“KONVOLÜSYONEL SİNİR AĞLARI KULLANARAK İMGE SINIFLANDIRMA” SEMİNERİ DÜZENLENDİ
Muş Alparslan Üniversitesi Mühendislik-Mimarlık Fakültesi (MMF) “Çarşamba Seminerleri” kapsamında “Konvolüsyonel Sinir Ağları Kullanarak İmge Sınıflandırma” konulu seminer düzenlendi.
Tarih: 6.12.2019 17:24:44/ 195okunma / 0yorum

MMF Bilgisayar Laboratuvarı´nda Arş. Gör. Mehmet Murat Turhan tarafından verilen seminere MMF akademik personeli ve öğrencileri katılım gösterdi. Seminer kapsamında bilgisayarda imgelerin nasıl temsil edildiği ele alındı. “Konvolüsyon işlemi” kullanılarak imgelerden özelliklerin nasıl çıkarıldığı anlatıldı. Konvolüsyonel sinir ağını oluşturan bileşenler hakkında bilgi verildikten sonra 3 farklı problem durumunun çözüm yolları gösterildi.

Fotoğrafçılık ve Kamera Çekim Teknikleri Eğitimi Düzenlendi

Kariyer Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi (KARGEM) tarafından Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu (SBMYO) Fuat Sezgin Derslikleri´nde  “Fotoğrafçılık ve Kamera Çekim Teknikleri Eğitimi” düzenlendi.  KARGEM Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Zeliha Tekin´in koordinatörlüğünde düzenlenen ve eğitmen olarak SBMYO Görsel ve İşitsel Teknikler Bölüm Başkanı Öğr. Gör. Mehmet Demirel´in yer aldığı eğitime Büro Hizmetleri ve Sekreterlik Bölümü Başkan Vekili Öğr. Gör. Elif Özdil Demirel, Otel, Lokanta ve İkram Hizmetleri Bölümü Başkan Vekili Öğr. Gör. Okan Türk  katılım gösterdi.

Eğitim kapsamında fotoğraf çekiminin nasıl yapılması gerektiği uygulamalı olarak gösterildi. Fotoğrafçılığın tarihi ve gelişimi ele alınarak hareketli görüntünün ortaya çıkışı hakkında bilgi verildi. Sonrasında ise diyafram, enstantane, İSO, objektif çeşitleri ve kullanım alanları üzerinde duruldu. Çerçeveleme teknikleri, kompozisyon oluşturma hakkında yapılan açıklamaların ardından soru-cevap kısmına geçildi.

Eğitimin sonunda ise Dr. Tekin tarafından Öğr. Gör. Demirel´e teşekkür belgesi ve katılımcılara katılım belgesi takdim edildi. Akademik ve idari personelin yanı sıra öğrencilerin de katılım gösterdiği etkinlik, toplu fotoğraf çekiminin ardından son buldu.
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
EMNİYETİN KADES EĞİTİMLERİ DEVAM EDİYOR
EMNİYETİN KADES EĞİTİMLERİ DEVAM EDİYOR
Muş Valiliğinden yapılan açıklamada, Muş Emniyet Müdürlüğü tarafından KADES eğitimlerinin devam ettiği bildirildi
YATAY GEÇİŞ BAŞVURU ŞARTLARI VE DEĞERLENDİRME TAKVİMİ YAYINLADI
YATAY GEÇİŞ BAŞVURU ŞARTLARI VE DEĞERLENDİRME TAKVİMİ YAYINLADI
Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) 2019-2020 eğitim öğretim yılı bahar yarıyılı yatay geçiş başvuru şartları ve değerlendirme takvimi yayınladı
MUŞ´TAN SUNULAN 8 PROJE DAKA TARAFINDAN KABUL EDİLDİ
MUŞ´TAN SUNULAN 8 PROJE DAKA TARAFINDAN KABUL EDİLDİ
Doğu Anadolu Kalkınma Ajansına (DAKA) Teknik Destek Projesi kapsamında Muş´tan yapılan başvuruların 8 tanesi kabul edildi.
TKDK PROJE BAŞVURU SÜRESİ UZATILDI
TKDK PROJE BAŞVURU SÜRESİ UZATILDI
8. Başvuru Çağrı İlanı kapsamında 103- Tarım ve Balıkçılık Ürünlerinin İşlenmesi ve Pazarlanması ile İlgili Fiziki Varlıklara Yönelik Yatırımlar için son başvuru kabul tarihi uzatılmıştır
HBT´DEN İHTİYAÇ SAHİPLERİNE KÖMÜR YARDIMI
HBT´DEN İHTİYAÇ SAHİPLERİNE KÖMÜR YARDIMI
MŞÜ Hayırda Buluşanlar Öğrenci Topluluğu, Muş´taki ihtiyaç sahibi ailelere kömür yardımında bulundu
REKTÖR YARDIMCISI KARADAĞ BİNGÖL´DE
REKTÖR YARDIMCISI KARADAĞ BİNGÖL´DE
“Tarım Öğretiminin 174. Yılı” etkinlikleri kapsamında Bingöl Üniversitesi´nde kutlama programı gerçekleştirildi. Bingöl Üniversitesi Prof. Dr. Fuat Sezgin Konferans Salonu´nda gerçekleştirilen programa davetli konuşmacı olarak Muş Alparslan Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve Uygulamalı Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yaşar Karadağ katılım gösterdi.
TULİP MENTÖRLÜK PROGRAMI GERÇEKLEŞTİ
TULİP MENTÖRLÜK PROGRAMI GERÇEKLEŞTİ
İstanbul Aydın Üniversitesi´nin ev sahipliğinde “Türkiye Üniversite Liderlik İyileştirme Programı” (TULİP) gerçekleştirildi. Türkiye´nin çeşitli üniversitelerinde görev yapan kadın akademisyenlerin katılımıyla gerçekleştirilen program kapsamında kadınların liderlik ve yöneticilik basamaklarında görev almasını teşvik etmek amacıyla çalışmalar gerçekleştirildi.
TKDK DESTEĞİYLE MODERN ÇİFTLİK KURDU
TKDK DESTEĞİYLE MODERN ÇİFTLİK KURDU
Sungu beldesinde, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumunun yüzde 75´lik hibe desteğiyle kurulan çiftlikte 250 büyükbaş hayvan ile çalışmasını sürdürüyor. Çiftlikte modern bir şekilde hayvancılık yapıldığını belirten Sungu Belediye Başkanı Mehmet Salih Gürtürk, bu çiftlikler sayesinde istihdam ve ekonomiye ciddi bir katkı sağlandığını söyledi.
SOĞUK HAVAYI SÜT SATIŞI İLE FIRSATA ÇEVİRDİ
SOĞUK HAVAYI SÜT SATIŞI İLE FIRSATA ÇEVİRDİ
Hava sıcaklığının düştüğü Muş´ta, kahvehanede çay yerine süt tercih ediliyor. Günde 60 ile 70 litre arası süt satışı yapan işletme sahipleri, bu uygulamadan oldukça memnun.
DOLAR
5.9191
EURO
6.5680
Muş Durumu

Resüller, Nebiler miras bırakmaz, onların bıraktıkları, sadakadır

Hz. Muhammed
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu