MALAZGİRT´TE AKIN ETTİLER
Malazgirt Zaferi´nin 948. yıl dönümü kutlamalarına katılmak için Muş´un Malazgirt ilçesine çeşitli şehirlerden çok sayıda kişi katıldı.
Tarih: 26.8.2019 22:08:40/ 265okunma / 0yorum

Ağrı´da yüzlerce vatandaş, 26 Ağustos 1071´de Sultan Alpaslan´ın Türklere Anadolu´nun kapılarını açtığı Malazgirt Zaferi´nin 948. yıl dönümü kutlamalarına katılmak için Muş´un Malazgirt ilçesine hareket etti. Ağrı Valiliği ve Ağrı Belediyesince hazırlanan çok sayıda minibüsle Muş´un Malazgirt ilçesinde gerçekleştirilecek kutlamalara katılmak için toplanan vatandaşlar, kumanyalarını aldıktan sonra yola çıktı.

Konvoyun yola çıkmasından önce açıklama yapan AK Parti Ağrı İl Başkanı Abbas Aydın, Malazgirt Zaferi´ni coşkuyla kutlamak için Malazgirt´e gitmek üzere yola çıktıklarını söyledi. Malazgirt Zaferi´nin önemine değinen Aydın, "Arkadaşlarımızla sahadayız, sabahtan beri çalışmalarımızı yürütüyoruz. Teşkilatımız ve vatandaşlarımızla Malazgirt´e yürüyoruz. Ağrı bugün Malazgirt´e yürüyor. İl merkezi, ilçeler ve beldelerde toplam 150´ye yakın aracımızdan 100´ü Malazgirt´e gitti. Malazgirt Zaferi´ni coşkulu ve heyecanlı şekilde kutlayacağız. Halkımızın Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan´a çok yoğun ilgisi var. Arkadaşlarımızla sevk ve koordinasyonu yerinde yapıyoruz." diye konuştu.

Vatandaşlardan Tekin Saltan ise Cumhurbaşkanı Erdoğan´ın katıldığı kutlama etkinliklerinin renkli ve güzel geçeceğini belirtti. Hep birlikte Malazgirt Zaferi´ni kutlayacaklarını ifade eden Saltan, şöyle konuştu: "Malazgirt Zaferi´nin yıl dönümü dolayısıyla Ağrı´dan Malazgirt´e gidiyoruz. Cumhurbaşkanımız Erdoğan´ın katılacağı etkinlikleri takip edeceğiz, kutlama yapıp geri dönüp geleceğiz. 1071 Malazgirt Muharebesi unutulacak bir şey değil."

Kutlamalara katılacak vatandaşları taşıyan 150 minibüsten 100´ünün Malazgirt´e gitmek için yola çıktığı, diğer 50´sinin ise daha sonra aynı ilçeye hareket edeceği öğrenildi.

AK PARTİ ADIYAMAN TEŞKİLATI MALAZGİRT´E GİTTİ

AK Parti Adıyaman il teşkilatı, Malazgirt Zaferi´nin 948. yıl dönümü kutlamaları kapsamında hazırlanan programa katılmak üzere araçlarla Muş´a hareket etti. AK Parti Adıyaman İl Başkanlık binası önünden hareket eden parti üyeleri ve gönüllülerini AK Parti Adıyaman İl Başkanı Mehmet Dağtekin, Belediye Başkanvekili Şerif Ayaz ve parti yönetimi tarafından uğurlandı.

Uğurlama töreni öncesi bir konuşma yapan Başkan Mehmet Dağtekin, Malazgirt´te yapılacak etkinlikte AK Parti ailesinin Adıyaman´ı en güzel şekilde temsil edeceğini söyledi. Malazgirt Zaferi´nin öneminden bahseden Başkan Dağtekin, "Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan´ın zaferler ayı olarak adlandırdığı Ağustos ayında hem Malazgirt Zaferi´nin hem de 30 Ağustos Zafer Bayramı´nı kutlayacağız. Bu mukaddes toprakların öz vatanımız haline gelmesinde Malazgirt Zaferi bir mihenk taşıdır.

Özellikle bu coğrafyada asırlar boyunca devam eden barış, hoşgörü ve kardeşliğin temelleri Malazgirt destanıyla atılarak ortak yaşama kültürü gibi yeni bir anlayışın hakim olmasına ve yine asırlar boyunca bu kültürün Anadolu´ya yerleşmesine vesile olmuştur. Malazgirt´ten bugüne kadar verilen büyük mücadeleler sonucu kurulan Türkiye Cumhuriyeti, aynı azim, kararlılık ve şuurla geleceğe yürüyecektir. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan´ın tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet vurgusu birliğimizin ve bütünlüğümüzün teminatı olmuştur. Bu anlayış etrafında bütünleşen milletimiz, Allah´ın izniyle gelecekte de bu iradeye sahip çıkmaya devam edecektir. Bu güzel toprakların vatanımız olarak payidar kalmasının başlangıç noktası olan Malazgirt Zaferi´nin o günkü ruhunu, o gün yeşeren yüksek idealleri ve mücadeleyi yerinde görmeleri ve yaşamaları için AK Parti Adıyaman teşkilatları olarak vatandaşlarımızı Malazgirt Zaferi´nin 948. yıl dönümü kutlamalarına gönderiyoruz. Şuan burada yoğun ve coşkulu bir atmosfer var. Bu atmosferin oluşmasında büyük emekleri olan gençlik kolları teşkilatımıza teşekkürlerimi ifade etmek istiyorum. Bugün uğurlamaya geldiğimiz kardeşlerimiz inşallah Adıyaman´ımızı en güzel şekilde temsil edeceklerdir. Bu düşüncelerle Anadolu´yu vatan kılmamıza vesile olan Malazgirt Zaferi´nin 948. yıl dönümünü kutluyor, yola çıkacak olan parti üyelerimizi ve gönüldaşlarımızı muhabbetle selamlıyorum" diye konuştu.

AK PARTİ MARDİN İL BAŞKANLIĞINDAN MALAZGİRT´E ÇIKARMA

AK Parti Mardin İl Başkanlığı Malazgirt Zaferi´nin 948. yıl dönümü programları kapsamında yediden yetmişe geniş katılımlı bir grupla Muş´un Malazgirt ilçesine hareket etti. AK Parti Mardin İl Başkanı Faruk Kılıç programa ilişkin yaptığı açıklamada, Malazgirt Zaferi´nin birlik ve beraberlik içinde milletin unutmasının asla mümkün olmayan destanların başında geldiğini söyledi. Kılıç, "Tam 948 yıl önce atalarımız canları pahasına bu güzel vatan topraklarını savunarak bizlere emanet etmeyi başarmışlardır. Bizlere düşen bu emaneti bizden sonraki nesillere teslim etmektir. İşte bu amaçla Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan´ın teşrifleriyle düzenlenecek olan etkinliklere büyük bir katılım ve coşkuyla katılıyoruz. Bu şekilde hem geçmişimizi yad ediyor, hem de Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan´ın vereceği önemli mesajlarla Anadolu´nun Türklere yeni yurt olmasını sağlamış olan meydan muharebesindeki tarihi başarıyı yeni nesillere aktarılmış olacağız" dedi.

AK Parti Mardin İl Gençlik Kolları Başkanı Ahmet Özkan da gençlik olarak bu önemli zaferi kutladıklarını söyledi. Özkan, "Bizler AK Gençlik olarak sahip olduğumuz gençliğin farkındayız. Bu farkındalıkla hareket etmeye çalışıyoruz. Malazgirt ruhunu bir kez daha yaşamak için Mardin´den Muş´a hareket ediyoruz. Bizler kendi tarihimize sahip çıktığımız sürece hiç kimse tarihimizin zerresine bile dokunamaz" diye konuştu.

MALATYA´DAN MALAZGİRT ZAFERİ İÇİN YOLA ÇIKTILAR

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, 1071 Malazgirt Zaferi´nin 948´inci yıldönümü nedeniyle Malazgirt ilçelerinde düzenlenecek etkinliklere katılmak için Malatya´dan geldiler. Malatya Büyükşehir Belediyesinin yan tarafındaki otopark alanında gerçekleşen uğurlama töreninde konuşan Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, "Cumhurbaşkanımız, Devlet Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan´ın katılımıyla gerçekleştirilecek olan 1071 Malazgirt Zaferi´nin 948´inci yıldönümü etkinliklerine katılmak için Malatya´dan yola çıkan tüm hemşerilerimize hayırlı yolculuklar diliyorum" dedi.

7´den 70´e tüm vatandaşların 948 yıl sonra aynı ruh ve heyecanla büyük zaferin yaşandığı o tarihi mekanlara giderek atalarının izinde olduklarını bir kez daha tüm dünyaya gösterdiklerini belirten Çınar, "Büyük komutan Sultan Alparslan´ın önderliğinde ki kahraman ecdadımızın eşsiz bir mücadeleyle kazandığı 1071 Malazgirt Zaferi, Anadolu kapılarının Türklere sonuna kadar açılmasını sağlarken, günümüze kadar gelen köklü ve zengin bir kültürün oluşmasına da vesile olmuştur. Kazanılan bu büyük zaferle, bin yıla yakın bir süredir yaşadığımız bu topraklar, birlik ve kardeşliğimizin merkezine dönmüştür. Türklerin Anadolu´ya açılan zaferinin şanlı mührü olan Malazgirt Zaferi, Anadolu´ya barış, huzur, mutluluk ve adaletin gelmesini sağlarken, tarihin akışını değiştiren büyük bir kahramanlık destanıdır. Gücünü maneviyatından alan milletimiz, tarih boyunca eşsiz zaferler kazanarak, Anadolu´nun Türklerden başka bir millette vatan olmayacağını sayısız kez ispat etmiştir. Dünya durdukça yaşamak istediğimiz Anadolu´da, millet olarak barış ve huzur içinde, birlikte yaşamak en büyük dileğimizdir. Sultan Alparslan´ın feraseti, yiğit askerlerinin cesareti asırlar sonrasında dahi yolumuzu aydınlatmaya devam etmektedir. Malazgirt Zaferi´nin yıldönümünde, büyük komutan Sultan Alparslan´ı ve bizlere bu güzel yurdu vatan olarak bırakan tüm kahramanlarımızı, asırlar boyunca aynı yoldan giden şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, gazilerimize şükranlarımı sunuyorum" ifadelerine yer verdi
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: MALAZGİRT AKIN ETTİLER
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
GAZİ MUHARREM ÇELİK, BABA OCAĞI MUŞ´A GÖNDERİLDİ
GAZİ MUHARREM ÇELİK, BABA OCAĞI MUŞ´A GÖNDERİLDİ
Türk Silahlı Kuvvetleri´nin Fırat´ın doğusunda başlattığı Barış Pınarı Harekatı´nda görevli Uzman Çavuş Muharrem Çelik, PYD/PKK´lı teröristlerle girilen çatışmada bacağından yaralandı. Sol bacağında sinirlerin bulunduğu bölgeye isabet eden kurşun, felç tehlikesine karşı doktorlar tarafından çıkarılmadı.
ASYA, RADYO PROGRAMINDA HİZMETLERİNİ ANLATTI
ASYA, RADYO PROGRAMINDA HİZMETLERİNİ ANLATTI
Belediye Başkanı Feyat Asya, TRT Erzurum Radyosu canlı yayınına telefonla bağlanarak ‘4 Mevsim Muş´ konulu fotoğraf yarışması ve belediye hizmetleri hakkında bilgi verdi
VALİ GÜNDÜZÖZ´DEN YAYLA HATIRLATMASI “BİR PİRİNÇ TANESİ BİLE BIRAKMAYIN”
VALİ GÜNDÜZÖZ´DEN YAYLA HATIRLATMASI “BİR PİRİNÇ TANESİ BİLE BIRAKMAYIN”
Muş Valisi Doç. Dr. İlker Gündüzöz, havaların soğuması ile birlikte yaylacıların dönüş yolculuğunu hatırlatarak yaşam malzemesi bırakılmaması uyarısında bulundu. “Orada bir pirinç tanesi bile bizim Muşlu hemşehrilerimiz inanıyorum ki bırakmayacaklar” diye ifade eden Vali Gündüzöz, “Dönerken orada stokladıkları erzakları bırakmamaları lazım. Eğer bu erzakları yanlarında indirmezlerse terör örgütlerine bir lojistik destek sağlamış olurlar. Hain terör örgütü buradan beslenir. Onun için herkes aynı hassasiyeti yapacak” dedi
KADINLAR, KURSLARLA SOSYALLEŞİYOR
KADINLAR, KURSLARLA SOSYALLEŞİYOR
Muş´ta, ev hanımları ve genç kızlar, açılan ahşap boyama kursu ile eskimiş, yıpranmış ahşap eşyaları ya da hiç el değmemiş ham malzemeleri özenle yeniden boyayarak birer sanat eseri haline getiriyor
BAŞKAN ASYA: “PARK VE YEŞİL ALANLARIMIZI KORUYALIM”
BAŞKAN ASYA: “PARK VE YEŞİL ALANLARIMIZI KORUYALIM”
Son 5 yıl içinde Muş´a çok sayıda park kazandırdıklarını söyleyen Muş Belediye Başkanı Feyat Asya, “İnsanlarımızın güzel vakit geçirmesi için hizmete açtığımız park ve yeşil alanları hep birlikte koruyalım. Ortak kullanım alanları olan parklarımızı ortak bir bilinçle korumalıyız. Buraları tahrip etmek isteyenlere birlikte fırsat vermemeliyiz. Bilinçsizce yapılan kullanımlara şahit olduğumuzda uyaralım” dedi
MUŞ´A KIZILAY KAN BAĞIŞ OTOBÜSÜ ALINDI
MUŞ´A KIZILAY KAN BAĞIŞ OTOBÜSÜ ALINDI
Yaptığı hizmetlerle adından söz ettiren Türk Kızılayı, Muş´a kan bağış otobüsü kazandırdı.
HBT ETKİNLİKLERE BAŞLADI
HBT ETKİNLİKLERE BAŞLADI
Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Hayırda Buluşanlar Öğrenci Topluluğu, 2019-2020 Eğitim Öğretim dönemindeki etkinliklerine başladı.
AKDAĞ VE BERABERİNDEKİ HEYET KOÇ´U ZİYARET ETTİ
AKDAĞ VE BERABERİNDEKİ HEYET KOÇ´U ZİYARET ETTİ
Muş Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Erdal Koç, çeşitli ziyaret ve incelemeler içim bölgeye gelen KOSGEB Başkan Yardımcısı Ahmet Akdağ ve beraberindeki heyeti makamında ağırladı. Yönetim kurulu ve meclis üyeler ile birlikte KOSGEB Başkan Yardımcısı Akdağ, KOBİ Gelişim Dairesi Başkanı Erdal Çınar, Destek Hizmetleri Dairesi Başkanı Mehmet Öğüt, KOSGEB Van Müdürü Bilal Emre Yörük ve KOSGEB Muş Müdürü Kenan Mergen´i makamında ağırladı.
BARIŞAN "TERÖRÜ BİTİRECEK HAREKÂTI DESTEKLİYORUZ"
BARIŞAN "TERÖRÜ BİTİRECEK HAREKÂTI DESTEKLİYORUZ"
Memur-Sen muş il başkanı Mahir Barışan, Fırat´ın doğusunda başlatılan "Barış Pınarı Harekatını" desteklediklerini açıkladı.
DOLAR
5.9103
EURO
6.5174
Muş Durumu

Kanaatten hiç kimse ölmedi, hırsla da hiç kimse padişah olmadı.

MEVLANA (R.A)
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu