MAVİ AY DERNEĞİ´NİN YARDIMLARI SÜRÜYOR
Mavi Ay Sosyal Yardımlaşma Derneği örnek bir çalışmaya daha imza attı. Dernek üyeleri engelli kız çocuğuna tekerlekli sandalye armağan etti. Dernek Başkanı Aydın, "bu inançta var olup ihtiyaç sahiplerine ulaşımda proje çalışmalarımıza istinaden bizlere aracılık hizmeti sunma görevini sunan hayırseverlere de kendim ve dernek yönetimimim adına teşekkürlerimizi sunuyoruz" dedi.
Tarih: 4.11.2018 13:25:03/ 260okunma / 0yorum

Hastaya şifa sunmak, ihtiyaç sahibinin derdine ortak olmak, yanında olmak en zor anında el uzatma inancıyla dernek faaliyetlerini yürüttüklerini belirten Mavi Ay Sosyal Yardımlaşma Derneği Başkanı Ramazan Aydın, bu inançta var olup ihtiyaç sahiplerine ulaşımda proje çalışmalarımıza istinaden bizlere aracılık hizmeti sunma görevini sunan hayırseverlere de kendim ve dernek yönetimimim adına teşekkürlerimizi sunuyoruz" dedi.

Aylar önce Muş´ta yenilenen yönetimle yardım faaliyetlerine başlayan Mavi Ay Sosyal Yardımlaşma Derneği tekerlekli sandalye dağıtım yardımlarını devam ettiriyor. Daha önce Hasköy´de doğuştan yürüyemez durumda olan bir engelli vatandaşın yardımına koşan Dernek, bu kez aynı şekilde yürüyemez konumda olan engelli bir kızın hayallerinin gerçekleşmesine ortak oldu. Sağlanan tekerlekli sandalye yardımıyla kendi ihtiyaçlarını gideremez durumda olan engelli bir kız çocuğu Mavi Ay Sosyal Yardımlaşma Derneği yetkililerine hayalinin gerçeğe dönüşmesinden dolayı teşekkür etti.

Düzenlenen tekerlekli sandalye teslim törenine Dernek yöneticileri Ahmet Türkan, Savaş Çetinin yanı sıra Mavi Ay Sosyal Yardımlaşma Derneği Başkanı Ramazan Aydın katılırken faaliyete ilişkin bilgiler sunan Başkan Aydın, ailemizin bizlere engelli kızlarının olduğunu, tekerlekli sandalye ihtiyaçlarının yıllardır giderilemediğini, tüm kapılardan ellerinin boş döndüğü yönünde bilgilerine ulaştık. Halen bugünümüzde tekerlekli sandalyesi bulunmayan engelli insanlarımızın oluşunu derin üzüntüyle karşılıyoruz. Bu sorunların tespiti ve çözümü bakımından faaliyetlerimiz ve aynı özelliklerde araştırmalarımız sürmektedir. Engelli bir kız kardeşimizin ailesi bize ulaşıp tekerlekli sandalyeye ihtiyacı olduğunu bildirdi. Bizde araştırıp gerçekten ihtiyacı olan ailemize tekerlekli sandalye için yardımcı olacağımızı belirttik. Bugün ailemize söz verdiğimiz tekerlekli sandalyeyi götürüp evinde ailemize teslim ettik. İlk günden bu zamana karşılıksız ve Allah rızasına dayalı yardım düşüncelerinden ödün vermeyerek her zaman çeşitli araştırma ve yardım ulaştırma faaliyetleri içinde olan dernek yönetimine teşekkür ediyorum. Bu mutluluğu yaşamamız ve yaşatmamıza vesile olan derneğimizin onursal üyesi değerli kardeşim Mustafa Şahin´e bu güzel emeği için kendim ve yönetim kurulum adına teşekkür ederim" diye konuştu.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: MAVİ DERNEĞİ YARDIMLARI SÜRÜYOR
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI PROGRAMI DÜZENLENDİ
MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI PROGRAMI DÜZENLENDİ
Muş İl Müftülüğü tarafından Mevlid-i Nebi Haftası kapsamında program düzenlendi.
DOĞALGAZ YAYGINLAŞTI; SOBACILAR VE KÖMÜRCÜLER DERTLİ
DOĞALGAZ YAYGINLAŞTI; SOBACILAR VE KÖMÜRCÜLER DERTLİ
Muş´ta odun sobası imalatçıları, doğalgaz kullanımının yaygınlaşmasıyla sobaların eskisi gibi rağbet görmediğini belirtti.
GENEL BAŞKAN ÇELİK´TEN AFAD ÇALIŞANLARINA MESAJ
GENEL BAŞKAN ÇELİK´TEN AFAD ÇALIŞANLARINA MESAJ
Afad Genel Başkanı Ayhan Çelik, afad çalışanlarına yönelik mesajlarda bulundu
KARDA HAYVANLARIYLA MAHSUR KALAN 15 KİŞİ KURTARILDI
KARDA HAYVANLARIYLA MAHSUR KALAN 15 KİŞİ KURTARILDI
Muş´un Kayalısu köyünden hayvanları ile ovaya inmeye çalışan 15 vatandaş, kar ve soğuk hava nedeniyle mahsur kaldı. Mahsur kalan vatandaşlardan donma tehlikesi geçiren biri çocuk, üç kişi ekipler tarafından sırtta taşındı.
EĞİTİM-BİR-SEN 5. OLAĞAN GENEL KURULUNU YAPTI
EĞİTİM-BİR-SEN 5. OLAĞAN GENEL KURULUNU YAPTI
Memur-Sen Konfederasyonu´na bağlı Eğitimciler Birliği Sendikası (Eğitim-Bir-Sen) Muş Şube Başkanlığı 5. Olağan Genel Kurulu yapıldı.
EĞİTİMCİLER VE VELİLER TOPLANTIDA BULUŞTU
EĞİTİMCİLER VE VELİLER TOPLANTIDA BULUŞTU
Minik Laleler Kreş ve Anaokulu (MİLA) yöneticileri, eğitimcileri ve Minik Lalelerin velileri, MŞÜ´nün Konukevinde bir araya geldi
KARDAN KAPANAN KÖY YOLLARI ULAŞIMA AÇILIYOR
KARDAN KAPANAN KÖY YOLLARI ULAŞIMA AÇILIYOR
Muş´ta dünden bu yana etkili olan kar yağışı ve tipi nedeniyle kapanan köy yolları ulaşıma açılıyor.
İHTİYAÇ SAHİBİ ÖĞRENCİLERİN YÜZÜ  "MAVİ AY´IN IŞIĞINDA GÜLÜYOR
İHTİYAÇ SAHİBİ ÖĞRENCİLERİN YÜZÜ "MAVİ AY´IN IŞIĞINDA GÜLÜYOR
Muş´ta faaliyet gösteren Mavi Ay Sosyal Yardımlaşma Derneği yönetim değişikliği yaptığı günden bu zamana yüzlerce fakir ve muhtaç aileye ulaştı. Fakir ve muhtaçlarla zenginler arasında köprü vazifesini gören Mavi Ay Sosyal Yardımlaşma Derneği, kentteki yoksulların gülen yüzü oldu.
MUŞ´TAN DİYANET İŞLERİ BAŞKANI ERBAŞ´A DESTEK
MUŞ´TAN DİYANET İŞLERİ BAŞKANI ERBAŞ´A DESTEK
Diyanet-Sen Muş Şube Başkanı Ferzende Aras, “Diyanet İşleri Başkanını geçmiş olsun ziyareti üzerinden yıpratmaya kalkmak hem Diyanetimize hem de başkanımıza karşı bir kalkışma olarak okunmalıdır.” dedi.
DOLAR
5.3272
EURO
6.0935
Muş Durumu

Fikir sahibi olmaya,mal sahibi olmaktan fazla ihtiyaç duyacağımız gün gerçek zenginliğin sırrını bulacağız.

PEYAMİ SAFA
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu