HÜDA PAR, "Gençlerimiz öz değerlerinden uzaklaşıyor"
Gençliğin gayri ahlaki ve gayri İslami uygulamalarla öz değerlerinden uzaklaştırıldıklarına dikkat çeken HÜDA PAR Muş İl Gençlik Kolları Başkanı Fırat Arzık, “idare etme yetkisini bu halktan alanların gençlerimize sahip çıkma sorumluluğu vardır” dedi.
Tarih: 9.10.2019 19:04:09/ 306okunma / 0yorum

Ahlaki yozlaşmanın toplumsal bir boyut kazanmış olması, çocuklarımızın ve gençlerimizin geleceklerine dair endişelerimizin her geçen gün biraz daha artmasına neden oluyor. Bizi biz yapan İslami ve insani değerlerimizi sosyal hayatımızdan bilinçsizce uzaklaştırdığımızın farkında olmadan hayatın akışına kendimizi kaptırmışız maalesef. İş hayatı, geçim derdi, farklı dünyevi sıkıntılar ve endişeler sosyolojimizi ve aile içi dengeyi bozmuş durumdadır.

Anne- baba ve çocuklar arasındaki kopukluk,  gençlerimizi gençliklerinin heba olduğu yollara tevessül etmelerine ve gençlerimizin hayattan kopmalarına neden oluyor. Her geçen gün, gençlerimizin acı akıbetlerine dair haber ve olaylara şahitlik ediyoruz. Sokaklarda, caddelerde, bir neslin (madden ve manen) nasıl yok olmakla karşı karşıya kaldığını, hatta yok olmakta olduğunu çaresizce seyrediyoruz.

Ayrıca eğitim sisteminin öz değerlerimizden uzak olması, kültür, gelenek ve manevi değerlerimizle uyuşmamamsı, çocuklarımız ve gençlerimiz üzerinde manevi ve kültürel olarak nasıl bir asimilasyona neden olduğunu bizzat müşahede ederken,  Ahlak toplumunu oluşturmaktan aciz sistemin esaretinde gençliğimiz yok oluyor.

Anne ve babalar olarak; Çocuklarımızın geçici olan dünyalarını ihya etmeye-kazanmaya yönelik mücadele verirken, ahretlerinin yok olduğunun farkında bile olmadığımız acı bir gerçek olarak karşımızda duruyor.

Gece yarılarına kadar sokaklarda dolanan gençlerimizin, hayatlarının sokaklarda uyuşturucu ve daha nice kötü filler içerisinde geçtiğinin farkında olsak da, bunun önüne geçmek için gençlerimizi güzel bir geleceğe hazırlamaya yönelik samimi bir gayret göstermememiz de acı bir gerçek maalesef.

Bütün bu olumsuzluklar karşımızda dururken, inancımıza, örfümüze İslami geleneklerimize bağlı bir nesil yetiştirmek için ne yaptık, ne yapıyoruz? Somut bir adımımız var mı, buna dair somut bir örnek gösterebilir miyiz? Bu soruyu özellikle bu halktan, toplumu idare etme yetkisini alan ve kendisini o noktada gören herkese soruyoruz. Kesinlikle bu soruya cevap verilmesi gerekir diye düşünüyoruz.

Temeli İslam ahlakı üzerine atılmış ahlaklı bir toplumun oluşması için HÜDA PAR Muş İl Gençlik Kolları Teşkilatı olarak her türlü fedakârlığı yapmaya hazırız. Gençlerimiz geleceğimizdir. Gençlerimizin öz değerlerine yeniden kavuşmasını sağlamak, onlara güzel bir gelecek miras bırakmak için sorumluluk sahibi olan herkesi “kalplerimizin meyveleri”  olan çocuklarımıza gençlerimize sahip çıkmaya davet ediyoruz.
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
MŞÜ, 118 BASAMAK BİRDEN ATLADI
MŞÜ, 118 BASAMAK BİRDEN ATLADI
Türkiye Üniversite Sporları Federasyonunun tarafından üniversite öğrencileri arasında düzenlene spor müsabakalarında Muş Alparslan Üniversitesi öğrencileri almış oldukları madalya sayısıyla 141 üniversite arasında 23´üncü oldular.
MUŞ MENDERES SPOR ERZİNCAN DEPLANSMANINDA
MUŞ MENDERES SPOR ERZİNCAN DEPLANSMANINDA
Muş´u bölgesel amatör Ligde (BAL) temsil eden Muş Menderes Spor, Ziraat Türkiye kupası ikinci Tur maçında bugün Erzincan deplasmanında sahaya çıkacak.
BARIŞAN, BAŞKANLAR KURULU TOPLANTISINA KATILDI
BARIŞAN, BAŞKANLAR KURULU TOPLANTISINA KATILDI
Memur-Sen Muş İl Başkanı Mahir Barışan, Ankara´da düzenlenen başkanlar kurulu toplantısına katıldı.
VALİLİKTEN DOLANDIRICI UYARSI
VALİLİKTEN DOLANDIRICI UYARSI
Muş Valiliği tarafından yapılan uyarıda Vali, Vali yardımcılarının adının kullanılarak yardım toplandığı tespit edildiğini bildirerek bu çağrılara itibar edilmemesi uyarısında bulunuldu.
EĞİTİM-BİR-SEN´DEN GENÇLİK BAYRAMI MESAJI
EĞİTİM-BİR-SEN´DEN GENÇLİK BAYRAMI MESAJI
Eğitimciler Birliği Sendikası (Eğitim-Bir-Sen) Muş Şube Başkanı Mahir Barışan, 19 Mayıs Atatürk´ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayımladı.
MECLİS, İLK TOPLANTISINI YAPTI
MECLİS, İLK TOPLANTISINI YAPTI
31 Mart´ta yapılan Mahalli İdareler seçimleri sonrasında ilk toplantısını yapan Muş İl Genel Meclisi, gizli oylama ile yeni Meclis Başkanı ve divan katiplerini seçti.
HALKIN DESTEĞİ İLE ÜÇ DÖNEMDİR MECLİS´TE
HALKIN DESTEĞİ İLE ÜÇ DÖNEMDİR MECLİS´TE
Korkut İlçesi AK Parti İl Genel Meclis Üyeliği görevine seçilerek mazbatasını alan Kemal Arat, ilçe halkının verdiği desteğinden dolayı teşekkür etti.
BAŞKAN ASYA, TEBRİKLERİ ALMAYA DEVAM EDİYOR
BAŞKAN ASYA, TEBRİKLERİ ALMAYA DEVAM EDİYOR
31 Mart´ta yapılan yerel seçimlerde tekrar Muş Belediye Başkanlığına seçilen Başkan Feyat Asya, tebrikleri almaya devam ediyor.
GÜLLÜK TEZGAHTAKİ YERİNİ ALDI
GÜLLÜK TEZGAHTAKİ YERİNİ ALDI
İlkbahar mevsiminde yüksek kesimlerde kendiliğinden yetişen ve vatandaşlar arasında şifalı bitki olarak bilinen ´Gülük´, tezgahtaki yerini aldı.
DOLAR
5.7905
EURO
6.4083
Muş Durumu

Musibetin sevabına talip olmaklığın, musibeti çekmekte iken de varsa, zahidsin.

Hz. Muhammed
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu