MECLİS, 2018 YILINDA YAPILAN ÇOCUK PARKLARINI AÇIKLADI
Muş İl Genel Meclisi, merkez ve ilçeleri itibariyle 2018 yılı proje kapsamında yapılan çocuk parklarıyla ilgili meclisi bilgilendirmek amacıyla daha önce görevlendirdiği Plan ve Bütçe İhtisas Komisyonunca hazırlanan raporu açıkladı.
Tarih: 2.8.2019 17:34:00/ 209okunma / 0yorum

 

 

toplamda 45 adet çocuk oyun alanının yapıldığı ve ayrıca oyun alanları için proje maliyetinin ise 449.049.00 TL olduğu yapılan incelemeler ve araştırmalar neticesinde komisyon tarafından tespit edildiği belirtilerek açıklamanın devamında “YAPILAN bu hizmetlerin halk tarafından da olumlu tepkilerle karşılandığı ve bilhassa çocuklar için bu tür hizmetlerin daha da yaygınlaştırılması gerektiği kanaatindeyiz” denildi.

Muş İl Genel Meclisi, 2019 yılı Ağustos ayı 2´inci toplantısını yaptı. Meclis Başkanı Asım Çetinkaya başkanlığında oturumu açılan toplantıda 9 gündem maddesi görüşüldü. Açılış, yoklama ve bir önceki toplantıda alınan kararlara ilişkin tutanak özetlerinin okunması ve onayı ile toplantı devam etti.

Muş Merkez ve İlçeleri itibariyle 2018 yılı proje kapsamında yapılan çocuk parklarıyla ilgili meclisi bilgilendirmek ve rapor tanzim edilmek üzere Plan ve Bütçe İhtisas Komisyonunca hazırlanan raporun okunması istendi. Gündem maddesi üzerine açıklanan komisyon raporunda “İl Genel Meclisinin 05.07.2019 tarih ve 94 sayılı kararına istinaden, Muş Merkez ve İlçeleri itibari ile 2018 yılı proje kapsamında yapılan çocuk parkları ile ilgili Meclisi bilgilendirmek üzere Plan ve Bütçe İhtisas Komisyonumuzca hazırlanan raporda belirtildiği üzere: Muş Merkeze bağlı 20 köyde çocuk oyun alanları yapılmış maliyeti 199.420.00 TL, Hasköy İlçesine bağlı 6 köyde çocuk oyun alanları yapılmış maliyeti 62.422.00 TL, Malazgirt İlçesine bağlı 7 köyde çocuk oyun alanları yapılmış maliyeti 69.797.00 TL, Bulanık İlçesine bağlı 6 köyde çocuk oyun alanları yapılmış maliyeti 59.590.00 TL, Korkut İlçesine bağlı 6 köyde çocuk oyun alanları yapılmış maliyeti 57.820.00 TL olduğu ve toplamda 45 adet çocuk oyun alanının yapıldığı ve ayrıca oyun alanları için proje maliyetinin ise 449.049.00 TL olduğu yapılan incelemeler ve araştırmalar neticesinde komisyonumuzca tespit edilmiştir. Yapılan bu hizmetlerin halk tarafından da olumlu tepkilerle karşılandığı ve bilhassa çocuklar için bu tür hizmetlerin daha da yaygınlaştırılması gerektiği kanaatindeyiz” denildi. Komisyon raporu oy birliği ile uygun görüldü.

“2019 YILI İLK 6 AYDA MECLİS VE ENCÜMEN KARARLARI AÇIKLANDI”

Gündemin bir diğer maddesi de Muş Valiliği İdare ve Denetim Müdürlüğünün 31.07.2019 tarih ve 5714 sayılı yazıları ile uygun görülen, Muş İl Özel İdaresi bünyesinde çalışan Encümen Müdürlüğünün 2019 yılı ilk 6.ayda kaç tane encümen ve kaç tane meclis kararı aldığıyla ilgili meclisi bilgilendirmek ve rapor tanzim edilmek üzere İçişleri ve Çeşitli İşler İhtisas Komisyonunca hazırlanan raporun okunması istendi.

Açıklanan raporda şöyle denildi: “İl Genel Meclisinin 05.07.2019 tarih ve 91 sayılı kararına istinaden; Muş İl Özel İdaresi bünyesinde çalışan Encümen Müdürlüğünün 2019 yılı ilk 6.ayda kaç tane encümen ve kaç tane meclis kararı aldığıyla ilgili meclisi bilgilendirmek üzere İçişleri ve Çeşitli İşler İhtisas Komisyonunca hazırlanan raporda da belirtildiği üzere; Muş İl Özel İdaresi bünyesinde çalışan Encümen Müdürlüğünde 2019 yılının ilk 6 ayında 76 adet İl Genel Meclis Kararı ve 56 adet ise İl Encümen Kararı alınmış olup, gerek kurum içi gerekse de kurum dışıyla ilgili alınan kararların doğru, taleplere ve kanunlara uygun ivedi bir şekilde çıkarılması için iş ve işlemler konusunda Encümen Müdürlüğünce çalışmaların daha iyi bir şekilde devamının sağlandığı Komisyonumuzca da görülmüştür.” Komisyon raporu oy birliği ile uygun görüldü.

Gündemin diğer maddeleri ise; Muş Vali Konağı ve Çevre Düzenlemesi 2.Etap Yapımı İşine ihtiyaç duyulmuş olup, yapım işinin bedelinin İl Özel İdaresi bütçesinden karşılanması ile ilgili Plan Proje Yatırım ve İnşaat Müdürlüğünün 01.08.2019 tarih ve 3193 sayılı İl Makamınca teklif edilen talebinin görüşülmesi.

Muş Lalesi Çocuk Evleri Sitesi için 125.000,00 TL tutarında tefrişat malzemesine ihtiyaç duyulduğu belirtilmiş olup, tefrişat malzemelerinin alınması, bedelinin yedek ödenekten karşılanması ve İl Encümenin yetkili kılınması ile ilgili Plan Proje Yatırım ve İnşaat Müdürlüğünün 01.08.2019 tarih ve 3194 sayılı İl Makamınca teklif edilen talebinin görüşülmesi. Konusu ertelendi.

Varto İlçe Emniyet Müdürlüğü bünyesinde kullanılacak olan ve Varto Devlet Hastanesi önünde yapımı gerçekleştirilen sabit yol uygulama noktasının çevre güvenliği için 15 adet 200 cm – 300 cm ve 7 adet 100 cm – 200 cm ebatlarında beton bariyere ihtiyaç duyulmuş olup, beton bariyerlerinin yapılması, bedelinin yedek ödenekten karşılanması ve İl Encümenin yetkili kılınması ile ilgili Plan Proje Yatırım ve İnşaat Müdürlüğünün 01.08.2019 tarih ve 3196 sayılı İl Makamınca teklif edilen talebinin görüşülmesi. Konusu idareden geldiği şekliyle kabul edildi.

Muş İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı İlçelerde görev yapan emniyet personellerinin çalışma ortamlarının iyileştirilmesi, moral ve motivasyonlarının arttırılması amacıyla İlçe Emniyet Müdürlüklerine bilardo oyun masalarının alınmasına ihtiyaç duyulmuş olup, bilardo oyun masalarının alınması, bedelinin yedek ödenekten karşılanması ve İl Encümenin yetkili kılınması ile ilgili Plan Proje Yatırım ve İnşaat Müdürlüğünün 01.08.2019 tarih ve 3195 sayılı İl Makamınca teklif edilen talebinin görüşülmesi. Gündem maddesinde belirtilen talep uygun görüldü.

 

 
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
ÖĞRENCİLERDEN BARIŞ PINARI HAREKATINA DESTEK
ÖĞRENCİLERDEN BARIŞ PINARI HAREKATINA DESTEK
Muş´ta ilkokulu öğrencileri, Türkiye´nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek, bölgeye barış ve huzuru getirmek amacıyla başlatılan Barış Pınarı Harekatı´na komando marşı okuyarak destek verdi.
SEVGİ OLMADAN HİÇBİR ŞEY OLMAZ
SEVGİ OLMADAN HİÇBİR ŞEY OLMAZ
Bulanık ilçesine bağlı Gölköy İlk ve Ortaokulunu ziyaret eden İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Metin Aksu, öğretmenlere önerilerde bulunarak “Bizlere emanet edilen çocuklarımıza bir anne ve bir baba gibi kucaklayıp en iyi şekilde şekillendirmeliyiz. İnsan yetiştirmek ve geleceğe hazırlamaya çalışıyoruz. Sevgi olmadan hiçbir şey olmaz. Sevgi olmazsa lezzetti ve tadı olmaz. Bu mesleğe sevgimizi katmalıyız” dedi
ÇAĞLAYAN: GENÇLERİN İSTİHDAMI ÖNEMLİ
ÇAĞLAYAN: GENÇLERİN İSTİHDAMI ÖNEMLİ
Muş´ta esnaf ziyaretlerini aralıksız sürdüren Hür Dava Partisi (HÜDA PAR) Muş İl Başkanı Mehmet Şirin Çağlayan ve beraberindeki heyet, sorunları dinleyerek gençlerin istihdam edilmesi için gayretlerde bulunduklarını söylediler.
YER ALTI HATLARININ AYNI ANDA KAZILIP DÖŞENMESİ TEKNİK OLARAK MÜMKÜN DEĞİLDİ
YER ALTI HATLARININ AYNI ANDA KAZILIP DÖŞENMESİ TEKNİK OLARAK MÜMKÜN DEĞİLDİ
Belediye Başkanı Feyat Asya Sunay Mahallesi Kurtuluş Caddesindeki altyapı çalışmalarını yerinde inceledi. Başkan Asya incelemeler sırasında ziyaret ettiği esnafları proje hakkında bilgilendirdi.
KÖY OKULLARINDA AŞI TARAMASINA BAŞLADI
KÖY OKULLARINDA AŞI TARAMASINA BAŞLADI
Muş İl Sağlık Müdürlüğü ekipleri, 2019- 2020 eğitim öğretim yılında ilk ve ortaokullarda aşı taramasına başladı.
DENGBEJLİK KÜLTÜRÜ YAŞATILIYOR
DENGBEJLİK KÜLTÜRÜ YAŞATILIYOR
Muş´ta dengbejlik kültürünü yaşatan dengbejler, köy ve beldeleri ziyaret ederek türküler seslendiriyorlar.
YENİ ÖĞRENCİLERE MUŞ´U TANITIYORUZ
YENİ ÖĞRENCİLERE MUŞ´U TANITIYORUZ
Muş Belediyesi bu yıl üniversiteye kayıt yaptıran öğrencilerin Muş´a adaptasyonunu sağlamak, tarihi ve turistik yerleri tanıtmak amacıyla belirli periyotlarda şehir turu düzenliyor
ÇOCUKLARIN AKADEMİK VE SOSYAL GELİŞİMLERİ ANLATILDI
ÇOCUKLARIN AKADEMİK VE SOSYAL GELİŞİMLERİ ANLATILDI
Merkez Vali Adil Yazar İlköğretim Okulu öğrenci velilerine çocuklarının akademik ve sosyal gelişimlerine yönelik bilgiler verildi.
GÖNÜLLÜLER KÖY OKULUNU BOYADI
GÖNÜLLÜLER KÖY OKULUNU BOYADI
Muş´ta, Gençlik ve Spor Bakanlığı´nın ‘Damla Projesi´ gönüllüleri, köy okullarını boyayarak çeşitli eğitsel çizgi film karakterleri ile çiçek gibi yaptılar. Gönüllü üniversite öğrencileri, amaçlarının köy okullarındaki çocukların gönüllerine dokunmak istediklerini belirttiler
DOLAR
5.8806
EURO
6.5255
Muş Durumu

Kadınları okutunuz, kadını okutmayan millet yükselemez…

Hacı Bektaşı Veli
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu