MECLİS, AĞILLI KÖY OKULUNU GÜNDEME GETİRDİ
Muş İl Genel Meclisi, merkeze bağlı Ağıllı Köyü okulunun ihata duvarı ve okulun fiziki durumu ile ilgili daha önce görevlendirdiği Eğitim, Kültür ve Sosyal Hizmetler İhtisas Komisyonunca hazırlanan raporu açıkladı
Tarih: 5.11.2019 17:05:45/ 201okunma / 0yorum

Muş İl Genel Meclisi, 2019 yılı yatırım programı Kasım ayı ikinci toplantısını yaptı. Meclis Başkanı Asım Çetinkaya başkanlığında oturumu açılan toplantıda 5 gündem madfdesi görüşüldü.

Açılış, yoklama ve bir önceki toplantıda alınan kararlara ilişkin tutanak özetlerinin okunması ve onayı ile devam eden toplantıda 5018 Sayılı Kamu Mali Yönetimi ve Kontrol Kanunun 49 ve 5302 sayılı İl Özel İdaresi Kanununun 48.maddesine dayanılarak İl Özel İdaresi Genel Sekreterliğinin 2020 Yılı hazırlık bütçesinin görüşülmesine devam edilmesine karar verildi.

“OKUL İLE İLGİLİ ÇALIŞAN KOMİSYON RAPORU UYGUN GÖRÜLDÜ”

Gündemin bir diğer maddesi olan; “Muş Valiliği İdare ve Denetim Müdürlüğünün 22.10.2019 tarih ve 7741 yazıları ile uygun görülen, Muş merkeze bağlı Ağıllı Köyü okulunun ihata duvarı ve okulun fiziki durumu ile ilgili meclisi bilgilendirmek üzere ve rapor tanzim edilmek için Eğitim, Kültür ve Sosyal Hizmetler İhtisas Komisyonunca hazırlanan raporun yeniden okunması” istendi.

Gündem maddesi üzerine Eğitim, Kültür Ve Sosyal Hizmetler İhtisas Komisyonu hazırladığı raporu açıkladı. Raporda şöyle denildi: “İl Genel Meclisinin 07.10.2019 tarih ve 137 sayılı kararına istinaden; Muş merkeze bağlı Ağıllı Köyü okulunun ihata duvarı ve okulun fiziki durumu ile ilgili meclisi bilgilendirmek üzere Eğitim, Kültür ve Sosyal Hizmetler İhtisas Komisyonunca hazırlanan raporda da belirtildiği üzere; Ağıllı Köyü Okulunun Çevre düzenlemesinin yapılması gerektiği, Tuvalet ve Depo olarak kullanılan yerlerinin çok eski ve tadilata ihtiyaç olduğu, Okulun Dış cephe boyasının ve merdivenlerin döküldüğü okulun giriş kapısının, lojmanın ve sınıf kapılarının ve masa ile sıraların yenilenmesi gerektiği ve ayrıca lojmana onarım yapılması Komisyonumuzca görülen eksiklikler olarak tespit edilmiştir. İl Genel Meclisinin bilgisine sunulmuştur.” Komisyon raporu oy birliği ile uygun görüldü.
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
BÜYÜK ÖNDER ATATÜRK ANILDI
BÜYÜK ÖNDER ATATÜRK ANILDI
Tüm Yurtta olduğu gibi Muş ve ilçelerinde Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ün ebediyete intikalinin 81. yıldönümü dolayısıyla anma töreni düzenlendi.
BAŞKAN KOÇ´TAN 10 KASIM MESAJI
BAŞKAN KOÇ´TAN 10 KASIM MESAJI
10 Kasım Atatürk´ü anma dolayısıyla mesaj yayımlayan Muş TSO Başkanı Erdal Koç, Cumhuriyetin kuruluşunda eşsiz bir mücadele veren Atatürk ve aziz silah arkadaşlarını yad ettiğini ifade etti
MÜDÜR ENGİN´DEN 10 KASIM MESAJI
MÜDÜR ENGİN´DEN 10 KASIM MESAJI
Muş Milli Eğitim Müdürü Emin Engin, Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ü ebediyete irtihalinin 81. Yılı münasebetiyle bir mesaj yayınladı
MÜFTÜLÜKTEN REKTÖR PROF. DR. FETHİ AHMET POLAT´A ZİYARET
MÜFTÜLÜKTEN REKTÖR PROF. DR. FETHİ AHMET POLAT´A ZİYARET
Muş İl Müftüsü ve ilçe müftüleri Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Rektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat´ı ziyaret etti.
OTİZMLİ ÇOCUKLARIN OKULDA VELİLER TARAFINDAN YUHALANMASI İLE İLGİLİ BAROLARDAN ORTAK AÇIKLAMA: OLAYIN TAKİPÇİSİYİZ
OTİZMLİ ÇOCUKLARIN OKULDA VELİLER TARAFINDAN YUHALANMASI İLE İLGİLİ BAROLARDAN ORTAK AÇIKLAMA: OLAYIN TAKİPÇİSİYİZ
Türkiye Barolar Birliği Başkanlığı ve 80 baro, Aksaray´daki Mehmetçik İlkokulu´nda otizmli çocukların, otizmli çocuklarla aynı binada eğitim gören diğer çocukların velileri tarafından yuhalanması ile ilgili ortak açıklama yayınladı.
ÜNİVERSİTEDE PROGRAM VE SEMİNERLER DÜZENLENDİ
ÜNİVERSİTEDE PROGRAM VE SEMİNERLER DÜZENLENDİ
Muş Alparslan Üniversitesinde düzenlenen bazı ziyaret, program ve seminerler haberimizin ayrıntılarında
REKTÖR POLAT YÖK´ÜN “GELECEĞİN MESLEKLERİ, MESLEKLERİN GELECEĞİ” ÇALIŞTAYI´NA KATILDI
REKTÖR POLAT YÖK´ÜN “GELECEĞİN MESLEKLERİ, MESLEKLERİN GELECEĞİ” ÇALIŞTAYI´NA KATILDI
Yükseköğretim Kurulu tarafından, “Geleceğin Meslekleri, Mesleklerin Geleceği” başlıklı bir çalıştay gerçekleştirildi. Çalıştaya Muş Alparslan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat´ta katıldı
ŞİMŞEK´TEN MEVLİD KANDİLİ KUTLAMA MESAJI
ŞİMŞEK´TEN MEVLİD KANDİLİ KUTLAMA MESAJI
AK Parti Muş Milletvekili Mehmet Emin Şimşek, Mevlid Kandili dolaysıyla kutlama mesajı yayınladı
BAŞKAN ASYA´DAN MEVLİD KANDİLİ MESAJI
BAŞKAN ASYA´DAN MEVLİD KANDİLİ MESAJI
Belediye Başkanı Feyat Asya, Peygamber Efendimizin (SAV) dünyaya teşriflerinin yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
DOLAR
5.7704
EURO
6.3641
Muş Durumu

Katı taş olsan, mermer kesilsen bile bir gönül sahibine ulaştın mı inci olursun."

MEVLANA (R.A)
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu