HBT, KÖY ÇOCUKLARINI SEVİNDİRİYOR
Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Hayırda Buluşanlar Öğrenci Topluluğu, başlattığı “Çocuklar Üşümesin” ve “Üniversiteden Köye Uzanan Kardeşlik Eli” projeleri kapsamında, kentteki köy okullarında eğitim-öğretim gören çocuklara; kitap, kırtasiye, giysi ve botlardan oluşan çeşitli hediyeler dağıtmaya devam ediyor
Tarih: 12.11.2019 18:44:56/ 352okunma / 0yorum

Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) öğrenci topluluklarından olan Hayırda Buluşanlar Öğrenci Topluluğu, başlattığı “Çocuklar Üşümesin” ve “Üniversiteden Köye Uzanan Kardeşlik Eli” projeleri kapsamında köy okullarında okuyan çocuklara; kitap, kırtasiye, giysi ve botlardan oluşan çeşitli hediyeler dağıtmaya devam ediyor.

Yürütülen projeler çerçevesinde topluluk gönüllüleri öğrencilerin, hayırseverlerin ve İyi Kalpli Ellerin katkılarıyla Çalaplı Köyü İlkokulu´nda okuyan çocuklara kitap, kırtasiye ve botlardan oluşan hediyeler dağıttılar. Düzenlenen etkinliğe; Hayırda Buluşanlar Topluluğu Akademik Danışmanı Öğr. Gör. Hatip Erdoğmuş, Korkut İlçe Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Nedim Öger ve topluluk gönüllüleri katıldı.

Gerçekleştirilen faaliyetle ilgili olarak açıklamalarda bulunan Topluluk Başkanı Hacer Elitaş, “Yıllardır çocuklara umut olmak için yardımlaşmayı, iyiliği ve sevgiyi hakim kılmak adına yollardayız. Bugünde yolumuz merkezden oldukça uzak olan Çalaplı İlkokulu´na düştü. Çocukların yüzündeki mutluluğu yolun tüm yorgunluğunu alıp götürdü. Ulaşabildiğimiz çocukları mutlu etmek, eksikliklerini giderebilme noktasında az da olsa yardımcı olmak için bir kampanya başlattık. Başlatmış olduğumuz bot kampanyamıza ilgi oldukça fazla, bu da daha fazla kişiye ulaşacağız demek. Buradan kampanyamıza destek olup çocukların gözlerindeki parıltıya vesile olan herkese teşekkürü bir borç biliriz. Kampanyamız hala devam etmektedir, daha fazla çocuğa ulaşıp daha çok mutluluğa ortak olmak adına yardımlarınızı bekliyoruz. Çocukların hep güleceği, mutlu olacağı ve güzel bir eğitimden geçeceği bir dünya umuyoruz. Bunun için herkes, yarınlarımız olan bu çocuklara dokunabilmeli” dedi.

Topluluk gönüllüleri Çalaplı Köyü İlkokulu dönüşünde Karakale Fatih İlkokulu´nda okuyan çocukları da ziyaret etti, Çevre temizliğine dikkat çekmek ve bilinç oluşturmak için çocuklarla okulun önündeki parkta ve yol kenarındaki çöpleri topladılar.

Topluluk Başkanı Hacer Elitaş, dışarıdan da yardım taleplerini aldıklarını, güçlerinin yettiği kadarına cevap vermeye çalıştıklarını söyleyerek, bu kapsamda geçen hafta Muş´tan Hakkari´ye; Hakkari Gençlik ve Engelliler Derneğindeki özel çocuklara kırtasiye desteğinde bulunduklarını söyledi.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: ÇOCUKLARINI SEVİNDİRİYOR
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
TÜBİTAK PROJELERİ ÜNİVERSİTE ÖNCÜLÜĞÜNDE HAYATA GEÇİYOR
TÜBİTAK PROJELERİ ÜNİVERSİTE ÖNCÜLÜĞÜNDE HAYATA GEÇİYOR
Muş Alparslan Üniversitesi, eğitim dünyasına katkı sağlamaya ve öğrencilerin yaşamlarına dokunmaya devam ediyor.
MUŞ OVASI “AGROPARK PROJESİ” İLE HAYAT BULACAK
MUŞ OVASI “AGROPARK PROJESİ” İLE HAYAT BULACAK
Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (DAKA) ile Muş Alparslan Üniversitesi arasında “Muş Agropark Projesi” sözleşmesi imzalandı. İmzalanan sözleşme kapsamında Muş Ovası´nın mevcut kapasiteden daha fazla yararlanmak adına ortak çalışmalar yürütülmesi hedefleniyor.
MUŞ MERKEZ KALE MAH. 11 ADET KONUT SATIŞA ÇIKARILIYOR
MUŞ MERKEZ KALE MAH. 11 ADET KONUT SATIŞA ÇIKARILIYOR
TOKİ, Muş Merkez Kale Mah. 11 adet konutu; ön şartsız, kurasız 09 Aralık 2019 - 31 Aralık 2019 tarihleri arasında satışa çıkarıyor.
SASON-MUŞ YOLU HAYATA GEÇİRİLİYOR
SASON-MUŞ YOLU HAYATA GEÇİRİLİYOR
​Batman´ın Sason ilçesinin Muş ile birleştirecek ve yaklaşık 4 milyona mal olacak proje hayata geçiriliyor.
5 TERÖRiST ETKiSiZ HALE GETiRiLDi
5 TERÖRiST ETKiSiZ HALE GETiRiLDi
İçişleri Bakanlığı İç güvenlik operasyonları kapsamında, Muş Şenyayla bölgesinde, İl Jandarma Komutanlığı Jandarma Özel Harekat timlerince gerçekleştirilen hava destekli operasyonda 5 terörist silahlarıyla birlikte etkisiz hale getirildiğini bildirdi.
MESLEK LİSESİ ÖĞRENCİLERİ AİLELERLE BULUŞUYOR
MESLEK LİSESİ ÖĞRENCİLERİ AİLELERLE BULUŞUYOR
Muş´un Çöğürlü Köyünde ikamet eden Suriyeli bir aileye ‘Meslek Lisesi Öğrencileri Ailelerle Buluşuyor´ projesi ile destek verildi. Öğrenciler evin elektrik tesisatı, kışlık yakacak, gıda ve birçok eksiğini giderdi.
KÖY ÇOCUKLARINA ‘BİR PAKET MUTLULUK´ SÜRPRİZİ
KÖY ÇOCUKLARINA ‘BİR PAKET MUTLULUK´ SÜRPRİZİ
Ankara´da ‘Bir Paket Mutluluk´ adı altında faaliyet gösteren Milli Sporcu Dora Kübra Yıldız´ın öncülüğünde başlatılan sosyal sorumluluk projesi kapsamında Muş´ta köy çocuklarına unutamayacakları bir sürpriz yapıldı.
MUŞ İLDER´DEN BURSASPOR´A ZİYARET
MUŞ İLDER´DEN BURSASPOR´A ZİYARET
Muş İli Kültür Eğitim, Kalkındırma, Sosyal Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği (Muş İl-Der) Yönetim kurulu üyeleri, Bursaspor Özlüce Tesislerini ziyaret etti
REKTÖR POLAT “İLAHİYAT VİZYON PROGRAMI” NA KATILDI
REKTÖR POLAT “İLAHİYAT VİZYON PROGRAMI” NA KATILDI
Muş Alparslan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat, Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ile Türkiye İlahiyat Tedrisatına Yardım Eden Dernekler Federasyonu (TİDEF) işbirliğiyle organize edilen "İlahiyat Vizyon Programı"na katıldı.
DOLAR
5.7905
EURO
6.4083
Muş Durumu

Musibetin sevabına talip olmaklığın, musibeti çekmekte iken de varsa, zahidsin.

Hz. Muhammed
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu