“KONVOLÜSYONEL SİNİR AĞLARI KULLANARAK İMGE SINIFLANDIRMA” SEMİNERİ DÜZENLENDİ
Muş Alparslan Üniversitesi Mühendislik-Mimarlık Fakültesi (MMF) “Çarşamba Seminerleri” kapsamında “Konvolüsyonel Sinir Ağları Kullanarak İmge Sınıflandırma” konulu seminer düzenlendi.
Tarih: 6.12.2019 17:24:44/ 238okunma / 0yorum

MMF Bilgisayar Laboratuvarı´nda Arş. Gör. Mehmet Murat Turhan tarafından verilen seminere MMF akademik personeli ve öğrencileri katılım gösterdi. Seminer kapsamında bilgisayarda imgelerin nasıl temsil edildiği ele alındı. “Konvolüsyon işlemi” kullanılarak imgelerden özelliklerin nasıl çıkarıldığı anlatıldı. Konvolüsyonel sinir ağını oluşturan bileşenler hakkında bilgi verildikten sonra 3 farklı problem durumunun çözüm yolları gösterildi.

Fotoğrafçılık ve Kamera Çekim Teknikleri Eğitimi Düzenlendi

Kariyer Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi (KARGEM) tarafından Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu (SBMYO) Fuat Sezgin Derslikleri´nde  “Fotoğrafçılık ve Kamera Çekim Teknikleri Eğitimi” düzenlendi.  KARGEM Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Zeliha Tekin´in koordinatörlüğünde düzenlenen ve eğitmen olarak SBMYO Görsel ve İşitsel Teknikler Bölüm Başkanı Öğr. Gör. Mehmet Demirel´in yer aldığı eğitime Büro Hizmetleri ve Sekreterlik Bölümü Başkan Vekili Öğr. Gör. Elif Özdil Demirel, Otel, Lokanta ve İkram Hizmetleri Bölümü Başkan Vekili Öğr. Gör. Okan Türk  katılım gösterdi.

Eğitim kapsamında fotoğraf çekiminin nasıl yapılması gerektiği uygulamalı olarak gösterildi. Fotoğrafçılığın tarihi ve gelişimi ele alınarak hareketli görüntünün ortaya çıkışı hakkında bilgi verildi. Sonrasında ise diyafram, enstantane, İSO, objektif çeşitleri ve kullanım alanları üzerinde duruldu. Çerçeveleme teknikleri, kompozisyon oluşturma hakkında yapılan açıklamaların ardından soru-cevap kısmına geçildi.

Eğitimin sonunda ise Dr. Tekin tarafından Öğr. Gör. Demirel´e teşekkür belgesi ve katılımcılara katılım belgesi takdim edildi. Akademik ve idari personelin yanı sıra öğrencilerin de katılım gösterdiği etkinlik, toplu fotoğraf çekiminin ardından son buldu.
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
ECZANEDE KORONAVİRÜSE KARŞI NAYLONLU ÖNLEM
ECZANEDE KORONAVİRÜSE KARŞI NAYLONLU ÖNLEM
Muş´ta bir eczane koronavirüs nedeniyle müşterileri ile arasına şeffaf naylon branda çekti. Naylondan oluşturulan korunma sistemini olumlu bulan müşteriler, herkesin önlem almasını istedi.
MİLLETVEKİLİ ŞİMŞEK´TEN "EVDE KAL" ÇAĞRISI
MİLLETVEKİLİ ŞİMŞEK´TEN "EVDE KAL" ÇAĞRISI
AK Parti Muş Milletvekili Mehmet Emin Şimşek, yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadele tedbirleri kapsamında "evde kal" çağrısına destek verdi
BİYOLOJİK KÖKENLİ AFETLER
BİYOLOJİK KÖKENLİ AFETLER
Muş Alparslan Üniversitesi, (MŞÜ) Afet Yönetim, Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Dr. Öğretim Üyesi İskender Dölek, korona virüs ile ilgili değerlendirmelerde bulunarak biyolojik kökenli afetlerden örnekler verdi.
İŞKUR KAMU İŞÇİ ALIMLARINDA DİJİTAL ORTAMINDA GERÇEKLEŞECEK
İŞKUR KAMU İŞÇİ ALIMLARINDA DİJİTAL ORTAMINDA GERÇEKLEŞECEK
Sağlık Bakanlığı 14 bin daimi işçi sağlık personelinin alımını İŞKUR üzerinden tamamen dijital ortamda gerçekleştirilecek. İŞKUR Muş İl Müdürü Mehmet Emin Taylan, alımlarla ilgili açıklamalarda bulundu.
HBT´DEN MUHTAÇLARA HİJYEN PAKETİ
HBT´DEN MUHTAÇLARA HİJYEN PAKETİ
Kurulduğu günden beri yaptıkları etkinliklerle adından sıkça söz ettiren Muş Alparslan Üniversitesi Hayırda Buluşanlar Topluluğu (HBT) dünyada hızla yayılan ve ülkemizde de görülen Covid-19 adlı koronavirüs ile mücadele kapsamında yetkililerin uyarılarına paralel olarak alınması gereken tedbirlerin başında gelen “hijyen” için çalışmalara başladı.
MAHALLE ARALARINDA YIKAMA VE DEZENFEKTE ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR
MAHALLE ARALARINDA YIKAMA VE DEZENFEKTE ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR
Muş Belediyesi dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına karşı daha da arttırmaya başladı. Ana ve arterleri yıkayıp dezenfekte eden ekipler, çalışmalarını mahalle aralarında sürdürüyor.
TOPLU TAŞIMA ARAÇLARI DENETLENİYOR
TOPLU TAŞIMA ARAÇLARI DENETLENİYOR
Muş Belediyesi ekiplerinin desteği ile sürekli dezenfekte edilen şehir içi toplu taşıma araçları yüzde 50 kapasite ile mesafe denetimine tabi tutuluyor.
GÖNÜLLÜ OLARAK MASKE ÜRETİYORLAR
GÖNÜLLÜ OLARAK MASKE ÜRETİYORLAR
Muş Halk Eğitim Merkezi(HEM) Ve Akşam Sanat Okulu(ASO) Müdürlüğü Usta öğrencileri, gönüllü olarak maske üretimine başladı.
LÜTFEN ‘EVDE KALIN´
LÜTFEN ‘EVDE KALIN´
Ekip sayısını arttırarak sürekli dezenfekte çalışmaları yaptıklarını belirten Belediye Başkanı Feyat Asya, “cadde ve kaldırımların temizliğini yapıyoruz. İnsan sağlığını tehdit eden unsurları ortadan kaldırmak için durmaksızın mücadele ediyoruz. Temennimiz ve dileğimiz bu zorlu süreci sorunsuz bir şekilde atlatmak. Ancak bu süre zarfında vatandaşlarımızdan ricamız evlerinde kalmaları. 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı bulunan hemşehrilerimizin kesinlikle dışarıya çıkmamasını rica ediyoruz”
DOLAR
6.5696
EURO
7.2107
Muş Durumu

Yaldızlı sözlerle erdem bağdaşmaz.

Konfüçyus
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu