HÜDA PAR BELEDİYE ÇALIŞMALARINI DEĞERLENDİRDİ
Hür Dava Partisi (HÜDA PAR) Muş İl Başkanı Mehmet Şirin Çağlayan, Belediye tarafından yapılan çalışmaları değerlendirdi.
Tarih: 1.8.2019 21:58:06/ 751okunma / 0yorum

Hür Dava Partisi (HÜDA PAR) Muş İl Başkanı Mehmet Şirin Çağlayan, Muş´ta esnaf ziyarteleri yaptıklarını dile getirerek esnefların sıkıntılı bir süreçten geçtiğini belirtti. Esnaflara yapılan ziyarteler hakkında açıklama yapan HÜDA PAR Muş İl Başkanı Çağlanyan şu ifadelerde bulundu; "Esnafımız çok sıkıntılı bir zaman diliminden geçmektedir. Türkiye´de yaşanan ekonomik sıkıntılar özellikle küçük ölçekteki esnafı bitirme noktasına getirdi. Yaşanan bu ekonomik sıkıntılara paralel olarak; Son zamanlarda ilimizde “kiralık dükkân” “devren satılıktır vs.” gibi ilanlara çok daha sık rastlıyor olduk. HÜDA PAR İl teşkilatı olarak esnafımızı ziyaretlerimizde esnaf, işlerin yüzde 50´nin üzerinde bir oranda düştüğünü söylüyor. İşyerlerini kapatmak zorunda kalanlar, işlerini küçültmek zorunda kalanlar, yaşanan ekonomik sıkıntılar nedeniyle bu memleketten gitmek zorunda kalanlar, kazılan temelleri yeniden doldurmak-kapatmak zorunda kalanlar. Bütün bunlar hem genel anlamda ekonominin gidişatının iyi olmadığını, hem de esnaf ve halkımızın ne kadar zor bir zaman sürecinden geçtiğinin açık göstergeleridir."dedi.

Muş Belediyesi tarafından yapılan çalışmalara da değine Çağlayan, Belediyenin yapmış olduğu çalışmalarda esnafların sıkıntı yaşamaması için hızlı bir şekilde yapması gerektiğinin altını çizerek şu açıklamalarda bulundu; "Böyle bir süreçte Muş Belediyesi altyapı çalışmalarını kaldığı yerden başlattı, çalışmalar devam ediyor. Altyapı çalışmalarının başladığı günden beri Muş halkının, özellikle Muş esnafının ne kadar zor günler geçirdiğini, ne kadar sıkıntılı bir süreç yaşadığını en iyi bilen yine esnafımızdır.

Halkımızın faydasına olabilecek her işin arkasında ve destekçisiyiz. Bu anlamda belediyenin halka hizmet noktasında, halkımızın yayarına yaptığı ve yapacağı her işin destekçisi olacağımızı belirtmek isterim. Fakat yapılacak olan çalışmalar eğer halkımızı, özellikle esnafımızı daha çok mağdur edecek ve telafisi zor veya telafi edilemeyecek sonuçlar doğmasına neden olacaksa, Belediyenin, çalışmalarını hızlandırması veya gereken altyapıyı oluşturduktan sonra çalışmaya başlaması gerekir. Çalışmaları hızlandırmakla beraber halkın esnafın en asgari düzeyde zarar görmesini sağlayacak çok daha mantıklı ve düzenli bir çalışma sistemi ile çalışmalarına devam etmelidir.

Önceki yıllarda, Belediyenin İl Merkezimizde yapmış olduğu alt ve üstyapı çalışmalarından biraz tecrübe biraz da ders alınmış olduğunu düşünüyor ve ümit ediyoruz. Bir sezon boyunca bir bölgede, bir caddede devam edecek olan bir altyapı-üstyapı veya herhangi bir çalışmanın o bölgedeki ve caddedeki esnafın bir yılını götürmekle kalmadığını, belki de bir daha telafi edilemeyecek zararlara neden olduğuna şahit olmuşlardır. Biz, altyapı çalışmalarının ihtiyaç duyulan seviyede-performansta yapılmadığını düşünüyor, halkımızı daha fazla mağdur etmeden belediyenin çalışmalara çok daha fazla mesai vererek, çalışmalarını hızlandırması gerektiğini bir kez daha hatırlatıyoruz. "şeklinde konuştu.
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
BAŞKAN YAKTI VATANDAŞLARLA BULUŞTU
BAŞKAN YAKTI VATANDAŞLARLA BULUŞTU
AK Parti Muş İl Başkanı Rahmetullah Yaktı, Bulanık ilçesinde vatandaşlarla bir araya geldi.
“ÇALIŞMALARIMIZI KARALAMAYA ÇALIŞANLARIN HESAP VE AMAÇLARININ FARKINDAYIZ”
“ÇALIŞMALARIMIZI KARALAMAYA ÇALIŞANLARIN HESAP VE AMAÇLARININ FARKINDAYIZ”
Muş Belediye Başkanı Feyat Asya, Alt yapı ve Üst yapı çalışmalarından dolayı meydana gelen su kesintileri ile ilgili açıklamalarda bulunarak, “Şehrin kangren sorunu haline gelmiş içme suyu şebekesi dahil tüm alt-yapı çalışmalarımızı art niyetle farklı yorumlama ve çarpıtma beyanatlarla karalamaya çalışanların hesap ve amaçlarının çok iyi farkındayız.” dedi
BAŞKAN ASYA, ANKARA´DA ÖNEMLİ TEMASLARDA BULUNDU
BAŞKAN ASYA, ANKARA´DA ÖNEMLİ TEMASLARDA BULUNDU
Çeşitli temaslarda bulunmak üzere Ankara´da bulunan Muş Belediye Başkanı Feyat Asya, kenti yakından ilgilendiren konularla ilgili birçok Bakanlıkta önemli görüşmeler gerçekleştirdi.
TOPLU´DAN ZAFER BAYRAMI MESAJI
TOPLU´DAN ZAFER BAYRAMI MESAJI
AK Parti Muş İl Genel Meclis Üyesi Yunus Toplu, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayınladı
"HERKESİ MALAZGİRT ZAFERİ ETKİNLİKLERİNE DAVET EDİYORUZ"
"HERKESİ MALAZGİRT ZAFERİ ETKİNLİKLERİNE DAVET EDİYORUZ"
AK Parti Muş Milletvekili Mehmet Emin Şimşek, Malazgirt Zaferi´nin 948. yıl dönümünün görkemli törenlerle kutlanacağını belirterek, Türkiye´nin her yerinden insanları Malazgirt´te düzenlenecek etkinliklere davet etti.
DİYARBAKIR, MARDİN VE VAN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLARI GÖREVLERİNDEN UZAKLAŞTIRILDI
DİYARBAKIR, MARDİN VE VAN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLARI GÖREVLERİNDEN UZAKLAŞTIRILDI
İçişleri Bakanlığı, Diyarbakır, Van ve Mardin belediye başkanlarının görevden uzaklaştırıldığını açıkladı. Öte yandan, üç belediye binası da polis çemberine alındı.
MİLLETVEKİLİ ŞİMŞEK´TEN MALAZGİRT´E ZİYARET
MİLLETVEKİLİ ŞİMŞEK´TEN MALAZGİRT´E ZİYARET
AK Parti Muş Milletvekili Mehmet Emin Şimşek, Malazgirt ilçesinde vatandaşlarla bayramlaştı.
BAŞKAN YAKTI´DAN AK PARTİ KURULUŞ YILDÖNÜMÜ MESAJI
BAŞKAN YAKTI´DAN AK PARTİ KURULUŞ YILDÖNÜMÜ MESAJI
AK Parti Muş İl Başkanı Rahmetullah Yaktı, AK Parti´nin 18. Yıldönümü dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı
“TÜRKİYE SEVDASIYLA YAŞIMIZ HEP 18”
“TÜRKİYE SEVDASIYLA YAŞIMIZ HEP 18”
AK Parti Muş Milletvekili Mehmet Emin Şimşek, AK Parti´nin 18. kuruluş yıldönümü nedeniyle kutlama mesajı yayınladı
DOLAR
5.9103
EURO
6.5174
Muş Durumu

Sakın kendisine verdiğin kıymeti sana vermeyenle arkadaş olma.

Hz. Muhammed
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu