İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ´NDEN “KARİYER PLANLAMASI´´ SÖYLEŞİSİ
Muş Alparslan Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi (İİBF) tarafından “Kariyer Planlaması Üzerine Öğrencilerle Söyleşi” etkinliği düzenlendi.
Tarih: 18.12.2019 16:38:36/ 256okunma / 0yorum

İİBF Gazi Yaşargil Derslikleri 103 nolu sınıfta düzenlenen söyleşiye konuşmacı olarak Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (DAKA) Muş Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Dr. Muhammed Ali Yıldırım katıldı. Söyleşiye, İİBF Dekan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Abdulmecit Yıldırım, İşletme Bölümü Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Mehmet Ali Türkmenoğlu´nun yanı sıra akademisyenlerimiz ve öğrencilerimiz katılım gösterdi

Söyleşiye kendi yaşamı hakkında paylaşımlarda bulunarak başlayan Koordinatör Yıldırım, katılımcılara kariyer planlaması hakkında bilgiler sundu. Yıldırım, söyleşinin devamında ise kariyer planlamasının nasıl yapılması gerektiği konusunda önemli noktalara değinerek DAKA´nın rolü ve sağladığı istihdam fırsatları hakkında bilgi paylaşımında bulundu. Soru-cevap bölümüyle devam eden söyleşi, Dr. Türkmenoğlu tarafından Yıldırım´a teşekkür belgesi takdimi ile sona erdi.

Varto MYO´da “Girişimcilik ve Kariyer Planlama” Semineri

Varto Meslek Yüksekokulu´nda (MYO) “Girişimcilik ve Kariyer Planlama” semineri düzenlendi. Varto MYO daveti ile 17 Aralık Salı günü gerçekleştirilen seminerde konuşmacı olarak Kariyer Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi (KARGEM) müdürü Dr. Öğr. Üyesi Zeliha Tekin yer aldı. Seminere, MYO Müdür Yardımcısı Öğr. Gör. Fatih Mirze ve Yönetim ve Organizasyon Bölüm Başkanı Murat Kaymaz´ın yanı sıra akademik personelimiz ve öğrencilerimiz katılım gösterdi.

Seminer kapsamında Spor Yönetimi ve Optisyenlik Programı öğrencilerine kariyer, girişimcilik ve motivasyon konularında bilgi verilerek öğrencilerin mezun olduktan sonra girişimcilik konusunda neler yapabileceklerine dair uygulamalı örnekler verildi. Seminer, “İşini Bilmenin Bedeli”, “Hayatın Değeri”, “Fırtına Çıktığında Uyuyabilmek” “Vagon İkilemi”  hikayelerine dayalı kariyer planlama ve kariyer seçimi konularının anlatımının ardından sona erdi.

Kurul Kararları EBYS Üzerinden Yürütülecek

Muş Alparslan Üniversitesi akademik ve idari birimlerinde kullanılan ve daha önce ıslak imzalı olarak hazırlanan “Kurul Kararları” artık Elektronik Belge Yönetim Sistemi (EBYS) üzerinden yapılacak. “Dijital Dönüşüm” kapsamında pilot devlet üniversitesi seçilen ve bu misyon ile çalışmalarını sürdüren üniversitemizin almış olduğu karar sonucu 1 Ocak 2020 tarihi itibariyle yeni sisteme geçilecek. Kırtasiyecilik ve bürokrasi işlemlerinin uzamasına yol açan eski sistemin terkedilerek kullanılacak olan yeni isteme uyum çalışmaları kapsamında Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı Bilgisayar Laboratuvarı´nda Genel Sekreterlik personelimiz tarafından akademik birimlerde görev yapan personelimize eğitim verildi. 17 Aralık Salı günü saat 14.00´te gerçekleştirilen eğitimde EBYS üzerinden yapılacak işlemler ayrıntılı olarak anlatıldı.
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
ENGELLİLERE YÖNELİK TEKSTİL KURSU AÇILDI
ENGELLİLERE YÖNELİK TEKSTİL KURSU AÇILDI
Engellilere yönelik Muş Çalışma ve İş Kurumu (İŞ-KUR) tarafından "Mesleki Eğitim" projesi kapsamında açılan tekstil kursunun açılışını yapan AK Parti Muş Milletvekili Mehmet Emin Şimşek, Cumhurbaşkanının bu konuda talimatlarının olduğunu belirterek “Bugün açılan kursta proje kapsamında 10 engelli çalışacak. Proje bittikten sonra 2 engelli burada sürekli iş sahibi olacak. Bu firmamızda İŞ-KUR desteğiyle yaklaşık 200 kişi çalışıyor” dedi
JANDARMA TRAFİK TİMLERİ 134 ARACI DENETLEDİ
JANDARMA TRAFİK TİMLERİ 134 ARACI DENETLEDİ
Muş İl Jandarma Komutanlığı´na bağlı Trafik Timleri, ülke geneli eş zamanlı olarak gerçekleştirilen alkol denetimlerinde 134 araç sürücüsünü denetleyerek kurallara uymayanlara para cezası uyguladı.
KIZILAY KAN BAĞIŞ KAMPANYASINA DAVET
KIZILAY KAN BAĞIŞ KAMPANYASINA DAVET
Muş Kızılay Kan Bağışı Merkezi, kan bağış otobüsü ile kampanyasına devam ediyor. Vatandaşları kan bağışına beklediklerini belirten Dr. Ahmet Kotan, kan bağışının sağlık açısından önemli olduğunu söyledi
BANKACILIK TALEPLERİ TOBB´YE İLETİLDİ
BANKACILIK TALEPLERİ TOBB´YE İLETİLDİ
Muş Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Erdal Koç, Bankacılık Sistemine Yönelik Ücretlere İlişkin Düzenlemeler ile ilgili olarak üyelerden gelen istekler ve talepler yine üyelerimizin menfaatlerini korumak amacıyla Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği´ne (TOBB) iletildiğini belirtti.
MALAZGİRT-GEBZE KARDEŞLİĞİ ADINA TOPLANTI YAPILDI
MALAZGİRT-GEBZE KARDEŞLİĞİ ADINA TOPLANTI YAPILDI
Gebze´de düzenlenen Gebze Belediyesi ile Malazgirt Belediyesi Kardeş Belediye Protokolü tanıtım toplantısı Gebze Ticaret Odası ev sahipliğinde, kalabalık bir davetli grubunun katılımıyla gerçekleştirildi.
HASTANE DOĞRU YERE YAPILMALIDIR
HASTANE DOĞRU YERE YAPILMALIDIR
Muş Ticaret ve Sanayi Odası (MUŞ TSO) Meclis Başkanı Talip Devrim, yatırım programına alınan 500 yataklı hastane ile ilgili olarak açıklamalarda bulunarak “Nereye kurulursa Muş´a daha fazla katkısı olur, nereye kurulursa şehrin gelişimine etki eder, nereye kurulursa daha iyi olur bu ve benzer konularda toplumun tüm kesimleri fikirlerini beyan etmelidir ve doğru yer tespit edilmelidir” dedi
POLİSLER, KADINLARA KADES´İ TANITTI
POLİSLER, KADINLARA KADES´İ TANITTI
Muş Emniyet Müdürlüğü ekipleri, kadınlara Kadın Acil Destek İhbar Sistemi´ni (KADES) tanıttı.
ÜRÜN BAZLI GIDA DENETİM SEFERBERLİĞİ TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR
ÜRÜN BAZLI GIDA DENETİM SEFERBERLİĞİ TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR
İl Müdürlüğü Gıda Kontrolörleri, Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli tarafından ülke genelinde eş zamanlı başlatılan denetim seferberliği kapsamında ´Ürün Bazlı´ gıda denetimleri gerçekleştirmektedir. Muş´ta rutin denetimler dışında ´Ürün Bazlı´ gıda denetimleri uygulaması ilimiz genelinde 22 Şubat 2020 tarihine kadar devam edecektir.
BARIŞAN´DAN KAMU VE EĞİTİM KURUMLARININ DEPREME DAYANIKLILIK DURUMUNA DİKKAT ÇEKTİ
BARIŞAN´DAN KAMU VE EĞİTİM KURUMLARININ DEPREME DAYANIKLILIK DURUMUNA DİKKAT ÇEKTİ
Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Muş İl Başkanı Mahir Barışan, kentteki kamu binaları ve eğitim kurumlarının depreme dayanıklılık durumuna dikkat çekti.
DOLAR
6.1023
EURO
6.5922
Muş Durumu

Hangi meyve oldu da dalın da kaldı? Öyleyse ölmekten korkma, ham olmaktan kork.

Mevlana
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu