LOKANTALARA HİJYEN EĞİTİMİ
Muş İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Gıda ve Yem Şubesi Gıda Kontrol Görevlileri, faaliyet gösteren lokanta çalışanlarına ‘Hijyen´ eğitimi verdi.
Tarih: 30.7.2018 19:00:32/ 406okunma / 0yorum

 

 

İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Gıda ve Yem Şubesi Gıda Kontrol Görevlileri şehir merkezinde faaliyet gösteren Park Lokantası işletmesinde çalışan personellere yönelik 5996 Sayılı Veteriner Hizmetleri, Bitki Sağlığı ve Gıda Yem Kanunu kapsamında ´Hijyen Eğitimi´ semineri düzenledi.

Düzenlenen eğitime İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Mehmet Aydın, İl Müdür Yardımcısı Ferit Yıldız, Gıda ve Yem Şube Müdürü Haluk Aydınoğlu, Gıda Mühendisi Sedat Gürtürk ve Lokantada çalışan personeller katıldı.

“LOKANTA ÇALIŞNALARINA DETAYLI BİLGİ VERİLDİ”

Gıda ve Yem Şube Müdürü Haluk Aydınoğlu tarafından slaytlar ve videolar eşliğinde verilen eğitimde, hijyen ve sanitasyon ilgili genel kavramlar, gıdalardaki zararlı maddeler, bulaşma ve bozulmalar, Personel, işyeri ve ekipman hijyeni, temizlik ve dezenfeksiyon, gıda enfeksiyonu ve zehirlenmeleri, el yıkama, maske ve bone kullanımı, temizlik ve dezenfeksiyon maddelerinin kullanımı gibi konularını kapsayan üretimden tüketiciye sunuma kadar mamulün tüm aşamalarında hijyen kuralları hakkında bilgilendirme yapıldı.

Gıda üretim işletmelerinin yaşamımızda çok önemli yer tuttuğunu, üretilen ürünlerin tüketicilere sunulurken, üretim aşamasından tüketiciye sunulana kadar ki bütün aşamalarda, insan sağlığı açısından çok dikkatli olunmasını, özellikle hijyen konusunda gerekli hassasiyetin gösterilmesi gerektiğini ifade eden İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Mehmet Aydın, gerekli özenin gösterilmesini istedi.

Hijyen kurallarına dikkat çeken Aydın, “burada düzenlemiş olduğumuz hijyen eğitimi uygulamaları ile hemşerilerimizin güvenilir gıdaya en sağlıklı şekilde ulaşımını sağlamaktır. İl Tarım ve Orman Müdürlüğü olarak her zaman şunu söylüyoruz: yemediğiniz ve yemeyeceğiniz gıdayı halkımıza yedirmemeye üzen göstermeliyiz” dedi.

Güvenilir Gıda Zincirinin devamlılığını sağlamak amacıyla işletme çalışanlarına eğitim verilmesinin sağlanması, işyerlerinin daima temiz ve iyi durumda bulundurulması, tüketiciye sağlıklı ve hijyenik gıda sunmaları, işletme sahibinin görev ve sorumlulukları arasında olduğunu belirtti. 

Eğitim daha sonra karşılıklı soru cevap şeklinde devam ederek sona erdi.

 

 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: LOKANTALARA HİJYEN EĞİTİMİ
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
TARIM VE ORMAN BAKAN YARDIMCISI MUSTAFA AKSU MALAZGİRT´TE
TARIM VE ORMAN BAKAN YARDIMCISI MUSTAFA AKSU MALAZGİRT´TE
Tarım ve Orman Bakanlığı, Bakan Yardımcısı Mustafa Aksu ve beraberindeki heyet devam eden Malazgirt Meydan Muharebesi Tarihi Milli Park´ın da incelemelerde bulunmak üzere ilimize geldi.
MUŞ´TA DEZAVANTAJLI KADINLARA İŞ-KUR´DAN HALI DOKUMA KURSU
MUŞ´TA DEZAVANTAJLI KADINLARA İŞ-KUR´DAN HALI DOKUMA KURSU
Muş Valiliği bünyesinde Çalışma ve İş Kurumu (İş-Kur) İl Müdürlüğü, dezavantajlı kadınlara yönelik halı dokuma kursu açıldı. Yaz tatilinde kursa katılan kadınlar, hem meslek öğreniyorlar hem de aile bütçelerine katkıda bulunuyor.
KORKMAYALIM: ALLAH BİZİMLEDİR…(2)
KORKMAYALIM: ALLAH BİZİMLEDİR…(2)
Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Sosyoloji Bölüm Başkan Yardımcısı Dr. Öğretim Üyesi Adem Palabıyık, ABD ile yaşananlarla ilgili gündeme ilişkin açıklamalarda bulunarak “Korkmayalım: Allah Bizimledir-2” diye belirterek değerlendirmelerde bulundu.
MEYVECİLİKTE YENİ BİR DÖNEM BAŞLIYOR
MEYVECİLİKTE YENİ BİR DÖNEM BAŞLIYOR
Muş Tarım ve Orman İl Müdürlüğü, 2019 yılından itibaren yerel çeşitler üzerinden çeşitli türlerde sertifikalı meyve fidanı yetiştirmek adına ilk toplantısını yaptı.
MUŞ HALK SAĞLIĞI MÜDÜRLÜĞÜ´NDEN ‘KİST HİDATİK´ UYARISI
MUŞ HALK SAĞLIĞI MÜDÜRLÜĞÜ´NDEN ‘KİST HİDATİK´ UYARISI
Muş Halk Sağlığı Müdürlüğü, özellikle hayvanlarda çok yaygın olması nedeniyle, önemli halk sağlığı sorunlarına neden olan Kistik ekinokkozis, ciddi ekonomik kayıplara yol açan zoonotik karakterli bir hastalık olduğunu belirterek uyarılarda bulundu.
KURBANLIK KESİM UYARISI
KURBANLIK KESİM UYARISI
Belediye Başkanı Feyat Asya, kurban bayramı öncesi vatandaşları uyararak, kurban kesimi için adres olarak mezbahaneyi gösterdi
BAYRAM ÖNCESİ ZABITA´DAN DENETİM
BAYRAM ÖNCESİ ZABITA´DAN DENETİM
Kurban bayramı öncesi Muş Belediyesi Zabıta Müdürlüğü´ne bağlı ekipler, özellikle daha sık alış veriş yapılan işyerlerine yönelik denetimlerini artırdı.
BAŞKAN ASYA´DAN MUŞ TSO´YA ZİYARET
BAŞKAN ASYA´DAN MUŞ TSO´YA ZİYARET
Belediye Başkanı Feyat Asya, Muş Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı´nı (MUŞ TSO) ziyaret ederek yönetim kurulu üyeleri ile bir araya geldi
MUŞ´UN DERNEKLERİ MALAZGİRT ZAFERİ İLE YAKINDAN İLGİLENİYOR
MUŞ´UN DERNEKLERİ MALAZGİRT ZAFERİ İLE YAKINDAN İLGİLENİYOR
1071 Malazgirt Zaferi ve Anadolu´nun fethi 26 Ağustos zafer kutlamaları kapsamındaki düzenlemelere dikkat çeken, bunu ilimize teşriflerinde yazılı ve görsel sunumlarıyla üst düzey siyasetçi ve yöneticilere aktaran 1071 Alparslan tarihi kültürü sanatı tabiatı doğayı her türlü canlı cansız varlıkları koruma ve geliştirme derneği yönetim kurulu başkanı Turgay Özlü, amaç yılı ya da günü kurtarmak olmasın asıl amaç 1071 Malazgirt destanını bir dünya markası yapmak olsun dedi.
DOLAR
5.9944
EURO
6.8267
Muş Durumu

Gülün dikene katlanması onu güzel kokulu yaptı…

Mevlana
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu