LOKANTALARA HİJYEN EĞİTİMİ
Muş İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Gıda ve Yem Şubesi Gıda Kontrol Görevlileri, faaliyet gösteren lokanta çalışanlarına ‘Hijyen´ eğitimi verdi.
Tarih: 30.7.2018 19:00:32/ 673okunma / 0yorum

 

 

İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Gıda ve Yem Şubesi Gıda Kontrol Görevlileri şehir merkezinde faaliyet gösteren Park Lokantası işletmesinde çalışan personellere yönelik 5996 Sayılı Veteriner Hizmetleri, Bitki Sağlığı ve Gıda Yem Kanunu kapsamında ´Hijyen Eğitimi´ semineri düzenledi.

Düzenlenen eğitime İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Mehmet Aydın, İl Müdür Yardımcısı Ferit Yıldız, Gıda ve Yem Şube Müdürü Haluk Aydınoğlu, Gıda Mühendisi Sedat Gürtürk ve Lokantada çalışan personeller katıldı.

“LOKANTA ÇALIŞNALARINA DETAYLI BİLGİ VERİLDİ”

Gıda ve Yem Şube Müdürü Haluk Aydınoğlu tarafından slaytlar ve videolar eşliğinde verilen eğitimde, hijyen ve sanitasyon ilgili genel kavramlar, gıdalardaki zararlı maddeler, bulaşma ve bozulmalar, Personel, işyeri ve ekipman hijyeni, temizlik ve dezenfeksiyon, gıda enfeksiyonu ve zehirlenmeleri, el yıkama, maske ve bone kullanımı, temizlik ve dezenfeksiyon maddelerinin kullanımı gibi konularını kapsayan üretimden tüketiciye sunuma kadar mamulün tüm aşamalarında hijyen kuralları hakkında bilgilendirme yapıldı.

Gıda üretim işletmelerinin yaşamımızda çok önemli yer tuttuğunu, üretilen ürünlerin tüketicilere sunulurken, üretim aşamasından tüketiciye sunulana kadar ki bütün aşamalarda, insan sağlığı açısından çok dikkatli olunmasını, özellikle hijyen konusunda gerekli hassasiyetin gösterilmesi gerektiğini ifade eden İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Mehmet Aydın, gerekli özenin gösterilmesini istedi.

Hijyen kurallarına dikkat çeken Aydın, “burada düzenlemiş olduğumuz hijyen eğitimi uygulamaları ile hemşerilerimizin güvenilir gıdaya en sağlıklı şekilde ulaşımını sağlamaktır. İl Tarım ve Orman Müdürlüğü olarak her zaman şunu söylüyoruz: yemediğiniz ve yemeyeceğiniz gıdayı halkımıza yedirmemeye üzen göstermeliyiz” dedi.

Güvenilir Gıda Zincirinin devamlılığını sağlamak amacıyla işletme çalışanlarına eğitim verilmesinin sağlanması, işyerlerinin daima temiz ve iyi durumda bulundurulması, tüketiciye sağlıklı ve hijyenik gıda sunmaları, işletme sahibinin görev ve sorumlulukları arasında olduğunu belirtti. 

Eğitim daha sonra karşılıklı soru cevap şeklinde devam ederek sona erdi.

 

 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: LOKANTALARA HİJYEN EĞİTİMİ
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
AK PARTİ´NİN MUŞ MİTİNGİ
AK PARTİ´NİN MUŞ MİTİNGİ
Muş türküsünün sözleriyle Muşlulara seslenen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Nasıl bir asır önce bu toprakları kanımızla tekrar vatanımız kılmışsak, namerdin alnına zaferi beraber kazımışsak bugün de bölücü heveslere aynı iradeyle karşı çıkıyoruz. 34 yıldır Kürt kardeşlerimizin canından, evlatlarının kanından beslenen canilere, PKK terör örgütüne ve onun desteklediği siyasi partinin mensuplarına inşallah bu topraklarda yer olmadığını pazar günü göstereceğinize inanıyorum” dedi.
MUŞ´TA GERÇEKLEŞTİRİLEN YATIRIMLAR
MUŞ´TA GERÇEKLEŞTİRİLEN YATIRIMLAR
“Hiç kimse kendisini bu topraklarda sahipsiz hissetmesin, öksüz, yetim garip hissetmesin diye mücadele ediyoruz” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu anlayışla son 17 yılda Muş´a 11,5 milyar liralık yatırım yaptıklarını söyledi.
FİKİRLER İYİLİK HAREKETİNDEN DOĞDU
FİKİRLER İYİLİK HAREKETİNDEN DOĞDU
Muş´ta bir görme engellinin durumundan etkilenerek onların yaşamını kolaylaştırmak amacıyla ortaokul öğrencileri, ultrasonik mesafe sensörlü görme engelli bastonu projesini hayata geçirdi.
KIZILAY KAN BAĞIŞ KAMPANYASI DEVAM EDİYOR
KIZILAY KAN BAĞIŞ KAMPANYASI DEVAM EDİYOR
Türk Kızılayı Muş Şubesi Kan Bağış Merkezi, kan bağış kampanyası kapsamında Muş Alparslan Üniversitesi külliyesinde otobüsle kan topladı.
GENEL BAŞKAN YARDIMCISI SALICI, PARTİLİLERLE BULUŞTU
GENEL BAŞKAN YARDIMCISI SALICI, PARTİLİLERLE BULUŞTU
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, “Belediyeler eliyle vatandaşımızın refah seviyesinin daha da yükseltilmesine ihtiyaç var” dedi
OKUL MÜDÜRLERİ BİLGİLENDİRİLDİ
OKUL MÜDÜRLERİ BİLGİLENDİRİLDİ
İl Milli Eğitim Müdürü Metin İlci başkanlığında Okul Müdürleri ile Bilgilendirme ve Değerlendirme toplantısı yapıldı
İSLAMİ İLİMLER-EDEBİYAT İLİŞKİSİ KONUŞULDU
İSLAMİ İLİMLER-EDEBİYAT İLİŞKİSİ KONUŞULDU
Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) İslami İlimler Fakültesi (İİF) tarafından düzenlenen seminere Temel İslam Bilimleri Bölümünden Dr. Hasan Harmancı konuşmacı olarak katılarak İslami İlimler-Edebiyat İlişkisini ele aldı.
ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANI KURUM MUŞ´A GELDİ
ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANI KURUM MUŞ´A GELDİ
Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, 2023 yılına kadar tüm Türkiye´de en az 250 bin sosyal konut yapmayı hedeflediklerini belirterek, "Bu kapsamda Muş´umuza da 500 sosyal konutu il merkezine bağlı Kepenek´te projelendiriyoruz.” Dedi.
VALİ GÜNDÜZÖZ MALAZGİRT´TE MUHTARLARLA BULUŞTU
VALİ GÜNDÜZÖZ MALAZGİRT´TE MUHTARLARLA BULUŞTU
Vali Doç. Dr. İlker Gündüzöz Malazgirt Kültür Merkezi´nde muhtarlar ile buluştu.
DOLAR
5.4345
EURO
6.1114
Muş Durumu

Savaş eri, Allah için nefsi ile savaşandır.

Hz. Muhammed
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu