MECLİS, GÜNDEM MADDELERİNİ ERTELEDİ
Muş İl Genel Meclisi, 2019 yılı Ekim ayı birinci toplantısında gündeme aldığı 9 gündem maddesini oy birliği ile erteledi.
Tarih: 1.10.2019 18:06:40/ 327okunma / 0yorum

 

İl Genel Meclisi, 2019 yılı yatırım programı Ekim ayı 1´inci toplantısını yaptı. Meclis Başkanı Asım Çetinkaya başkanlığında oturumu açılan toplantıda 9 gündem maddesi görüşüldü.

Açılış, yoklama ve bir önceki toplantıda alınan kararlara ilişkin tutanak özetlerinin okunması ve onayı ile toplantı devam etti.

Gündemin 4´üncü maddesi olan; Muş Valiliği İdare ve Denetim Müdürlüğünün 17.09.2019 tarih ve 6760 yazıları ile uygun görülen, İlimiz Hasköy İlçesi´ne bağlı Eşmepınar Köyü sınırları içerisinde bulunan, “İki Katlı Betonarme Akaryakıt İstasyonu ve Arsası” vasıflı, 160 parsel no.lu taşınmaz üzerinde “Akaryakıt, Servis ve LPG İstasyonu ve Turizm Tesis Alanı (Apart Otel)”na yönelik Muş İmar Şehir Planlama Çevre Danışmanlık Proje Harita San. Tic. Ltd. Şti. (Şehir Plancısı Murat FIRAT) tarafından 1/5000 ölçekli Nazım ve 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planlarının 3194 sayılı İmar Kanununun 8/c maddesi ve Mekansal Planlar Yapım Yönetmeliğinin 32. Ve 33. maddelerine göre ve 5302 sayılı İl Özel İdaresi Kanununun 10/c maddesince görüşülüp karara bağlanması ile ilgili meclisi bilgilendirmek ve rapor tanzim edilmek üzere İmar ve Bayındırlık ile Çevre ve Sağlık İhtisas Komisyonlarınca hazırlanan raporun okunması. Konusu bugün ki toplantıda görüşülmek üzere ertelendi.

Gündemin 5´inci maddesi olan; Muş Valiliği İdare ve Denetim Müdürlüğünün 17.09.2019 tarih ve 6760 yazıları ile uygun görülen, İlimiz dâhilinde bulunan I.Grup (a) bendi maden (kum çakıl) işletme ruhsat süre uzatım taleplerinde Süre Uzatma Bedeli, güncel işletme ruhsat bedelinin kaç katı olacağı konusu ile ilgili meclisi bilgilendirmek ve rapor tanzim edilmek üzere Plan ve Bütçe ile İçişleri ve Çeşitli İşler İhtisas Komisyonlarınca hazırlanan raporun okunması. Konusu Perşembe günü görüşülmesine karar verildi.

Gündemin 6´ıncı maddesi olan; Muş Valiliği İdare ve Denetim Müdürlüğünün 17.09.2019 tarih ve 6760 yazıları ile uygun görülen, Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı Plan ve Programlar Genel Müdürlüğünün 15.03.2019 tarih ve 963 sayılı yazısına istinaden 2020 – 2024 Stratejik Planının görüşülerek karara bağlanması ile ilgili meclisi bilgilendirmek ve rapor tanzim edilmek üzere Tarım ve Hayvancılık, Yol Yapım ve Ulaşım Hizmetleri ile Su Kanalizasyon ve Katı Atık Hizmetleri İhtisas Komisyonlarınca hazırlanan raporun okunması. Gündem maddesi Cuma gününe ertelenmesine karar verildi.

Gündemin 7´inci maddesi olan; Muş Valiliği İdare ve Denetim Müdürlüğünün 17.09.2019 tarih ve 6760 yazıları ile uygun görülen, Muş İli Korkut İlçesine bağlı merkez ve köylerdeki okulların çevre düzenlemesi ve fiziki durumlarıyla ilgili meclisi bilgilendirmek ve rapor tanzim etmek üzere Eğitim, Kültür ve Sosyal Hizmetler İhtisas Komisyonunca hazırlanan raporun okunması. Konusu Cuma günü yapılacak olan toplantıya ertelenmesine karar verildi.

Gündemin 8´inci maddesi olan; Muş Merkez ve İlçelerinde 306.000 civarında büyükbaş, 1.050.000 civarında da küçükbaş hayvan mevcut olduğu, İl İlçe Müdürlüklerince Bakanlık programları gereği her yıl sığırlara iki dönem şap aşısı, bir dönem LSD aşısı, her yıl doğan dişi buzağılar ile dişi koyun ve keçilere Brucella aşısı, her yıl yeni doğan koyun ve keçilere veba aşısı yapıldığı, bunların dışında ihtiyaca binaen kuduz ve şarbon aşılarının yapıldığı, aşı taşımaya uygun araç temininde sıkıntılar yaşandığı, bu nedenle İdaremizde İl Müdürlüklerine taşıt alımı için ayrılan bütçeden aşı nakil aracı alımı için Tarımsal Hizmetleri Müdürlüğü 2019 yılı bütçesinde bulunan “Yem Bitkileri Geliştirme Projesi” bütçe tertibi altında 200.000,00 TL ödenek ayrılmış olup, Aşı Nakil Aracının alınması ile ilgili Tarımsal Hizmetleri Müdürlüğünün 13.09.2019 tarih ve 3911 sayılı İl Makamınca teklif edilen talebinin görüşülmesi. MGündem maddesi; Cuma gününe yeniden görüşülmek üzere ertelenmesine karar verildi.

Gündemin 9´uncu maddesi olan; Muş İl Jandarma Komutanlığı hizmet binasında kullanılmak üzere büro malzemelerine ihtiyaç duyulmuş olup, malzemelerin alınması ve bedelinin İl Özel İdaresi 2019 mali yılı bütçesinin yedek ödenek bütçe kaleminden karşılanması hususunda İl Encümenin yetkili kılınması ile ilgili Plan Proje Yatırım ve İnşaat Müdürlüğünün bila tarih ve sayılı İl Makamınca teklif edilen talebinin görüşülmesi. Konusu Cuma gününe ertelenmesine karar verildi.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: MECLİS GÜNDEM MADDELERİNİ ERTELEDİ
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
BELEDİYE YARDIM KAMPANYASI BAŞLATTI
BELEDİYE YARDIM KAMPANYASI BAŞLATTI
Elazığ´da yaşanan deprem sonrası Muş Belediyesi tarafından başlatılan ‘Elazığlı Kardeşlerimiz Üşümesin´ yardım kampanyasında vatandaşlarca bağışlanan battaniye ve giysiler Elazığ´a gönderildi.
KOÇ, GENEL MÜDÜR ARSLAN´I ZİYARET ETTİ
KOÇ, GENEL MÜDÜR ARSLAN´I ZİYARET ETTİ
Yalova, Bursa ve İstanbul´da bir dizi gezi ve ziyarette bulunan Muş Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Erdal Koç, Halk Bankası Genel Müdürlüğünü ziyaret etti.
PEKBAY, ARICILARI UYARDI
PEKBAY, ARICILARI UYARDI
Muş Arı Yetiştiricileri Başkanı Fırat Pekbay, kış uykusu konusunda arı yetiştiricilerini uyarıda bulundu.
BEŞİR DERNEĞİ´NDEN AFETZEDELERE DESTEK
BEŞİR DERNEĞİ´NDEN AFETZEDELERE DESTEK
Merkez üssü Sivrice Elazığ olan 6.8 büyüklüğündeki yıkıcı deprem sonrası Ulusal ve Uluslar Arası Bir Yardımlaşma Derneği olan Beşir Derneği Muş İl Temsilciliği (Beşir Derneği) bölgeye yönlendirdiği gönüllüleri ile birlikte AFAD koordinesinde çalışmalara başladı.
İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ EMİN ENGİN MESLEK LİSESİ MÜDÜRLERİ İLE TOPLANTI YAPTI
İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ EMİN ENGİN MESLEK LİSESİ MÜDÜRLERİ İLE TOPLANTI YAPTI
Muş İl Milli Eğitim Müdürü Emin Engin, Muş İl genelinde bulunan Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğüne bağlı okul müdürleri ile bir araya geldi.
YENİ ´DESTEK EĞİTİM ODASI´ SAYISI 400´E ULAŞTI
YENİ ´DESTEK EĞİTİM ODASI´ SAYISI 400´E ULAŞTI
81 ilde yeni standartlara göre kurulan 400 özel eğitim destek odası özel öğrencilerin hizmetine sunuldu.
DEPREM RİSKİ EN YÜKSEK VE EN AZ OLAN İLLER AÇIKLANDI
DEPREM RİSKİ EN YÜKSEK VE EN AZ OLAN İLLER AÇIKLANDI
Türkiye son günlerde depremlerle sallanıyor. Manisa ve Ankara´nın ardından son olarak Sivas´ta bir deprem meydana geldi. Birçok vatandaş, il, ilçe ve bölgelerin deprem riski taşıyıp taşımadığını merak ediyor. İşte Türkiye´nin deprem riski haritası...
SOLGUN, TÜTÜN ALTIN DEĞERİ KAZANDI
SOLGUN, TÜTÜN ALTIN DEĞERİ KAZANDI
Türkiye Tütün Üreticileri ve Pazarlama Birlikleri Genel Başkanı Şeyhmus Solgun, Türkiye tütününün altın değeri kazandığını söyledi.
MUŞ İLDER KURUM AMİRLERİNİ ZİYARET EDİYOR
MUŞ İLDER KURUM AMİRLERİNİ ZİYARET EDİYOR
Mudanya Vergi Dairesi Müdür Yardımcısı görevinden ayrılarak Büyükşehir Belediyesi Gelirler Dairesi´ne atanan Mehmet Veysi Tutkun´a ziyaret gerçekleştirildi
DOLAR
5.9288
EURO
6.5473
Muş Durumu

Özünle, gözünle, sözünle işinde ol…

Hacı Bektaşı Veli
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu