HÜDA PAR BELEDİYE ÇALIŞMALARINI DEĞERLENDİRDİ
Hür Dava Partisi (HÜDA PAR) Muş İl Başkanı Mehmet Şirin Çağlayan, Belediye tarafından yapılan çalışmaları değerlendirdi.
Tarih: 1.8.2019 21:58:06/ 1617okunma / 0yorum

Hür Dava Partisi (HÜDA PAR) Muş İl Başkanı Mehmet Şirin Çağlayan, Muş´ta esnaf ziyarteleri yaptıklarını dile getirerek esnefların sıkıntılı bir süreçten geçtiğini belirtti. Esnaflara yapılan ziyarteler hakkında açıklama yapan HÜDA PAR Muş İl Başkanı Çağlanyan şu ifadelerde bulundu; "Esnafımız çok sıkıntılı bir zaman diliminden geçmektedir. Türkiye´de yaşanan ekonomik sıkıntılar özellikle küçük ölçekteki esnafı bitirme noktasına getirdi. Yaşanan bu ekonomik sıkıntılara paralel olarak; Son zamanlarda ilimizde “kiralık dükkân” “devren satılıktır vs.” gibi ilanlara çok daha sık rastlıyor olduk. HÜDA PAR İl teşkilatı olarak esnafımızı ziyaretlerimizde esnaf, işlerin yüzde 50´nin üzerinde bir oranda düştüğünü söylüyor. İşyerlerini kapatmak zorunda kalanlar, işlerini küçültmek zorunda kalanlar, yaşanan ekonomik sıkıntılar nedeniyle bu memleketten gitmek zorunda kalanlar, kazılan temelleri yeniden doldurmak-kapatmak zorunda kalanlar. Bütün bunlar hem genel anlamda ekonominin gidişatının iyi olmadığını, hem de esnaf ve halkımızın ne kadar zor bir zaman sürecinden geçtiğinin açık göstergeleridir."dedi.

Muş Belediyesi tarafından yapılan çalışmalara da değine Çağlayan, Belediyenin yapmış olduğu çalışmalarda esnafların sıkıntı yaşamaması için hızlı bir şekilde yapması gerektiğinin altını çizerek şu açıklamalarda bulundu; "Böyle bir süreçte Muş Belediyesi altyapı çalışmalarını kaldığı yerden başlattı, çalışmalar devam ediyor. Altyapı çalışmalarının başladığı günden beri Muş halkının, özellikle Muş esnafının ne kadar zor günler geçirdiğini, ne kadar sıkıntılı bir süreç yaşadığını en iyi bilen yine esnafımızdır.

Halkımızın faydasına olabilecek her işin arkasında ve destekçisiyiz. Bu anlamda belediyenin halka hizmet noktasında, halkımızın yayarına yaptığı ve yapacağı her işin destekçisi olacağımızı belirtmek isterim. Fakat yapılacak olan çalışmalar eğer halkımızı, özellikle esnafımızı daha çok mağdur edecek ve telafisi zor veya telafi edilemeyecek sonuçlar doğmasına neden olacaksa, Belediyenin, çalışmalarını hızlandırması veya gereken altyapıyı oluşturduktan sonra çalışmaya başlaması gerekir. Çalışmaları hızlandırmakla beraber halkın esnafın en asgari düzeyde zarar görmesini sağlayacak çok daha mantıklı ve düzenli bir çalışma sistemi ile çalışmalarına devam etmelidir.

Önceki yıllarda, Belediyenin İl Merkezimizde yapmış olduğu alt ve üstyapı çalışmalarından biraz tecrübe biraz da ders alınmış olduğunu düşünüyor ve ümit ediyoruz. Bir sezon boyunca bir bölgede, bir caddede devam edecek olan bir altyapı-üstyapı veya herhangi bir çalışmanın o bölgedeki ve caddedeki esnafın bir yılını götürmekle kalmadığını, belki de bir daha telafi edilemeyecek zararlara neden olduğuna şahit olmuşlardır. Biz, altyapı çalışmalarının ihtiyaç duyulan seviyede-performansta yapılmadığını düşünüyor, halkımızı daha fazla mağdur etmeden belediyenin çalışmalara çok daha fazla mesai vererek, çalışmalarını hızlandırması gerektiğini bir kez daha hatırlatıyoruz. "şeklinde konuştu.
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
MİLLETVEKİLİ ŞİMŞEK YATIRIM VE ÇALIŞMALARI ANLATTI
MİLLETVEKİLİ ŞİMŞEK YATIRIM VE ÇALIŞMALARI ANLATTI
AK Parti Muş Milletvekili Mehmet Emin Şimşek, Muş´ta yapılan yatırım ve çalışmaları anlattı
AK PARTİ´DE DANIŞMA MECLİSİ TOPLANTISI YAPILDI
AK PARTİ´DE DANIŞMA MECLİSİ TOPLANTISI YAPILDI
AK Parti Muş İl Başkanlığı Danışma Meclisi toplantısını İçişleri Bakanı Süleyman Soylu´nun katılımı ile gerçekleştirdi
AK PARTİ KADIN KOLLARINDAN KADIN EMEĞİ PAZARI
AK PARTİ KADIN KOLLARINDAN KADIN EMEĞİ PAZARI
AK Parti Muş İl Kadın Kolları Başkanlığı tarafından Muş´ta düzenlenen “Yerli malı haftası, kadın pazarı” merkezi açıldı
MİLLETVEKİLİ ŞİMŞEK TBMM´DE ÇALIŞMALARI ANLATTI
MİLLETVEKİLİ ŞİMŞEK TBMM´DE ÇALIŞMALARI ANLATTI
AK Parti Muş Milletvekili Mehmet Emin Şimşek, bütçe görüşmelerinin devam ettiği TBMM´de, Kamu İhale Kurumu bütçesi üzerine konuşma yaptı
ŞİMŞEK´TEN 3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ KUTLAMA MESAJI
ŞİMŞEK´TEN 3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ KUTLAMA MESAJI
AK Parti Muş Milletvekili Mehmet Emin Şimşek 3 Aralık dünya engelliler günü dolaysıyla kutlama mesajı yayınladı
AK PARTİ´DEN 25 KASIM AÇIKLAMASI
AK PARTİ´DEN 25 KASIM AÇIKLAMASI
AK Parti Muş İl Kadın Kolları Başkanlığı 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Uluslararası Dayanışma Günü dolaysıyla basın açıklamasında bulundu
MİLLETVEKİLİ ŞİMŞEK´TEN ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI
MİLLETVEKİLİ ŞİMŞEK´TEN ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI
AK Parti Muş Milletvekili Mehmet Emin Şimşek, "24 Kasım Öğretmenler Günü" dolayısıyla kutlama mesajı yayınladı
YAKTI´DAN ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI
YAKTI´DAN ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI
AK Parti Muş İl Başkanı Rahmetullah Yaktı, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolaysıyla bir mesaj yayımladı
HDP ÖNÜNDEKİ EYLEMDE 65´İNCİ GÜN
HDP ÖNÜNDEKİ EYLEMDE 65´İNCİ GÜN
Diyarbakır´da, terör örgütü PKK tarafından kaçırıldığını belirttikleri çocuklarının bulunmasını isteyen 55 aile, HDP binası önündeki oturma eylemini 65´inci günde de sürdürdü. HDP İl Başkanlığı´nın parti çalışmalarına geçici olarak kapatıldığı belirtilirken, eylemdeki aileler, bu karara tepki gösterdi
DOLAR
5.9405
EURO
6.5371
Muş Durumu

Bir köy muhtarsız olmaz.Bir iğne ustasız olmaz,sahipsiz olamaz. Bir harf kâtipsiz olamaz, biliyorsun.Nasıl oluyor ki; nihayet derecede muntazam şu Kâinat Hakim’siz olur ?

BEDİÜZZAMAN SAİD NURSİ (R.A)
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu