HDP ÖNÜNDEKİ EYLEMDE 20´NCİ GÜN
Diyarbakır´da, terör örgütü PKK tarafından kaçırıldığını belirttikleri çocuklarının bulunmasını isteyen 44 aile, HDP il binası önündeki oturma eylemini 20´nci günde de sürdürdü.
Tarih: 23.9.2019 18:02:23/ 1042okunma / 0yorum

Diyarbakır´da, terör örgütü PKK tarafından kaçırıldığını belirttikleri çocuklarının bulunmasını isteyen 44 aile, HDP il binası önündeki oturma eylemini 20´nci günde de sürdürdü. Artık dayanamadıklarını söyleyip, parti binasına girmek isteyen aileler ile HDP´liler arasında tartışma çıktı. Polisin araya girip, aileleri uzaklaştırmasıyla gerginlik, sona erdi.

Hacire Akar, 21 Ağustos´ta kaybolan oğlu Mehmet´in (21) HDP´liler tarafından dağa kaçırıldığını iddia edip, 1 gün sonra, partinin Diyarbakır binası önünde oturma eylemi başlattı. Eylemin 3´üncü gününde ortaya çıkan Mehmet Akar, mahkemece ev hapsiyle cezalandırıldı. Oğluna kavuşup, eylemine son veren Hacire Akar, çocukları kayıp annelere çağrıda bulundu. Akar´ın çağrısıyla harekete geçen çocukları kayıp aileler, 3 Eylül´den itibaren HDP önünde oturma eylemine başladı. Bugün HDP il binası önündeki oturma eyleminde, 44 aile ile 20´nci güne girildi.

´ÇOCUKLARIMIZ GETİRİLENE KADAR SUSMAYACAĞIZ´

Eylemini sürdüren ve çocuklarını isteyen aileler, artık dayanamadıklarını belirterek, parti binasına girmeye çalıştı. Bu sırada aileler ile HDP´liler arasında tartışma çıktı. Polisin araya girip, aileleri uzaklaştırmasıyla gerginlik, sona erdi. Vatani görevi için usta birliğine giderken, 2 Ekim 2015´te, Tunceli´nin Pülümür ilçesinde, teröristlerce kaçırılan oğlu Müslüm (24) için 5 Eylül´de oturma eylemine katılan Songül Altındaş, "Çocuklarımızı bize getirsinler. Biz cevap istemiyoruz, başka bir şey de istemiyoruz. Çocuklarımız getirilene kadar biz susmayacağız. Biz işimizi, gücümüzü, evimizi bırakmışız; çocuklarımızı almaya gelmişiz" diye konuştu.

´YÜREĞİMİZ YANIYOR´

İstanbul Esenyurt´ta, 2014´te tekstil fabrikasında çalışırken, kaybolan ve terör örgütü PKK´nın kaçırdığını iddia ettiği kızı Yasemin (21) için 19 Eylül´de oturma eylemine başlayan Yıldız Ballı ise "Bu annelerin, bu zulme ´Dur´ demelerinin zamanı geldi de geçiyor bile. Yeter artık, yüreğimiz yanıyor" dedi.

OTURMA EYLEMİNDEKİ AİLELER

1-Diyarbakır´ın Eğil ilçesinde oturan Fevziye- Şahap Çetinkaya çifti, 30 Ağustos´tan beri haber alamadıkları, PKK´lı teröristler tarafından kaçırıldığını iddia ettikleri oğulları Süleyman (18) için 3 Eylül Salı günü oturma eylemine başladı.

2-Diyarbakırlı Remziye Akkoyun, 4 yıldır kayıp olan oğlu Azad´ın (14) PKK´lı teröristler tarafından kaçırıldığını ileri sürerek, 3 Eylül Salı günü oturma eylemi başlattı.

3-Diyarbakır´da oturan Rauf- Ayşegül Biçer çifti, 10 aydır kayıp olan tek oğulları Mustafa (18) için 3 Eylül Salı günü oturma eylemi başlattı. Kanser hastası Ayşegül Biçer, oğlunun HDP aracılığıyla PKK´lı teröristlere götürüldüğünü iddia ediyor.

4-Mardinli olan ve Diyarbakır´da oturan inşaat işçisi Celil Begdaş ile eşi Hediye Begdaş, ramazan ayının ilk günü olan 5 Mayıs´ta ortadan kaybolan oğulları Yusuf´un (16) HDP´liler aracılığıyla düğün aracı olarak süslenen minibüsle dağa kaçırıldığını iddia ederek, 4 Eylül akşamı oturma eylemine katıldı.

5-Gaziantep´te oturan Şevket-Songül Altındaş çifti, vatani görevi için usta birliğine giderken 2 Ekim 2015´te Tunceli´nin Pülümür ilçesinde teröristlerce kaçırılan oğulları Müslüm (24) için 5 Eylül günü oturma eylemi başlattı.

6-Mersin´in Anamur ilçesinde yaşayan Rahime Uymaz, Diyarbakır´ın Lice ilçesinde 28 Temmuz 2015´te eşi ve kızının yanında aracından indirilerek, kaçırılan yeğeni polis memuru Sedat Yabalak (34) için oturma eylemine katıldı. Polis Sedat Yabalak´ın hasta annesi Ünzile Yabalak ise 8 Eylül akşamı Diyarbakır´a gelip nöbete başladı. Solunum hastası Ünzile Yabalak´a, PKK´lı teröristler tarafından 23 Eylül 1995´te şehit edilen Astsubay Murat Namdar´ın eşi Yıldız Namdar refakat ediyor.

7-Mardin´in Derik ilçesinden gelen Emine-Şeyhmus Kaya çifti, İstanbul´da polis memuruyken, Muş´ta kardeşinin düğün konvoyuyla memleketine dönerken, Diyarbakır´ın Lice ilçesinde yol kesen teröristler tarafından kaçırılan oğulları Vedat Kaya (28) için 5 Eylül´de oturma eylemine başladı.

8-Malatyalı Sadiye Özbey, 17 Eylül 2015´te Rize´den kendisini ziyarete gelirken Tunceli´nin Pülümür ilçesinde yol kesen PKK´lı teröristler tarafından aracı yakılıp kaçırılan oğlu Astsubay Semih için 5 Eylül günü oturma eylemine katıldı.

9-Bursa´da yaşarken eşini 17 Ağustos depreminde kaybedince Diyarbakır´a taşınan Meryem Savur, 4 yıl önce PKK´lı teröristlerce kaçırıldığını iddia ettiği oğlu Fırat (22) için 5 Eylül günü oturma eylemine başladı.

10-Diyarbakırlı Sabiha Balta, 5 yıl önce kaybolan oğlu Arafat´ın (25) PKK´lı teröristlerce dağa kaçırıldığını iddia ederek 5 Eylül günü oturma eylemine katıldı.

11-Diyarbakır´ın Dokuzçeltik köyünde oturan Aysel Koyun, 5 yıl önce PKK´lı teröristlerce dağa kaçırıldığını ileri sürdüğü oğlu Neşat (22) için 6 Eylül günü oturma eylemine başladı.

12-Diyarbakırlı Güzide Demir, 4 yıl önce PKK´lı teröristlerce dağa kaçırıldığını iddia ettiği oğlu Aziz (20) için 7 Eylül günü oturma eylemi başlattı.

13-Ağrı´nın Eleşkirt ilçesinde 4 yıl önce çobanlık yaparken PKK´lı teröristlerce kaçırıldığı belirtilen Vahit Çur´un (19) anne ve babası Bedirhan- Necla Çur çifti de 7 Eylül günü eylem başlattı.

14-Diyarbakırlı Hüsniye Kaya, 5 yıldır haber alamadığı ve sonrasında arkadaşlarından Suriye´de olduğunu öğrendiği kızı Mekiye´yi (19) bulmak için 8 Eylül günü oturma eylemine başladı.

15-Ayten- Şadin Elhaman çifti, 2 yıl önce kaybolan oğulları Bayram (21) için 8 Eylül günü oturma eylemine katıldı.

16- İstanbul´da 5 yıl önce HDP Kağıthane ilçe binasına gittikten sonra dağa kaçırıldığını ileri sürülen Yakup Edizer´in (19) anne ve babası yaşayan Salim ve Saliha Edizer çifti de 9 Eylül günü eylemdeki yerini aldı.

17- Diyarbakırlı Süleyman Aydın, 4 yıl önce terör örgütü PKK tarafından kaçırıldığını iddia ettiği oğlu Özkan (19) için 9 Eylül günü oturma eylemine katıldı.

18- Diyarbakırlı Mevlüde Üçdağ, 5 yıldır haber alamadığı oğlu Ramazan (22) için 9 Eylül günü Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk´un ziyareti sırasında HDP önüne gelip eyleme katıldı.

19- Mardinli ancak Diyarbakır´da oturan Salih- Mülkiye Aylu çifti, 22 Mart 2019´da kaybolan ve HDP kongresine katılan M.I. tarafından Irak´ın Metine bölgesindeki PKK´lı teröristlerin yanına kaçırıldığını iddia ettiği oğlu Mehmet (20) için 10 Eylül sabahı oturma eylemine başladı.

20- Aslen Siirtli olan ancak Ordu´da yaşayan Latife Ödümlü, Dicle Üniversitesi Kimya Bölümü 3´üncü sınıf öğrencisi oğlu Özgür´ün (22), 10 ay önce PKK´lı teröristler tarafından Kuzey Irak´a kaçırıldığını iddia ederek 10 Eylül´de oturma eylemine katıldı.

21- Diyarbakırlı Mehmet Karaman, 1999´da kandırılarak dağa götürüldüğünü ileri sürdüğü oğlu Ercan (40) için 11 Eylül´de oturma eylemine başladı.

22- Diyarbakırlı Fatma Akkuş, 28 Ağustos 2019´da kaybolan ve internette terörist kıyafeti giyerken videosunu gördüğü kızı Songül için 11 Eylül´de oturma eylemine katıldı.

23- Erzurum´dan gelen Macide Uslu ile Şanlıurfa´nın Viranşehir ilçesinden gelen Halime Şehitoğlu, 2015´te Diyarbakır´ın Lice ilçesinde yol kesen PKK´lı teröristlerce kaçırılan yeğenleri Sedat Sorgun (28) için 11 Eylül´de oturma eylemine katıldı. Annesi vefat eden Sorgun´un, Van´da vatani görevini yaparken, izinli olarak Şanlıurfa´nın Viranşehir ilçesindeki teyzesi Şehitoğlu´nu ziyaret edip, akrabalarını ziyaret etmek için de memleketi Erzurum´a giderken Lice´de yol kesen PKK´lılarca kaçırıldığı belirtildi.

24- Diyarbakırlı Nihan Çiçek, 2015´te eşinin akrabaları tarafından dağa kaçırıldığını iddia ettiği nişanlı kızı Hatun (23) için 11 Eylül´de oturma eylemine katıldı.

25- Diyarbakırlı Ömer Tokay, 2011´de Şırnak´a pikniğe gidip dönmeyen ve 2014´te terör örgütüne yakın bir televizyonda gördüğü oğlu Mehmet (22) için 12 Eylül´de oturma eylemine başladı.

26- İstanbul´da yaşayan Şevket-Fatma Bingöl çifti, 2014´te Arnavutköy´de ´Bana iş buldular, işe gidiyorum´ diyerek evden çıkıp dönmeyen oğulları Tuncay (19) için 13 Eylül´de oturma eylemine başladı.

27- Diyarbakır´ın Hani ilçesinde fırında çalışan oğlu Fatih Demir´in (24), 2015 yılında terör örgütünce dağa kaçırıldığını iddia eden anne Sevdet Demir (55), 13 Eylül´de oturma eylemine katıldı.

28- Bitlis´te eşinden boşanan Saliha Mert (42), 2015 yılında dağa kaçırıldığını iddia ettiği oğlu Yetiş Top (23) için 13 Eylül günü Diyarbakır´a gelip oturma eylemine katıldı.

29- Bitlis´te yaşayan Ubeydullah Yolaçan, 5 yıldır haber alamadığı oğlu Çetin (31) için 14 Eylül´de Diyarbakır´a geldi. Baba Yolaçan, gelini Gülcemal, torunları Ecrin ve Abdulsamet ile birlikte oturma eylemine katıldı.

30- Bitlis´in Mutki ilçesinden Diyarbakır´a gelen Hurinaz Omay (83), 24 yıldır dağa kaçırıldığını iddia ettiği oğlu Rıfat (43) için 14 Eylül´de oturma eylemine katıldı.

31- Bitlis´ten Diyarbakır´a gelen Fadıl Kılıç, Ahlat Üniversitesi öğrencisiyken 3 yıl önce dağa kaçırıldığını öne sürdüğü oğlu Faruk için (25) 14 Eylül´de oturma eylemine katıldı.

32- Elazığ´dan Diyarbakır´a gelen Muhittin Avunan, usta birliğine giderken yol kesen PKK´lı teröristlerce kaçırılan yeğeni Bingöllü Emrah Avunan (24) için 13 Eylül´de oturma eylemine katıldı.

33- Erzurum´un Horasan ilçesinden gelen Mehmet Emin Coşkun (49), Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Edebiyat Fakültesi´nde 2´nci sınıf öğrencisiyken 29 Aralık 2014´te terör örgütü PKK tarafından kaçırıldığını iddia ettiği 3 çocuğunun büyüğü olan İbrahim (24) için 15 Eylül´de oturma eylemine başladı.

34- Bursa´dan gelen Türkan Mutlu, 7 yıl önce Balıkesir´de üniversiteyi kazanıp kayıt yaptırmayan ve kandırılarak dağa götürüldüğünü iddia ettiği kızı Ceylan Şeyma Tekin (24) için 16 Eylül akşamı oturma eylemine başladı.

35- Diyarbakırlı Vahide Sunar, 5 yıl önce Dicle ilçesine gidip PKK´lı teröristlerce kaçırıldığını düşündüğü oğlu Ahmet (22) için 16 Eylül´de oturma eylemine başladı.

36- Ağrılı Salih Gökçe, 5 yıl önce İstanbul´da çalışırken ve askere gitmek üzereyken terör örgütü PKK tarafından kaçırılıp Suriye´ye götürüldüğünü iddia ettiği oğlu Ömer (24) için 17 Eylül´de oturma eylemine başladı.

37- Batmanlı Cabir Taş, 4 yıl önce tekstilde çalışırken terör örgütü PKK tarafından kaçırıldığını iddia ettiği o dönem 14 yaşında olan kızı Ece için 17 Eylül´de oturma eylemine başladı.

38- Diyarbakırlı Üzeyir Nergiz, 5 yıl önce Kars Kafkas Üniversitesi Hukuk Fakültesi´nde okurken, 2014´te terör örgütü PKK tarafından dağa kaçırıldığını iddia ettiği kayınbiraderi Osman Etik (29) için 17 Eylül´de oturma eylemine başladı.

39- Muşlu İkram Göktürk, 5 yıl önce Muş´ta lise öğrencisiyken terör örgütü PKK tarafından kaçırıldığını iddia ettiği oğlu Musa (21) için 18 Eylül´de oturma eylemine başladı.

40- Muşlu Selma Kan, 4 yıl önce Muş´ta terör örgütü PKK´ya katıldığını iddia ettiği oğlu Onur (28) için 18 Eylül´de oturma eylemine başladı.

41- Siirtli Şirin Sungur, 2015´te Bingöl´de vatani görevini yaparken memleketi Siirt´e bayram iznine döndüğü sırada Diyarbakır´ın Lice ilçesinde yol kesen PKK´lı teröristlerce kaçırıldığını iddia ettiği oğlu Süleyman (24) için 18 Eylül´de oturma eylemine başladı.

42- Muşlu Halit Altun, 2015´te Malatya´da üniversite öğrencisiyken kaybolan ve terör örgütü PKK´nın elinde olduğunu iddia ettiği oğlu Muhsin (27) için 19 Eylül´de oturma eylemine başladı.

43- Konya´dan gelen Yıldız Ballı, 2014´te İstanbul Esenyurt´ta tekstil fabrikasında çalışırken kaybolan ve terör örgütü PKK´nın kaçırdığını iddia ettiği kızı Yasemin (21) için 19 Eylül´de oturma eylemine başladı.

44- İstanbul´dan Diyarbakır´a gelen Fahrettin Akkuş, 2015´te Sultangazi ilçesinde 19 yaşındayken, kaçırıldığını iddia ettiği oğlu Erkan (24) için 20 Eylül´de oturma eylemine başladı.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: ÖNÜNDEKİ EYLEMDE
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
SİGARA ZAMLARI TÜTÜNE YÖNELTTİ
SİGARA ZAMLARI TÜTÜNE YÖNELTTİ
Son zamanlarda peş peşe yapılan sigara zamları, milleti tütüne yönlendirdi. Muş´ta açık tütün ve sarma sigara satışı rekor seviyeye ulaştı. Satıcılar, tütün ve sarma sigara almaya gelenlerin sadece dar gelirli değil her kesimden olduğunu söylüyor.
YARDIMLAR SAYESİNDE AMELİYAT OLDU
YARDIMLAR SAYESİNDE AMELİYAT OLDU
Doğuştan beyin felci (serebral palsi) olan, sonra da epilepsi ve mikrosefali tanısı konulan Amara Elif Taşkıner, hayırseverlerin yardımları sayesinde yapılan ameliyatla çürüyen dişlerinin neden olduğu şiddetli ağrılardan kurtuldu.
MUŞLULARDAN UÇAK SEFERİ HEDEFİNE TAM DESTEK
MUŞLULARDAN UÇAK SEFERİ HEDEFİNE TAM DESTEK
Bursa´da yaşayan Muşlulardan AK Parti Bursa Milletvekili Mustafa Esgin´in "Haftada 2 gün olan Muş ve Diyarbakır seferlerini 3 güne çıkarma hedefindeyiz" açıklamasına tam destek geldi.
VATANDAŞLAR SERİN ALANLARA AKIN ETTİ
VATANDAŞLAR SERİN ALANLARA AKIN ETTİ
Hava sıcaklığının etkisini gösterdiği bu günlerde, hafta sonunu eğlenerek geçirmek isteyen vatandaşlar serin ve sulak piknik ve mesire alanlarına akın etti.
´KUSURSUZ KULAK´ BAGER, FAZIL SAY İLE PİYANO ÇALDI
´KUSURSUZ KULAK´ BAGER, FAZIL SAY İLE PİYANO ÇALDI
Muş´ta, doğuştan görme engelli ve absolut (kusursuz) kulağa sahip Bager Çalışcı´nın (7), besteci ve piyanist Fazıl Say ile tanışma hayali gerçek oldu
´KUSURSUZ KULAK´ BAGER, FAZIL SAY İLE PİYANO ÇALACAK
´KUSURSUZ KULAK´ BAGER, FAZIL SAY İLE PİYANO ÇALACAK
Muş´ta, doğuştan görme engelli ve absolut (kusursuz) kulağa sahip Bager Çalışcı´nın (8), besteci ve piyanist Fazıl Say ile tanışma ve konser verme hayali gerçek olacak. Çalışcı ailesine telefonla ulaşan Say, 30 Haziran´da, İstanbul Lütfi Kırdar Anadolu Auditorium´da Şanghay Filarmoni Orkestrası ile vereceği konserine, Bager ve babası Mehmet Çalışcı ile müzik öğretmeni Caner Keser´i davet etti.Muş´ta, doğuştan görme engelli ve absolut (kusursuz) kulağa sahip Bager Çalışcı´nın (8), besteci ve piyanist Fazıl Say ile tanışma ve konser verme hayali gerçek olacak. Çalışcı ailesine telefonla ulaşan Say, 30 Haziran´da, İstanbul Lütfi Kırdar Anadolu Auditorium´da Şanghay Filarmoni Orkestrası ile vereceği konserine, Bager ve babası Mehmet Çalışcı ile müzik öğretmeni Caner Keser´i davet etti.Muş´ta, doğuştan görme engelli ve absolut (kusursuz) kulağa sahip Bager Çalışcı´nın (8), besteci ve piyanist Fazıl Say ile tanışma ve konser verme hayali gerçek olacak. Çalışcı ailesine telefonla ulaşan Say, 30 Haziran´da, İstanbul Lütfi Kırdar Anadolu Auditorium´da Şanghay Filarmoni Orkestrası ile vereceği konserine, Bager ve babası Mehmet Çalışcı ile müzik öğretmeni Caner Keser´i davet etti.Muş´ta, doğuştan görme engelli ve absolut (kusursuz) kulağa sahip Bager Çalışcı´nın (8), besteci ve piyanist Fazıl Say ile tanışma ve konser verme hayali gerçek olacak. Çalışcı ailesine telefonla ulaşan Say, 30 Haziran´da, İstanbul Lütfi Kırdar Anadolu Auditorium´da Şanghay Filarmoni Orkestrası ile vereceği konserine, Bager ve babası Mehmet Çalışcı ile müzik öğretmeni Caner Keser´i davet etti.Muş´ta, doğuştan görme engelli ve absolut (kusursuz) kulağa sahip Bager Çalışcı´nın (8), besteci ve piyanist Fazıl Say ile tanışma ve konser verme hayali gerçek olacak. Çalışcı ailesine telefonla ulaşan Say, 30 Haziran´da, İstanbul Lütfi Kırdar Anadolu Auditorium´da Şanghay Filarmoni Orkestrası ile vereceği konserine, Bager ve babası Mehmet Çalışcı ile müzik öğretmeni Caner Keser´i davet etti.Muş´ta, doğuştan görme engelli ve absolut (kusursuz) kulağa sahip Bager Çalışcı´nın (8), besteci ve piyanist Fazıl Say ile tanışma ve konser verme hayali gerçek olacak. Çalışcı ailesine telefonla ulaşan Say, 30 Haziran´da, İstanbul Lütfi Kırdar Anadolu Auditorium´da Şanghay Filarmoni Orkestrası ile vereceği konserine, Bager ve babası Mehmet Çalışcı ile müzik öğretmeni Caner Keser´i davet etti.Muş´ta, doğuştan görme engelli ve absolut (kusursuz) kulağa sahip Bager Çalışcı´nın (8), besteci ve piyanist Fazıl Say ile tanışma ve konser verme hayali gerçek olacak. Çalışcı ailesine telefonla ulaşan Say, 30 Haziran´da, İstanbul Lütfi Kırdar Anadolu Auditorium´da Şanghay Filarmoni Orkestrası ile vereceği konserine, Bager ve babası Mehmet Çalışcı ile müzik öğretmeni Caner Keser´i davet etti.Muş´ta, doğuştan görme engelli ve absolut (kusursuz) kulağa sahip Bager Çalışcı´nın (8), besteci ve piyanist Fazıl Say ile tanışma ve konser verme hayali gerçek olacak. Çalışcı ailesine telefonla ulaşan Say, 30 Haziran´da, İstanbul Lütfi Kırdar Anadolu Auditorium´da Şanghay Filarmoni Orkestrası ile vereceği konserine, Bager ve babası Mehmet Çalışcı ile müzik öğretmeni Caner Keser´i davet etti.Muş´ta, doğuştan görme engelli ve absolut (kusursuz) kulağa sahip Bager Çalışcı´nın (8), besteci ve piyanist Fazıl Say ile tanışma ve konser verme hayali gerçek olacak. Çalışcı ailesine telefonla ulaşan Say, 30 Haziran´da, İstanbul Lütfi Kırdar Anadolu Auditorium´da Şanghay Filarmoni Orkestrası ile vereceği konserine, Bager ve babası Mehmet Çalışcı ile müzik öğretmeni Caner Keser´i davet etti.Muş´ta, doğuştan görme engelli ve absolut (kusursuz) kulağa sahip Bager Çalışcı´nın (8), besteci ve piyanist Fazıl Say ile tanışma ve konser verme hayali gerçek olacak. Çalışcı ailesine telefonla ulaşan Say, 30 Haziran´da, İstanbul Lütfi Kırdar Anadolu Auditorium´da Şanghay Filarmoni Orkestrası ile vereceği konserine, Bager ve babası Mehmet Çalışcı ile müzik öğretmeni Caner Keser´i davet etti.Muş´ta, doğuştan görme engelli ve absolut (kusursuz) kulağa sahip Bager Çalışcı´nın (8), besteci ve piyanist Fazıl Say ile tanışma ve konser verme hayali gerçek olacak. Çalışcı ailesine telefonla ulaşan Say, 30 Haziran´da, İstanbul Lütfi Kırdar Anadolu Auditorium´da Şanghay Filarmoni Orkestrası ile vereceği konserine, Bager ve babası Mehmet Çalışcı ile müzik öğretmeni Caner Keser´i davet etti.Muş´ta, doğuştan görme engelli ve absolut (kusursuz) kulağa sahip Bager Çalışcı´nın (8), besteci ve piyanist Fazıl Say ile tanışma ve konser verme hayali gerçek olacak. Çalışcı ailesine telefonla ulaşan Say, 30 Haziran´da, İstanbul Lütfi Kırdar Anadolu Auditorium´da Şanghay Filarmoni Orkestrası ile vereceği konserine, Bager ve babası Mehmet Çalışcı ile müzik öğretmeni Caner Keser´i davet etti.Muş´ta, doğuştan görme engelli ve absolut (kusursuz) kulağa sahip Bager Çalışcı´nın (8), besteci ve piyanist Fazıl Say ile tanışma ve konser verme hayali gerçek olacak. Çalışcı ailesine telefonla ulaşan Say, 30 Haziran´da, İstanbul Lütfi Kırdar Anadolu Auditorium´da Şanghay Filarmoni Orkestrası ile vereceği konserine, Bager ve babası Mehmet Çalışcı ile müzik öğretmeni Caner Keser´i davet etti.Muş´ta, doğuştan görme engelli ve absolut (kusursuz) kulağa sahip Bager Çalışcı´nın (8), besteci ve piyanist Fazıl Say ile tanışma ve konser verme hayali gerçek olacak. Çalışcı ailesine telefonla ulaşan Say, 30 Haziran´da, İstanbul Lütfi Kırdar Anadolu Auditorium´da Şanghay Filarmoni Orkestrası ile vereceği konserine, Bager ve babası Mehmet Çalışcı ile müzik öğretmeni Caner Keser´i davet etti.
DİLENCİLERİN SAYISI GİT GİDE ARTIYOR
DİLENCİLERİN SAYISI GİT GİDE ARTIYOR
Özelikle Ramazan ayında sayılarının daha da fazla olduğu dilenciler, vatandaşı adeta canında bezdirdi. Her adım başında ikili veya üçlü guruplar halinde vatandaşın önünü keserek dilenenlerin toplanması yönünde yetkili kurumlara seslenen Muşlular, yardım istedi
MALAZGİRT´TE ŞİDDETLİ YAĞIŞ EKİLİ ALANLARA ZARAR VERDİ
MALAZGİRT´TE ŞİDDETLİ YAĞIŞ EKİLİ ALANLARA ZARAR VERDİ
Muş´un Malazgirt ilçesinde iki gün aralıksız yağan yağmur nedeniyle yaklaşık 100 bin dekarlık ekili alan sular altında kaldı.
ALMANYA´DAN EV SAHİBİ GELİNCE ORTADA KALDILAR
ALMANYA´DAN EV SAHİBİ GELİNCE ORTADA KALDILAR
Muş´un Varto ilçesinde yaşayan Gül Ailesi, 8 yıldır kiracı olarak oturdukları evin sahibi Almanya´dan dönünce sokakta kaldı. 2 çocuklu aile, sokakta kurdukları brandanın altına eşyalarını yığıp, burada yaşamaya başladı.
DOLAR
5.8564
EURO
6.5172
Muş Durumu

Alim ölse de yaşar, cahil ise yaşarken de ölüdür.

HZ.ALİ (R.A)
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu