KOORDİNASYON KURULU TOPLANTISI YAPILDI
Muş Valiliği 2019 yılının ikinci koordinasyon kurulu toplantısını yaptı. Toplantıya başkanlık eden Vali Yardımcısı Abdulkadir Okay, planlanan 278 projeden 12´sinin tamamlandığı, 130 projenin devam ettiğini belirterek ihale aşamasında olan proje sayısının 28 ve başlanmayan proje sayısının ise 108 adet olduğu söyledi
Tarih: 10.4.2019 18:53:14/ 94okunma / 0yorum

 

Muş Valiliği, 2019 Yılı II. Dönem İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı´nı yaptı. Vali Yardımcısı Abdulkadir Okay başkanlığında oturumu açılan toplantıya Bölge Müdürleri, Kaymakamlar, kamu kurum amirleri, belediye başkanları katıldı.

Toplantının açılışını yapan Vali Yardımcısı Abdulkadir Okay, yapılan yatırımlarla ilgili bilgi verdi.

“YATIRIM PROJELERİNİN 2019 YILI ÖDENEĞİ İSE 474 MİLYON 134 BİN 520 TL´DİR”

2019 Yılı II. Dönem İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı´nın açılış konuşmasını yapan Vali Yardımcısı Okay, ilimizde 2019 yılı II. Dönem için 278 proje planlandığını söyledi.

Yatırım projelerinin 2019 yılı ödeneğinin 474 Milyon 134 Bin 520 TL olduğunu ifade eden Vali Yardımcısı Okay, “Kamu yatırımlarının gerçekleştirilmesi ve hizmetlerin yapılması esnasında kamu kurum ve kuruluşların arasında koordinasyon, işbirliği ve yardımlaşmanın arttırılması, kaynakların daha etkin verimli tasarruflu kullanılması ve yatırımların daha hızlı gerçekleştirilmesinde koordinasyon toplantıları büyük katkılar sağlamaktadır. İlimizde 2019 yılı II. Dönem için 278 proje planlanmıştır. Bu projelerimizden; tamamlanan proje sayısı 12, devam eden proje sayısı 130, ihale aşamasındaki proje sayısı 28 ve başlanmayan proje sayısı ise 108 adettir. Yatırım Programında yer alan projelerin toplam bedeli 2 Milyar 780 Milyon 758 Bin 588 TL, projelerin önceki yıllar harcaması 886 Milyon 129 Bin 110 TL, yatırım projelerinin 2019 yılı ödeneği ise 474 Milyon 134 Bin 520 TL´dir” dedi.

“BU YIL KIŞ MEVSİMİNİN UZUN SÜRMESİNDEN DOLAYI, GELECEĞİ HESAPLAYARAK İNŞAAT ÇALIŞMALARIMIZI HIZ VERİP HEDEFİMİZE ULAŞMALIYIZ”

Hava sıcaklıklarının artması ile inşaat çalışmalarının başlanacağını kaydeden Vali Yardımcısı Okay, “Genel toplamda yatırımlarımız için 2019 yılı Mart ayının sonuna kadar 101 Milyon 438 Bin 107 TL. harcama yapılarak %21 oranında nakdi gerçekleşme ve %49 oranında fiziki gerçekleşme sağlanmıştır. Bu yıl kış mevsiminin uzun sürmesinden dolayı, geleceği hesaplayarak inşaat çalışmalarımızı hız verip hedefimize ulaşmalıyız. Hedefe ulaşmak için yatırımlarımızı biraz daha hızlı takip edelim. Koordinasyon Kurulu Toplantısında mülki ve mahalli yöneticiler tarafından dile getirilen koordinasyon ve işbirliği gerektiren hususlara ilgili kamu kurum ve kuruluşlar tarafından yerine getirilmesi ve alınan kararlar hakkında gerekli işlemlerin zamanında yapılarak Valiliğimize bilgi verilmesi gerekmektedir.

Yatırımlarla ilgili sunum bittikten sonra, sunum yapmayan belediye başkanlarımız ve kamu kurum kuruluşları ile mesleki kuruluşlarımızın temsilcileri kurum çalışmaları ile ilgili söz hakkı isteyebilirler. Toplantının ilimize, bölgemize ve ülkemize hayırlı olması temennisiyle emeği geçenlere teşekkür eder, çalışmalarda başarılar dilerim” ifadelerini kullandı.

Vali Yardımcısı Okay´ın konuşmasının ardından yatırımcı kuruluş temsilcileri sunumlarını yaptı. Toplantı, koordinasyonu gerektirecek konuların görüşülmesi ile sona erdi.

 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: KOORDİNASYON KURULU TOPLANTISI YAPILDI
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
BELEDİYE KALDIRIM İŞGALLERİNE SAVAŞ AÇTI
BELEDİYE KALDIRIM İŞGALLERİNE SAVAŞ AÇTI
Muş Belediyesi kış mevsiminin ardından cadde ve sokaklarda temizlik çalışmalarını aralıksız sürdürürken zabıta ekipleri ise Cumhuriyet Caddesi´nde kaldırımları işgal eden esnaflara yönelik cezai işlem ve uygulamalara başladı.
HAYDİ MUŞ SPORA!
HAYDİ MUŞ SPORA!
Muş İl Gençlik ve Spor Müdürü Emrullah Güler, 21-25 Nisan 2019 tarihleri arasında farkındalık oluşturmak amacıyla “Haydi Muş Spora” sloganı ile 22 Branşta düzenlenecek olan ‘Muş Olimpiyatları´na tüm halkı davet etti.
BÖLGENİN İLK BEKTAŞİ VE FRENK ÜZÜMLERİ KÜLLİYEDE YETİŞTİRİLECEK
BÖLGENİN İLK BEKTAŞİ VE FRENK ÜZÜMLERİ KÜLLİYEDE YETİŞTİRİLECEK
Doğu Anadolu Bölgesi´nde ilk kez Muş Alparslan Üniversitesi külliyesinde yetiştirilecek olan Bektaşi ve Frenk Üzümü fidanları Rektör Yardımcısı ve Uygulamalı Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yaşar Karadağ ve akademisyenler tarafından toprakla buluşturuldu.
TÜBİTAK GİRİŞİMCİLİK PROGRAMLARI VE İNOVATİF GİRİŞİMCİLİK SEMİNERİ
TÜBİTAK GİRİŞİMCİLİK PROGRAMLARI VE İNOVATİF GİRİŞİMCİLİK SEMİNERİ
Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu´nda, akademisyenlere ve öğrencilere TÜBİTAK Girişimcilik Programları hakkında bilgilendirmek ve inovatif girişimciliği tanıtmak amacıyla bir seminer düzenlendi.
KIZILAY´DAN KAN BAĞIŞ KAMPANYASI
KIZILAY´DAN KAN BAĞIŞ KAMPANYASI
Muş Kızılay Kan Bağışı Merkezi, kan bağış otobüsü ile kampanyasına devam ediyor. Vatandaşlar kan bağış otobüsüne yoğun ilgi gösterdi
ÜNİVERSİTEDEN ŞEKER FABRİKASINA ZİYARET
ÜNİVERSİTEDEN ŞEKER FABRİKASINA ZİYARET
Muş Alparslan Üniversitesinden bir heyet, Kamu-Üniversite-Sanayi İşbirliği (KÜSİ) kapsamında Muş Şeker Fabrikasında incelemelerde bulundu.
SAĞLIK BAKANLIĞI´NDAN HAC VE UMRE UYARISI
SAĞLIK BAKANLIĞI´NDAN HAC VE UMRE UYARISI
Sağlık Bakanlığı, hac ve umreye gidecek vatandaşlar için salgın hastalık ve enfeksiyonlar için uyarıda bulundu.
1071 MALAZGİRT KONGRE VE KÜLTÜR MERKEZİNDE MÜZİK ZİYAFETİ
1071 MALAZGİRT KONGRE VE KÜLTÜR MERKEZİNDE MÜZİK ZİYAFETİ
Muş Alparslan Üniversitesi 1071 Malazgirt Kongre ve Kültür Merkezinde düzenlenen konsere katılan dinleyiciler, Türk Sanat Müziği ve Türk Halk Müziği ziyafeti yaşadı.
MUŞ OLİMPİYATLARININ TANITIMI YAPILDI
MUŞ OLİMPİYATLARININ TANITIMI YAPILDI
Vali Doç. Dr. İlker Gündüzöz, "Haydi Muş Spora" sloganıyla 21-25 Nisan tarihleri arasında düzenlenecek olan Muş Olimpiyatları hakkında Muş Gençlik Merkezi´nde açıklamalarda bulundu.
DOLAR
5.4345
EURO
6.1114
Muş Durumu

İnsanlara akılları ölçüsünde söz söyleyiniz.

Hz. Muhammed
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu