HİZMETLER ARTIK VATANDAŞA GİDİYOR
İçişler Bakanlığı tarafından yapılan görevlendirme ile birlikte terörden büyük zarar gören Bulanık İlçesinde yapılan proje ve hizmetlerin açılışını yapan Vali Aziz Yıldırım, devletin göndermiş olduğu kaynakların en güzel şekilde değerlendirilip artık vatandaşa aktarıldığını söyledi.
Tarih: 28.9.2018 17:55:44/ 208okunma / 0yorum

 

 

Bulanık Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Vekili Hacı Arslan Uzan, İçişler Bakanlığı tarafından görevlendirildikten buyana yapmış olduğu çalışmalar, projeler ve hizmetler, düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Bulanık İlçesinde Kayyum tarafından yapılan Şehit Kaymakam Muhammed Fatih Safitürk parkı, kadın yaşam merkezi, sıcak asfalt, parke taşı döşeme, sokak sağlıklaştırılması yapım işi ve Körsu deresi rekreasyon düzenlemesi projelerinin hayata geçirilmesi düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Rüstemgedik Beldesinde yeni yapılan Kadın Yaşam Merkezi, Muhammet Fatih Safitürk Parkı ve sıcak asfalt yolunun açılışını yapan Vali Aziz Yıldırım, belde halkı ile bir araya geldi.

Devletin göndermiş olduğu kaynakların en güzel şekilde değerlendirilip artık vatandaşa aktarıldığını belirten Muş Valisi Aziz Yıldırım, geçmişte yaşanan acıların bir daha yaşanmaması temennisinde bulundu.

İlçe merkezi ve Rüstemgedik Beldesinde yapılan çalışmaları kurdele kesimi ile hizmete açan Vali Yıldırım, şunları söyledi: “Bu hizmetler artık vatandaşa aktarılmaya başlandı. Devletimizin göndermiş olduğu kaynaklar en güzel şekilde değerlendiriliyor ve gerek Muş gerek Bulanık ve şuanda Rüstemgedik´teyiz. Rüstemgedik beldesi tarihinde almadığı kadar güzel yatırımlar almakta. İnşallah bir daha geçmişte yaşanan acılar bir daha yaşanmaz. Geçmişte yaşanan bir takım olumsuzlukları tek tek saymak istemiyorum. Bunları inşallah bir daha he birlikte yaşamayız.”

“PARKIMIZ BELDEMİZE HAYIRLI, UĞURLU OLSUN”

Bu parkın yaklaşık maliyeti 200.000,00TL olduğunu kaydeden Vali Yıldırım, sözlerini şöyle sürdürdü: “Belediye Başkanlığınca Rüstemgedik Beldemizin Zafer Mahallesinde 2000 metrekare alana yapılan parkın bugün açılışını gerçekleştirdik. Bu parkın yaklaşık maliyeti 200.000,00TL´dir. Zafer Mahallesinde ikamet eden mahalle sakinleri ve çocuklarının vakit geçirebilecekleri bu parkın beldeye kazandırılmasında emeği geçen herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

Beldemize kazandırılan parkın içerisinde kamelyalar, çocuk oyun grupları, spor aletleri olacak ayrıca yeşillendirme alanları ve kilitli parke çalışmaları ile vatandaşlarımız keyifli vakit geçirebilecekleri bir alana da kavuşmuş olacaklardır. Parkımız beldemize hayırlı, uğurlu olsun.” Park açılışı sonrasında çocuklarla yakından ilgilenen Vali Aziz Yıldırım, çocuklarla hatıra fotoğrafı çektirmeyi de ihmal etmedi.

“VALİ YILDIRIM, ASFALTLAMA ÇALIŞMALARINI İNCELEDİ”

Rüstemgedik Beldesinde biz dizi açılışı programına katılan Vali Yıldırım, beldede yapılan sıcak asfalt çalışmasını inceleyerek bilgi aldı. Asfalt çalışmaların mevsim şartları göz önüne alınarak en kısa zamanda tamamlanması talimatını veren Vali Yıldırım, “Bulanık ilçemizde bugün çok sayıda açılış yaptık ne kadar çok açılış yapıyorsak bu o kadar çok hizmet veriliyor demektir. Daha önce devletimizin gönderdiği kaynaklar dağa gönderildiğinden ya da yerinde kullanılmadığımdan ilçelerimiz ve beldelerimiz hizmet alamamış. Şimdi bu kaynaklar vatandaşlarımızın hizmetlerine sunuluyor ve en güzel şekilde değerlendiriliyor. Rüstemgedik Belde Belediyemizdeyiz bugün bakıyorsunuz ki beldemiz daha önce hiç almadığı kadar hizmet alıyor.

Bizlerin vatandaşlarımızdan istediği tek şey var, birlik ve beraberliğimizi muhafaza edin. Yapılan bu hizmetleri koruyun. Devletimiz zaten vatandaşına hizmet etmek için var. Bugün beldemizin Bulanık İlçesine bağlantısını sağlayan 3200 metre olan bağlantı yolu ki bu yolun 7,5 metre yol genişliği var,  km´si 409.000,00 TL´den toplam 1.308.800,00 TL´ye ihale edilmiş ve belediyemiz bütçesinden karşılanmıştır. Ayrıca beldemizde sokak ve caddelerde toplam 90.000 metrekare kilit taşı döşemesi yapılmaktadır. Bunun yaklaşık bedeli ise 1.602.500,00 TL´dir.

Bizler vatandaşımıza hizmet ediyoruz ve etmeye de devam edeceğiz. Vatandaşlarımız her zaman hizmetlerin daha iyisini hakkediyor. Ancak devletin görevlerinin yanında vatandaşlarımızın da bir takım sorumlulukları var. Vatandaşlarımız bu yapılan hizmetlere sahip çıksınlar, korusunlar. Yapılan bu çalışmaların beldemize hayırlı olmasını diliyor ve emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyorum” dedi.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: HİZMETLER ARTIK VATANDAŞA GİDİYOR
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
KAMU, ÜNİVERSİTE VE ÖZEL SEKTÖRÜN MUŞ´UN SANAYİLEŞMESİNE ETKİSİ
KAMU, ÜNİVERSİTE VE ÖZEL SEKTÖRÜN MUŞ´UN SANAYİLEŞMESİNE ETKİSİ
Muş Alparslan Üniversitesi Mühendislik-Mimarlık Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. Ömer Arslan Kamu, Üniversite ve Özel Sektörün Muş´un Sanayileşmesine etkisini kaleme aldı
KOMBİ BAKIMI NASIL YAPILIR
KOMBİ BAKIMI NASIL YAPILIR
Kış başlarken hazırlıklar da devam ediyor. Kara kış kapıya dayanmadan kombi bakımını yaptırmak çok önemli. Peki kombi bakımı nasıl yapılır? Her sene artan doğalgaz fiyatlarından kesenizin en az şekilde etkilenmesi için kombilere bakım yaptırmanız çok büyük önem taşıyor.
MUŞLU ATLETLER, AVRUPA KROS MÜSABAKALARINA KATILACAK
MUŞLU ATLETLER, AVRUPA KROS MÜSABAKALARINA KATILACAK
Türkiye Atletizm Federasyonu tarafından Kütahya´da düzenlenen Türkiye Kros Müsabakasında Muşlu sporcular Derya Kunur, Emine Akbingöl ve Mehtap Altun derecelerle ayrıldı.
ÜNİVERSİTE HEYETİ, ŞEHİT AİLELERİ VE GAZİLERİ ZİYARET ETTİ
ÜNİVERSİTE HEYETİ, ŞEHİT AİLELERİ VE GAZİLERİ ZİYARET ETTİ
Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) farklı akademik ve idari birimlerde çalışan personel, Muşlu şehit yakınlarına ve gazilere manevi destek ziyaretlerinde bulundu.
TOY VE TURNA KUŞLARI GÖRÜNTÜLENDİ
TOY VE TURNA KUŞLARI GÖRÜNTÜLENDİ
Muş Kültür Tabiat Varlıklarını Koruma Geliştirme Tarih ve Sanat Derneği üyeleri, Bulanık ilçesi Murat Nehri havzasında nesli tükenmekte olan ‘Toy´ ve ‘Turna´ kuşlarını görüntüledi.
IŞIK, ELEKTRİK SAYAÇLARI HAKKINDA SORU ÖNERGESİ VERDİ
IŞIK, ELEKTRİK SAYAÇLARI HAKKINDA SORU ÖNERGESİ VERDİ
HDP Muş Milletvekili Av. Mensur Işık, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından cevaplanması üzere VEDAŞ tarafından akıllı sayaçların direklere takılmasıyla ilgili Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanlığına soru önergesi sundu.
MUŞ BELEDİYESİ KADIN MECLİSİ GÖNÜLLERE DOKUNUYOR
MUŞ BELEDİYESİ KADIN MECLİSİ GÖNÜLLERE DOKUNUYOR
Muş Belediyesi Kadın Meclisi üyeleri Belediye Başkanı Feyat Asya´nın eşi Suna Asya öncülüğünde hasta ziyaretinde bulunarak sıkıntılarını paylaştı
BESYO AKADEMİSYENLERİ I. AVRASYA SPOR BİLİMLERİ KONGRESİNDE BİLDİRİLER SUNDU
BESYO AKADEMİSYENLERİ I. AVRASYA SPOR BİLİMLERİ KONGRESİNDE BİLDİRİLER SUNDU
Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO) akademisyenlerimiz, İran´ın Tebriz şehrindeki I. Avrasya Spor Bilimleri Kongresinde bildiriler sundu.
DOĞU VE GÜNEYDOĞU ANADOLU BÖLGESİ´NDEKİ KADINLAR BİRLEŞİYOR
DOĞU VE GÜNEYDOĞU ANADOLU BÖLGESİ´NDEKİ KADINLAR BİRLEŞİYOR
Doğu ve Güneydoğu İş Kadınları Derneği (DOGÜNKAN) Muş Ticaret ve Sanayi Odası 15 Temmuz Milli İrade ve Demokrasi Meclis Salonunda Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi´nde Kadın Sivil Toplum Örgütleri Arasında İşbirliği ve Ağ Oluşturulması Projesi´ istişare toplantısı düzenledi.
DOLAR
5.7710
EURO
6.6206
Muş Durumu

İnsanın kanadı, gayretidir.

Mevlana
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu