İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ´NDEN “KARİYER PLANLAMASI´´ SÖYLEŞİSİ
Muş Alparslan Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi (İİBF) tarafından “Kariyer Planlaması Üzerine Öğrencilerle Söyleşi” etkinliği düzenlendi.
Tarih: 18.12.2019 16:38:36/ 276okunma / 0yorum

İİBF Gazi Yaşargil Derslikleri 103 nolu sınıfta düzenlenen söyleşiye konuşmacı olarak Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (DAKA) Muş Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Dr. Muhammed Ali Yıldırım katıldı. Söyleşiye, İİBF Dekan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Abdulmecit Yıldırım, İşletme Bölümü Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Mehmet Ali Türkmenoğlu´nun yanı sıra akademisyenlerimiz ve öğrencilerimiz katılım gösterdi

Söyleşiye kendi yaşamı hakkında paylaşımlarda bulunarak başlayan Koordinatör Yıldırım, katılımcılara kariyer planlaması hakkında bilgiler sundu. Yıldırım, söyleşinin devamında ise kariyer planlamasının nasıl yapılması gerektiği konusunda önemli noktalara değinerek DAKA´nın rolü ve sağladığı istihdam fırsatları hakkında bilgi paylaşımında bulundu. Soru-cevap bölümüyle devam eden söyleşi, Dr. Türkmenoğlu tarafından Yıldırım´a teşekkür belgesi takdimi ile sona erdi.

Varto MYO´da “Girişimcilik ve Kariyer Planlama” Semineri

Varto Meslek Yüksekokulu´nda (MYO) “Girişimcilik ve Kariyer Planlama” semineri düzenlendi. Varto MYO daveti ile 17 Aralık Salı günü gerçekleştirilen seminerde konuşmacı olarak Kariyer Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi (KARGEM) müdürü Dr. Öğr. Üyesi Zeliha Tekin yer aldı. Seminere, MYO Müdür Yardımcısı Öğr. Gör. Fatih Mirze ve Yönetim ve Organizasyon Bölüm Başkanı Murat Kaymaz´ın yanı sıra akademik personelimiz ve öğrencilerimiz katılım gösterdi.

Seminer kapsamında Spor Yönetimi ve Optisyenlik Programı öğrencilerine kariyer, girişimcilik ve motivasyon konularında bilgi verilerek öğrencilerin mezun olduktan sonra girişimcilik konusunda neler yapabileceklerine dair uygulamalı örnekler verildi. Seminer, “İşini Bilmenin Bedeli”, “Hayatın Değeri”, “Fırtına Çıktığında Uyuyabilmek” “Vagon İkilemi”  hikayelerine dayalı kariyer planlama ve kariyer seçimi konularının anlatımının ardından sona erdi.

Kurul Kararları EBYS Üzerinden Yürütülecek

Muş Alparslan Üniversitesi akademik ve idari birimlerinde kullanılan ve daha önce ıslak imzalı olarak hazırlanan “Kurul Kararları” artık Elektronik Belge Yönetim Sistemi (EBYS) üzerinden yapılacak. “Dijital Dönüşüm” kapsamında pilot devlet üniversitesi seçilen ve bu misyon ile çalışmalarını sürdüren üniversitemizin almış olduğu karar sonucu 1 Ocak 2020 tarihi itibariyle yeni sisteme geçilecek. Kırtasiyecilik ve bürokrasi işlemlerinin uzamasına yol açan eski sistemin terkedilerek kullanılacak olan yeni isteme uyum çalışmaları kapsamında Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı Bilgisayar Laboratuvarı´nda Genel Sekreterlik personelimiz tarafından akademik birimlerde görev yapan personelimize eğitim verildi. 17 Aralık Salı günü saat 14.00´te gerçekleştirilen eğitimde EBYS üzerinden yapılacak işlemler ayrıntılı olarak anlatıldı.
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
ECZANEDE KORONAVİRÜSE KARŞI NAYLONLU ÖNLEM
ECZANEDE KORONAVİRÜSE KARŞI NAYLONLU ÖNLEM
Muş´ta bir eczane koronavirüs nedeniyle müşterileri ile arasına şeffaf naylon branda çekti. Naylondan oluşturulan korunma sistemini olumlu bulan müşteriler, herkesin önlem almasını istedi.
MİLLETVEKİLİ ŞİMŞEK´TEN "EVDE KAL" ÇAĞRISI
MİLLETVEKİLİ ŞİMŞEK´TEN "EVDE KAL" ÇAĞRISI
AK Parti Muş Milletvekili Mehmet Emin Şimşek, yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadele tedbirleri kapsamında "evde kal" çağrısına destek verdi
BİYOLOJİK KÖKENLİ AFETLER
BİYOLOJİK KÖKENLİ AFETLER
Muş Alparslan Üniversitesi, (MŞÜ) Afet Yönetim, Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Dr. Öğretim Üyesi İskender Dölek, korona virüs ile ilgili değerlendirmelerde bulunarak biyolojik kökenli afetlerden örnekler verdi.
İŞKUR KAMU İŞÇİ ALIMLARINDA DİJİTAL ORTAMINDA GERÇEKLEŞECEK
İŞKUR KAMU İŞÇİ ALIMLARINDA DİJİTAL ORTAMINDA GERÇEKLEŞECEK
Sağlık Bakanlığı 14 bin daimi işçi sağlık personelinin alımını İŞKUR üzerinden tamamen dijital ortamda gerçekleştirilecek. İŞKUR Muş İl Müdürü Mehmet Emin Taylan, alımlarla ilgili açıklamalarda bulundu.
HBT´DEN MUHTAÇLARA HİJYEN PAKETİ
HBT´DEN MUHTAÇLARA HİJYEN PAKETİ
Kurulduğu günden beri yaptıkları etkinliklerle adından sıkça söz ettiren Muş Alparslan Üniversitesi Hayırda Buluşanlar Topluluğu (HBT) dünyada hızla yayılan ve ülkemizde de görülen Covid-19 adlı koronavirüs ile mücadele kapsamında yetkililerin uyarılarına paralel olarak alınması gereken tedbirlerin başında gelen “hijyen” için çalışmalara başladı.
MAHALLE ARALARINDA YIKAMA VE DEZENFEKTE ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR
MAHALLE ARALARINDA YIKAMA VE DEZENFEKTE ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR
Muş Belediyesi dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına karşı daha da arttırmaya başladı. Ana ve arterleri yıkayıp dezenfekte eden ekipler, çalışmalarını mahalle aralarında sürdürüyor.
TOPLU TAŞIMA ARAÇLARI DENETLENİYOR
TOPLU TAŞIMA ARAÇLARI DENETLENİYOR
Muş Belediyesi ekiplerinin desteği ile sürekli dezenfekte edilen şehir içi toplu taşıma araçları yüzde 50 kapasite ile mesafe denetimine tabi tutuluyor.
GÖNÜLLÜ OLARAK MASKE ÜRETİYORLAR
GÖNÜLLÜ OLARAK MASKE ÜRETİYORLAR
Muş Halk Eğitim Merkezi(HEM) Ve Akşam Sanat Okulu(ASO) Müdürlüğü Usta öğrencileri, gönüllü olarak maske üretimine başladı.
LÜTFEN ‘EVDE KALIN´
LÜTFEN ‘EVDE KALIN´
Ekip sayısını arttırarak sürekli dezenfekte çalışmaları yaptıklarını belirten Belediye Başkanı Feyat Asya, “cadde ve kaldırımların temizliğini yapıyoruz. İnsan sağlığını tehdit eden unsurları ortadan kaldırmak için durmaksızın mücadele ediyoruz. Temennimiz ve dileğimiz bu zorlu süreci sorunsuz bir şekilde atlatmak. Ancak bu süre zarfında vatandaşlarımızdan ricamız evlerinde kalmaları. 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı bulunan hemşehrilerimizin kesinlikle dışarıya çıkmamasını rica ediyoruz”
DOLAR
6.5696
EURO
7.2107
Muş Durumu

Alim ölse de yaşar, cahil ise yaşarken de ölüdür.

HZ.ALİ (R.A)
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu