KIRTASİYELER DE SEZON CANLILIĞI BAŞLADI
Muş´ta yeni eğitim öğretim yılının başlamasıyla çocuklarının okul ihtiyaçlarını karşılama telaşına kapılan veliler soluğu kırtasiyeler ve okul üniformalarının satışlarının yapıldığı yerlerde aldı.
Tarih: 9.9.2019 18:25:08/ 738okunma / 0yorum

Muş´ta yeni eğitim öğretim yılının başlamasıyla çocuklarının okul ihtiyaçlarını karşılama telaşına kapılan veliler soluğu mağazalarda aldı. Kentteki kırtasiyelerde yoğunluk oluşurken, buralar adeta dolup taştı.

Muş´ta 2019/2020 eğitim öğretim yılının başlamasıyla eğitim hazırlıkları da hız kazandı. Okula başlayan çocuklarının okul ihtiyaçlarını karşılama telaşına kapılan veliler soluğu kırtasiye ve okul üniformalarının satıldığı yerlerde aldı.  Defterden kitaba, giyimden ayakkabıya kadar birçok ihtiyacı karşılayan aileler kentteki kırtasiyelerde bir yoğunluk oluştururken, kırtasiyeler dolup taştı.

Kentteki kırtasiyeci esnaflarından Ramazan Yasun´da kırtasiyelerindeki yoğunluk nedeniyle personel sayısını artırdıklarını ifade ederek, "Yoğunluğumuz var. Bu yoğunluğumuzda da eş, dost ve arkadaşlarımız bize yardımcı oluyorlar. Yoğunluğun 10 -15 gün daha devam etmesini bekliyoruz." ifadelerini kullandı.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Miraç kırtasiyesi sahibi Ramazan Yasun, ilkokula yeni başlayan bir öğrencinin 250 TL, ortaokul öğrencilerinin 350 TL, lise öğrencilerinin de 450 TL´lik bir bütçe ile bu sene tüm kırtasiye ürünlerini alabileceğini söyledi.

Yasun, sektörün yaklaşık 11 aydır bu zamanı beklediğini belirterek, “Okul zillerinin çalmasına çok kısa süre kaldı ve veliler de kırtasiye ilgili tedarikleri ile ilgili heyecanlı bir telaş başladı. Tabi kırtasiye sektörü gereken hazırlıkları yaptı fiyatlarını hazırladı, indirimleri hazırladı ve artık müşterileri ile bir araya gelme fırsatı yakaladılar. Kırtasiye sektörünün en bereketli ayı Eylül ayıdır. Bir bütçe yaptığımızda kırtasiye ile ilgili yaklaşık 250 TL ilkokul öğrencileri, 350 TL ortaokul öğrencileri ve lise öğrencileri yaklaşık 450 TL ile bu sene kırtasiyelerini alabilecekler. Kırtasiyelerde indirimler söz konusu” şeklinde konuştu.

Yasun, velilere uyarılarda bulunarak, bilinen, kaliteli ve yerli ürünleri tercih etmeleri için çağrıda bulundu; “Esasında yerli ve bilinen ürünler akabinde kansere yol açan ve çocuklarımıza tehlike saçabilen ürünlerimiz var. Bunlara nasıl dikkat edilecek? Bu noktada her ürünün arkasında kendi laboratuvar imkanına göre bazılarında TSE belgeleri, bazılarında CE belgeleri bazılarında da EAN 71 den başlayıp 79 kadar giden belgeler var. Sonuçta ürünlerin arkasına baktıklarında bunları görebilecekler. Bunlarda yanılmamak için bildiğiniz kırtasiyelerden bildiğiniz markaları aldığınızda bu tür tehlikelerden çocuklarınızı uzak tutmuş olacaksınız. Tehlike var deyip geçmeyin en basit örneği oyun hamurlarında ki kaliteli olmayan ürünlerde egzamalar yine silgilerde ve boyalarda kanserojen maddeler, keçeli kalemlerde su bazlı yapıştırıcılarda sorbent içerenlerde uçucu maddeler tabi bunlarda bağımlılığa kadar götürebilecek imkanları çocuklara ulaştırıyorlar bundan uzak durmak için bilinen kırtasiyeciden sizin bildiğiniz devamlı alışveriş yaptığınız kırtasiyeci meslektaşlarımızdan alışveriş yaparak bildiğiniz markalardan tercih etmelisiniz” ifadelerini kullandı.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: KIRTASİYELER SEZON CANLILIĞI BAŞLADI
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
ULUSLARARASI MATEMATİK SINAVI BAHÇEŞEHİR KOLEJİNDE
ULUSLARARASI MATEMATİK SINAVI BAHÇEŞEHİR KOLEJİNDE
Muş Bahçeşehir koleji tarafından uluslararası matematik sınavı düzenleniyor. Bahçeşehir kolejinden yapılan açıklamada, sınav ile ilgili detaylara yer verildi
ÇOCUKLARIN AKADEMİK VE SOSYAL GELİŞİMLERİNE DAİR BİLGİLER SUNULDU
ÇOCUKLARIN AKADEMİK VE SOSYAL GELİŞİMLERİNE DAİR BİLGİLER SUNULDU
Adil Yazar İlköğretim okulundan düzenlenen geniş katılımlı veli toplantısında konuşan Okul Müdürü Arzu Uslu, öğrenci velilerine çocuklarının akademik ve sosyal gelişimlerine ilişkin çeşitli bilgiler sundu.
MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ EMİN ENGİN OKULLARI ZİYARET ETTİ
MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ EMİN ENGİN OKULLARI ZİYARET ETTİ
Muş İl Millî Eğitim Müdürü Emin Engin, Muş Merkez köy okullarda incelemelerde bulunarak, okulların eğitim ve öğretim durumu hakkında bilgi aldı, öğretmenler ile bir araya gelerek 2019-2020 Eğitim Öğretim yılı çalışmaları hakkında tecrübe paylaşımı ve tavsiyelerde bulundu.
MŞÜ´DE KALİTE KURULU TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ
MŞÜ´DE KALİTE KURULU TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ
Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Yükseköğretim Kalite Kurulu ekibince denetimden geçirilmesi üzerine bir toplantı gerçekleştirildi.
MŞÜ´DE ULUSLARARASI TARIM KONGRESİNE HAZIRLIKLAR SÜRÜYOR
MŞÜ´DE ULUSLARARASI TARIM KONGRESİNE HAZIRLIKLAR SÜRÜYOR
Daha Önce birçok Uluslararası kongre ve çalıştaya ev sahipliği yapan Muş Alparslan Üniversitesi, Uluslararası Muş Ovası Tarım kongresine hazırlıklarına devam ediyor.
MŞÜ´DE “MUŞ PROJE EĞİTİMİ ÇALIŞTAYI”
MŞÜ´DE “MUŞ PROJE EĞİTİMİ ÇALIŞTAYI”
Muş Alparslan Üniversitesinde (MŞÜ) TÜBİTAK -2237/B proje eğitimi etkinliklerini destekleme programı kapsamında “Muş Proje Eğitimi Çalıştayı” düzenlenecek.
SENE BAŞI VE DEĞERLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI
SENE BAŞI VE DEĞERLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI
Milli Eğitim Müdürü Emin Engin, Okul Yöneticileri 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı Sene Başı Hazırlık Çalışmaları Gözden Geçirilmesi ve Değerlendirilmesi Toplantısı Yaptı.
OKUL MÜDÜRLERİ TOPLANTISI DÜZENLENDİ
OKUL MÜDÜRLERİ TOPLANTISI DÜZENLENDİ
Okul Müdürleri toplantısında katılımcı okul müdürlerine yönelik çeşitli uyarılarda bulunarak eğitim kalitesinin yükseltilmesi için okul müdürleri ile istişare toplantısı gerçekleştiren İl Milli Eğitim Müdürü Emin Engin, özellikle projelere ağırlık verilmesini istedi.
ÜCRETLİ ÖĞRETMEN BAŞVURULARI DEVAM EDİYOR
ÜCRETLİ ÖĞRETMEN BAŞVURULARI DEVAM EDİYOR
2019-2020 eğitim öğretim yılı ücretli öğretmen görevlendirilmesi son başvuru tarihi 3 Eylül Salı günü sona eriyor
DOLAR
5.7470
EURO
6.3352
Muş Durumu

"Gördüklerim, Görmediğim yaratıcının varlığına inanmaya beni mecbur ediyor."

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu