziyade hizmet önemli ve biz hizmet için yarışacağız ve çalışacağız” dedi. Başkan Çetinkaya´nın konuşmasından sonra HDP ve AK Parti Grupları da hayırlı olması temennisinde bulundular.

Gündemin 6´ıncı maddesi olan 5302 sayılı İl Özel İdaresi Kanununun 11.maddesi gereğince iki yıl (2021 Nisan ayına kadar) görev yapmak üzere İl Genel Meclisi Birinci ve ikinci başkan vekillerinin gizli oy ve açık tasnif ile ayrı ayrı seçiminin yapılması. Yapılan seçimde Meclis 2.Başkan Vekili Yakup Yalçın Kaya 14 oy alarak oldu.

Gündemin 7´inci maddesi olan; 5302 sayılı İl Özel İdaresi Kanununun 11.maddesi gereğince iki yıl (2021 Nisan ayına kadar) görev yapmak üzere 2 (iki) asıl, 2 (iki) yedek olmak üzere, meclis divan katip üyeliklerinin gizli oy ve açık tasnif ile ayrı ayrı seçiminin yapıldı. Seçimde Asıl Katip Üyeliğe Hamdiye Gür ile Savcı Arslan seçildi.

Gündemin 8´inci maddesi olan; 5302 sayılı İl Özel İdaresi Kanununun 25.maddesi gereğince bir yıl (2020 Nisan ayına kadar) görev yapmak üzere, İl Genel Meclisinin kendi üyeleri arasından 3 (üç) İl encümeni Üyesinin gizli oy ve açık tasnif ile seçiminin yapılması oldu. Seçimde; İl encümenine Mehmet Demir, Suat Kalın ile Mehmet Şakir seçildiler.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: MECLİS TOPLANTISINI YAPTI
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
MŞÜ, 118 BASAMAK BİRDEN ATLADI
MŞÜ, 118 BASAMAK BİRDEN ATLADI
Türkiye Üniversite Sporları Federasyonunun tarafından üniversite öğrencileri arasında düzenlene spor müsabakalarında Muş Alparslan Üniversitesi öğrencileri almış oldukları madalya sayısıyla 141 üniversite arasında 23´üncü oldular.
HÜDA PAR, "Gençlerimiz öz değerlerinden uzaklaşıyor"
HÜDA PAR, "Gençlerimiz öz değerlerinden uzaklaşıyor"
Gençliğin gayri ahlaki ve gayri İslami uygulamalarla öz değerlerinden uzaklaştırıldıklarına dikkat çeken HÜDA PAR Muş İl Gençlik Kolları Başkanı Fırat Arzık, “idare etme yetkisini bu halktan alanların gençlerimize sahip çıkma sorumluluğu vardır” dedi.
MUŞ MENDERES SPOR ERZİNCAN DEPLANSMANINDA
MUŞ MENDERES SPOR ERZİNCAN DEPLANSMANINDA
Muş´u bölgesel amatör Ligde (BAL) temsil eden Muş Menderes Spor, Ziraat Türkiye kupası ikinci Tur maçında bugün Erzincan deplasmanında sahaya çıkacak.
BARIŞAN, BAŞKANLAR KURULU TOPLANTISINA KATILDI
BARIŞAN, BAŞKANLAR KURULU TOPLANTISINA KATILDI
Memur-Sen Muş İl Başkanı Mahir Barışan, Ankara´da düzenlenen başkanlar kurulu toplantısına katıldı.
VALİLİKTEN DOLANDIRICI UYARSI
VALİLİKTEN DOLANDIRICI UYARSI
Muş Valiliği tarafından yapılan uyarıda Vali, Vali yardımcılarının adının kullanılarak yardım toplandığı tespit edildiğini bildirerek bu çağrılara itibar edilmemesi uyarısında bulunuldu.
EĞİTİM-BİR-SEN´DEN GENÇLİK BAYRAMI MESAJI
EĞİTİM-BİR-SEN´DEN GENÇLİK BAYRAMI MESAJI
Eğitimciler Birliği Sendikası (Eğitim-Bir-Sen) Muş Şube Başkanı Mahir Barışan, 19 Mayıs Atatürk´ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayımladı.
HALKIN DESTEĞİ İLE ÜÇ DÖNEMDİR MECLİS´TE
HALKIN DESTEĞİ İLE ÜÇ DÖNEMDİR MECLİS´TE
Korkut İlçesi AK Parti İl Genel Meclis Üyeliği görevine seçilerek mazbatasını alan Kemal Arat, ilçe halkının verdiği desteğinden dolayı teşekkür etti.
BAŞKAN ASYA, TEBRİKLERİ ALMAYA DEVAM EDİYOR
BAŞKAN ASYA, TEBRİKLERİ ALMAYA DEVAM EDİYOR
31 Mart´ta yapılan yerel seçimlerde tekrar Muş Belediye Başkanlığına seçilen Başkan Feyat Asya, tebrikleri almaya devam ediyor.
GÜLLÜK TEZGAHTAKİ YERİNİ ALDI
GÜLLÜK TEZGAHTAKİ YERİNİ ALDI
İlkbahar mevsiminde yüksek kesimlerde kendiliğinden yetişen ve vatandaşlar arasında şifalı bitki olarak bilinen ´Gülük´, tezgahtaki yerini aldı.
DOLAR
5.7905
EURO
6.4083
Muş Durumu

İçteki kiri su değil, ancak gözyaşı temizler…

Mevlana
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu