MALAZGİRT´TE AKIN ETTİLER
Malazgirt Zaferi´nin 948. yıl dönümü kutlamalarına katılmak için Muş´un Malazgirt ilçesine çeşitli şehirlerden çok sayıda kişi katıldı.
Tarih: 26.8.2019 22:08:40/ 334okunma / 0yorum

Ağrı´da yüzlerce vatandaş, 26 Ağustos 1071´de Sultan Alpaslan´ın Türklere Anadolu´nun kapılarını açtığı Malazgirt Zaferi´nin 948. yıl dönümü kutlamalarına katılmak için Muş´un Malazgirt ilçesine hareket etti. Ağrı Valiliği ve Ağrı Belediyesince hazırlanan çok sayıda minibüsle Muş´un Malazgirt ilçesinde gerçekleştirilecek kutlamalara katılmak için toplanan vatandaşlar, kumanyalarını aldıktan sonra yola çıktı.

Konvoyun yola çıkmasından önce açıklama yapan AK Parti Ağrı İl Başkanı Abbas Aydın, Malazgirt Zaferi´ni coşkuyla kutlamak için Malazgirt´e gitmek üzere yola çıktıklarını söyledi. Malazgirt Zaferi´nin önemine değinen Aydın, "Arkadaşlarımızla sahadayız, sabahtan beri çalışmalarımızı yürütüyoruz. Teşkilatımız ve vatandaşlarımızla Malazgirt´e yürüyoruz. Ağrı bugün Malazgirt´e yürüyor. İl merkezi, ilçeler ve beldelerde toplam 150´ye yakın aracımızdan 100´ü Malazgirt´e gitti. Malazgirt Zaferi´ni coşkulu ve heyecanlı şekilde kutlayacağız. Halkımızın Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan´a çok yoğun ilgisi var. Arkadaşlarımızla sevk ve koordinasyonu yerinde yapıyoruz." diye konuştu.

Vatandaşlardan Tekin Saltan ise Cumhurbaşkanı Erdoğan´ın katıldığı kutlama etkinliklerinin renkli ve güzel geçeceğini belirtti. Hep birlikte Malazgirt Zaferi´ni kutlayacaklarını ifade eden Saltan, şöyle konuştu: "Malazgirt Zaferi´nin yıl dönümü dolayısıyla Ağrı´dan Malazgirt´e gidiyoruz. Cumhurbaşkanımız Erdoğan´ın katılacağı etkinlikleri takip edeceğiz, kutlama yapıp geri dönüp geleceğiz. 1071 Malazgirt Muharebesi unutulacak bir şey değil."

Kutlamalara katılacak vatandaşları taşıyan 150 minibüsten 100´ünün Malazgirt´e gitmek için yola çıktığı, diğer 50´sinin ise daha sonra aynı ilçeye hareket edeceği öğrenildi.

AK PARTİ ADIYAMAN TEŞKİLATI MALAZGİRT´E GİTTİ

AK Parti Adıyaman il teşkilatı, Malazgirt Zaferi´nin 948. yıl dönümü kutlamaları kapsamında hazırlanan programa katılmak üzere araçlarla Muş´a hareket etti. AK Parti Adıyaman İl Başkanlık binası önünden hareket eden parti üyeleri ve gönüllülerini AK Parti Adıyaman İl Başkanı Mehmet Dağtekin, Belediye Başkanvekili Şerif Ayaz ve parti yönetimi tarafından uğurlandı.

Uğurlama töreni öncesi bir konuşma yapan Başkan Mehmet Dağtekin, Malazgirt´te yapılacak etkinlikte AK Parti ailesinin Adıyaman´ı en güzel şekilde temsil edeceğini söyledi. Malazgirt Zaferi´nin öneminden bahseden Başkan Dağtekin, "Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan´ın zaferler ayı olarak adlandırdığı Ağustos ayında hem Malazgirt Zaferi´nin hem de 30 Ağustos Zafer Bayramı´nı kutlayacağız. Bu mukaddes toprakların öz vatanımız haline gelmesinde Malazgirt Zaferi bir mihenk taşıdır.

Özellikle bu coğrafyada asırlar boyunca devam eden barış, hoşgörü ve kardeşliğin temelleri Malazgirt destanıyla atılarak ortak yaşama kültürü gibi yeni bir anlayışın hakim olmasına ve yine asırlar boyunca bu kültürün Anadolu´ya yerleşmesine vesile olmuştur. Malazgirt´ten bugüne kadar verilen büyük mücadeleler sonucu kurulan Türkiye Cumhuriyeti, aynı azim, kararlılık ve şuurla geleceğe yürüyecektir. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan´ın tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet vurgusu birliğimizin ve bütünlüğümüzün teminatı olmuştur. Bu anlayış etrafında bütünleşen milletimiz, Allah´ın izniyle gelecekte de bu iradeye sahip çıkmaya devam edecektir. Bu güzel toprakların vatanımız olarak payidar kalmasının başlangıç noktası olan Malazgirt Zaferi´nin o günkü ruhunu, o gün yeşeren yüksek idealleri ve mücadeleyi yerinde görmeleri ve yaşamaları için AK Parti Adıyaman teşkilatları olarak vatandaşlarımızı Malazgirt Zaferi´nin 948. yıl dönümü kutlamalarına gönderiyoruz. Şuan burada yoğun ve coşkulu bir atmosfer var. Bu atmosferin oluşmasında büyük emekleri olan gençlik kolları teşkilatımıza teşekkürlerimi ifade etmek istiyorum. Bugün uğurlamaya geldiğimiz kardeşlerimiz inşallah Adıyaman´ımızı en güzel şekilde temsil edeceklerdir. Bu düşüncelerle Anadolu´yu vatan kılmamıza vesile olan Malazgirt Zaferi´nin 948. yıl dönümünü kutluyor, yola çıkacak olan parti üyelerimizi ve gönüldaşlarımızı muhabbetle selamlıyorum" diye konuştu.

AK PARTİ MARDİN İL BAŞKANLIĞINDAN MALAZGİRT´E ÇIKARMA

AK Parti Mardin İl Başkanlığı Malazgirt Zaferi´nin 948. yıl dönümü programları kapsamında yediden yetmişe geniş katılımlı bir grupla Muş´un Malazgirt ilçesine hareket etti. AK Parti Mardin İl Başkanı Faruk Kılıç programa ilişkin yaptığı açıklamada, Malazgirt Zaferi´nin birlik ve beraberlik içinde milletin unutmasının asla mümkün olmayan destanların başında geldiğini söyledi. Kılıç, "Tam 948 yıl önce atalarımız canları pahasına bu güzel vatan topraklarını savunarak bizlere emanet etmeyi başarmışlardır. Bizlere düşen bu emaneti bizden sonraki nesillere teslim etmektir. İşte bu amaçla Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan´ın teşrifleriyle düzenlenecek olan etkinliklere büyük bir katılım ve coşkuyla katılıyoruz. Bu şekilde hem geçmişimizi yad ediyor, hem de Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan´ın vereceği önemli mesajlarla Anadolu´nun Türklere yeni yurt olmasını sağlamış olan meydan muharebesindeki tarihi başarıyı yeni nesillere aktarılmış olacağız" dedi.

AK Parti Mardin İl Gençlik Kolları Başkanı Ahmet Özkan da gençlik olarak bu önemli zaferi kutladıklarını söyledi. Özkan, "Bizler AK Gençlik olarak sahip olduğumuz gençliğin farkındayız. Bu farkındalıkla hareket etmeye çalışıyoruz. Malazgirt ruhunu bir kez daha yaşamak için Mardin´den Muş´a hareket ediyoruz. Bizler kendi tarihimize sahip çıktığımız sürece hiç kimse tarihimizin zerresine bile dokunamaz" diye konuştu.

MALATYA´DAN MALAZGİRT ZAFERİ İÇİN YOLA ÇIKTILAR

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, 1071 Malazgirt Zaferi´nin 948´inci yıldönümü nedeniyle Malazgirt ilçelerinde düzenlenecek etkinliklere katılmak için Malatya´dan geldiler. Malatya Büyükşehir Belediyesinin yan tarafındaki otopark alanında gerçekleşen uğurlama töreninde konuşan Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, "Cumhurbaşkanımız, Devlet Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan´ın katılımıyla gerçekleştirilecek olan 1071 Malazgirt Zaferi´nin 948´inci yıldönümü etkinliklerine katılmak için Malatya´dan yola çıkan tüm hemşerilerimize hayırlı yolculuklar diliyorum" dedi.

7´den 70´e tüm vatandaşların 948 yıl sonra aynı ruh ve heyecanla büyük zaferin yaşandığı o tarihi mekanlara giderek atalarının izinde olduklarını bir kez daha tüm dünyaya gösterdiklerini belirten Çınar, "Büyük komutan Sultan Alparslan´ın önderliğinde ki kahraman ecdadımızın eşsiz bir mücadeleyle kazandığı 1071 Malazgirt Zaferi, Anadolu kapılarının Türklere sonuna kadar açılmasını sağlarken, günümüze kadar gelen köklü ve zengin bir kültürün oluşmasına da vesile olmuştur. Kazanılan bu büyük zaferle, bin yıla yakın bir süredir yaşadığımız bu topraklar, birlik ve kardeşliğimizin merkezine dönmüştür. Türklerin Anadolu´ya açılan zaferinin şanlı mührü olan Malazgirt Zaferi, Anadolu´ya barış, huzur, mutluluk ve adaletin gelmesini sağlarken, tarihin akışını değiştiren büyük bir kahramanlık destanıdır. Gücünü maneviyatından alan milletimiz, tarih boyunca eşsiz zaferler kazanarak, Anadolu´nun Türklerden başka bir millette vatan olmayacağını sayısız kez ispat etmiştir. Dünya durdukça yaşamak istediğimiz Anadolu´da, millet olarak barış ve huzur içinde, birlikte yaşamak en büyük dileğimizdir. Sultan Alparslan´ın feraseti, yiğit askerlerinin cesareti asırlar sonrasında dahi yolumuzu aydınlatmaya devam etmektedir. Malazgirt Zaferi´nin yıldönümünde, büyük komutan Sultan Alparslan´ı ve bizlere bu güzel yurdu vatan olarak bırakan tüm kahramanlarımızı, asırlar boyunca aynı yoldan giden şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, gazilerimize şükranlarımı sunuyorum" ifadelerine yer verdi
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: MALAZGİRT AKIN ETTİLER
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
TKDK DESTEĞİYLE MODERN ÇİFTLİK KURDU
TKDK DESTEĞİYLE MODERN ÇİFTLİK KURDU
Sungu beldesinde, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumunun yüzde 75´lik hibe desteğiyle kurulan çiftlikte 250 büyükbaş hayvan ile çalışmasını sürdürüyor. Çiftlikte modern bir şekilde hayvancılık yapıldığını belirten Sungu Belediye Başkanı Mehmet Salih Gürtürk, bu çiftlikler sayesinde istihdam ve ekonomiye ciddi bir katkı sağlandığını söyledi.
SOĞUK HAVAYI SÜT SATIŞI İLE FIRSATA ÇEVİRDİ
SOĞUK HAVAYI SÜT SATIŞI İLE FIRSATA ÇEVİRDİ
Hava sıcaklığının düştüğü Muş´ta, kahvehanede çay yerine süt tercih ediliyor. Günde 60 ile 70 litre arası süt satışı yapan işletme sahipleri, bu uygulamadan oldukça memnun.
HASTA RUHUMUZ
HASTA RUHUMUZ
Sağlık Eğitimcisi Veysi Bozyel, sağlıklı olmanın bedenen ve ruhen iyi olduğunu belirterek önemli önerilerde bulundu.
PERİYODİK MUAYENE UYARISI YAPILDI
PERİYODİK MUAYENE UYARISI YAPILDI
Muş Valiliği ölçü ve ölçü aletlerinin periyodik muayenesi ile ilgili uyarılarda bulunarak, 28 Şubat tarihinde sürenin tamamlanacağını ve bu tarihe kadar beyannamelerin verilmesi uyarısı yapıldı
FOTOĞRAF SANATÇILARI KARTPOSTALLIK GÖRÜNTÜLERE HAYRAN KALDI
FOTOĞRAF SANATÇILARI KARTPOSTALLIK GÖRÜNTÜLERE HAYRAN KALDI
Muş´ta kar yağışından sonra etkisini iyice gösteren soğuk hava adeta hayatı felç ederken, fotoğraf sanatçıları ise donan Murat Nehri kenarında kartpostallık görüntüleri andıran anları fotoğraf kareleriyle ölümsüzleştirdiler.
MUŞ BELEDİYESİ´NİN PROJELERİ AKILLI ŞEHİRLER VE BELEDİYELER KONGRESİNDE GÖRÜCÜYE ÇIKTI
MUŞ BELEDİYESİ´NİN PROJELERİ AKILLI ŞEHİRLER VE BELEDİYELER KONGRESİNDE GÖRÜCÜYE ÇIKTI
Cumhurbaşkanlığı himayelerinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı iş birliğinde Türkiye Belediyeler Birliği tarafından ‘Akıllı Şehirler ve Belediyeler Kongre ve Sergisi´ düzenlendi.
SOKAK HAYVANLARINA YEM VE YİYECEK VERDİLER
SOKAK HAYVANLARINA YEM VE YİYECEK VERDİLER
AK Parti Muş İl Gençlik Kolları Başkanlığı, olumsuz iklim şartlarından dolayı açlıkla karşı karşıya kalan hayvanları unutmadı.
ANKARA´DA ÖNEMLİ PROTOKOL
ANKARA´DA ÖNEMLİ PROTOKOL
Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı (YÖK) ile Tarım ve Orman Bakanlığı arasında altyapıların ortak kullanımı, personel ve eğitim destekleri, Ar-Ge iş birlikleri, öğrencilere yönelik iş yeri eğitim imkânları, çiftçi eğitimi ve tarımsal yayım faaliyetlerinde iş birliği gibi süreçlerin yürütülmesini kapsayan bir protokol imzalandı. Düzenlenen programa Muş Alparslan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat´ta katıldı
MÜDÜR ENGİN´DEN YARIYIL TATİLİ MESAJI
MÜDÜR ENGİN´DEN YARIYIL TATİLİ MESAJI
İl Millî Eğitim Müdürü Emin Engin, 2019-2020 eğitim ve öğretim yılının 1. döneminin sona ermesi nedeniyle bir mesaj yayımlayarak “Karne notlarınız ne olursa olsun bugün almış olduğunuz karneleri başarı ya da başarısızlık göstergesi olarak kabul etmek yerine, güçlü ve zayıf yönlerinizi görme aracı olarak değerlendirmelisiniz” dedi
DOLAR
5.8564
EURO
6.5172
Muş Durumu

İnsan öldüğü zaman üç şey hariç ameli kesilir: Sadaka-i cariye, faydalanılan ilim, salih evlat.

Hz. Muhammed
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu