KIZILAĞAÇ BELEDİYESİNDEN SICAK ASFALT ÇALIŞMASI
Muş´ta en fazla kar yağışının yaşandığı bölgelerden biri olan Kızılağaç Beldesinde sıcak asfalt çalışması yapıldı. Kış mevsiminin ağır geçtiğini belirten Belediye Başkanı Burhan Öğüt, belde halkına en iyi şekilde hizmet etmeye devam ettiklerini söyledi.
Tarih: 1.12.2019 13:13:12/ 557okunma / 0yorum

Ağır kış mevsiminin yaşandığı Muş´ta tüm hızıyla hazırlıklar devam ediyor. Kar yağışı öncesi Merkeze bağlı Kızılağaç Beledinde sıcak asfalt çalışması yapıldı.

Kar yağışının fazla olduğu bölgelerden biri olan Kızılağaç Beldesinde vatandaşlar çamurdan kurtularak daha modern yollara kavuştu.

Kızılağaç Belediyesi alt- üst yapı, asfalt ve çevre düzenlemesinin yanı sıra yeni projelerle hizmet etmeye devam ediyor.

Kendi imkanları ile hizmetlerine kaldıkları yerden devam ettiklerini belirten Kızılağaç Belediye Başkanı Burhan Öğüt, kar yağışı öncesi kalan eksiklikleri de tamamlamaya çalıştıklarını söyledi.

Sıcak asfalt ve kilitli parke taşı hizmetleri ile belde halkına modern bir hizmet sunduklarının altını çizen Başkan Öğüt, “Kızılağaç Belde Belediye Başkanlığı görevinde ikinci dönemindeyiz. Göreve geldiğimiz günden itibaren verdiğimiz sözlerin hepsini yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Hatta vermiş olduğumuz sözlerinde ötesinde bir hizmet yaptığımıza inanıyor ve bu belde halkı kamuoyu tarafından da biliniyor. Özellikle belde halkımızın vermiş olduğu destek ve teveccühten dolayı kendilerine ayrı ayrı canı gönülden teşekkür ediyorum.  

Malum Muş merkezde 1 metre kar yağsa burada 30 santim daha fazla yağıyor bunun için tüm enerjimizi yola vererek yollarımızı sıcak asfalt ile buluşturduk. Beldemizi ilk defa sıcak asfalt ile buluşturmanın mutluluğu ve gururunu yaşıyoruz. Yollarımız tamamen düzene girdi ve hiçbir eksiğimiz çok şükür kalmadı. Bu hizmetleri tamamen kendi imkanlarımızla yapıyoruz. Tüm belde halkımız yapmış olduğumuz hizmetlerin bilincinde olup gerekli desteği veriyorlar. Hatta sıcak asfalt çalışmasının başladığı saatten bittiği güne kadar halkımız işin başında durmuş ve yakinen takip etmiştir. Bu durum bizi gerçekten sevindirmiştir çünkü bu hizmet halkımıza yapılıyor. Yapılan hizmetlerin görülmesi bizim için önemlidir” dedi.

“HİZMETLERİMİZ DEVAM EDİYOR”

Şuanda inşaat halinde olan çok amaçlı kültür ve taziye evinin etrafını kapattıklarını kaydeden Başkan Öğüt, “muhtelif cadde ve sokakların kilitli parke taşı döşemesi tamamlandı. Çarşı merkezi, mezarlık, okul yolu sıcak asfalt çalışması ile yeni bir hal aldı.

Daha önce de belirttiğimiz gibi Kızılağaç Beldemizin 20 yıl sıkıntı çektiği ve yapılmayan giriş yolu genişletilerek yapıldı. Ve halkımızın en büyük sorunu olan giriş yolu halledildi. Kültür, Yeşilyurt ve Yukarı mahallelerinin yolları parke taşıyla yapıldı. Mahalle yolları yapılarak çamurdan kurtulduk. Yolların bitmesiyle beraber çöp kontynerlarını mahallelere bıraktık ve her zaman temizledik. 2017 yılı itibarı ile 100 bin üzerinde kilitli, parke taşı döşeme çalışması yapıldı. Beldede bazı yollarda perde beton çalışması ve aynı zamanda yeni yollar açıldı. Ayrıca bazı yollarda ise statik kaplama yapıldı. Sıcak asfalt ile yapılan belde girişinin her iki tarafı düzenli kaldırım çalışması ile tamamlanma aşamasına geldi. Ayrıca mahalle aralarındaki yollar yeniden düzenlenerek genişletildi” dedi.

“BELDEMİZDE BİRÇOK HİZMETİ HAYATA GEÇİRDİK VE GEÇİRMEYE DEVAM EDECEĞİZ”

Belediyenin alt yapı hizmetlerinin yanı sıra araç parkına ve eksiği olan araçların ise bakımlarının yapıldığını kaydeden Başkan Öğüt, sözlerini şöyle sürdürdü: “Beldemizin sorunlarından olan alt yapı tamamlandı. Alt yapımının tamamlanmasıyla beraber belediyemize ihtiyaç olan vidanjör, tıkanmaya karşı araç getirildi. Belediyeye itfaiye aracı getirildi. Eski ambulans yaptırılıp cenaze aracı haline getirildi. Yeni yükleyici ve kazıcı araç getirildi.”

“SOKAK VE CADDELERİMİZ KARANLIKTAN KURTULDU, YENİ SONDAJ ÇALIŞMASI YAPILDI”

Sokak ve caddelerde yapılan ışıklandırma çalışmalarıyla sokakların karanlıktan kurtarılıp aydınlığa kavuşturulduğunu kaydeden Öğüt, “Yaptığımız çalışmalardan önemli olanlardan biri sokak ve caddelerin aydınlatılması oldu. Birçok sokağımız akşam karanlıkta kalıyordu ve o sorunumuzu da çok şükür giderdik. Terk edilmiş belediye hizmet binasının eksikleri giderilerek, belediye hizmet binasını dükkânlardan çıkardık. Belde içine iki tane sondaj vuruldu. Hiçbir belediyenin yapmadığı, her eve tek-tek gidilip ilaçlanma yapıldı. Ayrıca bizlere desteklerini eksik etmeyen Valiliğimize, ilgili bölge müdürlüğümüze ve özellikle ekibimiz başında yer alan Belediyemiz Genel Koordinatörü Şervan Ulaş´a ve tüm ekibime teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

“DOĞRU BİLİP İNANARAK YAPTIĞIMIZ HER ÇALIŞMA HALKIMIZIN TAKDİRİNİ TOPLADI”

Her zaman adil, şeffaf ve doğru olan adımları attıklarını kaydeden Başkan Öğüt, sözlerini şöyle sürdürdü: “hiçbir dedikoduya ve aldatmaya mahal vermeden kendimizi en iyi şekilde ifade etme gücüne sahibiz. Görevimiz süresi boyunca her zaman adil, şeffaf ve doğru olan adımlar attığımıza inanıyoruz. Kamu malını kendi malımızdan daha önemli buluyoruz ve bunu sürdüreceğiz. Göreve geldiğimizde makam aracı hacizden dolayı çekildi ve şahsen makam aracına binmedim. Kendi aracımı kullanıyorum ve bu benim kendi tercihimdir. Makam aracına verilecek para ile bir proje yaparak halkımızın hizmetine sunma prensibimiz oldu ve olmaya da devam edecek. Biz halkımızın hizmetindeyiz ve hizmet etmeye devam edeceğiz.”

Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
BARIŞAN´DAN KAMU VE EĞİTİM KURUMLARININ DEPREME DAYANIKLILIK DURUMUNA DİKKAT ÇEKTİ
BARIŞAN´DAN KAMU VE EĞİTİM KURUMLARININ DEPREME DAYANIKLILIK DURUMUNA DİKKAT ÇEKTİ
Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Muş İl Başkanı Mahir Barışan, kentteki kamu binaları ve eğitim kurumlarının depreme dayanıklılık durumuna dikkat çekti.
YENTÜR, TRT EKRANLARINDA KARLA MÜCADELE ÇALIŞMASINI ANLATTI
YENTÜR, TRT EKRANLARINDA KARLA MÜCADELE ÇALIŞMASINI ANLATTI
Muş İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Şeyhmus Yentür, TRT Kurdî kanalının sabah haberlerine canlı yayın konuğu olarak karla mücadele çalışmalarını değerlendirerek “İl Özel İdaresi olarak karla mücadelede toplam 11 ekip oluşturduk. 95 personeli etkin bir şekilde 24 saat esasına göre karla mücadeleye son hız hizmetlerini sürdürüyor. Nefesin olduğu her yere biz hizmet götürüyoruz. Vatandaşımızın hızlı bir şekilde ulaşımını sağlayabilmek için İl Özel İdaresi ekipleri gece-gündüz çalışmaktadır” dedi
SATRANÇ TURNUVASI DÜZENLENDİ
SATRANÇ TURNUVASI DÜZENLENDİ
Türkiye Satranç Federasyonu Muş İl Temsilciliği, Okul Sporları kapsamında 6 farklı branşta 54 okuldan 270 öğrencinin katılımıyla Satranç Turnuvası düzenledi. Gençlik ve Spor Müdürü Emrullah Güler, dereceye giren sporculara ödüllerini vererek başarılar diledi.
MŞÜ´DE ÇARŞAMBA SEMİNERİ DEVAM EDİYOR
MŞÜ´DE ÇARŞAMBA SEMİNERİ DEVAM EDİYOR
İslami İlimler Fakültesi (İİF) Vali Erdoğan Bektaş Amfisi´nde her hafta gerçekleştirilen “Çarşamba Seminerleri” kapsamında bu hafta “Tefsîrü´l-Menâr Bağlamında Islah Ekolü´nün Kur´an´ı Anlama ve Açıklama Yöntemi” konulu seminer düzenlendi.
BAĞIMLILIKLA MÜCADELE HIZ KESMİYOR
BAĞIMLILIKLA MÜCADELE HIZ KESMİYOR
Bursa Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Aile Destek Merkezi´nin (GADEM), 17 ilçede başlattığı alkol ve madde bağımlılığı ile mücadele çalışmalarına hemşehri dernekleri de katıldı.
ESNAFIN SORUNLARINI DİNLEDİLER
ESNAFIN SORUNLARINI DİNLEDİLER
Hür Dava Partisi (HÜDA PAR) Muş İl Başkanı Mehmet Şirin Çağlayan ve beraberinde ki heyet, esnaf ziyaretlerinde bulunarak birçok gencin seyyar satıcılık yaptığına dikkat çekerek işsizliğin giderilmesi konusunda yetkililere çağrıda bulundu.
ÜNİVERSİTEDEN SULTAN ALPARSLAN KİTABI: “DOĞU´NUN VE BATI´NIN BÜYÜK SULTANI ALPARSLAN”
ÜNİVERSİTEDEN SULTAN ALPARSLAN KİTABI: “DOĞU´NUN VE BATI´NIN BÜYÜK SULTANI ALPARSLAN”
Muş Alparslan Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürü ve Tarih Bölüm Başkanı Doç. Dr. Mustafa Alican, üniversitenin ismini taşımakta olduğu Selçuklu Sultanı Alparslan´ın biyografisini kaleme aldı.
TSO BAŞKANI KOÇ´TAN BANKA ZİYARETİ
TSO BAŞKANI KOÇ´TAN BANKA ZİYARETİ
Muş Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Erdal Koç, Ziraat Bankası Bölge Müdürü Ercan Durmuş´u makamında kabul etti.
BÖLGEMİZDEKİ KALKINMA AJANSLARIYLA İŞBİRLİĞİ TOPLANTISI
BÖLGEMİZDEKİ KALKINMA AJANSLARIYLA İŞBİRLİĞİ TOPLANTISI
Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğüne bağlı DAP İdaresi ile Kalkınma Ajansları arasında koordinasyon ve işbirliği toplantısı yapıldı.
DOLAR
6.0824
EURO
6.5654
Muş Durumu

Katı taş olsan, mermer kesilsen bile bir gönül sahibine ulaştın mı inci olursun."

MEVLANA (R.A)
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu