KÖY ÇOCUKLARINA ‘BİR PAKET MUTLULUK´ SÜRPRİZİ
Ankara´da ‘Bir Paket Mutluluk´ adı altında faaliyet gösteren Milli Sporcu Dora Kübra Yıldız´ın öncülüğünde başlatılan sosyal sorumluluk projesi kapsamında Muş´ta köy çocuklarına unutamayacakları bir sürpriz yapıldı.
Tarih: 8.12.2019 16:10:41/ 283okunma / 0yorum

Paintball Avrupa Hakemi ve Halkoyunları Milli Sporcusu Dora Kübra Yıldız´ın öncülüğünde ‘Bir Paket Mutluluk´ adı altında başlatılan sosyal sorumluluk projesi ile Muş´ta ki köy okulunda eğitim gören çocuklara özel bir sürpriz yapıldı.

Muş Alparslan Üniversitesi Toplumsal Duyarlılık Topluluğu işbirliğinde hazırlanan hediyeler kolilerle Merkeze bağlı Kardeşler Köyü İlkokuluna getirildi. Burada köy okulunun bir sınıfı önce süslendi ve ardından getirilen hediye paketleri tek tek hazırlandı. Habersiz bir şekilde sınıfa davet edilen öğrenciler, karşılarında gördükleri sürpriz karşısında şaşırdılar. Balonlarla oyun oynayan çocuklara giyim, kırtasiye malzemesi, bot ve birçok hediye paketleri dağıtıldı. Ayrıca elleri çatlayan çocuklara kremler hediye edildi. Çocuklar hem eğlendi hem de kendilerine sürpriz yapanlara sarılarak teşekkür ettiler.

“BURAYA GELDİĞİMİZDE İLK ÖNCE SINIFIMIZI SÜSLEDİK VE ÇOCUKLARIMIZIN HEYECANINA ORTAK OLMAK İSTEDİK”

‘Bir Paket Mutluluk´ projesi ile köy öğrencilerine sürpriz yapan Paintball Avrupa Hakemi ve Halkoyunları Milli Sporcusu Dora Kübra Yıldız, çok mutlu olduklarını söyledi.

Çocukların heyecanına ortak olduklarını ifade eden Yıldız, “Milli Halk Dansları sporcusu ve Paintball branşında Türkiye´nin aktif ilk bayan Avrupa hakemiyim. Ayrıca 9 yıldır siyaset ile uğraşmaktayım. Aktif spor ve siyaset hayatım var.

Üniversite yıllarımda hem çalıştım hem okudum. Çalışarak kazandıklarım ile ayda 20-30 çocuğa ciciboğaz paketleri hazırlayıp eski mahallem olan Önder mahallesine giderek dağıtır çocuk sevindirirdim. 2006-2014 yılları arasında çocuklara böyle küçük küçük paketler hazırlayıp düzenli olarak bayramlarda ve belirli zamanlarda dağıtımlarını yapardım.

2014 yılında sosyal medya daha da ön planda olmaya başlayınca yaptığım paketlemeleri ve çocuklarla çekindiğim fotoğrafları sosyal medyada yayınlamaya başladım. Duyarlı olan arkadaşlarım bu durum dikkatlerini çekmeye başlayınca onlarda destek vermeye başladı. Onlarında destekleri ile ayda 100 den fazla çocuk sevindirmeye başladık. Aynı dönemde İstanbul da yaşayan kıymetli bir ablamız Afrika´ya sıcak yemek yollamak için yardım çağrısı yapıyordu.

Onun vesilesi ile de o yıllarda 3 ayda bir Afrika ülkelerine sıcak yemek ikramı göndermeye başladık. Yine tüm duyuruları şahsi sosyal medyalarımızda yapıp geri dönüş yapan dostlarımızı izlenecek yolu bilgilendirerek muhtaç çocuklarımıza ve Afrika´ya düzenli yardımlar yapmaya başladık. Zamanla daha da büyüdük ve daha çok çocuk sevindirmeye başlayınca yakın dostlarımdan oluşturduğum 10 kişilik gönüllü ekibim ile çocukları mutlu ettiğimiz paketleri yapmaya ve dağıtmaya başladık... Şahsen ayda 30 çocuk sevindirmekle başlayan bir paket mutluluk ailemiz şuan da ayda 1.000 çocuğun kalbine dokunuyor.

Bir Paket Mutluluk hakkında ise; 5 yıldır büyük bir özenle yardıma muhtaç çocukları sevindirmeyi amaçlayan bir sosyal yardımlaşma platformudur. Odak noktaları sadece muhtaç çocuklar olan bir paket mutluluk okul zamanı köy okullarına giderek kırtasiye ve gıda paketleri, kışın bot ve mont, bayramlarda; bayramlık ve oyuncak hediyeleri ile çocukları mutlu etmeyi ve ihtiyaçlarını karşılamayı hedefleyen bir platformdur.

Ayda bir kaç defa düzenli olarak Afrika ülkeleri; Kamerun, Çad, Togo, Kenya, Somali, Arakan, Nijerya ,Bangladeş , Yemen ,Tanzanya Etiyopya ve ayrıca Suriye , Filistin ile Afganistan´da sıcak yemek ikramları göndererek din dil ırk gözetmeksizin tüm dünya çocuklarının elimden tutmayı amaçlamaktadır. Yine aynı muhtaç ülkelere bayram zamanı bayramlık ve oyuncak gönderip oradaki çocukların yüzünde tebessüm oluşturmaktayız.

Bir Paket Mutluluk Sosyal Yardımlaşma Platformu Ankara´da olduğu için Ankara´da bulunan mülteci yetim çocuklar ile her ay düzenli bir şekilde yetim yemekleri düzenleyip çocuklara eğlence programı hazırlayarak savaşın çocuklarını sosyal hayata adapte etmeyi hedeflemekteyiz.

Gönülden Gönüle Bir Yol Var projemiz ile huzurevinde yaşayan kimsesiz yaşlılarımız ile yetim çocuklarımızı buluşturarak kuşak kucaklaşmasını sağlayarak hep birlikte yemek programı düzenleyip animatör eşliğinde yaşlılarımızı ve yetim çocuklarımızı mutlu etmeye çalışmaktayız.

Ankara´da bulunan köy okulları, Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu bölgeleri başta olmak üzere Anadolu´nun en ücra köylerinde giderek köy çocuklarına bot ve mont hediyelerini bizzat götürüp teslim etmekteyiz.

Son 1 yıl içinde 5.000´den fazla çocuğa bot ve mont, 10.000´den fazla çocuğa ciciboğaz gıda paketi ve kırtasiye malzemesi, 6.000 çocuğa oyuncak, 4.000 çocuğa kıyafet desteği, Ankara´da düzenlediğimiz yetim yemekleri ile 4.000´den fazla yetim çocuğumuza sıcak yemek ikramı, 11 Afrika ülkesinde sadece Ramazan ayında 24 iftar ikramı ile 20.000 den fazla Afrikalı evladımıza sıcak yemek ikramı gerçekleştirdik.

Engelli olan çocuklarımızın eğitim gördüğü okulları ziyaret ederek onlara oyuncak ve gıda yardımı gerçekleştirip ihtiyaçları yönünde kıyafet desteği

sağladık.

Muş´ta ki çocuklarla buluşmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden Yıldız, şunları söyledi: “Bugün bir paket mutluluk ailesi olarak Muş´tayız. Kardeşler Köyü´ndeyiz. Buradaki köyümüze ulaşabilmek için muhtarımızla iletişim kurduk. Buradaki öğrencilerimize bir sürpriz yapmak istedik. Köyde okuyan çocuklarımıza sürpriz yapmayı çünkü çok seviyoruz. Buraya geldiğimizde ilk önce sınıfımızı süsledik ve çocuklarımızın heyecanına ortak olmak istedik. Sınıfa girdiklerindeki o heyecan inanılmazdı. Biz onlardan daha çok mutlu olduk, daha çok sevindik. Hedefimiz daha çok çocuğu mutlu etmek, daha çok çocuğu sevindirmek. Onlarla birlikte vakit geçirmeyi çok seviyoruz. Umarım ilerleyen zamanlarda daha çok köy çocuklarına gidip, daha çok köy çocuklarını sevindirebiliriz.”

“ÇOCUKLARIN O YÜZÜNDEKİ MUTLULUK, BİZLERİ GÖRDÜKLERİNDEKİ O SEVİNÇ VE HEDİYELERİ VERİRKEN BANA SARILMALARI İNANILMAZ DERECE ÖZELDİ”

Çocuklarla yakından ilgilenen Muş Alparslan Üniversitesi Öğretim Görevlisi Gizem Ceylan da “Ankara´dan buraya atandım. Ankara´da ikamet ederken de bir paket mutluluk projesinde Dora Kübra Yıldız üniversiteden arkadaşım. Onun desteği sayesinde, onun başlattığı projeyle kendimi bu ekibin içerisinde buldum. Öncelikle bu ekibin içerisinde olduğum için inanılmaz derece de mutluyum.

Ben Muş´a atandığımda Dora Kübra, Muş´a da yardım getirelim dedi. Biz aslında daha çok yardım değil, çocuklara hediye getiriyoruz. Zaten ekibimizin adı da bir paket mutluluk, bunun amacı çocuklara bir paket dolusu mutluluk getirmek. Daha çok Anadolu da vardık. Benimle birlikte Muş´a geldiler. Bugün Kardeşler Köyü İlkokulu´na bir paket mutluluğu getirdik. Çocukların o yüzündeki mutluluk, bizleri gördüklerindeki o sevinç ve hediyeleri verirken bana sarılmaları inanılmaz derece özeldi. Gerçekten bir çocuğun gülüşünün bir bedeli yok. Bunlar çok güzel duygular” dedi.

“MUŞ ALPARSLAN ÜNİVERSİTESİ´NİN DE DESTEĞİYLE 4-5 YILDIR KÖY OKULLARINI GEZEREK KÖY OKULLARINDA Kİ ÖĞRENCİLERİN MUTLU EDİYORUZ”

Muş Alparslan Üniversitesi Toplumsal Duyarlılık Topluluğu Akademik Danışmanı Öğretim Görevlisi Yılmaz Kılavuz ise “Ankara´dan bize gelen Bir Paket Mutluluk ekibi ile ortaklaşa düzenlediğimiz bir etkinliğimizi Kardeşler ilköğretim okulunda gerçekleştiriyoruz. Kendilerine çok teşekkür ediyorum bu konuda bize sundukları desteklerden dolayı. Bu etkinliklerimizi biz topluluk olarak Muş Alparslan Üniversitesi´nin de desteğiyle 4-5 yıldır köy okullarını gezerek köy okullarında ki öğrencilerin mutlu ediyoruz onların o yüzünde ki mutluluğu gördükçe biz daha mutlu oluyoruz. Ve bu etkinliklerimizi devam ettireceğimize inanıyoruz” ifadelerini kullandı.

Kendilerine yapılan sürprizden dolayı çok mutlu olduklarını ifade eden öğrenciler ise çok sevindiklerini ve onları çok sevdiklerini kaydettiler.

 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: ÇOCUKLARINA PAKET MUTLULUK SÜRPRİZİ
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
ECZANEDE KORONAVİRÜSE KARŞI NAYLONLU ÖNLEM
ECZANEDE KORONAVİRÜSE KARŞI NAYLONLU ÖNLEM
Muş´ta bir eczane koronavirüs nedeniyle müşterileri ile arasına şeffaf naylon branda çekti. Naylondan oluşturulan korunma sistemini olumlu bulan müşteriler, herkesin önlem almasını istedi.
MİLLETVEKİLİ ŞİMŞEK´TEN "EVDE KAL" ÇAĞRISI
MİLLETVEKİLİ ŞİMŞEK´TEN "EVDE KAL" ÇAĞRISI
AK Parti Muş Milletvekili Mehmet Emin Şimşek, yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadele tedbirleri kapsamında "evde kal" çağrısına destek verdi
BİYOLOJİK KÖKENLİ AFETLER
BİYOLOJİK KÖKENLİ AFETLER
Muş Alparslan Üniversitesi, (MŞÜ) Afet Yönetim, Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Dr. Öğretim Üyesi İskender Dölek, korona virüs ile ilgili değerlendirmelerde bulunarak biyolojik kökenli afetlerden örnekler verdi.
İŞKUR KAMU İŞÇİ ALIMLARINDA DİJİTAL ORTAMINDA GERÇEKLEŞECEK
İŞKUR KAMU İŞÇİ ALIMLARINDA DİJİTAL ORTAMINDA GERÇEKLEŞECEK
Sağlık Bakanlığı 14 bin daimi işçi sağlık personelinin alımını İŞKUR üzerinden tamamen dijital ortamda gerçekleştirilecek. İŞKUR Muş İl Müdürü Mehmet Emin Taylan, alımlarla ilgili açıklamalarda bulundu.
HBT´DEN MUHTAÇLARA HİJYEN PAKETİ
HBT´DEN MUHTAÇLARA HİJYEN PAKETİ
Kurulduğu günden beri yaptıkları etkinliklerle adından sıkça söz ettiren Muş Alparslan Üniversitesi Hayırda Buluşanlar Topluluğu (HBT) dünyada hızla yayılan ve ülkemizde de görülen Covid-19 adlı koronavirüs ile mücadele kapsamında yetkililerin uyarılarına paralel olarak alınması gereken tedbirlerin başında gelen “hijyen” için çalışmalara başladı.
MAHALLE ARALARINDA YIKAMA VE DEZENFEKTE ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR
MAHALLE ARALARINDA YIKAMA VE DEZENFEKTE ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR
Muş Belediyesi dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına karşı daha da arttırmaya başladı. Ana ve arterleri yıkayıp dezenfekte eden ekipler, çalışmalarını mahalle aralarında sürdürüyor.
TOPLU TAŞIMA ARAÇLARI DENETLENİYOR
TOPLU TAŞIMA ARAÇLARI DENETLENİYOR
Muş Belediyesi ekiplerinin desteği ile sürekli dezenfekte edilen şehir içi toplu taşıma araçları yüzde 50 kapasite ile mesafe denetimine tabi tutuluyor.
GÖNÜLLÜ OLARAK MASKE ÜRETİYORLAR
GÖNÜLLÜ OLARAK MASKE ÜRETİYORLAR
Muş Halk Eğitim Merkezi(HEM) Ve Akşam Sanat Okulu(ASO) Müdürlüğü Usta öğrencileri, gönüllü olarak maske üretimine başladı.
LÜTFEN ‘EVDE KALIN´
LÜTFEN ‘EVDE KALIN´
Ekip sayısını arttırarak sürekli dezenfekte çalışmaları yaptıklarını belirten Belediye Başkanı Feyat Asya, “cadde ve kaldırımların temizliğini yapıyoruz. İnsan sağlığını tehdit eden unsurları ortadan kaldırmak için durmaksızın mücadele ediyoruz. Temennimiz ve dileğimiz bu zorlu süreci sorunsuz bir şekilde atlatmak. Ancak bu süre zarfında vatandaşlarımızdan ricamız evlerinde kalmaları. 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı bulunan hemşehrilerimizin kesinlikle dışarıya çıkmamasını rica ediyoruz”
DOLAR
6.5696
EURO
7.2107
Muş Durumu

"Yenileceğinden korkan, daima yenilir."

YILDIRIM BEYAZIT
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu