MALAZGİRT İLÇE BAŞKANI GÖREVDEN ALINDI
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Muş İl Başkanı Şükrü Demir, partisinin Malazgirt İlçe Başkanın cezaevine konulduğu iddialarını yalanladı ve söz konusu şahsın 22 Ağustos 2019 tarihinde partileriyle ilişiğinin kesildiği söyledi.
Tarih: 26.9.2019 19:04:15/ 267okunma / 0yorum

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Muş İl Başkanı Şükrü Demir, partisinin Malazgirt İlçe Başkanın cezaevine konulduğu iddialarını yalanladı ve söz konusu şahsın 22 Ağustos 2019 tarihinde partileriyle ilişiğinin kesildiği açıklaması yaptı.

Konu ile ilgili yazılı bir açıklama yapan MHP İl Başkanı Şükrü Demir, Milliyetçi Hareket Partisi´nin, ´önce ülkem ve milletim, sonra da partim ve ben´ diyen bir liderin liderliğinde, Türk milletinin her türlü ahlak ve faziletini ön planda tutan, hiçbir ahlaksızlığa, yolsuzluğa ve bu milletin değerlerine uymayan davranışa müsaade etmediğini kaydetti. Başkan Demir, "Milliyetçi Hareket Partisi, bu milletin değerleriyle varlığını sürdüren ve bu millete hizmet eden bir partidir. Dün olduğu gibi, bugün de aynı şekilde devam etmektedir, gelecekte de prensiplerinden hiç bir şekilde taviz vermeyecektir. Milliyetçi Hareket Partisi gücünü mukaddesattan, inançlarından, ilkelerinden ve Türk milletinden alır.

Türk milletinin milli ve manevi değerler manzumesinin tamamını benimseyerek siyaset yapan Milliyetçi Hareket Partisi toplumsal merkezin siyasi temsilcisidir. Milliyetçi Hareket Partisi; meşruiyetçi bir anlayışla her türlü siyasi faaliyetini, hukuk kuralları çerçevesinde, dürüstlüğe, ahlâk kurallarına ve milletimizin ortak değerlerine uygun yürütmeyi esas alır. Türk milletine mensubiyet bilincini geliştirmeyi hedefleyen ve onun ayırt edici vasıflarını, dünyayı ve olayları yorumlayışta temel referans kabul eden fikirler ve duyarlılıklar bütününü ifade eden milliyetçiliğimiz; Türk milletine olan derin bağlılığımızın ve sevginin verdiği ilham ve cesaretle, var oluşunu anlamlandırmayı ve geleceğini garanti altına almayı temel hedef olarak kabul eder ve bunun için her türlü çabayı gerekli görür" dedi.

"ŞAHSIN PARTİMİZLE İLİŞİĞİ YOKTUR"

MHP Malazgirt Eski İlçe Başkanı Yıldırım Tutar hakkında bazı duyum ve suçlamalar aldıklarını ifade eden Başkan Demir, Tutar´ın istifasını istediklerini hatırlattı. Başkan Demir şunları kaydetti, "Bazı basın yayın organlarında Malazgirt MHP İlçe Başkanının çeşitli suçlardan cezaevinde alınmış olduğu söylenmekte. Ancak bu doğru bir bilgi değildir. Malazgirt ilçe başkanımızın yanlış davranışlarda bulunduğu daha önceden tarafımızdan öğrenilmiş olduğundan kendisine gerekli uyarı yapılmış ve istifası istenmiştir. Kendisi de 22 Ağustos 2019 tarihinde görevinden istifa etmiştir. Dolayısıyla söz konusu şahsın partimizle herhangi bir ilgisi yoktur. Milliyetçi Hareket Partisi, bu konularda çok hassastır. Yolsuzluğa, rüşvete, tefeciliğe vs. bulaşan hiç bir şahıs değil ilçe başkanı, partimizin hiçbir organında görev alamaz. Milliyetçi Hareket Partisi´nin bu konulardaki hassasiyeti bilinmektedir. Dolayısıyla, bazı basın yayın organlarında Milliyeti Hareket Partisi Malazgirt İlçe Başkanının cezaevine alındığı söylenmekteyse de bu kesinlikle doğru bir haber değildir. Yukarıda da belirttiğimiz gibi söz konusu şahıs hakkında, partimize iletilen bazı suçlamalar dolayısıyla şahsın partimizle ilişiği kesilmiştir."
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
GAZİ MUHARREM ÇELİK, BABA OCAĞI MUŞ´A GÖNDERİLDİ
GAZİ MUHARREM ÇELİK, BABA OCAĞI MUŞ´A GÖNDERİLDİ
Türk Silahlı Kuvvetleri´nin Fırat´ın doğusunda başlattığı Barış Pınarı Harekatı´nda görevli Uzman Çavuş Muharrem Çelik, PYD/PKK´lı teröristlerle girilen çatışmada bacağından yaralandı. Sol bacağında sinirlerin bulunduğu bölgeye isabet eden kurşun, felç tehlikesine karşı doktorlar tarafından çıkarılmadı.
ASYA, RADYO PROGRAMINDA HİZMETLERİNİ ANLATTI
ASYA, RADYO PROGRAMINDA HİZMETLERİNİ ANLATTI
Belediye Başkanı Feyat Asya, TRT Erzurum Radyosu canlı yayınına telefonla bağlanarak ‘4 Mevsim Muş´ konulu fotoğraf yarışması ve belediye hizmetleri hakkında bilgi verdi
VALİ GÜNDÜZÖZ´DEN YAYLA HATIRLATMASI “BİR PİRİNÇ TANESİ BİLE BIRAKMAYIN”
VALİ GÜNDÜZÖZ´DEN YAYLA HATIRLATMASI “BİR PİRİNÇ TANESİ BİLE BIRAKMAYIN”
Muş Valisi Doç. Dr. İlker Gündüzöz, havaların soğuması ile birlikte yaylacıların dönüş yolculuğunu hatırlatarak yaşam malzemesi bırakılmaması uyarısında bulundu. “Orada bir pirinç tanesi bile bizim Muşlu hemşehrilerimiz inanıyorum ki bırakmayacaklar” diye ifade eden Vali Gündüzöz, “Dönerken orada stokladıkları erzakları bırakmamaları lazım. Eğer bu erzakları yanlarında indirmezlerse terör örgütlerine bir lojistik destek sağlamış olurlar. Hain terör örgütü buradan beslenir. Onun için herkes aynı hassasiyeti yapacak” dedi
KADINLAR, KURSLARLA SOSYALLEŞİYOR
KADINLAR, KURSLARLA SOSYALLEŞİYOR
Muş´ta, ev hanımları ve genç kızlar, açılan ahşap boyama kursu ile eskimiş, yıpranmış ahşap eşyaları ya da hiç el değmemiş ham malzemeleri özenle yeniden boyayarak birer sanat eseri haline getiriyor
BAŞKAN ASYA: “PARK VE YEŞİL ALANLARIMIZI KORUYALIM”
BAŞKAN ASYA: “PARK VE YEŞİL ALANLARIMIZI KORUYALIM”
Son 5 yıl içinde Muş´a çok sayıda park kazandırdıklarını söyleyen Muş Belediye Başkanı Feyat Asya, “İnsanlarımızın güzel vakit geçirmesi için hizmete açtığımız park ve yeşil alanları hep birlikte koruyalım. Ortak kullanım alanları olan parklarımızı ortak bir bilinçle korumalıyız. Buraları tahrip etmek isteyenlere birlikte fırsat vermemeliyiz. Bilinçsizce yapılan kullanımlara şahit olduğumuzda uyaralım” dedi
MUŞ´A KIZILAY KAN BAĞIŞ OTOBÜSÜ ALINDI
MUŞ´A KIZILAY KAN BAĞIŞ OTOBÜSÜ ALINDI
Yaptığı hizmetlerle adından söz ettiren Türk Kızılayı, Muş´a kan bağış otobüsü kazandırdı.
HBT ETKİNLİKLERE BAŞLADI
HBT ETKİNLİKLERE BAŞLADI
Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Hayırda Buluşanlar Öğrenci Topluluğu, 2019-2020 Eğitim Öğretim dönemindeki etkinliklerine başladı.
AKDAĞ VE BERABERİNDEKİ HEYET KOÇ´U ZİYARET ETTİ
AKDAĞ VE BERABERİNDEKİ HEYET KOÇ´U ZİYARET ETTİ
Muş Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Erdal Koç, çeşitli ziyaret ve incelemeler içim bölgeye gelen KOSGEB Başkan Yardımcısı Ahmet Akdağ ve beraberindeki heyeti makamında ağırladı. Yönetim kurulu ve meclis üyeler ile birlikte KOSGEB Başkan Yardımcısı Akdağ, KOBİ Gelişim Dairesi Başkanı Erdal Çınar, Destek Hizmetleri Dairesi Başkanı Mehmet Öğüt, KOSGEB Van Müdürü Bilal Emre Yörük ve KOSGEB Muş Müdürü Kenan Mergen´i makamında ağırladı.
BARIŞAN "TERÖRÜ BİTİRECEK HAREKÂTI DESTEKLİYORUZ"
BARIŞAN "TERÖRÜ BİTİRECEK HAREKÂTI DESTEKLİYORUZ"
Memur-Sen muş il başkanı Mahir Barışan, Fırat´ın doğusunda başlatılan "Barış Pınarı Harekatını" desteklediklerini açıkladı.
DOLAR
5.9103
EURO
6.5174
Muş Durumu

İslamın temeli ahlak, ahlakın özü bilgi, bilginin özü akıldır…

Hacı Bektaşı Veli
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu