HBT İLE İYİLİĞİN, MERHAMETİN, PAYLAŞMANIN ÖNEMİNİ DAHA ÇOK ANLADIK
Hayırda Buluşanlar Öğrenci Topluluğu, başlattığı “Çocuklar Üşümesin” ve “Üniversiteden Köye Uzanan Kardeşlik Eli” projeleri kapsamında köy okullarında okuyan çocuklara; kitap, kırtasiye, mont, atkı, bere, bot ve giysilerden oluşan çeşitli hediyeler dağıtmaya devam ediyor.
Tarih: 19.12.2019 17:24:01/ 331okunma / 0yorum

Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Hayırda Buluşanlar Öğrenci Topluluğu, başlattığı “Çocuklar Üşümesin” ve “Üniversiteden Köye Uzanan Kardeşlik Eli” projeleri kapsamında köy okullarında okuyan çocuklara; kitap, kırtasiye, mont, atkı, bere, bot ve giysilerden oluşan çeşitli hediyeler dağıtmaya devam ediyor.

Bu kapsamda topluluk gönüllüleri öğrencilerin, hayırseverlerin ve Bursa Muş-Der´in katkılarıyla Meşecik, Dursunlu ve Kamışlı köyü İlkokulunda okuyan çocuklara kitap, kırtasiye, atkı, bere, çorap ve montlardan oluşan çeşitli hediyeler dağıttılar.

“KÜÇÜK ÇOCUKLARIN YÜZÜNDEKİ GÜLÜMSEMEYİ GÖRMEK, ONLARIN MUTLU OLMALARINI SAĞLAMAK TARİF EDİLEMEZ BİR HİS”

Etkinliğe Hayırda Buluşanlar Topluluğu Akademik Danışmanı Hatip Erdoğmuş ve topluluk gönüllüleri katıldı. Topluluk gönüllülerinden İslami İlimler Fakültesi öğrencisi Yüsra İnci şunları paylaştı: “Hayırda Buluşanlar Topluluğuyla üç yıldır tanışıyorum ve topluluğun gönüllüsü olmaktan çok mutluyum. Çünkü bir Muşlu olarak memleketim için çaba göstermeye çalışmak ihtiyaç sahiplerine ulaşmak, gönüllerine dokunabilmek benim için apayrı, gurur verici bir duygu. Küçük çocukların yüzündeki gülümsemeyi görmek, onların mutlu olmalarını sağlamak tarif edilemez bir his. İşte bunların hepsine Hayırda Bulaşanlar Topluluğu sayesinde bizzat şahit oluyoruz. Topluluğumuzla Muş´taki köy okullarına gidip mont, bot, kitap, kırtasiye, atkı, bere gibi çeşitli yardımlarda bulunuyoruz. Sadece yardım dağıtıp dönmüyoruz, çocuklarla oyunlar oynayıp çok güzel vakitler geçiriyoruz. Ben topluluğumuz sayesinde iyiliğin, merhametin ve paylaşmanın önemini daha çok anladım.”

“ÜNİVERSİTEMİZİN TÜM ÇALIŞANLARINA, DIŞARDAN BİRÇOK DUYARLI İNSANIMIZA BİZE YARDIMLARINI ESİRGEMEDİKLERİ İÇİN ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM”

“Tabi bu yardımlarda bulunurken bizlere gerek maddi destek sağlayarak gerek hayır duası ederek yanımızda olduklarını gösteren duyarlı hayırseverlerin olması bizi daha çok mutlu ediyor ve bize güç oluyor” diye ifade eden İnci, “Bugün Muş´un Meşecik, Dursunlu ve Kamışlı köylerine gidip okullardaki çocuklarla tanıştık mont, kırtasiye, atkı, bere, kitap gibi elimizden geldiği kadarıyla destekte bulunduk, çocuklarla güzel vakit geçirdik. Üniversitedeki öğrenci arkadaşlarıma öğrenci harçlıklarından kısıp bize katkıda bulundukları için, kumbaramızı alıp ellerinden geldikçe bize destek verdikleri için çok teşekkür ediyorum. Öğrencilerin bu katkıları oldukça bereketli ki bir buçuk ayda iki yüz elli çocuğa ulaştık. Üniversitemizin tüm çalışanlarına, dışardan birçok duyarlı insanımıza bize yardımlarını esirgemedikleri için çok teşekkür ediyorum. Özellikle bugün dağıttığımız montların temininde katkıları olan Bursa Muş Derneğine, tüm üyelerine çok teşekkür ederiz. Muş´ta olmadıkları halde yüreği burada olan, bağını koparmayıp çocukları düşünerek hediyelerini gönderen Bursa´daki tüm hemşerilerime teşekkür ederim.

Şehirden uzak telefonun dahi çekmediği bu köyümüzdeki çocukların okuma azmi ve onlara yol gösteren fedakar öğretmenleriyle tanışmaktan mutluluk duydum. Bütün olumsuz şartlar altında okuma- yazma öğrenme azmi içinde olan kara lastikle, terlikle,  çorapsız belki de montsuz ve kalemsiz sırf öğrenmek için okula gelen o masum çocukların yüzündeki tebessüme vesile olmak, onlarla mutlu olmak, mutluluğu paylaşmak anlatılamayacak kadar güzel bir duygudur” ifadelerini kullandı.

 
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
ENGELLİLERE YÖNELİK TEKSTİL KURSU AÇILDI
ENGELLİLERE YÖNELİK TEKSTİL KURSU AÇILDI
Engellilere yönelik Muş Çalışma ve İş Kurumu (İŞ-KUR) tarafından "Mesleki Eğitim" projesi kapsamında açılan tekstil kursunun açılışını yapan AK Parti Muş Milletvekili Mehmet Emin Şimşek, Cumhurbaşkanının bu konuda talimatlarının olduğunu belirterek “Bugün açılan kursta proje kapsamında 10 engelli çalışacak. Proje bittikten sonra 2 engelli burada sürekli iş sahibi olacak. Bu firmamızda İŞ-KUR desteğiyle yaklaşık 200 kişi çalışıyor” dedi
JANDARMA TRAFİK TİMLERİ 134 ARACI DENETLEDİ
JANDARMA TRAFİK TİMLERİ 134 ARACI DENETLEDİ
Muş İl Jandarma Komutanlığı´na bağlı Trafik Timleri, ülke geneli eş zamanlı olarak gerçekleştirilen alkol denetimlerinde 134 araç sürücüsünü denetleyerek kurallara uymayanlara para cezası uyguladı.
KIZILAY KAN BAĞIŞ KAMPANYASINA DAVET
KIZILAY KAN BAĞIŞ KAMPANYASINA DAVET
Muş Kızılay Kan Bağışı Merkezi, kan bağış otobüsü ile kampanyasına devam ediyor. Vatandaşları kan bağışına beklediklerini belirten Dr. Ahmet Kotan, kan bağışının sağlık açısından önemli olduğunu söyledi
BANKACILIK TALEPLERİ TOBB´YE İLETİLDİ
BANKACILIK TALEPLERİ TOBB´YE İLETİLDİ
Muş Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Erdal Koç, Bankacılık Sistemine Yönelik Ücretlere İlişkin Düzenlemeler ile ilgili olarak üyelerden gelen istekler ve talepler yine üyelerimizin menfaatlerini korumak amacıyla Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği´ne (TOBB) iletildiğini belirtti.
MALAZGİRT-GEBZE KARDEŞLİĞİ ADINA TOPLANTI YAPILDI
MALAZGİRT-GEBZE KARDEŞLİĞİ ADINA TOPLANTI YAPILDI
Gebze´de düzenlenen Gebze Belediyesi ile Malazgirt Belediyesi Kardeş Belediye Protokolü tanıtım toplantısı Gebze Ticaret Odası ev sahipliğinde, kalabalık bir davetli grubunun katılımıyla gerçekleştirildi.
HASTANE DOĞRU YERE YAPILMALIDIR
HASTANE DOĞRU YERE YAPILMALIDIR
Muş Ticaret ve Sanayi Odası (MUŞ TSO) Meclis Başkanı Talip Devrim, yatırım programına alınan 500 yataklı hastane ile ilgili olarak açıklamalarda bulunarak “Nereye kurulursa Muş´a daha fazla katkısı olur, nereye kurulursa şehrin gelişimine etki eder, nereye kurulursa daha iyi olur bu ve benzer konularda toplumun tüm kesimleri fikirlerini beyan etmelidir ve doğru yer tespit edilmelidir” dedi
POLİSLER, KADINLARA KADES´İ TANITTI
POLİSLER, KADINLARA KADES´İ TANITTI
Muş Emniyet Müdürlüğü ekipleri, kadınlara Kadın Acil Destek İhbar Sistemi´ni (KADES) tanıttı.
ÜRÜN BAZLI GIDA DENETİM SEFERBERLİĞİ TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR
ÜRÜN BAZLI GIDA DENETİM SEFERBERLİĞİ TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR
İl Müdürlüğü Gıda Kontrolörleri, Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli tarafından ülke genelinde eş zamanlı başlatılan denetim seferberliği kapsamında ´Ürün Bazlı´ gıda denetimleri gerçekleştirmektedir. Muş´ta rutin denetimler dışında ´Ürün Bazlı´ gıda denetimleri uygulaması ilimiz genelinde 22 Şubat 2020 tarihine kadar devam edecektir.
BARIŞAN´DAN KAMU VE EĞİTİM KURUMLARININ DEPREME DAYANIKLILIK DURUMUNA DİKKAT ÇEKTİ
BARIŞAN´DAN KAMU VE EĞİTİM KURUMLARININ DEPREME DAYANIKLILIK DURUMUNA DİKKAT ÇEKTİ
Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Muş İl Başkanı Mahir Barışan, kentteki kamu binaları ve eğitim kurumlarının depreme dayanıklılık durumuna dikkat çekti.
DOLAR
6.1023
EURO
6.5922
Muş Durumu

Ayağa kalkarsan hizmet kastiyle kalk, eğer konuşacak olursan hikmetle konuş, oturacağın zaman hürmetle otur…

Hacı Bektaşı Veli
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu