MAVİ AY DERNEĞİ´NİN YARDIMLARI SÜRÜYOR
Mavi Ay Sosyal Yardımlaşma Derneği örnek bir çalışmaya daha imza attı. Dernek üyeleri engelli kız çocuğuna tekerlekli sandalye armağan etti. Dernek Başkanı Aydın, "bu inançta var olup ihtiyaç sahiplerine ulaşımda proje çalışmalarımıza istinaden bizlere aracılık hizmeti sunma görevini sunan hayırseverlere de kendim ve dernek yönetimimim adına teşekkürlerimizi sunuyoruz" dedi.
Tarih: 4.11.2018 13:25:03/ 518okunma / 0yorum

Hastaya şifa sunmak, ihtiyaç sahibinin derdine ortak olmak, yanında olmak en zor anında el uzatma inancıyla dernek faaliyetlerini yürüttüklerini belirten Mavi Ay Sosyal Yardımlaşma Derneği Başkanı Ramazan Aydın, bu inançta var olup ihtiyaç sahiplerine ulaşımda proje çalışmalarımıza istinaden bizlere aracılık hizmeti sunma görevini sunan hayırseverlere de kendim ve dernek yönetimimim adına teşekkürlerimizi sunuyoruz" dedi.

Aylar önce Muş´ta yenilenen yönetimle yardım faaliyetlerine başlayan Mavi Ay Sosyal Yardımlaşma Derneği tekerlekli sandalye dağıtım yardımlarını devam ettiriyor. Daha önce Hasköy´de doğuştan yürüyemez durumda olan bir engelli vatandaşın yardımına koşan Dernek, bu kez aynı şekilde yürüyemez konumda olan engelli bir kızın hayallerinin gerçekleşmesine ortak oldu. Sağlanan tekerlekli sandalye yardımıyla kendi ihtiyaçlarını gideremez durumda olan engelli bir kız çocuğu Mavi Ay Sosyal Yardımlaşma Derneği yetkililerine hayalinin gerçeğe dönüşmesinden dolayı teşekkür etti.

Düzenlenen tekerlekli sandalye teslim törenine Dernek yöneticileri Ahmet Türkan, Savaş Çetinin yanı sıra Mavi Ay Sosyal Yardımlaşma Derneği Başkanı Ramazan Aydın katılırken faaliyete ilişkin bilgiler sunan Başkan Aydın, ailemizin bizlere engelli kızlarının olduğunu, tekerlekli sandalye ihtiyaçlarının yıllardır giderilemediğini, tüm kapılardan ellerinin boş döndüğü yönünde bilgilerine ulaştık. Halen bugünümüzde tekerlekli sandalyesi bulunmayan engelli insanlarımızın oluşunu derin üzüntüyle karşılıyoruz. Bu sorunların tespiti ve çözümü bakımından faaliyetlerimiz ve aynı özelliklerde araştırmalarımız sürmektedir. Engelli bir kız kardeşimizin ailesi bize ulaşıp tekerlekli sandalyeye ihtiyacı olduğunu bildirdi. Bizde araştırıp gerçekten ihtiyacı olan ailemize tekerlekli sandalye için yardımcı olacağımızı belirttik. Bugün ailemize söz verdiğimiz tekerlekli sandalyeyi götürüp evinde ailemize teslim ettik. İlk günden bu zamana karşılıksız ve Allah rızasına dayalı yardım düşüncelerinden ödün vermeyerek her zaman çeşitli araştırma ve yardım ulaştırma faaliyetleri içinde olan dernek yönetimine teşekkür ediyorum. Bu mutluluğu yaşamamız ve yaşatmamıza vesile olan derneğimizin onursal üyesi değerli kardeşim Mustafa Şahin´e bu güzel emeği için kendim ve yönetim kurulum adına teşekkür ederim" diye konuştu.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: MAVİ DERNEĞİ YARDIMLARI SÜRÜYOR
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
ÜÇ YERLEŞİM BİRİMİNİ HEYELAN VURDU
ÜÇ YERLEŞİM BİRİMİNİ HEYELAN VURDU
Heyelan Muş´ta 2 mahalleyi ve bir köyü susuz bıraktı. Evleri hasar gören, yolları kullanılamaz hale gelen yöre sakinleri yetkililerden çözüm bekliyor.
MUŞ´UN İLK DERİ MONT ATÖLYESİ PAZAR İSTİYOR
MUŞ´UN İLK DERİ MONT ATÖLYESİ PAZAR İSTİYOR
Deri kıyafet sevenlerin büyük sıkıntı yaşadığı imalat ve tamirat atölyesi ilk defa Muş´ta hizmete girdi. Deri Mont ustası Kenan Bilir, Muş´ta atölyenin fabrikaya dönüşmesi için yetkililerden satış pazarı isteyerek destek talep etti
ARALARINDA HUSUMET BULUNAN AİLELER BARIŞTIRILDI
ARALARINDA HUSUMET BULUNAN AİLELER BARIŞTIRILDI
Bulanık İlçesine bağlı Yoncalı Beldesinde Akgöl ve Balıkçı aileleri arasında yaşanan husumetin son bulması için araya giren Kaymakam ve Başkan V. Dr. Hacı Arslan Uzan, aileler arasında barış sağlanması için bulunduğu girişimde aileleri bir araya getirdi.
YAZIN ÇALIŞTIRILAN HAYVANLAR, KIŞIN ÖLÜME TERK EDİLİYOR
YAZIN ÇALIŞTIRILAN HAYVANLAR, KIŞIN ÖLÜME TERK EDİLİYOR
Muş´un bazı köylerinde yazın çalıştırılan hayvanlar, kışın sokağa terk ediliyor. Çoğu kişi için artık bu normal. Bu eziyete yıllardır dur diyen yok
DONAN NEHİR EĞLENCEYE DÖNDÜ
DONAN NEHİR EĞLENCEYE DÖNDÜ
Muş´ta yaşanan soğuklardan dolayı, Karasu Nehrinin bir kısmı buz tuttu. Donan nehir üzerinde çocuklar tehlikeye aldırmadan kayıp top oynadı.
KIŞ KÖY ÇOCUKLARI İÇİN EĞLENCEYE DÖNÜŞTÜ
KIŞ KÖY ÇOCUKLARI İÇİN EĞLENCEYE DÖNÜŞTÜ
Etkili olan kar yağışından sonra bastıran soğuk havaya aldırmayan köy çocukları, kendi imkanlarıyla korniş ve hortumlardan tasarladıkları kızaklarla kayarak doyasıya eğleniyorlar.
UZAN VE YENTÜR GENÇLİK MERKEZİNDE GENÇLERLE BULUŞTU
UZAN VE YENTÜR GENÇLİK MERKEZİNDE GENÇLERLE BULUŞTU
Bulanık İlçesini ziyaret eden İl Özel İdare Genel Sekreteri Şeyhmus Yentür ile birlikte Kaymakam ve Başkan V. Dr. Hacı Arslan Uzan Gençlik Merkezinde vakit geçiren gençlerle sohbet etti
KAR KALINLIĞI 10 METREYE ULAŞTI
KAR KALINLIĞI 10 METREYE ULAŞTI
Muş´ta etkili olan kar yağışının ardından kapanan yolları açmaya çalışan ekipler, 10 metreye ulaşan kar dağlarını görünce şaşkına döndü.
KÖY ÇOCUKLARINA HEDİYELER DAĞITTILAR
KÖY ÇOCUKLARINA HEDİYELER DAĞITTILAR
Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) öğrenci topluluklarından olan Hayırda Buluşanlar Topluluğu (HBT), köy okullarında okuyan çocuklara hediyeler dağıttı.
DOLAR
5.4345
EURO
6.1114
Muş Durumu

Güleryüzlü olmayan bir kişi, dükkan açmamalıdır.

Konfüçyus
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu