KIZILAĞAÇ BELEDİYESİNDEN SICAK ASFALT ÇALIŞMASI
Muş´ta en fazla kar yağışının yaşandığı bölgelerden biri olan Kızılağaç Beldesinde sıcak asfalt çalışması yapıldı. Kış mevsiminin ağır geçtiğini belirten Belediye Başkanı Burhan Öğüt, belde halkına en iyi şekilde hizmet etmeye devam ettiklerini söyledi.
Tarih: 1.12.2019 13:13:12/ 354okunma / 0yorum

Ağır kış mevsiminin yaşandığı Muş´ta tüm hızıyla hazırlıklar devam ediyor. Kar yağışı öncesi Merkeze bağlı Kızılağaç Beledinde sıcak asfalt çalışması yapıldı.

Kar yağışının fazla olduğu bölgelerden biri olan Kızılağaç Beldesinde vatandaşlar çamurdan kurtularak daha modern yollara kavuştu.

Kızılağaç Belediyesi alt- üst yapı, asfalt ve çevre düzenlemesinin yanı sıra yeni projelerle hizmet etmeye devam ediyor.

Kendi imkanları ile hizmetlerine kaldıkları yerden devam ettiklerini belirten Kızılağaç Belediye Başkanı Burhan Öğüt, kar yağışı öncesi kalan eksiklikleri de tamamlamaya çalıştıklarını söyledi.

Sıcak asfalt ve kilitli parke taşı hizmetleri ile belde halkına modern bir hizmet sunduklarının altını çizen Başkan Öğüt, “Kızılağaç Belde Belediye Başkanlığı görevinde ikinci dönemindeyiz. Göreve geldiğimiz günden itibaren verdiğimiz sözlerin hepsini yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Hatta vermiş olduğumuz sözlerinde ötesinde bir hizmet yaptığımıza inanıyor ve bu belde halkı kamuoyu tarafından da biliniyor. Özellikle belde halkımızın vermiş olduğu destek ve teveccühten dolayı kendilerine ayrı ayrı canı gönülden teşekkür ediyorum.  

Malum Muş merkezde 1 metre kar yağsa burada 30 santim daha fazla yağıyor bunun için tüm enerjimizi yola vererek yollarımızı sıcak asfalt ile buluşturduk. Beldemizi ilk defa sıcak asfalt ile buluşturmanın mutluluğu ve gururunu yaşıyoruz. Yollarımız tamamen düzene girdi ve hiçbir eksiğimiz çok şükür kalmadı. Bu hizmetleri tamamen kendi imkanlarımızla yapıyoruz. Tüm belde halkımız yapmış olduğumuz hizmetlerin bilincinde olup gerekli desteği veriyorlar. Hatta sıcak asfalt çalışmasının başladığı saatten bittiği güne kadar halkımız işin başında durmuş ve yakinen takip etmiştir. Bu durum bizi gerçekten sevindirmiştir çünkü bu hizmet halkımıza yapılıyor. Yapılan hizmetlerin görülmesi bizim için önemlidir” dedi.

“HİZMETLERİMİZ DEVAM EDİYOR”

Şuanda inşaat halinde olan çok amaçlı kültür ve taziye evinin etrafını kapattıklarını kaydeden Başkan Öğüt, “muhtelif cadde ve sokakların kilitli parke taşı döşemesi tamamlandı. Çarşı merkezi, mezarlık, okul yolu sıcak asfalt çalışması ile yeni bir hal aldı.

Daha önce de belirttiğimiz gibi Kızılağaç Beldemizin 20 yıl sıkıntı çektiği ve yapılmayan giriş yolu genişletilerek yapıldı. Ve halkımızın en büyük sorunu olan giriş yolu halledildi. Kültür, Yeşilyurt ve Yukarı mahallelerinin yolları parke taşıyla yapıldı. Mahalle yolları yapılarak çamurdan kurtulduk. Yolların bitmesiyle beraber çöp kontynerlarını mahallelere bıraktık ve her zaman temizledik. 2017 yılı itibarı ile 100 bin üzerinde kilitli, parke taşı döşeme çalışması yapıldı. Beldede bazı yollarda perde beton çalışması ve aynı zamanda yeni yollar açıldı. Ayrıca bazı yollarda ise statik kaplama yapıldı. Sıcak asfalt ile yapılan belde girişinin her iki tarafı düzenli kaldırım çalışması ile tamamlanma aşamasına geldi. Ayrıca mahalle aralarındaki yollar yeniden düzenlenerek genişletildi” dedi.

“BELDEMİZDE BİRÇOK HİZMETİ HAYATA GEÇİRDİK VE GEÇİRMEYE DEVAM EDECEĞİZ”

Belediyenin alt yapı hizmetlerinin yanı sıra araç parkına ve eksiği olan araçların ise bakımlarının yapıldığını kaydeden Başkan Öğüt, sözlerini şöyle sürdürdü: “Beldemizin sorunlarından olan alt yapı tamamlandı. Alt yapımının tamamlanmasıyla beraber belediyemize ihtiyaç olan vidanjör, tıkanmaya karşı araç getirildi. Belediyeye itfaiye aracı getirildi. Eski ambulans yaptırılıp cenaze aracı haline getirildi. Yeni yükleyici ve kazıcı araç getirildi.”

“SOKAK VE CADDELERİMİZ KARANLIKTAN KURTULDU, YENİ SONDAJ ÇALIŞMASI YAPILDI”

Sokak ve caddelerde yapılan ışıklandırma çalışmalarıyla sokakların karanlıktan kurtarılıp aydınlığa kavuşturulduğunu kaydeden Öğüt, “Yaptığımız çalışmalardan önemli olanlardan biri sokak ve caddelerin aydınlatılması oldu. Birçok sokağımız akşam karanlıkta kalıyordu ve o sorunumuzu da çok şükür giderdik. Terk edilmiş belediye hizmet binasının eksikleri giderilerek, belediye hizmet binasını dükkânlardan çıkardık. Belde içine iki tane sondaj vuruldu. Hiçbir belediyenin yapmadığı, her eve tek-tek gidilip ilaçlanma yapıldı. Ayrıca bizlere desteklerini eksik etmeyen Valiliğimize, ilgili bölge müdürlüğümüze ve özellikle ekibimiz başında yer alan Belediyemiz Genel Koordinatörü Şervan Ulaş´a ve tüm ekibime teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

“DOĞRU BİLİP İNANARAK YAPTIĞIMIZ HER ÇALIŞMA HALKIMIZIN TAKDİRİNİ TOPLADI”

Her zaman adil, şeffaf ve doğru olan adımları attıklarını kaydeden Başkan Öğüt, sözlerini şöyle sürdürdü: “hiçbir dedikoduya ve aldatmaya mahal vermeden kendimizi en iyi şekilde ifade etme gücüne sahibiz. Görevimiz süresi boyunca her zaman adil, şeffaf ve doğru olan adımlar attığımıza inanıyoruz. Kamu malını kendi malımızdan daha önemli buluyoruz ve bunu sürdüreceğiz. Göreve geldiğimizde makam aracı hacizden dolayı çekildi ve şahsen makam aracına binmedim. Kendi aracımı kullanıyorum ve bu benim kendi tercihimdir. Makam aracına verilecek para ile bir proje yaparak halkımızın hizmetine sunma prensibimiz oldu ve olmaya da devam edecek. Biz halkımızın hizmetindeyiz ve hizmet etmeye devam edeceğiz.”

Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
REKTÖR POLAT “İLAHİYAT VİZYON PROGRAMI” NA KATILDI
REKTÖR POLAT “İLAHİYAT VİZYON PROGRAMI” NA KATILDI
Muş Alparslan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat, Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ile Türkiye İlahiyat Tedrisatına Yardım Eden Dernekler Federasyonu (TİDEF) işbirliğiyle organize edilen "İlahiyat Vizyon Programı"na katıldı.
ZAM YAPILACAĞINI DUYAN VATANDAŞLAR İL NÜFUS VE VATANDAŞLIK MÜDÜRLÜĞÜNE AKIN ETTİ!
ZAM YAPILACAĞINI DUYAN VATANDAŞLAR İL NÜFUS VE VATANDAŞLIK MÜDÜRLÜĞÜNE AKIN ETTİ!
Nüfus cüzdanı ve ehliyet yenilemede son tarihin yaklaştığı ve ücretlere zam yapılacağı dedikodusunu duyan vatandaşlar İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğüne akın etti. Nüfus cüzdanı değişimi için 22,5 TL, ehliyet için 15 TL ödenirken, vatandaşlar İl Nüfus Müdürlüğü önünde kurulan seyyar ödeme noktasında uzun kuyruklar oluşturdu.
“KONVOLÜSYONEL SİNİR AĞLARI KULLANARAK İMGE SINIFLANDIRMA” SEMİNERİ DÜZENLENDİ
“KONVOLÜSYONEL SİNİR AĞLARI KULLANARAK İMGE SINIFLANDIRMA” SEMİNERİ DÜZENLENDİ
Muş Alparslan Üniversitesi Mühendislik-Mimarlık Fakültesi (MMF) “Çarşamba Seminerleri” kapsamında “Konvolüsyonel Sinir Ağları Kullanarak İmge Sınıflandırma” konulu seminer düzenlendi.
BELEDİYE ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR
BELEDİYE ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR
Son iki buçuk ayda 60 bin tonun üzerinde asfaltı kendi imkanları ile üreterek bir ilke imza atan Muş Belediyesi bugünlerde etkili olan soğuğa ve kara rağmen gece gündüz altyapısı tamamlanan yolları asfaltlamaya devam ediyor.
HBT´DAN ÇOCUKLAR ÜŞÜMESİN KAMPANYASI
HBT´DAN ÇOCUKLAR ÜŞÜMESİN KAMPANYASI
Muş´ta 3 yıl içerisinde yaklaşık 50 okulda 6 bin öğrenciye ulaşan Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Hayırda Buluşanlar Topluluğu, Kış mevsiminde köy çocukları için başlattığı ‘Çocuklar üşümesin´ bot kampanyasını sürdürüyor.
5 ARALIK DÜNYA KADIN HAKLARI GÜNÜ
5 ARALIK DÜNYA KADIN HAKLARI GÜNÜ
Muş Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Abdulbari Aksoy, ‘5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü´ dolayısıyla bir mesaj yayımlayarak “tüm çalışmalarımızda kadınlarımızın ve hakları uğruna verdiği mücadelelerinin farkında olarak tüm dünya ve ülkemiz kadınlarının 5 Aralık Dünya Kadın Hakları gününü kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum” dedi
ORGAN BAĞIŞI KONUSUNDA FARKINDALIK PANELİ DÜZENLENDİ
ORGAN BAĞIŞI KONUSUNDA FARKINDALIK PANELİ DÜZENLENDİ
Sağlık Bilimleri Fakültesi “Genç Beyinler Sağlık Topluluğu” tarafından organ bağışına dikkat çekmek ve organ bağışı konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla “Her Bağış Yeni Bir Umut“ paneli düzenlendi.
MUŞ TSO HEYETİNİN AZERBAYCAN ZİYARETİ
MUŞ TSO HEYETİNİN AZERBAYCAN ZİYARETİ
Azerbaycan´ın başkenti Bakü´ye iş gezisi düzenlemeyen Muş Ticaret ve Sanayi Odası heyeti MÜSİAD Bakü Şubesini ziyaret etti. Burada Başkan Yardımcısı Sait İnanç ve yönetim kurulu üyeleri tarafından karşılanan heyet Azerbaycan´ın ekonomik durumu hakkında bilgilendirildi.
MUŞLU İŞADAMLARINDAN AZERBAYCAN´A İŞ GEZİSİ
MUŞLU İŞADAMLARINDAN AZERBAYCAN´A İŞ GEZİSİ
Muş Ticaret ve Sanayi Odası tarafından düzenlenen Bakü iş gezisi programı dün sabahtan itibaren başladı.
DOLAR
5.7479
EURO
6.3805
Muş Durumu

Adem suretinde olan herkes adem değildir…

Hacı Bektaşı Veli
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu