MAVİ AY DERNEĞİ´NİN YARDIMLARI SÜRÜYOR
Mavi Ay Sosyal Yardımlaşma Derneği örnek bir çalışmaya daha imza attı. Dernek üyeleri engelli kız çocuğuna tekerlekli sandalye armağan etti. Dernek Başkanı Aydın, "bu inançta var olup ihtiyaç sahiplerine ulaşımda proje çalışmalarımıza istinaden bizlere aracılık hizmeti sunma görevini sunan hayırseverlere de kendim ve dernek yönetimimim adına teşekkürlerimizi sunuyoruz" dedi.
Tarih: 4.11.2018 13:25:03/ 387okunma / 0yorum

Hastaya şifa sunmak, ihtiyaç sahibinin derdine ortak olmak, yanında olmak en zor anında el uzatma inancıyla dernek faaliyetlerini yürüttüklerini belirten Mavi Ay Sosyal Yardımlaşma Derneği Başkanı Ramazan Aydın, bu inançta var olup ihtiyaç sahiplerine ulaşımda proje çalışmalarımıza istinaden bizlere aracılık hizmeti sunma görevini sunan hayırseverlere de kendim ve dernek yönetimimim adına teşekkürlerimizi sunuyoruz" dedi.

Aylar önce Muş´ta yenilenen yönetimle yardım faaliyetlerine başlayan Mavi Ay Sosyal Yardımlaşma Derneği tekerlekli sandalye dağıtım yardımlarını devam ettiriyor. Daha önce Hasköy´de doğuştan yürüyemez durumda olan bir engelli vatandaşın yardımına koşan Dernek, bu kez aynı şekilde yürüyemez konumda olan engelli bir kızın hayallerinin gerçekleşmesine ortak oldu. Sağlanan tekerlekli sandalye yardımıyla kendi ihtiyaçlarını gideremez durumda olan engelli bir kız çocuğu Mavi Ay Sosyal Yardımlaşma Derneği yetkililerine hayalinin gerçeğe dönüşmesinden dolayı teşekkür etti.

Düzenlenen tekerlekli sandalye teslim törenine Dernek yöneticileri Ahmet Türkan, Savaş Çetinin yanı sıra Mavi Ay Sosyal Yardımlaşma Derneği Başkanı Ramazan Aydın katılırken faaliyete ilişkin bilgiler sunan Başkan Aydın, ailemizin bizlere engelli kızlarının olduğunu, tekerlekli sandalye ihtiyaçlarının yıllardır giderilemediğini, tüm kapılardan ellerinin boş döndüğü yönünde bilgilerine ulaştık. Halen bugünümüzde tekerlekli sandalyesi bulunmayan engelli insanlarımızın oluşunu derin üzüntüyle karşılıyoruz. Bu sorunların tespiti ve çözümü bakımından faaliyetlerimiz ve aynı özelliklerde araştırmalarımız sürmektedir. Engelli bir kız kardeşimizin ailesi bize ulaşıp tekerlekli sandalyeye ihtiyacı olduğunu bildirdi. Bizde araştırıp gerçekten ihtiyacı olan ailemize tekerlekli sandalye için yardımcı olacağımızı belirttik. Bugün ailemize söz verdiğimiz tekerlekli sandalyeyi götürüp evinde ailemize teslim ettik. İlk günden bu zamana karşılıksız ve Allah rızasına dayalı yardım düşüncelerinden ödün vermeyerek her zaman çeşitli araştırma ve yardım ulaştırma faaliyetleri içinde olan dernek yönetimine teşekkür ediyorum. Bu mutluluğu yaşamamız ve yaşatmamıza vesile olan derneğimizin onursal üyesi değerli kardeşim Mustafa Şahin´e bu güzel emeği için kendim ve yönetim kurulum adına teşekkür ederim" diye konuştu.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: MAVİ DERNEĞİ YARDIMLARI SÜRÜYOR
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
KÖY ÇOCUKLARINA HEDİYELER DAĞITTILAR
KÖY ÇOCUKLARINA HEDİYELER DAĞITTILAR
Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) öğrenci topluluklarından olan Hayırda Buluşanlar Topluluğu (HBT), köy okullarında okuyan çocuklara hediyeler dağıttı.
5 METRE KARDA ZORLU ÇALIŞMA
5 METRE KARDA ZORLU ÇALIŞMA
Muş İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği ekipleri, karla mücadele çalışmasına aralıksız devam ediyor. 8 köy ve 18 mezranın bulunduğu grup Üçevler köy yolunda ekipler, kar kalınlığının yer yer 3 ila 5 metreyi bulduğu bölgede güçlükle ilerledi.
MUŞ İÇİN ÇAL KLİPLERİNE DESTEK OLANLAR KAHVALTIDA BULUŞTU
MUŞ İÇİN ÇAL KLİPLERİNE DESTEK OLANLAR KAHVALTIDA BULUŞTU
Muş İçin Çal Projesine katkı sağlayan ve destek veren isimler, üniversitede kahvaltıda buluştu.
ÖĞRENCİLERDEN KÜÇÜK KARDEŞLERİNE GİYİM VE KIRTASİYE DESTEĞİ
ÖĞRENCİLERDEN KÜÇÜK KARDEŞLERİNE GİYİM VE KIRTASİYE DESTEĞİ
Muş Alparslan Üniversitesinin Hayırda Buluşanlar Topluluğu (HBT) gönüllüsü öğrencileri, Korkut´a bağlı Mollababa Köyü İlkokulundaki kardeşleriyle buluştu.
SURİYELİ AİLEYE VALİ GÜNDÜZÖZ´DEN ZİYARET
SURİYELİ AİLEYE VALİ GÜNDÜZÖZ´DEN ZİYARET
Muş Valisi Doç. Dr. İlker Gündüzöz, ilimizde ikamet eden Suriyeli Said ailesini evlerinde ziyaret etti.
HUSUMETLİ AİLELER BARIŞTIRILDI
HUSUMETLİ AİLELER BARIŞTIRILDI
Muş´un Bulanık ilçesinde aralarında husumet bulunan iki aile, Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Hacı Arslan Uzan ve kanaat önderlerince barıştırıldı.
ARA GÜLER´İN RESME DÖNÜŞEN FOTOĞRAFLARI SERGİLENDİ
ARA GÜLER´İN RESME DÖNÜŞEN FOTOĞRAFLARI SERGİLENDİ
Güzel Sanatlar Lisesi öğrencilerinin Ara Güler´in çektiği fotoğrafları tuvale yansıttıkları eserleri Muş Alparslan Üniversitesinde sanatseverlerle buluştu
ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNDEN ÖRNEK ALINACAK ETKİNLİK
ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNDEN ÖRNEK ALINACAK ETKİNLİK
Muş Alparslan Üniversitesi öğrencileri tarafından sosyal paylaşım alanında oluşturulan Grup49 adlı ekip Muş´ta örnek bir çalışmaya imza attı.
VALİ GÜNDÜZÖZ, ŞEHİT AİLELERİNİ YALNIZ BIRAKMIYOR
VALİ GÜNDÜZÖZ, ŞEHİT AİLELERİNİ YALNIZ BIRAKMIYOR
Muş Valisi Doç. Dr. İlker Gündüzöz ile eşi Uzm. Dr. Meşide Gündüzöz Hakkâri´deki patlamada şehit düşen Vartolu Topçu Er İbrahim Özkur´un doğum yapan eşini evinde ziyaret etti.
DOLAR
5.3142
EURO
6.0386
Muş Durumu

Hangi meyve oldu da dalın da kaldı? Öyleyse ölmekten korkma, ham olmaktan kork.

Mevlana
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu