KORKUT KIZILAY´I YARDIM FAALİYETLERİ İLE GÖZ DOLDURUYOR
Kızılay Korkut şubesi tarafından yıl içerisinde yapılan yardım faaliyetleri birçok alanda devam ediyor. İlçede halkın ihtiyaçlarına destek olan Kızılay Korkut İlçe başkanı Fatih Bilgin" bizler aracılık görevi görüyoruz. İmkan ve olanakların halka sunulmasında emek sahibi olan Türk Kızılay´ı ülkemizin en etkin ve önde gelen, Dünya literatüründe önemli yer edinen bir kuruluştur" dedi.
Tarih: 2.10.2018 17:38:41/ 197okunma / 0yorum

Kızılay Korkut İlçe başkanı Fatih Bilgin Korkut´ta şube vasfıyla hayata geçirdiği yardım faaliyetlerine değindi. İlçede yaşlılara, engellilere, fakir ve ihtiyaç sahiplerinin yanı sıra eğitim gören öğrencilerden, dul ve yetimlere kadar uzanan bir yardım ağı oluştuğunu belirten Bilgin, "bizler aracılık vazifemizi Allah katında onun rızasını gözeterek hayata geçirmekteyiz. Bizler hizmetlerimizde ayrım yapmamak üzere çalışmalarımıza ağırlık vermekteyiz. Korkut Kızılay´ı olarak, yaşlılara, sakatlara, engellilere, çeşitli yardımlar yapıyoruz. Şimdiye kadar 8 engelli kardeşimize araç hibe ettik. 2 engelli kardeşimize daha engelli araç vereceğiz. 155  üniversite öğrencisine 350 tl destek olduk. İlçemizde bu yıl 800 koli gıda dağıttık.110 koli büyük gıda olmak üzere , 550  kıyma kavurma dağıttık. Kuran kursları dahil 1500 parça kıyafet verdik. Bunlar yıl içerisindeki yardım faaliyetlerimizden örnekler. Daha sayamadığımız sayısız yardım faaliyetimiz var. Hepsinin tek tek anlatmanın gereği yok. Yine bunlarla birlikte şubede mağazamız var giyim yardımları devam ediyor. Okullara desteklerimiz var. İlçe geneli yardım faaliyetlerimiz devam edecek" diye konuştu.

Korkut merkezli yardım faaliyetlerine değinmesinin ardından Kızılay´ın kuruluş amacı ve vizyonel çalışmalarına da açıklık getirmek isteyen Başkan Bilgin, "Kızılayın amacı, her nerede görülür ise hiçbir ayrım yapmaksızın insanın acısını önlemeye veya hafifletmeye çalışmak, insanın hayatını ve sağlığını korumak, onun kişiliğine saygı gösterilmesini sağlamak ve insanlar arasındaki karşılıklı anlayışı, dostluğu, saygıyı, iş birliğini ve sürekli barışı getirmeye uğraşmaktır. Kızılay, ihtiyaç anında dayanışmanın, ıstırap anında eşitliğin, savaşın en kızgın anında insancıllığın, tarafsızlığın ve barışın simgesidir.” dedi.

Kızılayın, milliyet, ırk, dini inanç, sınıf veya siyasi düşünce farkı gözetmediğini belirten Başkan Bilgin açıklamasını şöyle sürdürdü. “Kızılay, her nerede olursa olsun insan ıstırabını ulusal ve uluslararası kapasitesi dahilinde önlemek ve dindirmek için çabalar. Kızılayın, milliyet, ırk, dini inanç, sınıf veya siyasi düşünce farkı gözetmediğini, düşmanlıklara taraf olmayacağını ve hiçbir zaman siyasal, ırksal, dinsel ve ideolojik nitelikteki ihtilaflara girmeyeceğini vurgulayan Küçükali, insani yardım kuruluşu olarak yaraları sarmak için anında organize olmaktadır."

Bilgin açıklamalarında son olarak Korkut Kızılay şubesi olarak her zaman vatandaşlarımızın yanında yer alacağız. İlçe halkımızın bizlere olan güveni tam. Bizlerde onlara yerinde ve ihtiyaca yönelik doğru adımlarla yardımcı olmaya ve yaralarına imkan ve olanaklarımız dahilinde merhem olmaya çalışacağız" diye konuştu.

 
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
“EŞİMİN KATİLLERİ EN SONUNDA HAK ETTİĞİ YERİ BULDU”
“EŞİMİN KATİLLERİ EN SONUNDA HAK ETTİĞİ YERİ BULDU”
Şehit Binbaşı Arslan Kulaksız´ın eşi Sibel Kulaksız, Muş Valisi İlker Gündüzöz ve güvenlik güçlerini ziyaret etti.
HEM KURSİYERLERİNİN ORTAK AMACI, FARKINDALIK YARATMAK
HEM KURSİYERLERİNİN ORTAK AMACI, FARKINDALIK YARATMAK
Halk Eğitim kurslarındaki yoğunluklar dikkat çekiyor. Kurslardan faydalanan bayanlar bu şekilde hem boş zamanlarını değerlendiriyor, hem de el sanatları alanında kendilerini geliştirip, aile bütçelerine katkıda bulunabiliyorlar.
ÜNİVERSİTEDE ŞİİR DİNLETİSİ ETKİNLİĞİ DÜZENLENDİ
ÜNİVERSİTEDE ŞİİR DİNLETİSİ ETKİNLİĞİ DÜZENLENDİ
Muş Alparslan Üniversitesi Sağlık Yüksekokulu ve Muş Şairler ve Yazarlar Derneği tarafından “Şiir Dinletisi” etkinliği düzenlendi.
ÖZEL ÖĞRENCİLERİN SAÇ KESİM VE BAKIMLARI YAPILDI
ÖZEL ÖĞRENCİLERİN SAÇ KESİM VE BAKIMLARI YAPILDI
Muş Çıraklık Eğitim Merkezi Müdürlüğü bünyesindeki bir gurup gönüllü kuaför, Ali kuşçu Özel Eğitim Uygulama okulunda öğrenim gören kız ve erkek özel öğrencilerin saç kesim ve saç bakımlarını gerçekleştirdi.
BİŞKEK´TEKİ SEMPOZYUMDA GELENEKSEL SPOR OYUNLARININ GELİŞİMİ ELE ALINDI
BİŞKEK´TEKİ SEMPOZYUMDA GELENEKSEL SPOR OYUNLARININ GELİŞİMİ ELE ALINDI
Muş Alparslan Üniversitesinin akademik desteğiyle Kırgızistan´ın başkenti Bişkek´te düzenlenen “III. Uluslararası Türk Halklarının Geleneksel Spor Oyunları Sempozyumu” sona erdi
VALİ GÜNDÜZÖZ DOLANDIRICILARA KARŞI VATANDAŞLARI UYARDI
VALİ GÜNDÜZÖZ DOLANDIRICILARA KARŞI VATANDAŞLARI UYARDI
Muş Valisi İlker Gündüzöz, telefon dolandırıcılarına karşı vatandaşları uyardı.
SANCAKTEPE ŞEHİDİ MUŞ´A GETİRİLDİ
SANCAKTEPE ŞEHİDİ MUŞ´A GETİRİLDİ
İstanbul´un Sancaktepe ilçesinde, askeri helikopterin düşmesi sonucu şehit olan Piyade Uzman Çavuş Şahin Aslan´ın cenazesi, askeri uçakla Muş´a getirildi.
VALİ GÜNDÜZÖZ MUHTARLARLA BİR ARAYA GELDİ
VALİ GÜNDÜZÖZ MUHTARLARLA BİR ARAYA GELDİ
Vali Doç. Dr. İlker Gündüzöz merkez mahalle ve merkeze bağlı köy muhtarları ile tanışma toplantısı yaptı.
ŞEHİRDEN KÖYE UZANAN KARDEŞLİK ELİ
ŞEHİRDEN KÖYE UZANAN KARDEŞLİK ELİ
Muş Alparslan Üniversitesi Hayırda Buluşanlar Topluluğu gönüllüleri, başlattıkları “Şehirden Köye Uzanan Kardeşlik Eli” projesi kapsamında Fatih İlkokulu öğrencileri ile Kumluca ve Çatbaşı köylerinde okuyan öğrencilere atkı, bere, eldiven, kitap, kırtasiye malzemeleri; Kumluca ilkokulunda okuyan yetim çocuklar için de bot, mont ve elbiselerden oluşan hediye paketleri dağıttı.
DOLAR
5.2810
EURO
6.0289
Muş Durumu

Resulullah (sav) rüşvet alana da verene de lanet etti.Rüşvet alan da veren de cehennemdedir.

Hz. Muhammed
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu