KURUMLAR ARASI İŞBİRLİĞİNİN ÖNEMİ VURGULANDI
Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Muş İl Koordinatörü Mehmet Emin Turan, Tarım ve Orman İl Müdürü Mehmet Aydın´a iade-i ziyarette bulundu. Ardından gerçekleştirilen toplantıda kurumlar arası işbirliğinin önemine değinildi.
Tarih: 12.3.2019 18:44:05/ 151okunma / 0yorum

IPARD II Beşinci Başvuru Çağrı İlanı dolayısıyla çalışmalarını sürdüren TKDK Muş İl Koordinatörlüğü, Tarım ve Orman İl Müdürlüğünde düzenlenen toplantıda tanıtım gerçekleştirdi. TKDK İl Koordinatörü Mehmet Emin Turan, göreve başladıktan sonra kendisini ziyaret eden Tarım ve Orman İl dürü Mehmet Aydın´ı makamında ziyaret ettikten sonra başlayan toplantıya, TMO Müdür Yardımcısı Zekeriya Çavuş, TKDK Birim Amirleri ve Uzmanlar ile Tarım ve Orman İl Müdürlüğü Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri ve ilgili personeller katıldı.

TKDK İle Avrupa Standardında İşletmeler Hayat Buldu

IPARD II Beşinci Başvuru Çağrı İlanı´na ilişkin tanıtım videosunun izlenmesinin ardından bir konuşma yapan İl Müdürü Aydın, TKDK´nın ilimiz tarım ve hayvancılık ekonomisinin gelişmesi adına önemli bir kurum olduğunu vurguladı. Aydın, TKDK destekleriyle kurulan çiftliklerde modern hayvancılık faaliyetleri yapıldığını ve hayvan sayısının artmasına önemli katkı sunulduğunu dile getirdi. İl Müdürü Aydın´ın ardından konuşan İl Koordinatörü Turan, desteklemeler hakkında bilgi verdi.  Kırmızı et ve kanatlı eti ile süt üretimi yapacak işletmeler için %40 ile %70 arasında değişen oranlarda hibe desteği verileceğini dile getiren Turan, işleme ve pazarlama sektörlerinde yine %40 ve %50 hibe destek avantajlarının olduğuna dikkat çekti. İlimizde et ve süt besi çiftlikleri ile soğuk hava deposu, kesimhane, süt toplama merkezi gibi ihtiyaç olan alanlara destek verileceğini kaydeden Turan, IPARD II Beşinci Başvuru Çağrı döneminin 1,5 Milyar TL olan hibe fonundan Muş´un olabildiğince yüksek seviyede yararlanması amacıyla yoğun bir çalışma temposu içinde olduklarını söyledi.

Süt Toplama Merkezi ve Kesimhane İşletmelerinin Önemine Değinildi

Yapılan sunum ve bilgilendirmelerin ardından toplantı karşılıklı görüş alış verişiyle devam etti. İl Müdürlüğü yetkilileri, ilimizde kurulacak süt toplama merkezi ve kırmızı et kesimhaneleri ile önemli bir ihtiyacın karşılanabileceklerini dile getirdiler. İlimizden yılda yaklaşık olarak 120 bin adet hayvanın canlı olarak farklı illere sevk edildiğini ifade eden yetkililer, kurulacak kesimhaneler ile canlı hayvanın kesimi yapılarak sevk edilebileceğini, hatta kurulacak işleme ve paketleme tesisleriyle bu ürünlerin işlenip pazarlanabileceğini vurguladılar. Sürdürülebilir, doğru yatırımların ilimize kazandırılması hususunda bu çağrı döneminde de kurumlar arası diyaloğun güçlü tutulması gerektiği vurgulanan toplantı, bu görüşmelerin ardından sona erdi.
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANI KURUM MUŞ´A GELDİ
ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANI KURUM MUŞ´A GELDİ
Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, 2023 yılına kadar tüm Türkiye´de en az 250 bin sosyal konut yapmayı hedeflediklerini belirterek, "Bu kapsamda Muş´umuza da 500 sosyal konutu il merkezine bağlı Kepenek´te projelendiriyoruz.” Dedi.
VALİ GÜNDÜZÖZ MALAZGİRT´TE MUHTARLARLA BULUŞTU
VALİ GÜNDÜZÖZ MALAZGİRT´TE MUHTARLARLA BULUŞTU
Vali Doç. Dr. İlker Gündüzöz Malazgirt Kültür Merkezi´nde muhtarlar ile buluştu.
KAYMAKAM YALÇIN ESNAFLA BULUŞTU
KAYMAKAM YALÇIN ESNAFLA BULUŞTU
Muş´un Malazgirt Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Emre Yalçın, ilçedeki esnafla bir araya geldi.
DOWN SENDROMLU ÇOCUKLAR UNUTULMADI
DOWN SENDROMLU ÇOCUKLAR UNUTULMADI
Muş´ta, 21 Mart Dünya Down Sendromu Günü´ne dikkat çekmek amacıyla etkinlik düzenlendi
REKTÖR POLAT´TAN DERECEYE GİREN ÖĞRENCİLERE JEST
REKTÖR POLAT´TAN DERECEYE GİREN ÖĞRENCİLERE JEST
Muş Alparslan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat ile eşi Nilüfer Polat, ulusal müsabakalarda dereceye giren öğrencilerimizle buluştu.
“ÇİFTÇİMİZ NE KADAR PANCAR ÜRETİRSE HEPSİNİ ALACAĞIZ"
“ÇİFTÇİMİZ NE KADAR PANCAR ÜRETİRSE HEPSİNİ ALACAĞIZ"
Muş Şeker Üretim Anonim Şirketi Genel Müdürü Hakim Gündoğdu, çiftçi ne kadar pancar üretirse hepsini alacaklarını bildirdi.
AB PROJE DÖNGÜSÜ YÖNETİMİ EĞİTİMİ BAŞLADI
AB PROJE DÖNGÜSÜ YÖNETİMİ EĞİTİMİ BAŞLADI
Bilimsel Araştırmalar.-Yayınlar ve Projeler Uygulama ve Araştırma Merkezi (BAYPUAM) adına projelendirilen ve Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (DAKA) tarafından desteklenen AB Proje Döngüsü Yönetimi Eğitimi, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yaşar Karadağ´ın ve Dr. Öğr. Üyesi İskender Dölek´in açılış konuşmaları ile başladı.
BAKAN YARDIMCISI YERLİKAYA: ZİLLET İTİFAKINI YERLE BİR EDECEĞİZ
BAKAN YARDIMCISI YERLİKAYA: ZİLLET İTİFAKINI YERLE BİR EDECEĞİZ
Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Hamza Yerlikaya, Muş´ta çeşitli ziyaret ve incelemelerde bulunarak 31 Mart´ta yapılacak olan yerel seçimlere yönelik açıklamalarda bulunarak, “Biz zillet ittifakını yerle bir edeceğiz. Mandalcılara devletimizin kurumlarını talan etmesine asla müsaade etmeyeceğiz. Burada çok ince bir çizgi var. Biz devletimizin imkanlarını mandalcılara asla zillet ittifakına teslim etmeyeceğiz” dedi
SABAK, TRT KURDδNİN CANLI YAYIN KONUĞU OLDU
SABAK, TRT KURDδNİN CANLI YAYIN KONUĞU OLDU
Yeşilay Muş Şube Başkanı Halil Sabak, TRT Kurdî´nin sabah haberleri programına konuk olarak Muş´ta yapılan çalışmaları değerlendirerek “Benim Kulübüm Yeşilay” projesini uyguluyoruz. İlk-Ortaokullarda, üniversitelerde çalışmalarımızı aktif bir şekilde sürdürüyoruz. Biz buralarda gençlerimize ve çocuklarımıza bağımlılıkla mücadele konusunda bilgiler veriyoruz” dedi
DOLAR
5.4345
EURO
6.1114
Muş Durumu

Dal rüzgarı affetmiştir ama, kırılmıştır bir kere.

Konfüçyus
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu