HER GEÇEN GÜN SPORCU SAYISI ARTIYOR
Özellikle son iki yılda kız sporcu sayısında artışın yaşandığını Muş Gençlik ve Spor Müdürü Emrullah Güler, özellikle kız sporcu sayısında ciddi bir artışın söz konusu olduğunu söyledi
Tarih: 19.10.2020 17:39:45/ 1102okunma / 0yorum

Muşlu çocuklarının ne kadar başarılı olduğunu herkesin bildiğine dikkat çeken Muş Gençlik ve Spor İl Müdürü Emrullah Güler, özellikle yatılı bölge ortaokullarında kalan kız sporcuların olduğunu ve bu sayı giderek çoğaldığını söyledi. Pandemi sonrası sporcu sayısında daha da artışın olacağını ifade etti.

Daha önce 1500 metre Türkiye Birincisi, 800-1500-2000 metre ve 300 metre Engel Türkiye Birincisi, Grup Türkiye Birincisi, Yıldızlar Türkiye 4. Ve Gençler Türkiye 6. Dağ koşusunda ise Dünya 18. olarak derece elde eden sporcuların olduğunu belirten Muş Gençlik ve Spor Müdürü Emrullah Güler, minikler A ve B, Yıldızlar, Gençler ve Büyükler kategorisinde 80 sporcunun geliştirme projesine seçildiğini kaydetti.

“BİRÇOK ALANDA MARKA HALİNE GELEBİLECEK DÜZEYDE”

Muş´un atletizmde, kayakta ve birçok branşta bir marka olduğunukaydeden Güler, “özellikle yatılı bölge ortaokullarında kalan kız sporcularımız var ve bu sayı giderek çoğalıyor. Muş´un atletizm, Kayak ve birçok alanda bir marka olduğunu herkes biliyor ve bunu daha ileri seviyelere taşıyacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın” dedi.

“YETENKELİ SPORCULAR HEM İLİMİZİ HEM DE ÜLKEMİZİ TEMSİL EDİYOR”

Muşlu çocuklarının ne kadar başarılı olduğunu herkesin bildiğine dikkat çeken Muş Gençlik ve Spor İl Müdürü Emrullah Güler, özellikle yatılı bölge ortaokullarında kalan kız sporcuların olduğunu ve bu sayı giderek çoğaldığını söyledi. Pandemi sonrası sporcu sayısında daha da artışın olacağını ifade eden Güler, “Muş´un atletizm, Kayak ve birçok alanda bir marka olduğunu herkes biliyor ve bunu daha ileri seviyelere taşıyacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın” dedi

 

 

 “Gençlik ve Spor Müdürlüğü olarak antrenörlerin köy köy gezip yetenekli çocukları tespit ediyoruz. Tespit ettiğimiz çocukları pilot okullara yönlendirerek onların eğitimlerini düzenli hale getirdik ve bundan başarılar elde ettik.

Projenin döngüsü için; seçtiğimiz çocuklar genelde küçük çocuklar olduğu için aileden kopup Muş´a gelmeleri ortam değiştirmeleri onlar içinde büyük bir zorluktur. Biz öncelikle bu sporcuları motive etmeye çalışıyoruz ve aileleri ile birebir görüşüp getirip ilde okulları çalışma yerlerini gençlik sporu bunları tamamen onlara tanıttıktan sonra ailelerde bu işe başarıya bakınca duyunca çocuklarda çalışma ortamına zaman zaman alıştığı andan itibaren tamamen uyum sağlıyorlar. Proje devamı; pilot okullar belirlenmiş pilot okullar doğrultusunda birlikte koordinasyonlu çalışıyoruz gençlik il müdürümüzün nezaretinde bu ilişkiler devam ederek çalışmalarımızı sürdürüyoruz” şeklinde konuştu.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: GEÇEN SPORCU SAYISI ARTIYOR
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
ARTAN VAKALAR YENİ TEDBİRLERİ GETİRİYOR
ARTAN VAKALAR YENİ TEDBİRLERİ GETİRİYOR
Muş İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu kararları doğrultusunda oteller ve konaklama tesisleri içerisinde bulunan restoran ve lokantalar hakkında yeni düzenleme yapıldı.
BARIŞAN, 48. BAŞKANLAR KURULU TOPLANTISINA TELEKONFERANS YÖNTEMİYLE KATILDI
BARIŞAN, 48. BAŞKANLAR KURULU TOPLANTISINA TELEKONFERANS YÖNTEMİYLE KATILDI
Muş Memur Sendikaları Konfederasyonu (Memur-Sen) ve Muş Eğitimciler Birliği Sendikası (Eğitim-Bir-Sen) Şube Başkanı Mahir Barışan, başkanlar Kurulu Toplantısına katıldı.
ALPARSLAN-1 HES´TEN SU YÜKSELMESİNE KARŞI UYARI
ALPARSLAN-1 HES´TEN SU YÜKSELMESİNE KARŞI UYARI
Alparslan-1 Hidroelektrik Santrali (HES) İşletme Müdürlüğü, nehir yatağına bırakılacak su nedeniyle uyarıda bulundu
MÜDÜR AYDIN´DAN HASKÖY VE YEŞİLOVA BELDESİNDEKİ İŞLETMELERE ZİYARET
MÜDÜR AYDIN´DAN HASKÖY VE YEŞİLOVA BELDESİNDEKİ İŞLETMELERE ZİYARET
Muş Tarım ve Orman Müdürü Mehmet Aydın, Hasköy İlçesi ve Yeşilova Beldesinde %50 devlet desteği ile kuracak olan hayvancılık tesislerinde incelemelerde bulundu.
AYTEMİŞ, TORBA YASA TEKLİFİ İLE İLGİLİ AÇIKLAMALARDA BULUNDU
AYTEMİŞ, TORBA YASA TEKLİFİ İLE İLGİLİ AÇIKLAMALARDA BULUNDU
Türkiye Çevre Platformu (TÜRÇEP) bileşeni olan Muş Meşe Erozyonla Mücadele Doğayı Koruma ve Ağaçlandırma Derneği Başkanı İhsan Aytemiş, Torba Yasa Teklifinin geri çekilmesi gerektiğini söyledi
KADEM´DEN “ŞİDDETE GÖZ YUMMA!” FİLTRESİ
KADEM´DEN “ŞİDDETE GÖZ YUMMA!” FİLTRESİ
Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) Muş İl Temsilciliği Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü dolayısıyla sosyal medya üzerinde filtre kampanyası başlattı.
MUŞ´TAKİ OVALAR "BÜYÜK OVA KORUMA ALANI" OLARAK BELiRLENDi
MUŞ´TAKİ OVALAR "BÜYÜK OVA KORUMA ALANI" OLARAK BELiRLENDi
Bazı ovaların, büyük ova koruma alanı olarak belirlenmesine ilişkin Cumhurbaşkanı Kararı, Resmi Gazete´de yayımlanarak yürürlüğe girerken Muş´ta bulunan Malazgirt Ovası, Liz Ovası ve Bulanık Ovasıda büyük ova koruma alanı olarak belirlendi.
"KADINA ŞİDDETE SIFIR TOLERANS" TOPLANTISI
"KADINA ŞİDDETE SIFIR TOLERANS" TOPLANTISI
Vali Doç. Dr. İlker Gündüzöz başkanlığında "Kadına Şiddete Sıfır Tolerans" konulu toplantı yapıldı.
KORONAVİRÜS TEDBİRLERİ DEĞERLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI
KORONAVİRÜS TEDBİRLERİ DEĞERLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu´nun başkanlığında video konferans yöntemiyle düzenlenen Koronavirüs Tedbirleri Değerlendirme Toplantısı´na Muş Valisi Doç. Dr. İlker Gündüzöz, İl Emniyet Müdürü Ahmet Arıbaş ile İl Jandarma Komutanı Alb. İlhan Şen´de katıldı.
DOLAR
7.7975
EURO
9.2988
Muş Durumu

İman iki eşit parçadır. Yarısı sabır,yarısı şükürdür.

Hz. Muhammed
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu