HÜKÜMLÜLER ÇEVRE TEMİZLİĞİ YAPTI
Muş´ta, Türkiye genelinde başlatılan "Denetimli Serbestlik Temiz Çevre Projesi" kapsamında hükümlüler, çevre temizliği yaptılar. 20 hükümlünün katıldığı ‘Denetimli Serbestlik Temiz Çevre Projesi´ önemine değinen Vali Yardımcısı Alper Çifci, hükümlülerin bu projelerle rehabilite edildiklerini söyledi.
Tarih: 29.8.2019 17:43:17/ 325okunma / 0yorum

Adalet Bakanlığı Denetimli Serbestlik Daire Başkanlığı tarafından Türkiye genelinde başlatılan "Denetimli Serbestlik Temiz Çevre Projesi" kapsamında hükümlüler, Muş´ta çevre temizliği yaptı.

Ellerine eldiven takarak çöp poşetleri ile park alanını temizleyen hükümlüler, bir yandan dışarıya çıkmanın bir diğer yandan da temizlik yapması renkli görüntülere sahne oldu.

Muş Belediyesine bağlı Göletli Parkta yapılan "Denetimli Serbestlik Temiz Çevre Projesi" tanıtımına Muş Vali Yardımcısı Alper Çifci, Belediye Başkanı Feyat Asya, Cumhuriyet Başsavcısı Harun Karahan, İl Emniyet Müdürü Ahmet Arıbaş ve Denetim Serbestlik Müdürü Muammer Sarıcalı ile hükümlüler katıldı.

20 hükümlünün katıldığı ‘Denetimli Serbestlik Temiz Çevre Projesi´ önemine değinen Vali Yardımcısı Alper Çifci, hükümlülerin bu projelerle rehabilite edildiklerini söyledi.

“HÜKÜMLÜLERİN TOPLUMA ENTEGRE OLMASI AÇISINDAN BU PROJELER ÖNEMLİ”

Valilik olarak her zaman Cumhuriyet Başsavcılığının yanında olduklarını ifade eden Vali Yardımcısı Çifci, “bilindiği üzere kamu hizmeti hükümlülüğü görevini yerine getirmek zorunda olan vatandaşlarımız bu projelerimizle rehabilite oluyor. Bizlerde bu projeye destek olarak hem ekolojik dengenin sağlanmasını sağlayan çevre temizliği gibi benzerleri, sosyal projeleri destek olmak mahiyetinde bir arada bulunmuş bulunmaktayız. Bu tür projeleri destekliyoruz. Valilik olarak da Başsavcımızın yanındayız. Tüm gerçekleştirilecek olan projelerde her zamanda yanında olmaya devam edeceğiz. Bazı cezalar alan vatandaşlarımızın topluma entegrasyonunu sağlama namına bu tür projelerle adapte olmalarını sağlıyoruz ki cezaların bir nevi kaynaşması haline getiriyoruz hem de adapte olmalarını sağlamış oluyoruz. Bunlar toplumumuz içinde önemli kurum açısından da önemli. Çünkü kurumların yerine getireceği bazı hizmetleri de aslında bu şekilde yerine getirmiş oluyoruz. Hem de toplumsal bir hizmet bir kaynaşma sağlanmış oluyor. bu gün Muş Belediyemizin yaptığı Göletli Parkta çevre kirliğine neden olan olabilecek atıkların toplanması sağlanacak, toplanacak. Bu da bir çevre duyarlılığı da sağlamış olacak. Yani hem kamu hizmeti hem vatandaşlarımızın adaptasyonu hem de genel kamuoyunda ki vatandaşlarımızın da temiz bir parka ulaşmasını da sağlamak namına da bizim için önemlidir” dedi.

“ÇEVRE TEMZİLİĞİNİ ÖN PLANA ÇEKEN BU GÜZEL PROJEYİ DESTEKLİYORUZ VE ÖNEMSİYORUZ”

Adalet Bakanlığımızın başlatmış olduğu ‘Temiz Çevre Projesi´ Başsavcılığımız ve Denetim Serbetlik Müdürlüğümüz ile birlikte temiz çevre duyarlılığını oluşturmak anlamında Göletli Parkımızda özverili bir farkındalık oluşturmak üzere burada toplanmış bulunmaktayız. Adalet Bakanlığımızın hükümlülere toplum bilincini arttırmak amacıyla bugün çevre düzenlemesi ile örnek teşkil ettiğine inanıyorum. Özellikle çevremizde, parklarımızda, caddelerimizde, yollarımızda duyarlılıkla sahip çıkma noktasında bu projeyi önemsiyoruz ve destekliyoruz. Bu projeye öncülük eden Cumhuriyet Başsavcımıza teşekkür ediyoruz. inşallah bir farkındalık oluşturur ve diye temenni ediyoruz.

“PROJEMİZİ BAŞARILI BİR ŞEKİLDE SÜRDÜRÜYORUZ”

Cumhuriyet Başsavcısı Harun Karahan da bu projelerle hükümlülerin sosyal hayatlarına entegre olduklarına değinerek sözlerini şöyle sürdürdü: “Yükümlü arkadaşlarımızın topluma kazandırılabilmesi devletimizin bu vatandaşlardan el çekmemesi, devlet yardımı ile birlikte belli bir meslek sahibi olması ve bu suretle yükümlülüklerinin bitmesine müteakip toplumsal yaşamlarında sosyal hayatlarında, özel hayatlarında belli bir meslek edinerek topluma entegre edilmesini sağlanmasıdır.

Suç işleyerek cezaevine giren mahkeme hükmü ile birlikte cezasını çeken hükümlü arkadaşlarımız bir müddet ceza çektikten sonra denetim serbestlik bünyesinde topluma kazandırılması amacıyla belli projeler kapsamında faaliyetler yürütülmekte bunlar yükümlü arkadaşlarımızın sosyal yaşantılarına olumlu bir şekilde yansıtılmakta, topluma kazandırılmakta ve bu suretle yasalarımızda ön görülen sonuç elde edilebilmektedir. Tabi yükümü arkadaşlarımız bu kapsamda projelerle birlikte hem sosyal hayata entegrel konusunda dış dünya ile bir bütünlük sağladıkları için sizin de gördüğünüz gibi burada özverili bir şekilde çalışmaktadırlar ve bundan mutluluk duymaktadırlar.”

Proje kapsamında çevre temizliğine katılan hükümlüler ise bu tür projeleri desteklediklerini belirterek mutlu olduklarını belirttiler.
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
15 GÜNDÜR KAPALI OLAN KÖY YOLLARI AÇILDI
15 GÜNDÜR KAPALI OLAN KÖY YOLLARI AÇILDI
Muş´ta etkili olan kar yağışı ve tipi nedeniyle kırsal kesimlerde yer yer kar kalınlığı 2 ila 6 metreye kadar ulaştı. Karla mücadele çalışması yapan ekipler, 15 gündür kapalı olan 9 köy ve 22 mezra yolunu ulaşıma açtı.
AFAD GÖNÜLLÜLERİ İÇİN ÇIĞ EĞİTİMİ VERİLDİ
AFAD GÖNÜLLÜLERİ İÇİN ÇIĞ EĞİTİMİ VERİLDİ
Muş İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ‘Gönüllülük Projesi´ kapsamında çığ afetinde arama ve kurtarma eğitimi veriliyor
MŞÜ SPORCULARI 2. OLDU
MŞÜ SPORCULARI 2. OLDU
Balıkesir´in Bandırma ilçesinde Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi, Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu (TÜSF) ve Türkiye Atletizm Federasyonu (TAF) iş birliğinde Üniversitelerarası Türkiye Kros Şampiyonası düzenledi. Yarışmada Muş Alparslan Üniversitesi Türkiye 2´inci oldu.
IUC HEYETİ RESMİ TEMASLARINA DEVAM EDİYOR
IUC HEYETİ RESMİ TEMASLARINA DEVAM EDİYOR
Uluslararası Üniversiteler Konseyi (IUC) heyeti resmi temaslarda bulunmaya devam ediyor. Geçtiğimiz gün Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ile görüşen heyet bugün de Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş´ı ve daha sonra Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün´ü makamında ziyaret ederek konseyin çalışmaları hakkında bilgi verdi.
TÜRK PDR-DER´DEN PANEL
TÜRK PDR-DER´DEN PANEL
Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneği (Türk PDR-DER) Muş İl Temsilciliği tarafından okulların PDR servislerinin diğer kurum ve kuruluşlarla iş birliğini artıramaya yönelik panel çalışması düzenlendi.
BAŞKAN KILIÇ, ÇİFTÇİLERiN SORUNLARINI DİNLEDİ
BAŞKAN KILIÇ, ÇİFTÇİLERiN SORUNLARINI DİNLEDİ
Malazgirt Ziraat Odası Başkanı Tahsin Kılıç ve beraberinde ki heyet, eksi 25 derecede ilçeye bağlı Aslankaya ve Nurettin köylerini ziyaret ederek, çiftçilerin sorun ve sıkıntılarını dinledi.
TSO MUŞ´TAKİ FİRMALARI ZİYARET EDİYOR
TSO MUŞ´TAKİ FİRMALARI ZİYARET EDİYOR
Muş Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Erdal Koç, göreve geldikten sonra periyodik olarak sürdürdüğü firma ziyaretleri kapsamında Tekel depolarında faaliyet gösteren üretici firmaları ziyaret ederek çalışmaları hakkında bilgi aldı.
2019´DA KİŞİ BAŞINA 17 BİN 394 LİRA TASARRUF ETTİK
2019´DA KİŞİ BAŞINA 17 BİN 394 LİRA TASARRUF ETTİK
Nüfusu 83 milyonu aşan Türkiye´de geçen yıl 1 trilyon 446,4 milyar liralık tasarruf mevduatı toplandı.
TEKNOLOJİ BAĞIMLILIĞININ NEDENLERİ, ZARARLARI VE ÖNLEME YOLLARI
TEKNOLOJİ BAĞIMLILIĞININ NEDENLERİ, ZARARLARI VE ÖNLEME YOLLARI
Çocuğunuzu tablet veya telefonunu bir kenara bırakması için ne sıklıkla uyarıyorsunuz? Güzel haber: Yalnızca 5 dakika daha oynadıktan sonra bırakacak. Kötü haber: 5 dakikanın gerçek dünyadaki karşılığı, teknoloji bağımlıları için “günlerce” anlamına gelebiliyor.
DOLAR
6.0470
EURO
6.5550
Muş Durumu

İyilik yap ehli olana da, olmayana da, ehline isabet ederse yerini bulur. Etmez ise ehli sen olursun

Hz. Muhammed
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu