HBT İLE İYİLİĞİN, MERHAMETİN, PAYLAŞMANIN ÖNEMİNİ DAHA ÇOK ANLADIK
Hayırda Buluşanlar Öğrenci Topluluğu, başlattığı “Çocuklar Üşümesin” ve “Üniversiteden Köye Uzanan Kardeşlik Eli” projeleri kapsamında köy okullarında okuyan çocuklara; kitap, kırtasiye, mont, atkı, bere, bot ve giysilerden oluşan çeşitli hediyeler dağıtmaya devam ediyor.
Tarih: 19.12.2019 17:24:01/ 404okunma / 0yorum

Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Hayırda Buluşanlar Öğrenci Topluluğu, başlattığı “Çocuklar Üşümesin” ve “Üniversiteden Köye Uzanan Kardeşlik Eli” projeleri kapsamında köy okullarında okuyan çocuklara; kitap, kırtasiye, mont, atkı, bere, bot ve giysilerden oluşan çeşitli hediyeler dağıtmaya devam ediyor.

Bu kapsamda topluluk gönüllüleri öğrencilerin, hayırseverlerin ve Bursa Muş-Der´in katkılarıyla Meşecik, Dursunlu ve Kamışlı köyü İlkokulunda okuyan çocuklara kitap, kırtasiye, atkı, bere, çorap ve montlardan oluşan çeşitli hediyeler dağıttılar.

“KÜÇÜK ÇOCUKLARIN YÜZÜNDEKİ GÜLÜMSEMEYİ GÖRMEK, ONLARIN MUTLU OLMALARINI SAĞLAMAK TARİF EDİLEMEZ BİR HİS”

Etkinliğe Hayırda Buluşanlar Topluluğu Akademik Danışmanı Hatip Erdoğmuş ve topluluk gönüllüleri katıldı. Topluluk gönüllülerinden İslami İlimler Fakültesi öğrencisi Yüsra İnci şunları paylaştı: “Hayırda Buluşanlar Topluluğuyla üç yıldır tanışıyorum ve topluluğun gönüllüsü olmaktan çok mutluyum. Çünkü bir Muşlu olarak memleketim için çaba göstermeye çalışmak ihtiyaç sahiplerine ulaşmak, gönüllerine dokunabilmek benim için apayrı, gurur verici bir duygu. Küçük çocukların yüzündeki gülümsemeyi görmek, onların mutlu olmalarını sağlamak tarif edilemez bir his. İşte bunların hepsine Hayırda Bulaşanlar Topluluğu sayesinde bizzat şahit oluyoruz. Topluluğumuzla Muş´taki köy okullarına gidip mont, bot, kitap, kırtasiye, atkı, bere gibi çeşitli yardımlarda bulunuyoruz. Sadece yardım dağıtıp dönmüyoruz, çocuklarla oyunlar oynayıp çok güzel vakitler geçiriyoruz. Ben topluluğumuz sayesinde iyiliğin, merhametin ve paylaşmanın önemini daha çok anladım.”

“ÜNİVERSİTEMİZİN TÜM ÇALIŞANLARINA, DIŞARDAN BİRÇOK DUYARLI İNSANIMIZA BİZE YARDIMLARINI ESİRGEMEDİKLERİ İÇİN ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM”

“Tabi bu yardımlarda bulunurken bizlere gerek maddi destek sağlayarak gerek hayır duası ederek yanımızda olduklarını gösteren duyarlı hayırseverlerin olması bizi daha çok mutlu ediyor ve bize güç oluyor” diye ifade eden İnci, “Bugün Muş´un Meşecik, Dursunlu ve Kamışlı köylerine gidip okullardaki çocuklarla tanıştık mont, kırtasiye, atkı, bere, kitap gibi elimizden geldiği kadarıyla destekte bulunduk, çocuklarla güzel vakit geçirdik. Üniversitedeki öğrenci arkadaşlarıma öğrenci harçlıklarından kısıp bize katkıda bulundukları için, kumbaramızı alıp ellerinden geldikçe bize destek verdikleri için çok teşekkür ediyorum. Öğrencilerin bu katkıları oldukça bereketli ki bir buçuk ayda iki yüz elli çocuğa ulaştık. Üniversitemizin tüm çalışanlarına, dışardan birçok duyarlı insanımıza bize yardımlarını esirgemedikleri için çok teşekkür ediyorum. Özellikle bugün dağıttığımız montların temininde katkıları olan Bursa Muş Derneğine, tüm üyelerine çok teşekkür ederiz. Muş´ta olmadıkları halde yüreği burada olan, bağını koparmayıp çocukları düşünerek hediyelerini gönderen Bursa´daki tüm hemşerilerime teşekkür ederim.

Şehirden uzak telefonun dahi çekmediği bu köyümüzdeki çocukların okuma azmi ve onlara yol gösteren fedakar öğretmenleriyle tanışmaktan mutluluk duydum. Bütün olumsuz şartlar altında okuma- yazma öğrenme azmi içinde olan kara lastikle, terlikle,  çorapsız belki de montsuz ve kalemsiz sırf öğrenmek için okula gelen o masum çocukların yüzündeki tebessüme vesile olmak, onlarla mutlu olmak, mutluluğu paylaşmak anlatılamayacak kadar güzel bir duygudur” ifadelerini kullandı.

 
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
AVRUPA SPOR HAFTASI ETKİNLİKLERİ GÖSTERİLERLE BAŞLADI
AVRUPA SPOR HAFTASI ETKİNLİKLERİ GÖSTERİLERLE BAŞLADI
Avrupa Spor Haftası kapsamında 81 ilde eş zamanlı yapılan etkinlikler Muş´ta da başladı. 23-30 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek etkinliklere Muş Belediyesi´nin Göletli ve Lale Vadisi Parklarının ev sahipliğinde yapılacak olan etkinliklerin ilki sporcuların gösterileriyle renkli görüntülere sahne oldu.
KORONAVİRÜSLE MÜCADELE TEDBİRLERİNİ İNCELEDİ
KORONAVİRÜSLE MÜCADELE TEDBİRLERİNİ İNCELEDİ
Vali Doç. Dr. İlker Gündüzöz, Koronavirüsle mücadele kapsamında alınan kararların sahadaki uygulamalarını inceleyerek, “Bölge illerine göre, ilimiz biraz daha iyi ama bu bizi gevşetmemeli. Özellikle maske, mesafe ve temizliğe dikkat edeceğiz. İstasyon caddesinde de, Cumhuriyet Caddesinde de ve diğer alanlarda da denetimlerimiz devam ediyor. Denetimlerimiz esmasında tedbirlere uymayanlara uyarılar yapılıyor. Herkes kurallara uyacak” dedi
KOÇ, SAĞLIKÇILARA YÖNELİK ŞİDDETE TEPKİ GÖSTERDİ
KOÇ, SAĞLIKÇILARA YÖNELİK ŞİDDETE TEPKİ GÖSTERDİ
Muş Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Erdal Koç, sağlıkçılara yönelik şiddete tepki gösterdi. Yazılı basın açıklaması yapan Koç, sağlıkçıların büyük bir fedakarlık örneği göstererek hizmet verdiğini belirterek, toplumun tüm kesimleri tarafından desteklenmesi gerektiğini kaydetti.
KIZILAY KAN BAĞIŞ OTOBÜSÜ GÖNÜLLÜLERİ BEKLİYOR
KIZILAY KAN BAĞIŞ OTOBÜSÜ GÖNÜLLÜLERİ BEKLİYOR
Korona Virüs salgını döneminde bütün hijyen kurallarına uyularak, önlemler alan Kızılay Muş Şubesi Kan Bağış Merkezi, kan bağış otobüsü ile hizmet vermeye devam ediyor.
TEPE BAĞI BÖLGESİNİN YOLLARI YENİLENİYOR
TEPE BAĞI BÖLGESİNİN YOLLARI YENİLENİYOR
Muş Belediyesi üstyapı çalışmaları kapsamında cadde ve sokaklarda asfalt serimine devam ediyor.
KADINLAR ARICILIĞI TERCİH ETMEYE BAŞLADI
KADINLAR ARICILIĞI TERCİH ETMEYE BAŞLADI
Muş´ta, Tarım ve Orman Bakanlığı´nın desteğiyle bal üretimine kadın eli değdi.
KARADAĞ, TRT GAP DİYARBAKIR RADYOSU´NUN KONUĞU OLDU
KARADAĞ, TRT GAP DİYARBAKIR RADYOSU´NUN KONUĞU OLDU
Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Rektör Yardımcısı ve Uygulamalı Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yaşar Karadağ TRT GAP Diyarbakır Radyosu´nun konuğu oldu. Programda TAGEM (Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürlüğü) tarafından desteklenen Goji Berry (Kurt Üzümü) hakkında detaylı bilgiler verdi.
ASFALT ÇALIŞMASI HÜRRİYET MAHALLESİNE GEÇTİ
ASFALT ÇALIŞMASI HÜRRİYET MAHALLESİNE GEÇTİ
Muş Belediyesi üstyapı çalışmaları kapsamında mahallelerdeki yolları asfaltlamaya devam ediyor. Çalışmaları inceleyen Belediye Başkanı Feyat Asya, tahrip olan yolların onarımını da yaparak bu konuda yaşanan sorunları ortadan kaldırdıklarını belirten “Yolları modern bir görünüme kavuşturmak için özel bir çaba sarf eden Muş Belediyesi, doğalgaz, su, kanalizasyon gibi alt yapı çalışmalarının tamamlandığı yolları tamamen yeniliyor” dedi
PANCAR ALIM KAMPANYASI BAŞLADI
PANCAR ALIM KAMPANYASI BAŞLADI
Malazgirt ilçesinde pancar alım kampanyası törenle başladı.
DOLAR
7.6630
EURO
8.9277
Muş Durumu

Katı taş olsan, mermer kesilsen bile bir gönül sahibine ulaştın mı inci olursun."

MEVLANA (R.A)
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu