KURBAN BAĞIŞLARINI BEKLİYORUZ
Türk Kızılay´ı Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Koç, Kurban Bayramına sayılı günler kalırken kurban bağışlarını beklediklerini belirterek 50 ülkede kurban yardımlarında bulunacaklarını söyledi.
Tarih: 19.7.2019 17:44:36/ 258okunma / 0yorum

 

 

Kurban Bayramı öncesi kurban bağışlarını beklediklerini belirten Türk Kızılay´ı Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Koç, kurban bağışlarıyla ilgili açıklama yaptı.

Fetullahçı Terör Örgütü´nün 15 Temmuz darbe girişimi sonrasındaki süreçte Türk Kızılay´ına yüzde 500 bir bağış oranının arttığını belirterek Türkiye ve 50 ülkede yardım faaliyetlerine devam ettiklerini söyledi.

“İNSANIMIZIN KIZILAY´A OLAN GÜVENİN GÜNDEN GÜNE ARTIYOR”

2019 kampanyamızın hedefi; yurt içinde 70 bin hisse, yurt dışında 50 ülkede dağıtılmak üzere 110 bin hissedir. Böylece 180 bin hisse hedefiyle yola çıkıyoruz. Bu sene geçen seneki rakamlarımızdan biraz daha fazla insana ulaşmayı hedeflerinin olduğunu belirten Koç, “Ülkemizin ulusal derneği olarak her türlü çalışmalara imza atan Kızılay hizmetlerini yürütürken 8 yıldır yurtiçinde ve yurtdışında olmak üzere kurban kampanyalarımız devam etmekte. Bu kampanyalarda ki hedefimiz ve amacımız gerek ülkemiz ve ülke dışında mazlum Müslüman kardeşlerimizin ihtiyaçlarını gidermek adına kurban kampanyalarımız devam etmekte. Et Balık Kurumu ile yapılan sözleşme gereği kesilen kurbanlar bir buçuk yıl içinde depolama ve saklama stok hakkına sahip olduğu için bu yıl da Türkiye genelinde her yıl belirlediğimiz 110 bin hisseyi bu sene 180 binin aşacak diye düşünüyoruz. İnanılmaz bir şekilde yoğun bir talep var. İnsanımızın Kızılay´a olan güvenin günden güne artmakta bunu bağışlarda ve diğer katkılarda görmekteyiz” dedi.

“ALÇAK FÖTÖ´NÜN DARBE GİRİŞİMİNDEN SONRA CİDDİ BİR İLGİ VAR”

Özellikle Muş´ta da ciddi bir bağış oranının olduğunun altını çizerek FETÖ terör örgütünün 15 Temmuz darbe girişiminden sonra ülke genelinde halkın yoğun bir ilgi gösterdiğini kaydeden Koç, sözlerini şöyle sürdürdü: “Özellikle ülkemizde ve yaklaşık 50 ülkede kurban bağışı kampanyalarını sürdürmekteyiz. Bununla birlikte Türk Kızılay´ı olarak hedef kitlemiz, bu Kurban Bayramı´nda 5 milyon insana ulaşmak. Muş ilimizde de bu kampanya mesaj olarak ve Kızılay´ın belirlediği bazı çalışma formatları ile hayırsever vatandaşlarımıza duyurulmaktadır. İsteyen vatandaşlarımız, istediği saatte Kızılay´a ulaşıp yurtdışı için 725 TL, yurtiçi için ise 850 TL bedeli kaydıyla, kurbanlarına Kızılay´a bağışlayabilirler.

Özellikle Muş´ta da yıllara oranla bu yıl bağışların arttığını görmekteyiz. FETÖ alçak darbe girişiminden sonra Kızılay´ın her alanda bağışlarında yüzde 500 oranında bir artış var. Bu da Kızılay´ı olan güvenin bir karşılığı zaten Kızılay´ımızda bu güvene karşılık olarak yurtiçinde ve yurtdışında yaklaşık 50 farklı ülkede ve farklı bölgelerde Türk milletimizin merhamet elini götürerek orada ülkemizi temsil etmekte, insanlarımıza temsil etmekte. Bunlar sadece Müslümanlara dağıtılan yardımlar değil biz bölgelere de dağılacağız. Ben de yurt dışına çıkacağım.”

“KENDİ ÜLKEMİZDE VE 50 ÜLKEDE BU DAĞITIMLARI SAĞLAYACAĞIZ”

Kızılay´ın misyon ve vizyonuna değinen Koç, sözlerini şöyle sürdürdü: “Gittiğimiz yerlerde gayrimüslimlerin de talepleri oluyor. Biz bu talepleri de karşılıyoruz. Geçen yıl Karadağ´daydık oradayken Sırplar bizden talep ettiler. Biz Sırplara da yardım ettik. Çünkü ülkemizin merhamet eli ve tarihsel misyonunu o kadar önemli bir noktaya gelmiş ki her mazluma yardım eden bir Kızılay´dan bahsediyoruz. Bu yardım faaliyetlerimizi yürütürken kendi ülkemizde ve 50 ülkede bu dağıtımları sağlayacağız. Sudan da Somali´de Filistin´de Suriye´de Pakistan´da ve Karadağ´da Saraybosna´da toplam 50 ülkede bu yardımlar dağıtılacak. Biz Suriye´deki hassasiyetten dolayı Suriye´ye büyük bir yardım yapıyoruz.”

“SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZIN KIZILAY´A BÜYÜK KATKILARI VAR”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın Türk Kızılay´ı Onursal başkanı olduğunu hatırlatan Koç, “Biz Filistin´e özel önem veriyoruz. İçme suyu ve onarımlarını yapıyoruz. Ülkemizin reisi Cumhur´u Kızılay´a büyük katkı sağlıyor, büyük bir finansman etkisi var. Mazlumların ve mağdurların yardımına koşan bir Kızılay´ımız var. Ekiplerimiz bu hafta itibariyle herkes kendi alanlarına gitti. Bizde bu hafta itibariyle kendi alanlarımıza gideceğiz. Ülkemiz adına oralara yardım göndermeyeceğiz ve faaliyetlerimize başlayacağız” şeklinde konuştu. Öte yandan Koç, ayrıca Osmanlı´nın 600 yıllık geçmişinde Müslüman ve gayri Müslimlere baktığını hatırlatarak Türkiye Cumhuriyeti´nden de beklentilerin olduğunu ifade etti.

“4 TAKSİT İMKÂNINDAN DA YARARLANABİLECEKLER”

Vatandaşların 4 taksit imkânından da yararlanabileceklerini ifade eden Koç, konuşmasının sonunda şunları aktardı: “Kurban ibadetlerinin gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaşmasının huzurunu yaşamak isteyen vatandaşlar, bankalardaki Kızılay bağış hesaplarını, Türk Kızılay şubelerini, PTT şubelerindeki Kızılay posta çeki hesabını, mobil bağış uygulamasını, 168 ücretsiz çağrı merkezini ve www.kizilay.org.tr internet adresini kullanarak vekâletlerini verebilecekler. Ödemesini kredi kartı aracılığıyla gerçekleştirecek olan vekâlet sahipleri, 4 taksit imkânından da yararlanabilecekler. Kurban etlerinden elde edilecek kavurma, konserve haline getirilerek 800 gramlık, 5 kilo gramlık ve 10 kilo gramlık kutulara konulacak. Kavurma konserveleri Kızılay şubeleri aracılığıyla yıl boyunca ihtiyaç sahiplerine dağıtılacak. Kavurma konservesinin yanı sıra anlık ve aş evlerinde de dağıtımlar yapılacak Bu yılki kampanyamız hayırseverlere "Kurban´ın Bereketini Yıl Boyu Yaşatıyorsan Hilal Olsun Türkiye" sloganıyla sesleniyor. Kızılay´ın geleneksel hale gelen Vekâletle Kurban Kesim Kampanyası 2019 yılında da devam ediyor. Ülkemizdeki ve dünyanın dört bir yanındaki ihtiyaç sahiplerini yalnız bırakmayan Kızılay, Kızılay modeli sayesinde kurban etlerini de yüzbinlerce mazlumun sofrasına ulaştıracak. Kurbanlıklar, veterinerler tarafından seçilerek, modem kombinalarda, vekâlet sahiplerinin isimleri okunarak, İslami şartlara uygun şekilde gerçekleştirilecek kesimlere din görevlileri, veterinerler ve noter de eşlik edecek.”
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: KURBAN BAĞIŞLARINI BEKLİYORUZ
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
GAZİ MUHARREM ÇELİK, BABA OCAĞI MUŞ´A GÖNDERİLDİ
GAZİ MUHARREM ÇELİK, BABA OCAĞI MUŞ´A GÖNDERİLDİ
Türk Silahlı Kuvvetleri´nin Fırat´ın doğusunda başlattığı Barış Pınarı Harekatı´nda görevli Uzman Çavuş Muharrem Çelik, PYD/PKK´lı teröristlerle girilen çatışmada bacağından yaralandı. Sol bacağında sinirlerin bulunduğu bölgeye isabet eden kurşun, felç tehlikesine karşı doktorlar tarafından çıkarılmadı.
ASYA, RADYO PROGRAMINDA HİZMETLERİNİ ANLATTI
ASYA, RADYO PROGRAMINDA HİZMETLERİNİ ANLATTI
Belediye Başkanı Feyat Asya, TRT Erzurum Radyosu canlı yayınına telefonla bağlanarak ‘4 Mevsim Muş´ konulu fotoğraf yarışması ve belediye hizmetleri hakkında bilgi verdi
VALİ GÜNDÜZÖZ´DEN YAYLA HATIRLATMASI “BİR PİRİNÇ TANESİ BİLE BIRAKMAYIN”
VALİ GÜNDÜZÖZ´DEN YAYLA HATIRLATMASI “BİR PİRİNÇ TANESİ BİLE BIRAKMAYIN”
Muş Valisi Doç. Dr. İlker Gündüzöz, havaların soğuması ile birlikte yaylacıların dönüş yolculuğunu hatırlatarak yaşam malzemesi bırakılmaması uyarısında bulundu. “Orada bir pirinç tanesi bile bizim Muşlu hemşehrilerimiz inanıyorum ki bırakmayacaklar” diye ifade eden Vali Gündüzöz, “Dönerken orada stokladıkları erzakları bırakmamaları lazım. Eğer bu erzakları yanlarında indirmezlerse terör örgütlerine bir lojistik destek sağlamış olurlar. Hain terör örgütü buradan beslenir. Onun için herkes aynı hassasiyeti yapacak” dedi
KADINLAR, KURSLARLA SOSYALLEŞİYOR
KADINLAR, KURSLARLA SOSYALLEŞİYOR
Muş´ta, ev hanımları ve genç kızlar, açılan ahşap boyama kursu ile eskimiş, yıpranmış ahşap eşyaları ya da hiç el değmemiş ham malzemeleri özenle yeniden boyayarak birer sanat eseri haline getiriyor
BAŞKAN ASYA: “PARK VE YEŞİL ALANLARIMIZI KORUYALIM”
BAŞKAN ASYA: “PARK VE YEŞİL ALANLARIMIZI KORUYALIM”
Son 5 yıl içinde Muş´a çok sayıda park kazandırdıklarını söyleyen Muş Belediye Başkanı Feyat Asya, “İnsanlarımızın güzel vakit geçirmesi için hizmete açtığımız park ve yeşil alanları hep birlikte koruyalım. Ortak kullanım alanları olan parklarımızı ortak bir bilinçle korumalıyız. Buraları tahrip etmek isteyenlere birlikte fırsat vermemeliyiz. Bilinçsizce yapılan kullanımlara şahit olduğumuzda uyaralım” dedi
MUŞ´A KIZILAY KAN BAĞIŞ OTOBÜSÜ ALINDI
MUŞ´A KIZILAY KAN BAĞIŞ OTOBÜSÜ ALINDI
Yaptığı hizmetlerle adından söz ettiren Türk Kızılayı, Muş´a kan bağış otobüsü kazandırdı.
HBT ETKİNLİKLERE BAŞLADI
HBT ETKİNLİKLERE BAŞLADI
Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Hayırda Buluşanlar Öğrenci Topluluğu, 2019-2020 Eğitim Öğretim dönemindeki etkinliklerine başladı.
AKDAĞ VE BERABERİNDEKİ HEYET KOÇ´U ZİYARET ETTİ
AKDAĞ VE BERABERİNDEKİ HEYET KOÇ´U ZİYARET ETTİ
Muş Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Erdal Koç, çeşitli ziyaret ve incelemeler içim bölgeye gelen KOSGEB Başkan Yardımcısı Ahmet Akdağ ve beraberindeki heyeti makamında ağırladı. Yönetim kurulu ve meclis üyeler ile birlikte KOSGEB Başkan Yardımcısı Akdağ, KOBİ Gelişim Dairesi Başkanı Erdal Çınar, Destek Hizmetleri Dairesi Başkanı Mehmet Öğüt, KOSGEB Van Müdürü Bilal Emre Yörük ve KOSGEB Muş Müdürü Kenan Mergen´i makamında ağırladı.
BARIŞAN "TERÖRÜ BİTİRECEK HAREKÂTI DESTEKLİYORUZ"
BARIŞAN "TERÖRÜ BİTİRECEK HAREKÂTI DESTEKLİYORUZ"
Memur-Sen muş il başkanı Mahir Barışan, Fırat´ın doğusunda başlatılan "Barış Pınarı Harekatını" desteklediklerini açıkladı.
DOLAR
5.9103
EURO
6.5174
Muş Durumu

"Beni görmek demek mutlaka yüzümü görmek demek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu yeterlidir."

ATATÜRK
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu