MECLİS, 2018 YILINDA YAPILAN ÇOCUK PARKLARINI AÇIKLADI
Muş İl Genel Meclisi, merkez ve ilçeleri itibariyle 2018 yılı proje kapsamında yapılan çocuk parklarıyla ilgili meclisi bilgilendirmek amacıyla daha önce görevlendirdiği Plan ve Bütçe İhtisas Komisyonunca hazırlanan raporu açıkladı.
Tarih: 2.8.2019 17:34:00/ 274okunma / 0yorum

 

 

toplamda 45 adet çocuk oyun alanının yapıldığı ve ayrıca oyun alanları için proje maliyetinin ise 449.049.00 TL olduğu yapılan incelemeler ve araştırmalar neticesinde komisyon tarafından tespit edildiği belirtilerek açıklamanın devamında “YAPILAN bu hizmetlerin halk tarafından da olumlu tepkilerle karşılandığı ve bilhassa çocuklar için bu tür hizmetlerin daha da yaygınlaştırılması gerektiği kanaatindeyiz” denildi.

Muş İl Genel Meclisi, 2019 yılı Ağustos ayı 2´inci toplantısını yaptı. Meclis Başkanı Asım Çetinkaya başkanlığında oturumu açılan toplantıda 9 gündem maddesi görüşüldü. Açılış, yoklama ve bir önceki toplantıda alınan kararlara ilişkin tutanak özetlerinin okunması ve onayı ile toplantı devam etti.

Muş Merkez ve İlçeleri itibariyle 2018 yılı proje kapsamında yapılan çocuk parklarıyla ilgili meclisi bilgilendirmek ve rapor tanzim edilmek üzere Plan ve Bütçe İhtisas Komisyonunca hazırlanan raporun okunması istendi. Gündem maddesi üzerine açıklanan komisyon raporunda “İl Genel Meclisinin 05.07.2019 tarih ve 94 sayılı kararına istinaden, Muş Merkez ve İlçeleri itibari ile 2018 yılı proje kapsamında yapılan çocuk parkları ile ilgili Meclisi bilgilendirmek üzere Plan ve Bütçe İhtisas Komisyonumuzca hazırlanan raporda belirtildiği üzere: Muş Merkeze bağlı 20 köyde çocuk oyun alanları yapılmış maliyeti 199.420.00 TL, Hasköy İlçesine bağlı 6 köyde çocuk oyun alanları yapılmış maliyeti 62.422.00 TL, Malazgirt İlçesine bağlı 7 köyde çocuk oyun alanları yapılmış maliyeti 69.797.00 TL, Bulanık İlçesine bağlı 6 köyde çocuk oyun alanları yapılmış maliyeti 59.590.00 TL, Korkut İlçesine bağlı 6 köyde çocuk oyun alanları yapılmış maliyeti 57.820.00 TL olduğu ve toplamda 45 adet çocuk oyun alanının yapıldığı ve ayrıca oyun alanları için proje maliyetinin ise 449.049.00 TL olduğu yapılan incelemeler ve araştırmalar neticesinde komisyonumuzca tespit edilmiştir. Yapılan bu hizmetlerin halk tarafından da olumlu tepkilerle karşılandığı ve bilhassa çocuklar için bu tür hizmetlerin daha da yaygınlaştırılması gerektiği kanaatindeyiz” denildi. Komisyon raporu oy birliği ile uygun görüldü.

“2019 YILI İLK 6 AYDA MECLİS VE ENCÜMEN KARARLARI AÇIKLANDI”

Gündemin bir diğer maddesi de Muş Valiliği İdare ve Denetim Müdürlüğünün 31.07.2019 tarih ve 5714 sayılı yazıları ile uygun görülen, Muş İl Özel İdaresi bünyesinde çalışan Encümen Müdürlüğünün 2019 yılı ilk 6.ayda kaç tane encümen ve kaç tane meclis kararı aldığıyla ilgili meclisi bilgilendirmek ve rapor tanzim edilmek üzere İçişleri ve Çeşitli İşler İhtisas Komisyonunca hazırlanan raporun okunması istendi.

Açıklanan raporda şöyle denildi: “İl Genel Meclisinin 05.07.2019 tarih ve 91 sayılı kararına istinaden; Muş İl Özel İdaresi bünyesinde çalışan Encümen Müdürlüğünün 2019 yılı ilk 6.ayda kaç tane encümen ve kaç tane meclis kararı aldığıyla ilgili meclisi bilgilendirmek üzere İçişleri ve Çeşitli İşler İhtisas Komisyonunca hazırlanan raporda da belirtildiği üzere; Muş İl Özel İdaresi bünyesinde çalışan Encümen Müdürlüğünde 2019 yılının ilk 6 ayında 76 adet İl Genel Meclis Kararı ve 56 adet ise İl Encümen Kararı alınmış olup, gerek kurum içi gerekse de kurum dışıyla ilgili alınan kararların doğru, taleplere ve kanunlara uygun ivedi bir şekilde çıkarılması için iş ve işlemler konusunda Encümen Müdürlüğünce çalışmaların daha iyi bir şekilde devamının sağlandığı Komisyonumuzca da görülmüştür.” Komisyon raporu oy birliği ile uygun görüldü.

Gündemin diğer maddeleri ise; Muş Vali Konağı ve Çevre Düzenlemesi 2.Etap Yapımı İşine ihtiyaç duyulmuş olup, yapım işinin bedelinin İl Özel İdaresi bütçesinden karşılanması ile ilgili Plan Proje Yatırım ve İnşaat Müdürlüğünün 01.08.2019 tarih ve 3193 sayılı İl Makamınca teklif edilen talebinin görüşülmesi.

Muş Lalesi Çocuk Evleri Sitesi için 125.000,00 TL tutarında tefrişat malzemesine ihtiyaç duyulduğu belirtilmiş olup, tefrişat malzemelerinin alınması, bedelinin yedek ödenekten karşılanması ve İl Encümenin yetkili kılınması ile ilgili Plan Proje Yatırım ve İnşaat Müdürlüğünün 01.08.2019 tarih ve 3194 sayılı İl Makamınca teklif edilen talebinin görüşülmesi. Konusu ertelendi.

Varto İlçe Emniyet Müdürlüğü bünyesinde kullanılacak olan ve Varto Devlet Hastanesi önünde yapımı gerçekleştirilen sabit yol uygulama noktasının çevre güvenliği için 15 adet 200 cm – 300 cm ve 7 adet 100 cm – 200 cm ebatlarında beton bariyere ihtiyaç duyulmuş olup, beton bariyerlerinin yapılması, bedelinin yedek ödenekten karşılanması ve İl Encümenin yetkili kılınması ile ilgili Plan Proje Yatırım ve İnşaat Müdürlüğünün 01.08.2019 tarih ve 3196 sayılı İl Makamınca teklif edilen talebinin görüşülmesi. Konusu idareden geldiği şekliyle kabul edildi.

Muş İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı İlçelerde görev yapan emniyet personellerinin çalışma ortamlarının iyileştirilmesi, moral ve motivasyonlarının arttırılması amacıyla İlçe Emniyet Müdürlüklerine bilardo oyun masalarının alınmasına ihtiyaç duyulmuş olup, bilardo oyun masalarının alınması, bedelinin yedek ödenekten karşılanması ve İl Encümenin yetkili kılınması ile ilgili Plan Proje Yatırım ve İnşaat Müdürlüğünün 01.08.2019 tarih ve 3195 sayılı İl Makamınca teklif edilen talebinin görüşülmesi. Gündem maddesinde belirtilen talep uygun görüldü.

 

 
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
ENGELLİLERE YÖNELİK TEKSTİL KURSU AÇILDI
ENGELLİLERE YÖNELİK TEKSTİL KURSU AÇILDI
Engellilere yönelik Muş Çalışma ve İş Kurumu (İŞ-KUR) tarafından "Mesleki Eğitim" projesi kapsamında açılan tekstil kursunun açılışını yapan AK Parti Muş Milletvekili Mehmet Emin Şimşek, Cumhurbaşkanının bu konuda talimatlarının olduğunu belirterek “Bugün açılan kursta proje kapsamında 10 engelli çalışacak. Proje bittikten sonra 2 engelli burada sürekli iş sahibi olacak. Bu firmamızda İŞ-KUR desteğiyle yaklaşık 200 kişi çalışıyor” dedi
JANDARMA TRAFİK TİMLERİ 134 ARACI DENETLEDİ
JANDARMA TRAFİK TİMLERİ 134 ARACI DENETLEDİ
Muş İl Jandarma Komutanlığı´na bağlı Trafik Timleri, ülke geneli eş zamanlı olarak gerçekleştirilen alkol denetimlerinde 134 araç sürücüsünü denetleyerek kurallara uymayanlara para cezası uyguladı.
KIZILAY KAN BAĞIŞ KAMPANYASINA DAVET
KIZILAY KAN BAĞIŞ KAMPANYASINA DAVET
Muş Kızılay Kan Bağışı Merkezi, kan bağış otobüsü ile kampanyasına devam ediyor. Vatandaşları kan bağışına beklediklerini belirten Dr. Ahmet Kotan, kan bağışının sağlık açısından önemli olduğunu söyledi
BANKACILIK TALEPLERİ TOBB´YE İLETİLDİ
BANKACILIK TALEPLERİ TOBB´YE İLETİLDİ
Muş Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Erdal Koç, Bankacılık Sistemine Yönelik Ücretlere İlişkin Düzenlemeler ile ilgili olarak üyelerden gelen istekler ve talepler yine üyelerimizin menfaatlerini korumak amacıyla Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği´ne (TOBB) iletildiğini belirtti.
MALAZGİRT-GEBZE KARDEŞLİĞİ ADINA TOPLANTI YAPILDI
MALAZGİRT-GEBZE KARDEŞLİĞİ ADINA TOPLANTI YAPILDI
Gebze´de düzenlenen Gebze Belediyesi ile Malazgirt Belediyesi Kardeş Belediye Protokolü tanıtım toplantısı Gebze Ticaret Odası ev sahipliğinde, kalabalık bir davetli grubunun katılımıyla gerçekleştirildi.
HASTANE DOĞRU YERE YAPILMALIDIR
HASTANE DOĞRU YERE YAPILMALIDIR
Muş Ticaret ve Sanayi Odası (MUŞ TSO) Meclis Başkanı Talip Devrim, yatırım programına alınan 500 yataklı hastane ile ilgili olarak açıklamalarda bulunarak “Nereye kurulursa Muş´a daha fazla katkısı olur, nereye kurulursa şehrin gelişimine etki eder, nereye kurulursa daha iyi olur bu ve benzer konularda toplumun tüm kesimleri fikirlerini beyan etmelidir ve doğru yer tespit edilmelidir” dedi
POLİSLER, KADINLARA KADES´İ TANITTI
POLİSLER, KADINLARA KADES´İ TANITTI
Muş Emniyet Müdürlüğü ekipleri, kadınlara Kadın Acil Destek İhbar Sistemi´ni (KADES) tanıttı.
ÜRÜN BAZLI GIDA DENETİM SEFERBERLİĞİ TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR
ÜRÜN BAZLI GIDA DENETİM SEFERBERLİĞİ TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR
İl Müdürlüğü Gıda Kontrolörleri, Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli tarafından ülke genelinde eş zamanlı başlatılan denetim seferberliği kapsamında ´Ürün Bazlı´ gıda denetimleri gerçekleştirmektedir. Muş´ta rutin denetimler dışında ´Ürün Bazlı´ gıda denetimleri uygulaması ilimiz genelinde 22 Şubat 2020 tarihine kadar devam edecektir.
BARIŞAN´DAN KAMU VE EĞİTİM KURUMLARININ DEPREME DAYANIKLILIK DURUMUNA DİKKAT ÇEKTİ
BARIŞAN´DAN KAMU VE EĞİTİM KURUMLARININ DEPREME DAYANIKLILIK DURUMUNA DİKKAT ÇEKTİ
Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Muş İl Başkanı Mahir Barışan, kentteki kamu binaları ve eğitim kurumlarının depreme dayanıklılık durumuna dikkat çekti.
DOLAR
6.1023
EURO
6.5922
Muş Durumu

Verdiğini hatırlayan ve kalbinden geçiren kimse seha (cömertlik) ismine layık değildir..

Hz. Muhammed
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu