MALAZGİRT İLÇE BAŞKANI GÖREVDEN ALINDI
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Muş İl Başkanı Şükrü Demir, partisinin Malazgirt İlçe Başkanın cezaevine konulduğu iddialarını yalanladı ve söz konusu şahsın 22 Ağustos 2019 tarihinde partileriyle ilişiğinin kesildiği söyledi.
Tarih: 26.9.2019 19:04:15/ 374okunma / 0yorum

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Muş İl Başkanı Şükrü Demir, partisinin Malazgirt İlçe Başkanın cezaevine konulduğu iddialarını yalanladı ve söz konusu şahsın 22 Ağustos 2019 tarihinde partileriyle ilişiğinin kesildiği açıklaması yaptı.

Konu ile ilgili yazılı bir açıklama yapan MHP İl Başkanı Şükrü Demir, Milliyetçi Hareket Partisi´nin, ´önce ülkem ve milletim, sonra da partim ve ben´ diyen bir liderin liderliğinde, Türk milletinin her türlü ahlak ve faziletini ön planda tutan, hiçbir ahlaksızlığa, yolsuzluğa ve bu milletin değerlerine uymayan davranışa müsaade etmediğini kaydetti. Başkan Demir, "Milliyetçi Hareket Partisi, bu milletin değerleriyle varlığını sürdüren ve bu millete hizmet eden bir partidir. Dün olduğu gibi, bugün de aynı şekilde devam etmektedir, gelecekte de prensiplerinden hiç bir şekilde taviz vermeyecektir. Milliyetçi Hareket Partisi gücünü mukaddesattan, inançlarından, ilkelerinden ve Türk milletinden alır.

Türk milletinin milli ve manevi değerler manzumesinin tamamını benimseyerek siyaset yapan Milliyetçi Hareket Partisi toplumsal merkezin siyasi temsilcisidir. Milliyetçi Hareket Partisi; meşruiyetçi bir anlayışla her türlü siyasi faaliyetini, hukuk kuralları çerçevesinde, dürüstlüğe, ahlâk kurallarına ve milletimizin ortak değerlerine uygun yürütmeyi esas alır. Türk milletine mensubiyet bilincini geliştirmeyi hedefleyen ve onun ayırt edici vasıflarını, dünyayı ve olayları yorumlayışta temel referans kabul eden fikirler ve duyarlılıklar bütününü ifade eden milliyetçiliğimiz; Türk milletine olan derin bağlılığımızın ve sevginin verdiği ilham ve cesaretle, var oluşunu anlamlandırmayı ve geleceğini garanti altına almayı temel hedef olarak kabul eder ve bunun için her türlü çabayı gerekli görür" dedi.

"ŞAHSIN PARTİMİZLE İLİŞİĞİ YOKTUR"

MHP Malazgirt Eski İlçe Başkanı Yıldırım Tutar hakkında bazı duyum ve suçlamalar aldıklarını ifade eden Başkan Demir, Tutar´ın istifasını istediklerini hatırlattı. Başkan Demir şunları kaydetti, "Bazı basın yayın organlarında Malazgirt MHP İlçe Başkanının çeşitli suçlardan cezaevinde alınmış olduğu söylenmekte. Ancak bu doğru bir bilgi değildir. Malazgirt ilçe başkanımızın yanlış davranışlarda bulunduğu daha önceden tarafımızdan öğrenilmiş olduğundan kendisine gerekli uyarı yapılmış ve istifası istenmiştir. Kendisi de 22 Ağustos 2019 tarihinde görevinden istifa etmiştir. Dolayısıyla söz konusu şahsın partimizle herhangi bir ilgisi yoktur. Milliyetçi Hareket Partisi, bu konularda çok hassastır. Yolsuzluğa, rüşvete, tefeciliğe vs. bulaşan hiç bir şahıs değil ilçe başkanı, partimizin hiçbir organında görev alamaz. Milliyetçi Hareket Partisi´nin bu konulardaki hassasiyeti bilinmektedir. Dolayısıyla, bazı basın yayın organlarında Milliyeti Hareket Partisi Malazgirt İlçe Başkanının cezaevine alındığı söylenmekteyse de bu kesinlikle doğru bir haber değildir. Yukarıda da belirttiğimiz gibi söz konusu şahıs hakkında, partimize iletilen bazı suçlamalar dolayısıyla şahsın partimizle ilişiği kesilmiştir."
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
ABD VE İSRAİL´E TEPKİLER ÇIĞ GİBİ BÜYÜYOR
ABD VE İSRAİL´E TEPKİLER ÇIĞ GİBİ BÜYÜYOR
ABD Başkanı Donald Trump ve İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu tarafından tek taraflı olarak hazırlanan sözde "Yüzyılın Anlaşması" planına tepkiler çığ gibi büyüdü.
SENDİKALARDAN ABD´YE TEPKİ
SENDİKALARDAN ABD´YE TEPKİ
Memur-Sen Konfederasyonu ve Eğitim-Bir-Sen Muş İl Başkanı Mahir Barışan, ABD Başkanı Donald Trump´ın Filistin-İsrail meselesine ´çözüm bulmak´ iddiasıyla ´Yüzyılın Anlaşması´ adıyla açıklanan ve büyük tepki toplayan anlaşmayı protesto etti.
HAC İÇİN 18 BİN KİŞİLİK BOŞ KONTENJAN KAYITLARI BAŞLADI
HAC İÇİN 18 BİN KİŞİLİK BOŞ KONTENJAN KAYITLARI BAŞLADI
Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Yönetim Kurulu Üyesi ve Hac Umre ve Seyahat Acentaları Derneği (HURSAD) Başkanı Diyaeddin Şahin, Hac başvurularında 18 binlik boş kontenjan için kayıtların 30 Ocak itibariyle başladı.
DEPREM BÖLGESİNE MUŞ´TAN YARDIMLAR SÜRÜYOR
DEPREM BÖLGESİNE MUŞ´TAN YARDIMLAR SÜRÜYOR
Muş´ta, Elazığ ve Malatya´daki depremzedeler için başlatılan kampanya kapsamında toplanan yardım malzemeleri, deprem bölgesine gönderildi.
MUŞ TSO, ELAZIĞ VE MALATYA HALKINI YALNIZ BIRAKMADI
MUŞ TSO, ELAZIĞ VE MALATYA HALKINI YALNIZ BIRAKMADI
Muş Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Erdal Koç, Elazığ´da meydana gelen depremden sonra başlattığı yardım kampanyasını Elazığ AFAD Koordinasyon Merkezi´ne göndererek depremzedelerin yaralarının sarılmasına katkı sağladı.
DEPREMİN DÜŞÜNDÜRDÜKLERİ
DEPREMİN DÜŞÜNDÜRDÜKLERİ
Elazığ ve Malatya´da meydana gelen deprem ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Doç. Dr. Adem Palabıyık, AFAD, UMKE ve diğer arama-kurtarma ekiplerinin bütün yürekleriyle birlikte vermiş olduğu mücadele ve gösterdikleri azim ise hem olay yerindeki hem de ekran karşısındaki bütün vatandaşları duygulandırdığını belirterek takdir edilmesi gerektiğini söyledi
MUŞ VALİLİĞİ VE DAKA PROTOKOL İMZALADI
MUŞ VALİLİĞİ VE DAKA PROTOKOL İMZALADI
Muş Valiliği ve Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (DAKA) arasında toplumun dezavantajlı kesimlerinin sosyal ve ekonomik hayata katılımını sağlamak, üretkenlik ve yetenek gelişimini desteklemek amacıyla protokoller imzalandı.
REKTÖR POLAT, IUC TOPLANTISINA KATILDI
REKTÖR POLAT, IUC TOPLANTISINA KATILDI
Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Rektörü ve aynı zamanda Uluslararası Üniversiteler Konseyi (IUC) Doğu Anadolu Bölge Sorumlusu Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat, IUC Yönetim Kurulu Toplantısı´na katıldı.
MUŞ ÖZGÜR-DER´DE ARA DÖNEM KAMPI
MUŞ ÖZGÜR-DER´DE ARA DÖNEM KAMPI
Muş Özgür Düşünce ve Eğitim Hakları (Özgür-Der) bünyesinde “Gençlik Geleceğe Koşuyor” temalı kitap kahvede bir grup gençle iki günlük kamp icra edildi
DOLAR
5.9405
EURO
6.5371
Muş Durumu

Savaş eri, Allah için nefsi ile savaşandır.

Hz. Muhammed
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu