“KÜÇÜK MUCİTLER İŞ BAŞINDA” BİLİM ŞENLİĞİ
Muş Özel Final Ortaokulu tarafından düzenlenen “Küçük mucitler iş başında” Bilim Şenliğinde öğrencilerin yaptığı bir birinden güzel çalışmalar göz doldurdu.
Tarih: 3.1.2019 18:15:23/ 214okunma / 0yorum

Final ortaokulu öğrencileri için düzenlenen bilim şenliği projesi geçtiğimiz günlerde okul konferans salonunda güzel bir etkinlikle gerçekleştirildi. Öğrenciler 2 ay boyunca yoğun bir çaba sonrası hazırladıkları birbirinden güzel ve farklı projeleri önce öğretmenlerine ve arkadaşlarına, daha sonra da anne-babalarına sunum yaparak güzel bir etkinliği geride bırakmış oldular. Tüm öğrencilerin katılım belgesi ile takdir edildiği etkinlikte ayrıca ilk 3 dereceye giren proje sahipleri plaket ile ödüllendirildi.  Konu ile ilgili açıklama yapan Final Ortaokulu Müdürü İsmail Karateke, “Amaçlarının öğrencilerin öncelikle bilime karşı ilgilerini arttırmak olduğunu, bunun yanında düşünebilme, üretkenlik, ekip çalışması gibi davranışlarda gelişim sağlamaya çalışıyoruz” dedi.

Karateke, “Amaçlarımız, öğrencilerde farkındalık oluşturmak. Şimdi velilerimizle bugün bir etkinlik yaptık, dün de öğrencilerimizle bir etkinlik yapmıştık. Yapmış olduğumuz etkinlik iki gün sürdü. Gözlemlediğimiz o ki, farkındalığı başarabilmişiz. Son iki, üç haftadır çocuklar gerek okulda, gerekse evde ailelerini zorluyorlar, bizleri zorluyorlar. Bir şeyler araştırıyorlar. Bir şeyler üretmeye çalışıyorlar. 5,6 ve7´inci sınıflardan bu kadar güzel projelerin geleceğini düşünmüyorduk. Ama 50 civarında küçüklü, büyüklü projelerimiz var. Amacımız bu projelerde bir yerlere başvurmaktan ziyade, tamamen bir farkındalık oluşturmaktı. Gerçekten çok farklı projeler ortaya koymuş çocuklar. İkinci dönemde bu projemizi sürdüreceğiz inşallah. Projemizin ismi, ‘küçük mucitler iş başında´ Çocuklarımızın, araştıran, üreten, tüketmekten ziyade üretmesini bilen bireyler yetişmesi ve ilerleyen yaşlarda da bunu yaşatmasını sağlamak” şeklinde konuştu.
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
OKUL ÖNCESİ ÖĞRETMEN ADAYLARI MATERYALLERİNİ SERGİLEDİ
OKUL ÖNCESİ ÖĞRETMEN ADAYLARI MATERYALLERİNİ SERGİLEDİ
Muş Alparslan Üniversitesi Okul Öncesi Eğitimi Bölümü öğrencilerinin hazırladıkları eğitsel gereçler, materyal sergisinde görücüye çıktı.
YARIYIL TATİLİ BUGÜN BAŞLIYOR
YARIYIL TATİLİ BUGÜN BAŞLIYOR
Yaklaşık üç buçuk ay süren eğitim-öğretim döneminin ardından öğrenciler bugün karnelerini alarak iki haftalık yarıyıl tatiline başlıyorlar
MÜDÜR İLCİ´DEN YARIYIL TATİLİ TAVSİYESİ
MÜDÜR İLCİ´DEN YARIYIL TATİLİ TAVSİYESİ
Bugün sona erecek olan 2018-2019 eğitim-öğretim yılının birinci dönemi ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Muş İl Milli Eğitim Müdürü Metin İlci, birinci dönemi dolu dolu geçirdiklerini belirterek, yarıyıl tatiline giren öğrencilere çeşitli tavsiyelerde bulundu.
EĞİTİME 1 GÜNLÜK KAR ENGELİ
EĞİTİME 1 GÜNLÜK KAR ENGELİ
Dünden itibaren etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle muş Valiliği tarafından eğitime bir gün ara verildiği açıklandı.
MÜHENDİSLİK ÖĞRENCİLERİ PROJELERİNİ SERGİLENDİ
MÜHENDİSLİK ÖĞRENCİLERİ PROJELERİNİ SERGİLENDİ
Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Mühendislik Mimarlık Fakültesi, Bilgisayar Mühendisliği bölümü öğrencileri tarafından hazırlanan projeler ergilendi.
EĞİTİME KAR ENGELİ
EĞİTİME KAR ENGELİ
Muş´ta olumsuz hava koşulları nedeniyle il genelinde eğitime bugün ara verildi
ZİRAAT MÜHENDİSLERİ BİTKİ BESLEME VE GÜBRELEME TEKNİKLERİ OTURUMU YAPILDI
ZİRAAT MÜHENDİSLERİ BİTKİ BESLEME VE GÜBRELEME TEKNİKLERİ OTURUMU YAPILDI
Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Uygulamalı Bilimler Fakültesi (UBF) ve Muş İl Tarım ve Orman Müdürlüğü işbirliğiyle sürdürülen Ziraat Mühendislerine yönelik teknik eğitim programının dördüncü oturumunu yaptı.
MUŞ STEM MERKEZİ AÇILDI
MUŞ STEM MERKEZİ AÇILDI
Milli Eğitim Müdürü Metin İlci, Muş Bilim, Teknoloji, Mühendislik, Matematik (STEM) Eğitimleri kapsamında kodlama merkezinde öğretmenlerle bir araya gelerek kursun açılışını yaptı
SÜREKLİ EĞİTİM MERKEZİ SERTİFİKA TÖRENİ YAPILDI
SÜREKLİ EĞİTİM MERKEZİ SERTİFİKA TÖRENİ YAPILDI
Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Sürekli Eğitim Merkezi (SEM) tarafından verilen farklı eğitim programlarını tamamlayan 180 kişinin sertifika töreni, Sabahattin Zaim Konferans Salonunda yapıldı.
DOLAR
5.4345
EURO
6.1114
Muş Durumu

Dünyada iki yüzlü olanlar, kıyamet günü ateşten iki yüzlü olarak gelirler.

Hz. Muhammed
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu