KORKUT KIZILAY´I YARDIM FAALİYETLERİ İLE GÖZ DOLDURUYOR
Kızılay Korkut şubesi tarafından yıl içerisinde yapılan yardım faaliyetleri birçok alanda devam ediyor. İlçede halkın ihtiyaçlarına destek olan Kızılay Korkut İlçe başkanı Fatih Bilgin" bizler aracılık görevi görüyoruz. İmkan ve olanakların halka sunulmasında emek sahibi olan Türk Kızılay´ı ülkemizin en etkin ve önde gelen, Dünya literatüründe önemli yer edinen bir kuruluştur" dedi.
Tarih: 2.10.2018 17:38:41/ 255okunma / 0yorum

Kızılay Korkut İlçe başkanı Fatih Bilgin Korkut´ta şube vasfıyla hayata geçirdiği yardım faaliyetlerine değindi. İlçede yaşlılara, engellilere, fakir ve ihtiyaç sahiplerinin yanı sıra eğitim gören öğrencilerden, dul ve yetimlere kadar uzanan bir yardım ağı oluştuğunu belirten Bilgin, "bizler aracılık vazifemizi Allah katında onun rızasını gözeterek hayata geçirmekteyiz. Bizler hizmetlerimizde ayrım yapmamak üzere çalışmalarımıza ağırlık vermekteyiz. Korkut Kızılay´ı olarak, yaşlılara, sakatlara, engellilere, çeşitli yardımlar yapıyoruz. Şimdiye kadar 8 engelli kardeşimize araç hibe ettik. 2 engelli kardeşimize daha engelli araç vereceğiz. 155  üniversite öğrencisine 350 tl destek olduk. İlçemizde bu yıl 800 koli gıda dağıttık.110 koli büyük gıda olmak üzere , 550  kıyma kavurma dağıttık. Kuran kursları dahil 1500 parça kıyafet verdik. Bunlar yıl içerisindeki yardım faaliyetlerimizden örnekler. Daha sayamadığımız sayısız yardım faaliyetimiz var. Hepsinin tek tek anlatmanın gereği yok. Yine bunlarla birlikte şubede mağazamız var giyim yardımları devam ediyor. Okullara desteklerimiz var. İlçe geneli yardım faaliyetlerimiz devam edecek" diye konuştu.

Korkut merkezli yardım faaliyetlerine değinmesinin ardından Kızılay´ın kuruluş amacı ve vizyonel çalışmalarına da açıklık getirmek isteyen Başkan Bilgin, "Kızılayın amacı, her nerede görülür ise hiçbir ayrım yapmaksızın insanın acısını önlemeye veya hafifletmeye çalışmak, insanın hayatını ve sağlığını korumak, onun kişiliğine saygı gösterilmesini sağlamak ve insanlar arasındaki karşılıklı anlayışı, dostluğu, saygıyı, iş birliğini ve sürekli barışı getirmeye uğraşmaktır. Kızılay, ihtiyaç anında dayanışmanın, ıstırap anında eşitliğin, savaşın en kızgın anında insancıllığın, tarafsızlığın ve barışın simgesidir.” dedi.

Kızılayın, milliyet, ırk, dini inanç, sınıf veya siyasi düşünce farkı gözetmediğini belirten Başkan Bilgin açıklamasını şöyle sürdürdü. “Kızılay, her nerede olursa olsun insan ıstırabını ulusal ve uluslararası kapasitesi dahilinde önlemek ve dindirmek için çabalar. Kızılayın, milliyet, ırk, dini inanç, sınıf veya siyasi düşünce farkı gözetmediğini, düşmanlıklara taraf olmayacağını ve hiçbir zaman siyasal, ırksal, dinsel ve ideolojik nitelikteki ihtilaflara girmeyeceğini vurgulayan Küçükali, insani yardım kuruluşu olarak yaraları sarmak için anında organize olmaktadır."

Bilgin açıklamalarında son olarak Korkut Kızılay şubesi olarak her zaman vatandaşlarımızın yanında yer alacağız. İlçe halkımızın bizlere olan güveni tam. Bizlerde onlara yerinde ve ihtiyaca yönelik doğru adımlarla yardımcı olmaya ve yaralarına imkan ve olanaklarımız dahilinde merhem olmaya çalışacağız" diye konuştu.

 
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
YAZIN ÇALIŞTIRILAN HAYVANLAR, KIŞIN ÖLÜME TERK EDİLİYOR
YAZIN ÇALIŞTIRILAN HAYVANLAR, KIŞIN ÖLÜME TERK EDİLİYOR
Muş´un bazı köylerinde yazın çalıştırılan hayvanlar, kışın sokağa terk ediliyor. Çoğu kişi için artık bu normal. Bu eziyete yıllardır dur diyen yok
DONAN NEHİR EĞLENCEYE DÖNDÜ
DONAN NEHİR EĞLENCEYE DÖNDÜ
Muş´ta yaşanan soğuklardan dolayı, Karasu Nehrinin bir kısmı buz tuttu. Donan nehir üzerinde çocuklar tehlikeye aldırmadan kayıp top oynadı.
KIŞ KÖY ÇOCUKLARI İÇİN EĞLENCEYE DÖNÜŞTÜ
KIŞ KÖY ÇOCUKLARI İÇİN EĞLENCEYE DÖNÜŞTÜ
Etkili olan kar yağışından sonra bastıran soğuk havaya aldırmayan köy çocukları, kendi imkanlarıyla korniş ve hortumlardan tasarladıkları kızaklarla kayarak doyasıya eğleniyorlar.
UZAN VE YENTÜR GENÇLİK MERKEZİNDE GENÇLERLE BULUŞTU
UZAN VE YENTÜR GENÇLİK MERKEZİNDE GENÇLERLE BULUŞTU
Bulanık İlçesini ziyaret eden İl Özel İdare Genel Sekreteri Şeyhmus Yentür ile birlikte Kaymakam ve Başkan V. Dr. Hacı Arslan Uzan Gençlik Merkezinde vakit geçiren gençlerle sohbet etti
KAR KALINLIĞI 10 METREYE ULAŞTI
KAR KALINLIĞI 10 METREYE ULAŞTI
Muş´ta etkili olan kar yağışının ardından kapanan yolları açmaya çalışan ekipler, 10 metreye ulaşan kar dağlarını görünce şaşkına döndü.
KÖY ÇOCUKLARINA HEDİYELER DAĞITTILAR
KÖY ÇOCUKLARINA HEDİYELER DAĞITTILAR
Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) öğrenci topluluklarından olan Hayırda Buluşanlar Topluluğu (HBT), köy okullarında okuyan çocuklara hediyeler dağıttı.
5 METRE KARDA ZORLU ÇALIŞMA
5 METRE KARDA ZORLU ÇALIŞMA
Muş İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği ekipleri, karla mücadele çalışmasına aralıksız devam ediyor. 8 köy ve 18 mezranın bulunduğu grup Üçevler köy yolunda ekipler, kar kalınlığının yer yer 3 ila 5 metreyi bulduğu bölgede güçlükle ilerledi.
MUŞ İÇİN ÇAL KLİPLERİNE DESTEK OLANLAR KAHVALTIDA BULUŞTU
MUŞ İÇİN ÇAL KLİPLERİNE DESTEK OLANLAR KAHVALTIDA BULUŞTU
Muş İçin Çal Projesine katkı sağlayan ve destek veren isimler, üniversitede kahvaltıda buluştu.
ÖĞRENCİLERDEN KÜÇÜK KARDEŞLERİNE GİYİM VE KIRTASİYE DESTEĞİ
ÖĞRENCİLERDEN KÜÇÜK KARDEŞLERİNE GİYİM VE KIRTASİYE DESTEĞİ
Muş Alparslan Üniversitesinin Hayırda Buluşanlar Topluluğu (HBT) gönüllüsü öğrencileri, Korkut´a bağlı Mollababa Köyü İlkokulundaki kardeşleriyle buluştu.
DOLAR
5.2964
EURO
6.0072
Muş Durumu

Ya Ali, cenazemi sen yıkayacaksın. Borcumu sen ödeyeceksin, zimmetimi sen ifa edeceksin…

Hz. Muhammed
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu