MECLİS, GÜNDEM MADDELERİNİ ERTELEDİ
Muş İl Genel Meclisi, 2019 yılı Ekim ayı birinci toplantısında gündeme aldığı 9 gündem maddesini oy birliği ile erteledi.
Tarih: 1.10.2019 18:06:40/ 210okunma / 0yorum

 

İl Genel Meclisi, 2019 yılı yatırım programı Ekim ayı 1´inci toplantısını yaptı. Meclis Başkanı Asım Çetinkaya başkanlığında oturumu açılan toplantıda 9 gündem maddesi görüşüldü.

Açılış, yoklama ve bir önceki toplantıda alınan kararlara ilişkin tutanak özetlerinin okunması ve onayı ile toplantı devam etti.

Gündemin 4´üncü maddesi olan; Muş Valiliği İdare ve Denetim Müdürlüğünün 17.09.2019 tarih ve 6760 yazıları ile uygun görülen, İlimiz Hasköy İlçesi´ne bağlı Eşmepınar Köyü sınırları içerisinde bulunan, “İki Katlı Betonarme Akaryakıt İstasyonu ve Arsası” vasıflı, 160 parsel no.lu taşınmaz üzerinde “Akaryakıt, Servis ve LPG İstasyonu ve Turizm Tesis Alanı (Apart Otel)”na yönelik Muş İmar Şehir Planlama Çevre Danışmanlık Proje Harita San. Tic. Ltd. Şti. (Şehir Plancısı Murat FIRAT) tarafından 1/5000 ölçekli Nazım ve 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planlarının 3194 sayılı İmar Kanununun 8/c maddesi ve Mekansal Planlar Yapım Yönetmeliğinin 32. Ve 33. maddelerine göre ve 5302 sayılı İl Özel İdaresi Kanununun 10/c maddesince görüşülüp karara bağlanması ile ilgili meclisi bilgilendirmek ve rapor tanzim edilmek üzere İmar ve Bayındırlık ile Çevre ve Sağlık İhtisas Komisyonlarınca hazırlanan raporun okunması. Konusu bugün ki toplantıda görüşülmek üzere ertelendi.

Gündemin 5´inci maddesi olan; Muş Valiliği İdare ve Denetim Müdürlüğünün 17.09.2019 tarih ve 6760 yazıları ile uygun görülen, İlimiz dâhilinde bulunan I.Grup (a) bendi maden (kum çakıl) işletme ruhsat süre uzatım taleplerinde Süre Uzatma Bedeli, güncel işletme ruhsat bedelinin kaç katı olacağı konusu ile ilgili meclisi bilgilendirmek ve rapor tanzim edilmek üzere Plan ve Bütçe ile İçişleri ve Çeşitli İşler İhtisas Komisyonlarınca hazırlanan raporun okunması. Konusu Perşembe günü görüşülmesine karar verildi.

Gündemin 6´ıncı maddesi olan; Muş Valiliği İdare ve Denetim Müdürlüğünün 17.09.2019 tarih ve 6760 yazıları ile uygun görülen, Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı Plan ve Programlar Genel Müdürlüğünün 15.03.2019 tarih ve 963 sayılı yazısına istinaden 2020 – 2024 Stratejik Planının görüşülerek karara bağlanması ile ilgili meclisi bilgilendirmek ve rapor tanzim edilmek üzere Tarım ve Hayvancılık, Yol Yapım ve Ulaşım Hizmetleri ile Su Kanalizasyon ve Katı Atık Hizmetleri İhtisas Komisyonlarınca hazırlanan raporun okunması. Gündem maddesi Cuma gününe ertelenmesine karar verildi.

Gündemin 7´inci maddesi olan; Muş Valiliği İdare ve Denetim Müdürlüğünün 17.09.2019 tarih ve 6760 yazıları ile uygun görülen, Muş İli Korkut İlçesine bağlı merkez ve köylerdeki okulların çevre düzenlemesi ve fiziki durumlarıyla ilgili meclisi bilgilendirmek ve rapor tanzim etmek üzere Eğitim, Kültür ve Sosyal Hizmetler İhtisas Komisyonunca hazırlanan raporun okunması. Konusu Cuma günü yapılacak olan toplantıya ertelenmesine karar verildi.

Gündemin 8´inci maddesi olan; Muş Merkez ve İlçelerinde 306.000 civarında büyükbaş, 1.050.000 civarında da küçükbaş hayvan mevcut olduğu, İl İlçe Müdürlüklerince Bakanlık programları gereği her yıl sığırlara iki dönem şap aşısı, bir dönem LSD aşısı, her yıl doğan dişi buzağılar ile dişi koyun ve keçilere Brucella aşısı, her yıl yeni doğan koyun ve keçilere veba aşısı yapıldığı, bunların dışında ihtiyaca binaen kuduz ve şarbon aşılarının yapıldığı, aşı taşımaya uygun araç temininde sıkıntılar yaşandığı, bu nedenle İdaremizde İl Müdürlüklerine taşıt alımı için ayrılan bütçeden aşı nakil aracı alımı için Tarımsal Hizmetleri Müdürlüğü 2019 yılı bütçesinde bulunan “Yem Bitkileri Geliştirme Projesi” bütçe tertibi altında 200.000,00 TL ödenek ayrılmış olup, Aşı Nakil Aracının alınması ile ilgili Tarımsal Hizmetleri Müdürlüğünün 13.09.2019 tarih ve 3911 sayılı İl Makamınca teklif edilen talebinin görüşülmesi. MGündem maddesi; Cuma gününe yeniden görüşülmek üzere ertelenmesine karar verildi.

Gündemin 9´uncu maddesi olan; Muş İl Jandarma Komutanlığı hizmet binasında kullanılmak üzere büro malzemelerine ihtiyaç duyulmuş olup, malzemelerin alınması ve bedelinin İl Özel İdaresi 2019 mali yılı bütçesinin yedek ödenek bütçe kaleminden karşılanması hususunda İl Encümenin yetkili kılınması ile ilgili Plan Proje Yatırım ve İnşaat Müdürlüğünün bila tarih ve sayılı İl Makamınca teklif edilen talebinin görüşülmesi. Konusu Cuma gününe ertelenmesine karar verildi.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: MECLİS GÜNDEM MADDELERİNİ ERTELEDİ
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
GAZİ MUHARREM ÇELİK, BABA OCAĞI MUŞ´A GÖNDERİLDİ
GAZİ MUHARREM ÇELİK, BABA OCAĞI MUŞ´A GÖNDERİLDİ
Türk Silahlı Kuvvetleri´nin Fırat´ın doğusunda başlattığı Barış Pınarı Harekatı´nda görevli Uzman Çavuş Muharrem Çelik, PYD/PKK´lı teröristlerle girilen çatışmada bacağından yaralandı. Sol bacağında sinirlerin bulunduğu bölgeye isabet eden kurşun, felç tehlikesine karşı doktorlar tarafından çıkarılmadı.
ASYA, RADYO PROGRAMINDA HİZMETLERİNİ ANLATTI
ASYA, RADYO PROGRAMINDA HİZMETLERİNİ ANLATTI
Belediye Başkanı Feyat Asya, TRT Erzurum Radyosu canlı yayınına telefonla bağlanarak ‘4 Mevsim Muş´ konulu fotoğraf yarışması ve belediye hizmetleri hakkında bilgi verdi
VALİ GÜNDÜZÖZ´DEN YAYLA HATIRLATMASI “BİR PİRİNÇ TANESİ BİLE BIRAKMAYIN”
VALİ GÜNDÜZÖZ´DEN YAYLA HATIRLATMASI “BİR PİRİNÇ TANESİ BİLE BIRAKMAYIN”
Muş Valisi Doç. Dr. İlker Gündüzöz, havaların soğuması ile birlikte yaylacıların dönüş yolculuğunu hatırlatarak yaşam malzemesi bırakılmaması uyarısında bulundu. “Orada bir pirinç tanesi bile bizim Muşlu hemşehrilerimiz inanıyorum ki bırakmayacaklar” diye ifade eden Vali Gündüzöz, “Dönerken orada stokladıkları erzakları bırakmamaları lazım. Eğer bu erzakları yanlarında indirmezlerse terör örgütlerine bir lojistik destek sağlamış olurlar. Hain terör örgütü buradan beslenir. Onun için herkes aynı hassasiyeti yapacak” dedi
KADINLAR, KURSLARLA SOSYALLEŞİYOR
KADINLAR, KURSLARLA SOSYALLEŞİYOR
Muş´ta, ev hanımları ve genç kızlar, açılan ahşap boyama kursu ile eskimiş, yıpranmış ahşap eşyaları ya da hiç el değmemiş ham malzemeleri özenle yeniden boyayarak birer sanat eseri haline getiriyor
BAŞKAN ASYA: “PARK VE YEŞİL ALANLARIMIZI KORUYALIM”
BAŞKAN ASYA: “PARK VE YEŞİL ALANLARIMIZI KORUYALIM”
Son 5 yıl içinde Muş´a çok sayıda park kazandırdıklarını söyleyen Muş Belediye Başkanı Feyat Asya, “İnsanlarımızın güzel vakit geçirmesi için hizmete açtığımız park ve yeşil alanları hep birlikte koruyalım. Ortak kullanım alanları olan parklarımızı ortak bir bilinçle korumalıyız. Buraları tahrip etmek isteyenlere birlikte fırsat vermemeliyiz. Bilinçsizce yapılan kullanımlara şahit olduğumuzda uyaralım” dedi
MUŞ´A KIZILAY KAN BAĞIŞ OTOBÜSÜ ALINDI
MUŞ´A KIZILAY KAN BAĞIŞ OTOBÜSÜ ALINDI
Yaptığı hizmetlerle adından söz ettiren Türk Kızılayı, Muş´a kan bağış otobüsü kazandırdı.
HBT ETKİNLİKLERE BAŞLADI
HBT ETKİNLİKLERE BAŞLADI
Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Hayırda Buluşanlar Öğrenci Topluluğu, 2019-2020 Eğitim Öğretim dönemindeki etkinliklerine başladı.
AKDAĞ VE BERABERİNDEKİ HEYET KOÇ´U ZİYARET ETTİ
AKDAĞ VE BERABERİNDEKİ HEYET KOÇ´U ZİYARET ETTİ
Muş Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Erdal Koç, çeşitli ziyaret ve incelemeler içim bölgeye gelen KOSGEB Başkan Yardımcısı Ahmet Akdağ ve beraberindeki heyeti makamında ağırladı. Yönetim kurulu ve meclis üyeler ile birlikte KOSGEB Başkan Yardımcısı Akdağ, KOBİ Gelişim Dairesi Başkanı Erdal Çınar, Destek Hizmetleri Dairesi Başkanı Mehmet Öğüt, KOSGEB Van Müdürü Bilal Emre Yörük ve KOSGEB Muş Müdürü Kenan Mergen´i makamında ağırladı.
BARIŞAN "TERÖRÜ BİTİRECEK HAREKÂTI DESTEKLİYORUZ"
BARIŞAN "TERÖRÜ BİTİRECEK HAREKÂTI DESTEKLİYORUZ"
Memur-Sen muş il başkanı Mahir Barışan, Fırat´ın doğusunda başlatılan "Barış Pınarı Harekatını" desteklediklerini açıkladı.
DOLAR
5.9103
EURO
6.5174
Muş Durumu

İnsanın kanadı, gayretidir.

Mevlana
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu