KORKUT KIZILAY´I YARDIM FAALİYETLERİ İLE GÖZ DOLDURUYOR
Kızılay Korkut şubesi tarafından yıl içerisinde yapılan yardım faaliyetleri birçok alanda devam ediyor. İlçede halkın ihtiyaçlarına destek olan Kızılay Korkut İlçe başkanı Fatih Bilgin" bizler aracılık görevi görüyoruz. İmkan ve olanakların halka sunulmasında emek sahibi olan Türk Kızılay´ı ülkemizin en etkin ve önde gelen, Dünya literatüründe önemli yer edinen bir kuruluştur" dedi.
Tarih: 2.10.2018 17:38:41/ 143okunma / 0yorum

Kızılay Korkut İlçe başkanı Fatih Bilgin Korkut´ta şube vasfıyla hayata geçirdiği yardım faaliyetlerine değindi. İlçede yaşlılara, engellilere, fakir ve ihtiyaç sahiplerinin yanı sıra eğitim gören öğrencilerden, dul ve yetimlere kadar uzanan bir yardım ağı oluştuğunu belirten Bilgin, "bizler aracılık vazifemizi Allah katında onun rızasını gözeterek hayata geçirmekteyiz. Bizler hizmetlerimizde ayrım yapmamak üzere çalışmalarımıza ağırlık vermekteyiz. Korkut Kızılay´ı olarak, yaşlılara, sakatlara, engellilere, çeşitli yardımlar yapıyoruz. Şimdiye kadar 8 engelli kardeşimize araç hibe ettik. 2 engelli kardeşimize daha engelli araç vereceğiz. 155  üniversite öğrencisine 350 tl destek olduk. İlçemizde bu yıl 800 koli gıda dağıttık.110 koli büyük gıda olmak üzere , 550  kıyma kavurma dağıttık. Kuran kursları dahil 1500 parça kıyafet verdik. Bunlar yıl içerisindeki yardım faaliyetlerimizden örnekler. Daha sayamadığımız sayısız yardım faaliyetimiz var. Hepsinin tek tek anlatmanın gereği yok. Yine bunlarla birlikte şubede mağazamız var giyim yardımları devam ediyor. Okullara desteklerimiz var. İlçe geneli yardım faaliyetlerimiz devam edecek" diye konuştu.

Korkut merkezli yardım faaliyetlerine değinmesinin ardından Kızılay´ın kuruluş amacı ve vizyonel çalışmalarına da açıklık getirmek isteyen Başkan Bilgin, "Kızılayın amacı, her nerede görülür ise hiçbir ayrım yapmaksızın insanın acısını önlemeye veya hafifletmeye çalışmak, insanın hayatını ve sağlığını korumak, onun kişiliğine saygı gösterilmesini sağlamak ve insanlar arasındaki karşılıklı anlayışı, dostluğu, saygıyı, iş birliğini ve sürekli barışı getirmeye uğraşmaktır. Kızılay, ihtiyaç anında dayanışmanın, ıstırap anında eşitliğin, savaşın en kızgın anında insancıllığın, tarafsızlığın ve barışın simgesidir.” dedi.

Kızılayın, milliyet, ırk, dini inanç, sınıf veya siyasi düşünce farkı gözetmediğini belirten Başkan Bilgin açıklamasını şöyle sürdürdü. “Kızılay, her nerede olursa olsun insan ıstırabını ulusal ve uluslararası kapasitesi dahilinde önlemek ve dindirmek için çabalar. Kızılayın, milliyet, ırk, dini inanç, sınıf veya siyasi düşünce farkı gözetmediğini, düşmanlıklara taraf olmayacağını ve hiçbir zaman siyasal, ırksal, dinsel ve ideolojik nitelikteki ihtilaflara girmeyeceğini vurgulayan Küçükali, insani yardım kuruluşu olarak yaraları sarmak için anında organize olmaktadır."

Bilgin açıklamalarında son olarak Korkut Kızılay şubesi olarak her zaman vatandaşlarımızın yanında yer alacağız. İlçe halkımızın bizlere olan güveni tam. Bizlerde onlara yerinde ve ihtiyaca yönelik doğru adımlarla yardımcı olmaya ve yaralarına imkan ve olanaklarımız dahilinde merhem olmaya çalışacağız" diye konuştu.

 
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
“BİZLER ADİL DAVRANDIKÇA, HİZMET YOLUNDA GÜÇLÜ OLDUK”
“BİZLER ADİL DAVRANDIKÇA, HİZMET YOLUNDA GÜÇLÜ OLDUK”
Danışma Meclisi toplantısında partililere hitap eden Belediye Başkanı Feyat Asya, “Bizleri bu göreve layık gören halkımızın hakkını hukukunu korumak üzere birçok hizmeti hayata geçirmeyi başardık. Bu süreçte bizler adil davrandıkça güçlü olduk. Bu güçle vatandaşlarımıza hizmet etmeye devam ediyoruz” dedi.
II. ÖĞRENCİ TOPLULUKLARI TANITIM VE TANIŞMA GÜNLERİ SONA ERDİ
II. ÖĞRENCİ TOPLULUKLARI TANITIM VE TANIŞMA GÜNLERİ SONA ERDİ
Muş Alparslan Üniversitesi öğrencileri, II. Öğrenci Toplulukları Tanıtım ve Tanışma Günlerinde bir araya geldi
KAYMAKAM KAÇMAZ´DAN KURUM ZİYARETLERİ
KAYMAKAM KAÇMAZ´DAN KURUM ZİYARETLERİ
Muş´un Varto Kaymakamı ve Belediye Başkanı Vekili Erkan Kaçmaz, Varto Müftüsü Dr. Mehmet Akif Coşkun´u ziyaret etti.
ÜNİVERSİTEDE ANNE-BABA OKULU SEMİNERLERİ SONA ERDİ
ÜNİVERSİTEDE ANNE-BABA OKULU SEMİNERLERİ SONA ERDİ
Muş Alparslan Üniversitesinin Bilimsel Araştırma Proje Komisyonu (BAP) tarafından desteklenen ebeveynlere yönelik ücretsiz Anne-Baba Okulu Seminerleri, 1071 Malazgirt Kongre ve Kültür Merkezinde tamamlandı.
BULANIK MESLEK YÜKSEKOKULUNUN İLK ETKİNLİĞİ ÇOCUKLAR İÇİN YAPILDI
BULANIK MESLEK YÜKSEKOKULUNUN İLK ETKİNLİĞİ ÇOCUKLAR İÇİN YAPILDI
Bulanık Meslek Yüksekokulunda (MYO), “İçimizdeki Çocuğu Sevelim” temalı bir etkinlik düzenledi. Dünya Çocuk Günü dolayısıyla yapılan etkinliğe, Bulanık Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hacı Arslan Uzan, Bulanık MYO Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Ahmet Galip Halidi, İlçe Millî Eğitim Müdürü Deniz Edip ile Bulanık MYO öğretim elemanları ve öğrencileri katıldı.
“BAĞCILIK KÜLTÜRÜ VE KIRSAL TURİZM”
“BAĞCILIK KÜLTÜRÜ VE KIRSAL TURİZM”
Güçlü Toplum, Güçlü Gelecek için, Sağlıklı Toplum Sağlıklı Gelecek şart olup bunun en önemli unsuru da doğamızın her türlü ve her çeşit kirlenme, yıpranmalara karşı korunmasından, geliştirilip güçlendirilmesinden, halkın istifadesine sunulmasından geçmektedir.
MŞÜ, BEŞTEPE´DEKİ YÜKSEKÖĞRETİM AKADEMİK YIL AÇILIŞ TÖRENİNE KATILDI
MŞÜ, BEŞTEPE´DEKİ YÜKSEKÖĞRETİM AKADEMİK YIL AÇILIŞ TÖRENİNE KATILDI
Muş Alparslan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat, akademisyenler ve öğrencilerle birlikte, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın ev sahipliğinde Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezinde düzenlenen 2018-2019 Yükseköğretim Akademik yıl açılış törenine katıldı.
BÜYÜKELÇİ CHRİSTİAN BERGER´DEN YILDIRIM´A ZİYARET
BÜYÜKELÇİ CHRİSTİAN BERGER´DEN YILDIRIM´A ZİYARET
AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Christian Berger ve beraberindeki heyet Muş Valisi Aziz Yıldırım´ı makamında ziyaret etti.
SURİYELİ DİLENCİLER BIKTIRDI!
SURİYELİ DİLENCİLER BIKTIRDI!
Bunların Muş´taki sorumlusu, denetleyicisi kim?
DOLAR
5.8113
EURO
6.7288
Muş Durumu

İlim, kendini bilmektir.

Yunus Emre
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu