KÖY ÇOCUKLARINA ‘BİR PAKET MUTLULUK´ SÜRPRİZİ
Ankara´da ‘Bir Paket Mutluluk´ adı altında faaliyet gösteren Milli Sporcu Dora Kübra Yıldız´ın öncülüğünde başlatılan sosyal sorumluluk projesi kapsamında Muş´ta köy çocuklarına unutamayacakları bir sürpriz yapıldı.
Tarih: 8.12.2019 16:10:41/ 239okunma / 0yorum

Paintball Avrupa Hakemi ve Halkoyunları Milli Sporcusu Dora Kübra Yıldız´ın öncülüğünde ‘Bir Paket Mutluluk´ adı altında başlatılan sosyal sorumluluk projesi ile Muş´ta ki köy okulunda eğitim gören çocuklara özel bir sürpriz yapıldı.

Muş Alparslan Üniversitesi Toplumsal Duyarlılık Topluluğu işbirliğinde hazırlanan hediyeler kolilerle Merkeze bağlı Kardeşler Köyü İlkokuluna getirildi. Burada köy okulunun bir sınıfı önce süslendi ve ardından getirilen hediye paketleri tek tek hazırlandı. Habersiz bir şekilde sınıfa davet edilen öğrenciler, karşılarında gördükleri sürpriz karşısında şaşırdılar. Balonlarla oyun oynayan çocuklara giyim, kırtasiye malzemesi, bot ve birçok hediye paketleri dağıtıldı. Ayrıca elleri çatlayan çocuklara kremler hediye edildi. Çocuklar hem eğlendi hem de kendilerine sürpriz yapanlara sarılarak teşekkür ettiler.

“BURAYA GELDİĞİMİZDE İLK ÖNCE SINIFIMIZI SÜSLEDİK VE ÇOCUKLARIMIZIN HEYECANINA ORTAK OLMAK İSTEDİK”

‘Bir Paket Mutluluk´ projesi ile köy öğrencilerine sürpriz yapan Paintball Avrupa Hakemi ve Halkoyunları Milli Sporcusu Dora Kübra Yıldız, çok mutlu olduklarını söyledi.

Çocukların heyecanına ortak olduklarını ifade eden Yıldız, “Milli Halk Dansları sporcusu ve Paintball branşında Türkiye´nin aktif ilk bayan Avrupa hakemiyim. Ayrıca 9 yıldır siyaset ile uğraşmaktayım. Aktif spor ve siyaset hayatım var.

Üniversite yıllarımda hem çalıştım hem okudum. Çalışarak kazandıklarım ile ayda 20-30 çocuğa ciciboğaz paketleri hazırlayıp eski mahallem olan Önder mahallesine giderek dağıtır çocuk sevindirirdim. 2006-2014 yılları arasında çocuklara böyle küçük küçük paketler hazırlayıp düzenli olarak bayramlarda ve belirli zamanlarda dağıtımlarını yapardım.

2014 yılında sosyal medya daha da ön planda olmaya başlayınca yaptığım paketlemeleri ve çocuklarla çekindiğim fotoğrafları sosyal medyada yayınlamaya başladım. Duyarlı olan arkadaşlarım bu durum dikkatlerini çekmeye başlayınca onlarda destek vermeye başladı. Onlarında destekleri ile ayda 100 den fazla çocuk sevindirmeye başladık. Aynı dönemde İstanbul da yaşayan kıymetli bir ablamız Afrika´ya sıcak yemek yollamak için yardım çağrısı yapıyordu.

Onun vesilesi ile de o yıllarda 3 ayda bir Afrika ülkelerine sıcak yemek ikramı göndermeye başladık. Yine tüm duyuruları şahsi sosyal medyalarımızda yapıp geri dönüş yapan dostlarımızı izlenecek yolu bilgilendirerek muhtaç çocuklarımıza ve Afrika´ya düzenli yardımlar yapmaya başladık. Zamanla daha da büyüdük ve daha çok çocuk sevindirmeye başlayınca yakın dostlarımdan oluşturduğum 10 kişilik gönüllü ekibim ile çocukları mutlu ettiğimiz paketleri yapmaya ve dağıtmaya başladık... Şahsen ayda 30 çocuk sevindirmekle başlayan bir paket mutluluk ailemiz şuan da ayda 1.000 çocuğun kalbine dokunuyor.

Bir Paket Mutluluk hakkında ise; 5 yıldır büyük bir özenle yardıma muhtaç çocukları sevindirmeyi amaçlayan bir sosyal yardımlaşma platformudur. Odak noktaları sadece muhtaç çocuklar olan bir paket mutluluk okul zamanı köy okullarına giderek kırtasiye ve gıda paketleri, kışın bot ve mont, bayramlarda; bayramlık ve oyuncak hediyeleri ile çocukları mutlu etmeyi ve ihtiyaçlarını karşılamayı hedefleyen bir platformdur.

Ayda bir kaç defa düzenli olarak Afrika ülkeleri; Kamerun, Çad, Togo, Kenya, Somali, Arakan, Nijerya ,Bangladeş , Yemen ,Tanzanya Etiyopya ve ayrıca Suriye , Filistin ile Afganistan´da sıcak yemek ikramları göndererek din dil ırk gözetmeksizin tüm dünya çocuklarının elimden tutmayı amaçlamaktadır. Yine aynı muhtaç ülkelere bayram zamanı bayramlık ve oyuncak gönderip oradaki çocukların yüzünde tebessüm oluşturmaktayız.

Bir Paket Mutluluk Sosyal Yardımlaşma Platformu Ankara´da olduğu için Ankara´da bulunan mülteci yetim çocuklar ile her ay düzenli bir şekilde yetim yemekleri düzenleyip çocuklara eğlence programı hazırlayarak savaşın çocuklarını sosyal hayata adapte etmeyi hedeflemekteyiz.

Gönülden Gönüle Bir Yol Var projemiz ile huzurevinde yaşayan kimsesiz yaşlılarımız ile yetim çocuklarımızı buluşturarak kuşak kucaklaşmasını sağlayarak hep birlikte yemek programı düzenleyip animatör eşliğinde yaşlılarımızı ve yetim çocuklarımızı mutlu etmeye çalışmaktayız.

Ankara´da bulunan köy okulları, Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu bölgeleri başta olmak üzere Anadolu´nun en ücra köylerinde giderek köy çocuklarına bot ve mont hediyelerini bizzat götürüp teslim etmekteyiz.

Son 1 yıl içinde 5.000´den fazla çocuğa bot ve mont, 10.000´den fazla çocuğa ciciboğaz gıda paketi ve kırtasiye malzemesi, 6.000 çocuğa oyuncak, 4.000 çocuğa kıyafet desteği, Ankara´da düzenlediğimiz yetim yemekleri ile 4.000´den fazla yetim çocuğumuza sıcak yemek ikramı, 11 Afrika ülkesinde sadece Ramazan ayında 24 iftar ikramı ile 20.000 den fazla Afrikalı evladımıza sıcak yemek ikramı gerçekleştirdik.

Engelli olan çocuklarımızın eğitim gördüğü okulları ziyaret ederek onlara oyuncak ve gıda yardımı gerçekleştirip ihtiyaçları yönünde kıyafet desteği

sağladık.

Muş´ta ki çocuklarla buluşmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden Yıldız, şunları söyledi: “Bugün bir paket mutluluk ailesi olarak Muş´tayız. Kardeşler Köyü´ndeyiz. Buradaki köyümüze ulaşabilmek için muhtarımızla iletişim kurduk. Buradaki öğrencilerimize bir sürpriz yapmak istedik. Köyde okuyan çocuklarımıza sürpriz yapmayı çünkü çok seviyoruz. Buraya geldiğimizde ilk önce sınıfımızı süsledik ve çocuklarımızın heyecanına ortak olmak istedik. Sınıfa girdiklerindeki o heyecan inanılmazdı. Biz onlardan daha çok mutlu olduk, daha çok sevindik. Hedefimiz daha çok çocuğu mutlu etmek, daha çok çocuğu sevindirmek. Onlarla birlikte vakit geçirmeyi çok seviyoruz. Umarım ilerleyen zamanlarda daha çok köy çocuklarına gidip, daha çok köy çocuklarını sevindirebiliriz.”

“ÇOCUKLARIN O YÜZÜNDEKİ MUTLULUK, BİZLERİ GÖRDÜKLERİNDEKİ O SEVİNÇ VE HEDİYELERİ VERİRKEN BANA SARILMALARI İNANILMAZ DERECE ÖZELDİ”

Çocuklarla yakından ilgilenen Muş Alparslan Üniversitesi Öğretim Görevlisi Gizem Ceylan da “Ankara´dan buraya atandım. Ankara´da ikamet ederken de bir paket mutluluk projesinde Dora Kübra Yıldız üniversiteden arkadaşım. Onun desteği sayesinde, onun başlattığı projeyle kendimi bu ekibin içerisinde buldum. Öncelikle bu ekibin içerisinde olduğum için inanılmaz derece de mutluyum.

Ben Muş´a atandığımda Dora Kübra, Muş´a da yardım getirelim dedi. Biz aslında daha çok yardım değil, çocuklara hediye getiriyoruz. Zaten ekibimizin adı da bir paket mutluluk, bunun amacı çocuklara bir paket dolusu mutluluk getirmek. Daha çok Anadolu da vardık. Benimle birlikte Muş´a geldiler. Bugün Kardeşler Köyü İlkokulu´na bir paket mutluluğu getirdik. Çocukların o yüzündeki mutluluk, bizleri gördüklerindeki o sevinç ve hediyeleri verirken bana sarılmaları inanılmaz derece özeldi. Gerçekten bir çocuğun gülüşünün bir bedeli yok. Bunlar çok güzel duygular” dedi.

“MUŞ ALPARSLAN ÜNİVERSİTESİ´NİN DE DESTEĞİYLE 4-5 YILDIR KÖY OKULLARINI GEZEREK KÖY OKULLARINDA Kİ ÖĞRENCİLERİN MUTLU EDİYORUZ”

Muş Alparslan Üniversitesi Toplumsal Duyarlılık Topluluğu Akademik Danışmanı Öğretim Görevlisi Yılmaz Kılavuz ise “Ankara´dan bize gelen Bir Paket Mutluluk ekibi ile ortaklaşa düzenlediğimiz bir etkinliğimizi Kardeşler ilköğretim okulunda gerçekleştiriyoruz. Kendilerine çok teşekkür ediyorum bu konuda bize sundukları desteklerden dolayı. Bu etkinliklerimizi biz topluluk olarak Muş Alparslan Üniversitesi´nin de desteğiyle 4-5 yıldır köy okullarını gezerek köy okullarında ki öğrencilerin mutlu ediyoruz onların o yüzünde ki mutluluğu gördükçe biz daha mutlu oluyoruz. Ve bu etkinliklerimizi devam ettireceğimize inanıyoruz” ifadelerini kullandı.

Kendilerine yapılan sürprizden dolayı çok mutlu olduklarını ifade eden öğrenciler ise çok sevindiklerini ve onları çok sevdiklerini kaydettiler.

 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: ÇOCUKLARINA PAKET MUTLULUK SÜRPRİZİ
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
EMNİYETİN KADES EĞİTİMLERİ DEVAM EDİYOR
EMNİYETİN KADES EĞİTİMLERİ DEVAM EDİYOR
Muş Valiliğinden yapılan açıklamada, Muş Emniyet Müdürlüğü tarafından KADES eğitimlerinin devam ettiği bildirildi
YATAY GEÇİŞ BAŞVURU ŞARTLARI VE DEĞERLENDİRME TAKVİMİ YAYINLADI
YATAY GEÇİŞ BAŞVURU ŞARTLARI VE DEĞERLENDİRME TAKVİMİ YAYINLADI
Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) 2019-2020 eğitim öğretim yılı bahar yarıyılı yatay geçiş başvuru şartları ve değerlendirme takvimi yayınladı
MUŞ´TAN SUNULAN 8 PROJE DAKA TARAFINDAN KABUL EDİLDİ
MUŞ´TAN SUNULAN 8 PROJE DAKA TARAFINDAN KABUL EDİLDİ
Doğu Anadolu Kalkınma Ajansına (DAKA) Teknik Destek Projesi kapsamında Muş´tan yapılan başvuruların 8 tanesi kabul edildi.
TKDK PROJE BAŞVURU SÜRESİ UZATILDI
TKDK PROJE BAŞVURU SÜRESİ UZATILDI
8. Başvuru Çağrı İlanı kapsamında 103- Tarım ve Balıkçılık Ürünlerinin İşlenmesi ve Pazarlanması ile İlgili Fiziki Varlıklara Yönelik Yatırımlar için son başvuru kabul tarihi uzatılmıştır
HBT´DEN İHTİYAÇ SAHİPLERİNE KÖMÜR YARDIMI
HBT´DEN İHTİYAÇ SAHİPLERİNE KÖMÜR YARDIMI
MŞÜ Hayırda Buluşanlar Öğrenci Topluluğu, Muş´taki ihtiyaç sahibi ailelere kömür yardımında bulundu
REKTÖR YARDIMCISI KARADAĞ BİNGÖL´DE
REKTÖR YARDIMCISI KARADAĞ BİNGÖL´DE
“Tarım Öğretiminin 174. Yılı” etkinlikleri kapsamında Bingöl Üniversitesi´nde kutlama programı gerçekleştirildi. Bingöl Üniversitesi Prof. Dr. Fuat Sezgin Konferans Salonu´nda gerçekleştirilen programa davetli konuşmacı olarak Muş Alparslan Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve Uygulamalı Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yaşar Karadağ katılım gösterdi.
TULİP MENTÖRLÜK PROGRAMI GERÇEKLEŞTİ
TULİP MENTÖRLÜK PROGRAMI GERÇEKLEŞTİ
İstanbul Aydın Üniversitesi´nin ev sahipliğinde “Türkiye Üniversite Liderlik İyileştirme Programı” (TULİP) gerçekleştirildi. Türkiye´nin çeşitli üniversitelerinde görev yapan kadın akademisyenlerin katılımıyla gerçekleştirilen program kapsamında kadınların liderlik ve yöneticilik basamaklarında görev almasını teşvik etmek amacıyla çalışmalar gerçekleştirildi.
TKDK DESTEĞİYLE MODERN ÇİFTLİK KURDU
TKDK DESTEĞİYLE MODERN ÇİFTLİK KURDU
Sungu beldesinde, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumunun yüzde 75´lik hibe desteğiyle kurulan çiftlikte 250 büyükbaş hayvan ile çalışmasını sürdürüyor. Çiftlikte modern bir şekilde hayvancılık yapıldığını belirten Sungu Belediye Başkanı Mehmet Salih Gürtürk, bu çiftlikler sayesinde istihdam ve ekonomiye ciddi bir katkı sağlandığını söyledi.
SOĞUK HAVAYI SÜT SATIŞI İLE FIRSATA ÇEVİRDİ
SOĞUK HAVAYI SÜT SATIŞI İLE FIRSATA ÇEVİRDİ
Hava sıcaklığının düştüğü Muş´ta, kahvehanede çay yerine süt tercih ediliyor. Günde 60 ile 70 litre arası süt satışı yapan işletme sahipleri, bu uygulamadan oldukça memnun.
DOLAR
5.9191
EURO
6.5680
Muş Durumu

Hepimiz ölümün nişanlısıyız…

CENAP ŞEHABETTİN
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu