HÜKÜMLÜLER ÇEVRE TEMİZLİĞİ YAPTI
Muş´ta, Türkiye genelinde başlatılan "Denetimli Serbestlik Temiz Çevre Projesi" kapsamında hükümlüler, çevre temizliği yaptılar. 20 hükümlünün katıldığı ‘Denetimli Serbestlik Temiz Çevre Projesi´ önemine değinen Vali Yardımcısı Alper Çifci, hükümlülerin bu projelerle rehabilite edildiklerini söyledi.
Tarih: 29.8.2019 17:43:17/ 252okunma / 0yorum

Adalet Bakanlığı Denetimli Serbestlik Daire Başkanlığı tarafından Türkiye genelinde başlatılan "Denetimli Serbestlik Temiz Çevre Projesi" kapsamında hükümlüler, Muş´ta çevre temizliği yaptı.

Ellerine eldiven takarak çöp poşetleri ile park alanını temizleyen hükümlüler, bir yandan dışarıya çıkmanın bir diğer yandan da temizlik yapması renkli görüntülere sahne oldu.

Muş Belediyesine bağlı Göletli Parkta yapılan "Denetimli Serbestlik Temiz Çevre Projesi" tanıtımına Muş Vali Yardımcısı Alper Çifci, Belediye Başkanı Feyat Asya, Cumhuriyet Başsavcısı Harun Karahan, İl Emniyet Müdürü Ahmet Arıbaş ve Denetim Serbestlik Müdürü Muammer Sarıcalı ile hükümlüler katıldı.

20 hükümlünün katıldığı ‘Denetimli Serbestlik Temiz Çevre Projesi´ önemine değinen Vali Yardımcısı Alper Çifci, hükümlülerin bu projelerle rehabilite edildiklerini söyledi.

“HÜKÜMLÜLERİN TOPLUMA ENTEGRE OLMASI AÇISINDAN BU PROJELER ÖNEMLİ”

Valilik olarak her zaman Cumhuriyet Başsavcılığının yanında olduklarını ifade eden Vali Yardımcısı Çifci, “bilindiği üzere kamu hizmeti hükümlülüğü görevini yerine getirmek zorunda olan vatandaşlarımız bu projelerimizle rehabilite oluyor. Bizlerde bu projeye destek olarak hem ekolojik dengenin sağlanmasını sağlayan çevre temizliği gibi benzerleri, sosyal projeleri destek olmak mahiyetinde bir arada bulunmuş bulunmaktayız. Bu tür projeleri destekliyoruz. Valilik olarak da Başsavcımızın yanındayız. Tüm gerçekleştirilecek olan projelerde her zamanda yanında olmaya devam edeceğiz. Bazı cezalar alan vatandaşlarımızın topluma entegrasyonunu sağlama namına bu tür projelerle adapte olmalarını sağlıyoruz ki cezaların bir nevi kaynaşması haline getiriyoruz hem de adapte olmalarını sağlamış oluyoruz. Bunlar toplumumuz içinde önemli kurum açısından da önemli. Çünkü kurumların yerine getireceği bazı hizmetleri de aslında bu şekilde yerine getirmiş oluyoruz. Hem de toplumsal bir hizmet bir kaynaşma sağlanmış oluyor. bu gün Muş Belediyemizin yaptığı Göletli Parkta çevre kirliğine neden olan olabilecek atıkların toplanması sağlanacak, toplanacak. Bu da bir çevre duyarlılığı da sağlamış olacak. Yani hem kamu hizmeti hem vatandaşlarımızın adaptasyonu hem de genel kamuoyunda ki vatandaşlarımızın da temiz bir parka ulaşmasını da sağlamak namına da bizim için önemlidir” dedi.

“ÇEVRE TEMZİLİĞİNİ ÖN PLANA ÇEKEN BU GÜZEL PROJEYİ DESTEKLİYORUZ VE ÖNEMSİYORUZ”

Adalet Bakanlığımızın başlatmış olduğu ‘Temiz Çevre Projesi´ Başsavcılığımız ve Denetim Serbetlik Müdürlüğümüz ile birlikte temiz çevre duyarlılığını oluşturmak anlamında Göletli Parkımızda özverili bir farkındalık oluşturmak üzere burada toplanmış bulunmaktayız. Adalet Bakanlığımızın hükümlülere toplum bilincini arttırmak amacıyla bugün çevre düzenlemesi ile örnek teşkil ettiğine inanıyorum. Özellikle çevremizde, parklarımızda, caddelerimizde, yollarımızda duyarlılıkla sahip çıkma noktasında bu projeyi önemsiyoruz ve destekliyoruz. Bu projeye öncülük eden Cumhuriyet Başsavcımıza teşekkür ediyoruz. inşallah bir farkındalık oluşturur ve diye temenni ediyoruz.

“PROJEMİZİ BAŞARILI BİR ŞEKİLDE SÜRDÜRÜYORUZ”

Cumhuriyet Başsavcısı Harun Karahan da bu projelerle hükümlülerin sosyal hayatlarına entegre olduklarına değinerek sözlerini şöyle sürdürdü: “Yükümlü arkadaşlarımızın topluma kazandırılabilmesi devletimizin bu vatandaşlardan el çekmemesi, devlet yardımı ile birlikte belli bir meslek sahibi olması ve bu suretle yükümlülüklerinin bitmesine müteakip toplumsal yaşamlarında sosyal hayatlarında, özel hayatlarında belli bir meslek edinerek topluma entegre edilmesini sağlanmasıdır.

Suç işleyerek cezaevine giren mahkeme hükmü ile birlikte cezasını çeken hükümlü arkadaşlarımız bir müddet ceza çektikten sonra denetim serbestlik bünyesinde topluma kazandırılması amacıyla belli projeler kapsamında faaliyetler yürütülmekte bunlar yükümlü arkadaşlarımızın sosyal yaşantılarına olumlu bir şekilde yansıtılmakta, topluma kazandırılmakta ve bu suretle yasalarımızda ön görülen sonuç elde edilebilmektedir. Tabi yükümü arkadaşlarımız bu kapsamda projelerle birlikte hem sosyal hayata entegrel konusunda dış dünya ile bir bütünlük sağladıkları için sizin de gördüğünüz gibi burada özverili bir şekilde çalışmaktadırlar ve bundan mutluluk duymaktadırlar.”

Proje kapsamında çevre temizliğine katılan hükümlüler ise bu tür projeleri desteklediklerini belirterek mutlu olduklarını belirttiler.
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
ÖĞRENCİLERDEN BARIŞ PINARI HAREKATINA DESTEK
ÖĞRENCİLERDEN BARIŞ PINARI HAREKATINA DESTEK
Muş´ta ilkokulu öğrencileri, Türkiye´nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek, bölgeye barış ve huzuru getirmek amacıyla başlatılan Barış Pınarı Harekatı´na komando marşı okuyarak destek verdi.
SEVGİ OLMADAN HİÇBİR ŞEY OLMAZ
SEVGİ OLMADAN HİÇBİR ŞEY OLMAZ
Bulanık ilçesine bağlı Gölköy İlk ve Ortaokulunu ziyaret eden İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Metin Aksu, öğretmenlere önerilerde bulunarak “Bizlere emanet edilen çocuklarımıza bir anne ve bir baba gibi kucaklayıp en iyi şekilde şekillendirmeliyiz. İnsan yetiştirmek ve geleceğe hazırlamaya çalışıyoruz. Sevgi olmadan hiçbir şey olmaz. Sevgi olmazsa lezzetti ve tadı olmaz. Bu mesleğe sevgimizi katmalıyız” dedi
ÇAĞLAYAN: GENÇLERİN İSTİHDAMI ÖNEMLİ
ÇAĞLAYAN: GENÇLERİN İSTİHDAMI ÖNEMLİ
Muş´ta esnaf ziyaretlerini aralıksız sürdüren Hür Dava Partisi (HÜDA PAR) Muş İl Başkanı Mehmet Şirin Çağlayan ve beraberindeki heyet, sorunları dinleyerek gençlerin istihdam edilmesi için gayretlerde bulunduklarını söylediler.
YER ALTI HATLARININ AYNI ANDA KAZILIP DÖŞENMESİ TEKNİK OLARAK MÜMKÜN DEĞİLDİ
YER ALTI HATLARININ AYNI ANDA KAZILIP DÖŞENMESİ TEKNİK OLARAK MÜMKÜN DEĞİLDİ
Belediye Başkanı Feyat Asya Sunay Mahallesi Kurtuluş Caddesindeki altyapı çalışmalarını yerinde inceledi. Başkan Asya incelemeler sırasında ziyaret ettiği esnafları proje hakkında bilgilendirdi.
KÖY OKULLARINDA AŞI TARAMASINA BAŞLADI
KÖY OKULLARINDA AŞI TARAMASINA BAŞLADI
Muş İl Sağlık Müdürlüğü ekipleri, 2019- 2020 eğitim öğretim yılında ilk ve ortaokullarda aşı taramasına başladı.
DENGBEJLİK KÜLTÜRÜ YAŞATILIYOR
DENGBEJLİK KÜLTÜRÜ YAŞATILIYOR
Muş´ta dengbejlik kültürünü yaşatan dengbejler, köy ve beldeleri ziyaret ederek türküler seslendiriyorlar.
YENİ ÖĞRENCİLERE MUŞ´U TANITIYORUZ
YENİ ÖĞRENCİLERE MUŞ´U TANITIYORUZ
Muş Belediyesi bu yıl üniversiteye kayıt yaptıran öğrencilerin Muş´a adaptasyonunu sağlamak, tarihi ve turistik yerleri tanıtmak amacıyla belirli periyotlarda şehir turu düzenliyor
ÇOCUKLARIN AKADEMİK VE SOSYAL GELİŞİMLERİ ANLATILDI
ÇOCUKLARIN AKADEMİK VE SOSYAL GELİŞİMLERİ ANLATILDI
Merkez Vali Adil Yazar İlköğretim Okulu öğrenci velilerine çocuklarının akademik ve sosyal gelişimlerine yönelik bilgiler verildi.
GÖNÜLLÜLER KÖY OKULUNU BOYADI
GÖNÜLLÜLER KÖY OKULUNU BOYADI
Muş´ta, Gençlik ve Spor Bakanlığı´nın ‘Damla Projesi´ gönüllüleri, köy okullarını boyayarak çeşitli eğitsel çizgi film karakterleri ile çiçek gibi yaptılar. Gönüllü üniversite öğrencileri, amaçlarının köy okullarındaki çocukların gönüllerine dokunmak istediklerini belirttiler
DOLAR
5.8806
EURO
6.5255
Muş Durumu

Herkesin bakmadığı yönden bak dünyaya…

Mevlana
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu