KURBAN BAĞIŞLARINI BEKLİYORUZ
Türk Kızılay´ı Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Koç, Kurban Bayramına sayılı günler kalırken kurban bağışlarını beklediklerini belirterek 50 ülkede kurban yardımlarında bulunacaklarını söyledi.
Tarih: 19.7.2019 17:44:36/ 351okunma / 0yorum

 

 

Kurban Bayramı öncesi kurban bağışlarını beklediklerini belirten Türk Kızılay´ı Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Koç, kurban bağışlarıyla ilgili açıklama yaptı.

Fetullahçı Terör Örgütü´nün 15 Temmuz darbe girişimi sonrasındaki süreçte Türk Kızılay´ına yüzde 500 bir bağış oranının arttığını belirterek Türkiye ve 50 ülkede yardım faaliyetlerine devam ettiklerini söyledi.

“İNSANIMIZIN KIZILAY´A OLAN GÜVENİN GÜNDEN GÜNE ARTIYOR”

2019 kampanyamızın hedefi; yurt içinde 70 bin hisse, yurt dışında 50 ülkede dağıtılmak üzere 110 bin hissedir. Böylece 180 bin hisse hedefiyle yola çıkıyoruz. Bu sene geçen seneki rakamlarımızdan biraz daha fazla insana ulaşmayı hedeflerinin olduğunu belirten Koç, “Ülkemizin ulusal derneği olarak her türlü çalışmalara imza atan Kızılay hizmetlerini yürütürken 8 yıldır yurtiçinde ve yurtdışında olmak üzere kurban kampanyalarımız devam etmekte. Bu kampanyalarda ki hedefimiz ve amacımız gerek ülkemiz ve ülke dışında mazlum Müslüman kardeşlerimizin ihtiyaçlarını gidermek adına kurban kampanyalarımız devam etmekte. Et Balık Kurumu ile yapılan sözleşme gereği kesilen kurbanlar bir buçuk yıl içinde depolama ve saklama stok hakkına sahip olduğu için bu yıl da Türkiye genelinde her yıl belirlediğimiz 110 bin hisseyi bu sene 180 binin aşacak diye düşünüyoruz. İnanılmaz bir şekilde yoğun bir talep var. İnsanımızın Kızılay´a olan güvenin günden güne artmakta bunu bağışlarda ve diğer katkılarda görmekteyiz” dedi.

“ALÇAK FÖTÖ´NÜN DARBE GİRİŞİMİNDEN SONRA CİDDİ BİR İLGİ VAR”

Özellikle Muş´ta da ciddi bir bağış oranının olduğunun altını çizerek FETÖ terör örgütünün 15 Temmuz darbe girişiminden sonra ülke genelinde halkın yoğun bir ilgi gösterdiğini kaydeden Koç, sözlerini şöyle sürdürdü: “Özellikle ülkemizde ve yaklaşık 50 ülkede kurban bağışı kampanyalarını sürdürmekteyiz. Bununla birlikte Türk Kızılay´ı olarak hedef kitlemiz, bu Kurban Bayramı´nda 5 milyon insana ulaşmak. Muş ilimizde de bu kampanya mesaj olarak ve Kızılay´ın belirlediği bazı çalışma formatları ile hayırsever vatandaşlarımıza duyurulmaktadır. İsteyen vatandaşlarımız, istediği saatte Kızılay´a ulaşıp yurtdışı için 725 TL, yurtiçi için ise 850 TL bedeli kaydıyla, kurbanlarına Kızılay´a bağışlayabilirler.

Özellikle Muş´ta da yıllara oranla bu yıl bağışların arttığını görmekteyiz. FETÖ alçak darbe girişiminden sonra Kızılay´ın her alanda bağışlarında yüzde 500 oranında bir artış var. Bu da Kızılay´ı olan güvenin bir karşılığı zaten Kızılay´ımızda bu güvene karşılık olarak yurtiçinde ve yurtdışında yaklaşık 50 farklı ülkede ve farklı bölgelerde Türk milletimizin merhamet elini götürerek orada ülkemizi temsil etmekte, insanlarımıza temsil etmekte. Bunlar sadece Müslümanlara dağıtılan yardımlar değil biz bölgelere de dağılacağız. Ben de yurt dışına çıkacağım.”

“KENDİ ÜLKEMİZDE VE 50 ÜLKEDE BU DAĞITIMLARI SAĞLAYACAĞIZ”

Kızılay´ın misyon ve vizyonuna değinen Koç, sözlerini şöyle sürdürdü: “Gittiğimiz yerlerde gayrimüslimlerin de talepleri oluyor. Biz bu talepleri de karşılıyoruz. Geçen yıl Karadağ´daydık oradayken Sırplar bizden talep ettiler. Biz Sırplara da yardım ettik. Çünkü ülkemizin merhamet eli ve tarihsel misyonunu o kadar önemli bir noktaya gelmiş ki her mazluma yardım eden bir Kızılay´dan bahsediyoruz. Bu yardım faaliyetlerimizi yürütürken kendi ülkemizde ve 50 ülkede bu dağıtımları sağlayacağız. Sudan da Somali´de Filistin´de Suriye´de Pakistan´da ve Karadağ´da Saraybosna´da toplam 50 ülkede bu yardımlar dağıtılacak. Biz Suriye´deki hassasiyetten dolayı Suriye´ye büyük bir yardım yapıyoruz.”

“SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZIN KIZILAY´A BÜYÜK KATKILARI VAR”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın Türk Kızılay´ı Onursal başkanı olduğunu hatırlatan Koç, “Biz Filistin´e özel önem veriyoruz. İçme suyu ve onarımlarını yapıyoruz. Ülkemizin reisi Cumhur´u Kızılay´a büyük katkı sağlıyor, büyük bir finansman etkisi var. Mazlumların ve mağdurların yardımına koşan bir Kızılay´ımız var. Ekiplerimiz bu hafta itibariyle herkes kendi alanlarına gitti. Bizde bu hafta itibariyle kendi alanlarımıza gideceğiz. Ülkemiz adına oralara yardım göndermeyeceğiz ve faaliyetlerimize başlayacağız” şeklinde konuştu. Öte yandan Koç, ayrıca Osmanlı´nın 600 yıllık geçmişinde Müslüman ve gayri Müslimlere baktığını hatırlatarak Türkiye Cumhuriyeti´nden de beklentilerin olduğunu ifade etti.

“4 TAKSİT İMKÂNINDAN DA YARARLANABİLECEKLER”

Vatandaşların 4 taksit imkânından da yararlanabileceklerini ifade eden Koç, konuşmasının sonunda şunları aktardı: “Kurban ibadetlerinin gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaşmasının huzurunu yaşamak isteyen vatandaşlar, bankalardaki Kızılay bağış hesaplarını, Türk Kızılay şubelerini, PTT şubelerindeki Kızılay posta çeki hesabını, mobil bağış uygulamasını, 168 ücretsiz çağrı merkezini ve www.kizilay.org.tr internet adresini kullanarak vekâletlerini verebilecekler. Ödemesini kredi kartı aracılığıyla gerçekleştirecek olan vekâlet sahipleri, 4 taksit imkânından da yararlanabilecekler. Kurban etlerinden elde edilecek kavurma, konserve haline getirilerek 800 gramlık, 5 kilo gramlık ve 10 kilo gramlık kutulara konulacak. Kavurma konserveleri Kızılay şubeleri aracılığıyla yıl boyunca ihtiyaç sahiplerine dağıtılacak. Kavurma konservesinin yanı sıra anlık ve aş evlerinde de dağıtımlar yapılacak Bu yılki kampanyamız hayırseverlere "Kurban´ın Bereketini Yıl Boyu Yaşatıyorsan Hilal Olsun Türkiye" sloganıyla sesleniyor. Kızılay´ın geleneksel hale gelen Vekâletle Kurban Kesim Kampanyası 2019 yılında da devam ediyor. Ülkemizdeki ve dünyanın dört bir yanındaki ihtiyaç sahiplerini yalnız bırakmayan Kızılay, Kızılay modeli sayesinde kurban etlerini de yüzbinlerce mazlumun sofrasına ulaştıracak. Kurbanlıklar, veterinerler tarafından seçilerek, modem kombinalarda, vekâlet sahiplerinin isimleri okunarak, İslami şartlara uygun şekilde gerçekleştirilecek kesimlere din görevlileri, veterinerler ve noter de eşlik edecek.”
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: KURBAN BAĞIŞLARINI BEKLİYORUZ
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
TKDK DESTEĞİYLE MODERN ÇİFTLİK KURDU
TKDK DESTEĞİYLE MODERN ÇİFTLİK KURDU
Sungu beldesinde, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumunun yüzde 75´lik hibe desteğiyle kurulan çiftlikte 250 büyükbaş hayvan ile çalışmasını sürdürüyor. Çiftlikte modern bir şekilde hayvancılık yapıldığını belirten Sungu Belediye Başkanı Mehmet Salih Gürtürk, bu çiftlikler sayesinde istihdam ve ekonomiye ciddi bir katkı sağlandığını söyledi.
SOĞUK HAVAYI SÜT SATIŞI İLE FIRSATA ÇEVİRDİ
SOĞUK HAVAYI SÜT SATIŞI İLE FIRSATA ÇEVİRDİ
Hava sıcaklığının düştüğü Muş´ta, kahvehanede çay yerine süt tercih ediliyor. Günde 60 ile 70 litre arası süt satışı yapan işletme sahipleri, bu uygulamadan oldukça memnun.
HASTA RUHUMUZ
HASTA RUHUMUZ
Sağlık Eğitimcisi Veysi Bozyel, sağlıklı olmanın bedenen ve ruhen iyi olduğunu belirterek önemli önerilerde bulundu.
PERİYODİK MUAYENE UYARISI YAPILDI
PERİYODİK MUAYENE UYARISI YAPILDI
Muş Valiliği ölçü ve ölçü aletlerinin periyodik muayenesi ile ilgili uyarılarda bulunarak, 28 Şubat tarihinde sürenin tamamlanacağını ve bu tarihe kadar beyannamelerin verilmesi uyarısı yapıldı
FOTOĞRAF SANATÇILARI KARTPOSTALLIK GÖRÜNTÜLERE HAYRAN KALDI
FOTOĞRAF SANATÇILARI KARTPOSTALLIK GÖRÜNTÜLERE HAYRAN KALDI
Muş´ta kar yağışından sonra etkisini iyice gösteren soğuk hava adeta hayatı felç ederken, fotoğraf sanatçıları ise donan Murat Nehri kenarında kartpostallık görüntüleri andıran anları fotoğraf kareleriyle ölümsüzleştirdiler.
MUŞ BELEDİYESİ´NİN PROJELERİ AKILLI ŞEHİRLER VE BELEDİYELER KONGRESİNDE GÖRÜCÜYE ÇIKTI
MUŞ BELEDİYESİ´NİN PROJELERİ AKILLI ŞEHİRLER VE BELEDİYELER KONGRESİNDE GÖRÜCÜYE ÇIKTI
Cumhurbaşkanlığı himayelerinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı iş birliğinde Türkiye Belediyeler Birliği tarafından ‘Akıllı Şehirler ve Belediyeler Kongre ve Sergisi´ düzenlendi.
SOKAK HAYVANLARINA YEM VE YİYECEK VERDİLER
SOKAK HAYVANLARINA YEM VE YİYECEK VERDİLER
AK Parti Muş İl Gençlik Kolları Başkanlığı, olumsuz iklim şartlarından dolayı açlıkla karşı karşıya kalan hayvanları unutmadı.
ANKARA´DA ÖNEMLİ PROTOKOL
ANKARA´DA ÖNEMLİ PROTOKOL
Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı (YÖK) ile Tarım ve Orman Bakanlığı arasında altyapıların ortak kullanımı, personel ve eğitim destekleri, Ar-Ge iş birlikleri, öğrencilere yönelik iş yeri eğitim imkânları, çiftçi eğitimi ve tarımsal yayım faaliyetlerinde iş birliği gibi süreçlerin yürütülmesini kapsayan bir protokol imzalandı. Düzenlenen programa Muş Alparslan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat´ta katıldı
MÜDÜR ENGİN´DEN YARIYIL TATİLİ MESAJI
MÜDÜR ENGİN´DEN YARIYIL TATİLİ MESAJI
İl Millî Eğitim Müdürü Emin Engin, 2019-2020 eğitim ve öğretim yılının 1. döneminin sona ermesi nedeniyle bir mesaj yayımlayarak “Karne notlarınız ne olursa olsun bugün almış olduğunuz karneleri başarı ya da başarısızlık göstergesi olarak kabul etmek yerine, güçlü ve zayıf yönlerinizi görme aracı olarak değerlendirmelisiniz” dedi
DOLAR
5.8564
EURO
6.5172
Muş Durumu

Hangi meyve oldu da dalın da kaldı? Öyleyse ölmekten korkma, ham olmaktan kork.

Mevlana
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu