İZCİLER MALAZGİRT´TE DEDELERİNİ ANDILAR
Cumhurbaşkanlığı himayelerinde kutlanılan Malazgirt zaferinin 947´inci yıldönümü etkinliklerinde kampa katılmak üzere Türkiye´nin değişik kentlerinden ve bazı ülkelerden gelen izciler, dedelerini şehit olduğu yerde anma törenlerine katıldı.
Tarih: 26.8.2018 23:32:54/ 307okunma / 0yorum

Cumhurbaşkanlığı himayelerinde kutlanılan Malazgirt zaferinin 947´inci yıldönümü etkinliklerinde kampa katılmak üzere Türkiye´nin değişik kentlerinden ve bazı ülkelerden gelen izciler, dedelerini şehit olduğu yerde anma törenlerine katılacak ve Sultan Alparslan gibi sabah ezanında namazlarını kılıp, atalarının dedelerin ruhlarına dualar okuyacak.

Türkiye İzcilik Federasyonu Başkanı Hasan Dinçer Subaşı, "Atalarımızın dedelerimizin toprağında olmaktan son derece onurlu ve gururluyuz ruhları şad olsun" dedi. Başkan Subaşı, "Türk izcileri, yıllardır milli bilinç faaliyetlerini yürütmektedirler. Çanakkale´den Bosna´ya, Bakü´ye kadar birçok yerde yaptığımız milli birlik faaliyetlerine Cumhurbaşkanımız aynı zamanda Türkiye izcileri başbuğu Sayın Recep Tayyip Erdoğan´ın davetiyle Malazgirt´te bulunuyoruz. Malazgirt 1071 programında izcilerimiz, Sultan Alparslan´ın askerlerinin şehit olduğu yerde yatıyorlar. Onların ruhlarına dualar okuyorlar ve onlarla bir arada olmak istiyorlar. Biz inanıyoruz ki şehitlerini seven bu çocuklarımız, onların bıraktığı mirasa sahip olarak yetişeceklerdir" diye konuştu.

Türkiye İzci Federasyonu bünyesinde Türkiye´nin ve Suriye´nin birçok kentinden Sultan Alpaslan diyarına gelen izciler çok mutlu olduklarını dile getirdi.

Ülkesindeki savaş nedeniyle Türkiye´ye gelen ve Hatay´daki kampta yaşamını sürdüren Suriyeli Ali Karmış, Suriyeli izciler olarak burada bulunmaktan son derece mutlu olduklarını kaydetti.

Suriyeli Ahmet, "Bizler yaklaşık 200 Suriyeli izci Muş´un Malazgirt ilçesine geldik. Biz bu kampa ilk defa katıldık. Bu kampta Türkler bize çok yardımcı oluyor. Türkiye´de çok mutluyuz, Türk halkı ve Türkiye hükümeti Cumhurbaşkanına çok teşekkür ediyoruz" şeklinde konuştu.

Hatay´ın Belen ilçesinden Malazgirt ilçesine gelen Can Şam, "Sultan Alparslan diyarında olmaktan son derece mutluyum" ifadelerini kullandı.

İzci Şam, "Buraya atalarımızın yıllar önce yaşadığı toprakları görmek için ve tüm dünyaya birlik beraberlik içinde olduğumuzu göstermek için geldik. Farklı milletlerden bir sürü arkadaşla birlikte buradayız. Buradan tüm dünyaya sesleniyoruz; kolay kolay bölünemeyeceğimizi, birlik içinde olduğumuzu haykırmak için buradayız" dedi.

Türkiye İzcilik Federasyonu izcileri, 26 Ağustos´ta sabah namazını Sultan Alpaslan namazgahında kılıp, atalarının ve dedelerinin ruhlarına dualar okuyacak.
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNDEN ÖRNEK ALINACAK ETKİNLİK
ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNDEN ÖRNEK ALINACAK ETKİNLİK
Muş Alparslan Üniversitesi öğrencileri tarafından sosyal paylaşım alanında oluşturulan Grup49 adlı ekip Muş´ta örnek bir çalışmaya imza attı.
VALİ GÜNDÜZÖZ, ŞEHİT AİLELERİNİ YALNIZ BIRAKMIYOR
VALİ GÜNDÜZÖZ, ŞEHİT AİLELERİNİ YALNIZ BIRAKMIYOR
Muş Valisi Doç. Dr. İlker Gündüzöz ile eşi Uzm. Dr. Meşide Gündüzöz Hakkâri´deki patlamada şehit düşen Vartolu Topçu Er İbrahim Özkur´un doğum yapan eşini evinde ziyaret etti.
“EŞİMİN KATİLLERİ EN SONUNDA HAK ETTİĞİ YERİ BULDU”
“EŞİMİN KATİLLERİ EN SONUNDA HAK ETTİĞİ YERİ BULDU”
Şehit Binbaşı Arslan Kulaksız´ın eşi Sibel Kulaksız, Muş Valisi İlker Gündüzöz ve güvenlik güçlerini ziyaret etti.
HEM KURSİYERLERİNİN ORTAK AMACI, FARKINDALIK YARATMAK
HEM KURSİYERLERİNİN ORTAK AMACI, FARKINDALIK YARATMAK
Halk Eğitim kurslarındaki yoğunluklar dikkat çekiyor. Kurslardan faydalanan bayanlar bu şekilde hem boş zamanlarını değerlendiriyor, hem de el sanatları alanında kendilerini geliştirip, aile bütçelerine katkıda bulunabiliyorlar.
ÜNİVERSİTEDE ŞİİR DİNLETİSİ ETKİNLİĞİ DÜZENLENDİ
ÜNİVERSİTEDE ŞİİR DİNLETİSİ ETKİNLİĞİ DÜZENLENDİ
Muş Alparslan Üniversitesi Sağlık Yüksekokulu ve Muş Şairler ve Yazarlar Derneği tarafından “Şiir Dinletisi” etkinliği düzenlendi.
ÖZEL ÖĞRENCİLERİN SAÇ KESİM VE BAKIMLARI YAPILDI
ÖZEL ÖĞRENCİLERİN SAÇ KESİM VE BAKIMLARI YAPILDI
Muş Çıraklık Eğitim Merkezi Müdürlüğü bünyesindeki bir gurup gönüllü kuaför, Ali kuşçu Özel Eğitim Uygulama okulunda öğrenim gören kız ve erkek özel öğrencilerin saç kesim ve saç bakımlarını gerçekleştirdi.
BİŞKEK´TEKİ SEMPOZYUMDA GELENEKSEL SPOR OYUNLARININ GELİŞİMİ ELE ALINDI
BİŞKEK´TEKİ SEMPOZYUMDA GELENEKSEL SPOR OYUNLARININ GELİŞİMİ ELE ALINDI
Muş Alparslan Üniversitesinin akademik desteğiyle Kırgızistan´ın başkenti Bişkek´te düzenlenen “III. Uluslararası Türk Halklarının Geleneksel Spor Oyunları Sempozyumu” sona erdi
VALİ GÜNDÜZÖZ DOLANDIRICILARA KARŞI VATANDAŞLARI UYARDI
VALİ GÜNDÜZÖZ DOLANDIRICILARA KARŞI VATANDAŞLARI UYARDI
Muş Valisi İlker Gündüzöz, telefon dolandırıcılarına karşı vatandaşları uyardı.
SANCAKTEPE ŞEHİDİ MUŞ´A GETİRİLDİ
SANCAKTEPE ŞEHİDİ MUŞ´A GETİRİLDİ
İstanbul´un Sancaktepe ilçesinde, askeri helikopterin düşmesi sonucu şehit olan Piyade Uzman Çavuş Şahin Aslan´ın cenazesi, askeri uçakla Muş´a getirildi.
DOLAR
5.3611
EURO
6.0997
Muş Durumu

Ya Ali, benden sonra yola gidenler, senin gösterdiğin yoldan giderlerse selamete ererler.

Hz. Muhammed
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu