MALAZGİRT ZAFERİ KOORDİNASYON TOPLANTISI YAPILDI
Vali Aziz Yıldırım başkanlığında Malazgirt Zaferi koordinasyon kurulu toplantısı gerçekleştirildi.
Tarih: 7.8.2018 18:30:47/ 272okunma / 0yorum

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan himayelerinde 24-25-26 Ağustos tarihlerinde Ahlat ve Malazgirt ilçelerinde düzenlenecek olan Malazgirt Zaferi´nin 947. yıl dönümü anma etkinlikleri öncesinde Muş´ta koordinasyon toplantısı yapıldı.

Vali Aziz Yıldırım´ın başkanlığında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan himayelerinde 24-25-26 Ağustos tarihlerinde Ahlat ve Malazgirt ilçelerinde düzenlenecek olan Malazgirt Zaferi´nin 947. yıldönümü anma etkinlikleri öncesinde, koordinasyon toplantısı düzenlendi.

Koordinasyon Kurulu Toplantısı, Vali Aziz Yıldırım´ın Başkanlığında Muş Valiliği Toplantı Salonu´nda yapıldı. Vali Aziz Yıldırım´ın başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya; AK Parti Muş Milletvekili Mehmet Emin Şimşek, Vali Yardımcısı Abdulkadir Okay, İlçe Kaymakamları, kamu kurum müdürleri ve basın mensupları katıldı.

Koordinasyon toplantısının açılış konuşmasını yaparak, Malazgirt Zaferi´nin öneminden bahseden Vali Aziz Yıldırım, “26 Ağustos törenleri bizim yüz akı törenimiz. Bu törenimiz Muş´u ve Malazgirt´i bütün Türkiye´ye tanıtıyor. İki yıldan bu tarafa Sayın Cumhurbaşkanımızın özel ilgi ve gayretleriyle Malazgirt törenleri çok daha farklı bir boyuta taşındı. Bunun Muş olarak da, Malazgirt olarak da hatta çevre iller olarak da hepimiz kıymetini çok iyi bilmeliyiz” dedi.

“Okçular Vakfımız Çok Büyük Destek Veriyor”

“Türkiye´mizin diğer vilayetlerinden de Malazgirt´i, tören alanını görmeye gelecekler. Malazgirt bir defa daha herkesin zihnine nakşedilmiş olacak” diyen Vali Aziz Yıldırım, Okçular Vakfı´nın sağlamış olduğu desteğe de değinerek, “Okçular Vakfımız çok büyük destek veriyor. Malazgirt´te de Okçular Vakfımızın yapmış olduğu ve bundan sonra da yapacak olduğu faaliyetler var. Bunlar artık kalıcı olarak yapılacak. Önümüzdeki yıldan itibaren artık kalıcı olarak sahaları belirlendi, neler yapılacağı, hangi alanda yapılacağı belirlendi. Şu bir gerçek ki bundan Muş, Malazgirt, Bulanık, Bitlis, Ahlat faydalanacak. Bu çevre bundan son derece istifade edecek” dedi.

Düzenlenecek olan faaliyetlerin desteklemesi gerektiğinin altını çizen Vali Aziz Yıldırım, “Biz ne kadar büyük bir destek verir ve buna ne kadar hevesli olduğumuzu gösterirsek bir sene sonranın faaliyetlerinin daha güzel, daha iyi, daha kalabalık olacağına da garanti vermemiz mümkün olabilecektir. Aksi takdirde eğer biz Muşlular olarak, Malazgirtliler, Bulanıklılar, Vartolular, Hasköylüler ve Korkutlular olarak kendimiz gayret göstermezsek, ilgi göstermezsek o zaman başkalarının ilgi göstermelerini nasıl bekleyebiliriz” ifadelerini kullandı.

“Malazgirt´te 50-60 Bin İnsanı Görmeyi Arzu Ediyoruz.”

50-60 bin insanı Malazgirt´te Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ının hitaplarında görmeyi arzu ettiklerini söyleyen Vali Aziz Yıldırım, “Sayın Cumhurbaşkanımız 26 Ağustos´ta geldiklerinde, sadece Muş´tan katılan en az 20-25 bin insanla karşılamamız lazım. Çevremizdeki illerin destekleriyle Allah nasip ederse bu sene en az 50-60 bin insanı biz 26 Ağustos´ta Malazgirt´te, Sayın Cumhurbaşkanımızın hitaplarında görmeyi arzu ediyoruz” şeklinde konuştu.

“Hepimiz Türkiye İçin Gayret Ediyoruz”

Konuşmasında birlik ve beraberlik mesajları veren Vali Aziz Yıldırım, “Hepimiz Muş için, Malazgirt için gayret ediyoruz, yani hepimiz Türkiye için gayret ediyoruz. Birlik ve beraberliğimizi göstermenin en güzel zamanı, en doğru zamanı da Malazgirt´teki törenlerin yapılış anıdır. Oradaki tavrımız, orada sergileyebileceğimiz görüntü, işte bunların sadece dilde olmadığını aynı zamanda faaliyet ve eylemlerde de kendini gösterdiğini bir defa daha bütün dünyaya, bütün Türkiye´ye inşallah gösterecektir. Bunlar hep birlikte göstereceğimiz gayretlerle olacaktır” diye konuştu.

Toplantı katılımcıların görüş ve önerilerinin alınmasıyla sona erdi.
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
ÖZEL ÇOCUKLARA ÖZEL PROJE
ÖZEL ÇOCUKLARA ÖZEL PROJE
Muş Alparslan Üniversitesi(MŞÜ) Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO) ve Özel Olimpiyatlar Türkiye´den Minik Sporcular Projesi kapsamında engelli (Down Sendromu, Otizm) öğrencilere spor yaptırıyor.
BULANIK İLÇESİNE HİZMET İÇİN ADAYIM
BULANIK İLÇESİNE HİZMET İÇİN ADAYIM
Muş´un tek kadın Belediye Başkan aday adayı Zeynep Orhan, Bulanık ilçesinde hizmet etmek istediğini söyledi.
SAĞLIKLI YAŞAM
SAĞLIKLI YAŞAM
Sağlık Eğitimcisi Veysi Bozyel, sağlıklı yaşam üzerine önerilerde bulunarak yeterli ve dengeli beslenmeye dikkat çekti.
ENGELLERİ HEP BİRLİKTE AŞALIM
ENGELLERİ HEP BİRLİKTE AŞALIM
Muş Belediyesi Gençlik Meclisi, sosyal sorumluluk projeleri kapsamında engelli öğrencilerle birlikte halı saha maçı yaptı.
KAN DAVASI BARIŞLA SON BULDU
KAN DAVASI BARIŞLA SON BULDU
Bulanık ilçesinde aralarında kan davası güden iki aile, devlet büyükleri ve kanaat önderlerinin araya girmesiyle barıştırıldı.
TERÖR OPERASYONU: 28 GÖZALTI
TERÖR OPERASYONU: 28 GÖZALTI
Muş´ta PKK silahlı terör örgütü propagandası yapan ve terör örgütü üyesi olduğu anlaşılan toplam 28 kişi gözaltına alındı.
HIRSIZLIK OPERASYONU: 3 TUTUKLAMA
HIRSIZLIK OPERASYONU: 3 TUTUKLAMA
Muş´ta çeşitli hırsızlık suçlarına bulaştığı tespit edilen 11 şahıstan 3´ü tutuklandı.
ŞEHİT ARSLAN KULAKSIZ İÇİN ANMA TÖRENİ DÜZENLENDİ
ŞEHİT ARSLAN KULAKSIZ İÇİN ANMA TÖRENİ DÜZENLENDİ
Muş´un Malazgirt ilçesinde şehit Binbaşı Arslan Kulaksız için anma töreni düzenlendi.
“DÜNYA´NIN 1 NUMARASI TÜRK TÜTÜNÜ”
“DÜNYA´NIN 1 NUMARASI TÜRK TÜTÜNÜ”
Türkiye Tütün Üreticileri Birliği Genel Başkanı Şeyhmus Solgun, "Türkiye´de üretilen Oryantal tütün çeşidimiz 60 Bin Tonluk üretim, yüzde 32´lik bir oranla Dünya pazarında ilk sıradadır" dedi.
DOLAR
5.2810
EURO
6.0289
Muş Durumu

Hakkın dile getirilmesi gereken yerde susan, dilsiz şeytandır.

Hz. Muhammed
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu