KARŞIYAKA MAHALLESİNDE HALK BULUŞMASI
Halk Buluşmaları kapsamında Karşıyaka Mahallesi sakinleri ile bir araya gelen Belediye Başkanı Feyat Asya, mahalle sakinlerine yapılan hizmetleri anlatarak sorularını yanıtladı
Tarih: 3.10.2018 18:44:15/ 244okunma / 0yorum

 

 

Belediye Başkanı Feyat Asya, ‘Halk Buluşmaları´ toplantılarını sürdürüyor. Her hafta farklı bir mahallede vatandaşlarla bir araya gelen Başkan Asya, bu hafta Karşıyaka Mahallesi sakinleri ile buluşarak, görev süresi içerisinde yaptığı çalışmalarla ilgili bilgi verip merak edilen konuları açıklığa kavuşturdu.

Bu yılki çalışma sezonun çok yoğun geçtiğini ifade eden Başkan Asya, her tarafta çalışmalarının olduğunu, şehri adeta yeniden inşa etmek üzere faaliyetler yürüttüğünü söyledi.

Vatandaşların çözüme kavuşturulmasını istediği en öncelikli sorunun alt yapı olduğuna dikkat çeken Başkan Asya, Muş´un geleceğini garanti altına almak için bu projeyi başlattıklarını ve tüm olumsuzluklara rağmen hiç pişman olmadıklarını aktardı. Tecrübeli siyasetçilerin alt yapı konusunda sürekli kendisini uyardıklarını kaydeden Başkan Asya, hiçbir siyasi hesap yapmaksızın bu memleketin en büyük sorununu çözüme kavuşturmanın  umudu ile bu projeye baş koyduklarını belirtti.

Karşıyaka´da yapılan hizmetlere değinen Başkan Asya, “Karşıyaka Mahallesi göreve gelir gelmez kapsamlı çalışma başlattığımız ilk mahallelerden biridir. Öncelikle Karşıyaka´nın statüsünü belirledik. Çünkü biz el atana kadar Karşıyaka´nın köy mü yoksa merkeze bağlı bir bölge mi olduğu belli değildi. Allah´a şükürler olsun ki bunu ilgili kurumlarla yaptığımız görüşmeler neticesinde bir sonuca bağladık. Ardından Karşıyaka´nın alt yapı ve üst yapısının tamamını yenileyerek cazibe merkezi haline getirdik. 2 yıl boyunca ekiplerimiz burada kapsamlı bir çalışma gerçekleştirdi. Allah´a şükür yaptığımız çalışmalar neticesinde bu bölgeye yeni bir kimlik kazandırdık” dedi.

Karşıyaka´nın kanalizasyon ve içme suyu sorununa köklü çözüm ürettiklerini kaydeden Başkan Feyat Asya, “Bu bölgede ikamet eden vatandaşlarımız biz göreve gelmeden önceye kadar fosseptik çukurları kullanıyordu. Şehir merkezinde böyle bir uygulamanın doğru olmadığını bir eksiklik olduğunu söyleyerek, Karşıyaka´da bir bütün içme suyu ve kanalizasyon hattı çalışması yaptık. Mevcut içme suyu hatlarının tamamını yenileyerek hanelerin bağlantılarını yapmalarını sağladık. Alt yapı projemiz kapsamında Karşıyaka´da 7 bin 500 tonluk depo yaptık. Alparslan 2 barajından şehrimize gelecek olan cazibeli içme suyu buradaki depoya nakledilerek şehre dağıtılacak. Bu çalışma ile Karşıyaka ile beraber ilimizin içme suyu sorunu tarihe karışacak” ifadelerini kullandı.

Karşıyaka Mahallesi sınırlarında yapılan Lale Vadisi Parkı ile ilgili bilgi veren Başkan Asya, “Muş´un en büyük sosyal aktivite merkezini kurmayı başardık. 90 bin metrekare alan üzerinde yaptığımız Karni Deresi Rekreasyon projesi ile bir ilki başardık. Atıl durumdaki bir alanı vatandaşlarımızın istifade edebileceği hale getirdik. Yaklaşık iki yıldır burada yapılan çalışmaların neticesinde çok güzel bir eser ortaya çıktı. Aileleriniz ile birlikte güzel vakit geçirebileceğiniz bir yeşil alanı hizmetinize sunduk. Aynı şekilde yine Karşıyaka sınırları içinde 2023 Hatıra Ormanı projesini uyguluyoruz. Hazırlıkların tamamlandığı projemizi inşallah kısa sürede başlatacağız. Göreve geldiğimizde ilimizin yeşil alan kapasitesi 43 bin metrekare idi. Bugüne kadar yaptığımız parklar ve hazırladığımız projelerle bu rakamı 300 bin metrekarenin üzerine çıkardık. İnşallah yapacağımız çalışmalarla çok daha ileri seviyelere ulaşacağız” diye konuştu.

Toplu taşıma alanında yapılan çalışmalara değinen Başkan Asya, “Göreve gelir gelmez herkesin muzdarip olduğu şehir içi toplu taşıma sistemine el attık. Uzun uğraşlar sonucu ilimizde faaliyet gösteren toplu taşıma sahiplerini bir araya getirerek havuz ve kartlı sistem uygulamasını başlattık. Bunun yanında yeni güzergahlar belirleyerek halkımızın her noktaya ulaşmasını kolaylaştırdık. Karşıyaka Mahallemize de toplu taşıma araçlarının gitmesini sağladık. Allah´a şükürler olsun ki bu konuda iyi bir mesafe kat ettik. İnşallah çok daha iyi bir seviyeye getirerek sizlerin hizmetine sunacağız” ifadelerini kullandı.

Vahşi depolama sistemine son verdiklerini ifade eden Başkan Asya, sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Bugüne kadar şehir merkezinde toplanan atıklar Muş-Bitlis yolu üzerinde belediyemize tahsis edilen açık alanda depolanıyordu. Bu uygulamanın yanlış olduğunu söyleyerek çalışmamızı başlattık. Korkut´un Kümbet köyünde Katı Atık Bertaraf tesisini kurmak için 560 dönümlük bir arsa bize tahsis edildi. Tesisimizi kurana kadar buralarda toplanacak atıkların Bitlis Katı Atık tesisine nakledilmesi için aktarma istasyonu kurduk. Geçtiğimiz günlerde bu tesisimizin de açılışını yaptık. Bundan sonra toplanacak atıkları naklediyoruz. Mevcut atık alanını da ıslah ederek yeşil alan olarak hizmete sunacağız.”

Başkan Asya, konuşmasının devamında şehre kazandırılan tesisler ve uygulamada olan çalışmalar hakkında mahalle sakinlerini bilgilendirdi. Başkan Asya, konuşmasının ardından vatandaşların sorularını yanıtladı.

 
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
VALİ GÜNDÜZÖZ, SU BASKINI YAŞANAN BÖLGELERİ İNCELEDİ
VALİ GÜNDÜZÖZ, SU BASKINI YAŞANAN BÖLGELERİ İNCELEDİ
Muş Valisi Doç. Dr. İlker Gündüzöz, kentte yaklaşık 2 gün boyunca devam eden sağanaktan dolayı su baskınlarının yaşandığı bölgeleri inceledi.
VALİ GÜNDÜZÖZ, KURUMLARDAN BRİFİNG ALIYOR
VALİ GÜNDÜZÖZ, KURUMLARDAN BRİFİNG ALIYOR
Muş Valisi Doç. Dr. İlker Gündüzöz, Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürlüğünden brifing aldı.
BU GURUR HEPİMİZİN!
BU GURUR HEPİMİZİN!
Muş Alparslan Üniversitesi Hayvancılık Sahasında Pilot Devlet Üniversitesi Seçildi
BAŞKAN ASYA, ESNAF ZİYARETLERİ İLE GÖNÜLLERE DOKUNUYOR
BAŞKAN ASYA, ESNAF ZİYARETLERİ İLE GÖNÜLLERE DOKUNUYOR
Belediye Başkanı Feyat Asya, 31 Mart´ta yapılacak seçimler öncesi AK Parti tarafından aday gösterilmesinin ardından yereldeki çalışmalarına başladı. Başkan Asya, esnaf ziyaretleri ile seçim kampanyasına start verdi.
DUAYENİN FOTOĞRAFLARI RESİM OLUYOR
DUAYENİN FOTOĞRAFLARI RESİM OLUYOR
Muş´ta genç ressamlar, bir ilke imza atarak Dünyaca Ünlü Fotoğraf Sanatçısı Ara Güler´in fotoğraflarını resmederek sergi açmayı hedefliyor
EĞİTİM-BİR-SEN MUŞ 2 NOLU ŞUBESİ İLK DİVAN TOPLANTISINI GERÇEKLEŞTİRDİ
EĞİTİM-BİR-SEN MUŞ 2 NOLU ŞUBESİ İLK DİVAN TOPLANTISINI GERÇEKLEŞTİRDİ
Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) ve Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) İl Müdürlüğü eğitim çalışanlarının üye olabildiği Eğitim-Bir-Sen Muş 2 Nolu Şubesi, ilk divan toplantısını gerçekleştirdi.
“MUŞ İLİ TARIM ALET VE MAKİNELERİ SEKTÖRÜ”
“MUŞ İLİ TARIM ALET VE MAKİNELERİ SEKTÖRÜ”
Muş Alparslan Üniversitesi Öğretim Üyesi Ömer Arslan “Muş İli Tarım Alet Ve Makineleri Sektörü” başlığını kaleme aldı
KOSGEB´TEN İŞ KURACAKLARA ÇAĞRI
KOSGEB´TEN İŞ KURACAKLARA ÇAĞRI
Muş´ta iş kuracaklara çağrıda bulunan KOSGEB İl Müdürü Kenan Mergen, girişimciliği geliştirme destek programı kapsamında faaliyette bulundukları sektörlere göre değişen tutarlarda üretim yapan işletmelere 370 bin TL´ye kadar geri ödemesiz girişimcilere destek sağlanacağı, hibeden faydalanmak isteyen girişimcilerin en son başvuru tarihi olan 31 Aralık 2018´de sona ereceğini dile getirdi.
VALİ GÜNDÜZÖZ´DEN HASTALARA ZİYARET
VALİ GÜNDÜZÖZ´DEN HASTALARA ZİYARET
Muş Valisi Doç. Dr. İlker Gündüzöz Muş Devlet Hastanesi´nde tedavi gören hastaları ziyaret ederek “Geçmiş Olsun” dileklerini iletti.
DOLAR
5.3611
EURO
6.0997
Muş Durumu

İyilere dost olki; kötülerden emin olursun.

HZ.OSMAN (R.A)
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu