HBT ETKİNLİKLERE BAŞLADI
Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Hayırda Buluşanlar Öğrenci Topluluğu, 2019-2020 Eğitim Öğretim dönemindeki etkinliklerine başladı.
Tarih: 10.10.2019 17:56:01/ 376okunma / 0yorum

Muş Alparslan Üniversitesi tüm öğrencilere yönelik 5 atölye ve kurs açan Hayırda Buluşanlar Öğrenci Topluluğu(HBT), gönüllüleriyle merkeze bağlı Çengilli, Karabey, Düzkarabey ve Yelalan okullarını ziyaret ederek buradaki çocuklara çeşitli hediyeler dağıttılar.

Hayırda Buluşanlar Topluluğu Akademik Danışmanı Öğretim Görevlisi Hatip Erdoğmuş, Üniversite külliyesinde gönüllü hocaların katkılarıyla beş atölye, kurs etkinliğini başlattıklarını söyledi.

Köy okullarını ziyaret etmeye devam edeceklerini ifade eden Erdoğamuş, “Bu yıl her yıl olduğu gibi yine öğrencilerimizden topluluğumuza çok yoğun bir teveccüh var. Daha önceki gönüllülerimizin etkinliklere bir an başlama istekleri, azimlerini görünce de çok mutlu oluyoruz. Eğitim öğretim döneminin ilk haftasından çalışmalarımıza başladık. Üniversitemizin külliyesinde gönüllü hocalarımızın katkılarıyla beş atölye, kurs etkinliğini başlattık. Üniversitemizde okuyan tüm öğrencilerimizin ücretsiz faydalanabilecekleri: KPSS Matematik, Makale Analizi, Kürtçe Pratik, Kur´anı Anlamaya Doğru ve Çay Kitap Simit kurs ve atölyelerini açtık” dedi.

“ÜNİVERSİTEDEN KÖYLERE UZANAN KARDEŞLİK ELİ” KAMPANYASI BAŞLATTIK”

Projelerle ilgili bilgi veren Erdoğamuş, şunları söyledi: “Üniversiteden Köylere Uzanan Kardeşlik Eli” kampanyası başlattık, bu kampanya kapsamında gönüllülerimizin ve hayırseverlerin katkılarıyla Çengilli, Karabey, Düzkarabey ve Yelalan okullarını ziyaret ederek buradaki çocuklara kırtasiye ve kitaplardan oluşan çeşitli hediyeler dağıttık. Gönüllülerimiz bu okullarımızdaki çocuklarımızla sohbet ederek, çeşitli oyunlar oynayarak güzel vakit geçirdiler. Üniversitedeki öğrencilerimizin köylerde okuyan çocuklarımızla buluşmaları, bir araya gelmeleri, çocuklara hediyeler dağıtmaları çocuklarımızın zihinlerine güzel bir örnekliği de yerleştirmiş oluyorlar; çocuklarımızda iyilik, paylaşmak, yardımlaşmak gibi değerlerin yayılmasına vesile oluyorlar. Ayrıca Muş´ta belirli zamanlarda yardım ettiğimiz ailelerimiz var, imkanlarımız nispetinde ihtiyaç sahibi bu ailelerimize yardımlarımızı sürdüreceğiz. Her zaman dediğimiz gibi ‘Biriktirdiğimiz değil paylaştığımız bizimdir´ diyoruz. Tüm bunları yapmamızda katkıları olan üniversitemize, hayırseverlerimize, öğrencilerimize, İl Milli Eğitim Müdürlüğüne çok teşekkür ederiz.

ELVERİŞSİZ COĞRAFYALARDA MİNİ MİNNACIK BEDENLERDE KOCAMAN YÜREKLERE SAHİP TOMURCUKLARI VE ÖĞRETMENLERİNİ ZİYARET ETTİK”

Topluluk gönüllülerinden Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik (PDR) öğrencisi Zehra Akdeniz, köy okulları ziyaretleriyle ilgili şunları söyledi: “Ben İzmir´de yaşıyorum, topluluk vesilesiyle buradaki köyleri ve yaşam şartlarını da tanıma fırsatını buldum. Elverişsiz coğrafyalarda mini minnacık bedenlerde kocaman yüreklere sahip tomurcukları ve öğretmenlerini ziyaret ettik. Bölgeler arası farklılıklara yakından şahit olduk. Bu çocukların kalbine dokunup maddi manevi ihtiyaçlarına gidermek her insanın vicdani yükümlülüğü altındadır. Çocukların mutluluğuna vesile olduğum için ben de çok mutlu oldum. Buradaki çocuklarla tanışma, konuşma, oynama fırsatım oldu, onların perde arkasındaki dünyalarını tanımaya çalıştım. Köydeki bir ailenin sofrasına ortak olduk, cana yakın, misafirperver insanlarımız var… İnşaallah bundan sonra bu gibi çalışmaları sürdürerek daha fazla tomurcuğun mutluluğuna vesile oluruz.”

 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: ETKİNLİKLERE BAŞLADI
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
BÜYÜK ÖNDER ATATÜRK ANILDI
BÜYÜK ÖNDER ATATÜRK ANILDI
Tüm Yurtta olduğu gibi Muş ve ilçelerinde Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ün ebediyete intikalinin 81. yıldönümü dolayısıyla anma töreni düzenlendi.
BAŞKAN KOÇ´TAN 10 KASIM MESAJI
BAŞKAN KOÇ´TAN 10 KASIM MESAJI
10 Kasım Atatürk´ü anma dolayısıyla mesaj yayımlayan Muş TSO Başkanı Erdal Koç, Cumhuriyetin kuruluşunda eşsiz bir mücadele veren Atatürk ve aziz silah arkadaşlarını yad ettiğini ifade etti
MÜDÜR ENGİN´DEN 10 KASIM MESAJI
MÜDÜR ENGİN´DEN 10 KASIM MESAJI
Muş Milli Eğitim Müdürü Emin Engin, Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ü ebediyete irtihalinin 81. Yılı münasebetiyle bir mesaj yayınladı
MÜFTÜLÜKTEN REKTÖR PROF. DR. FETHİ AHMET POLAT´A ZİYARET
MÜFTÜLÜKTEN REKTÖR PROF. DR. FETHİ AHMET POLAT´A ZİYARET
Muş İl Müftüsü ve ilçe müftüleri Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Rektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat´ı ziyaret etti.
OTİZMLİ ÇOCUKLARIN OKULDA VELİLER TARAFINDAN YUHALANMASI İLE İLGİLİ BAROLARDAN ORTAK AÇIKLAMA: OLAYIN TAKİPÇİSİYİZ
OTİZMLİ ÇOCUKLARIN OKULDA VELİLER TARAFINDAN YUHALANMASI İLE İLGİLİ BAROLARDAN ORTAK AÇIKLAMA: OLAYIN TAKİPÇİSİYİZ
Türkiye Barolar Birliği Başkanlığı ve 80 baro, Aksaray´daki Mehmetçik İlkokulu´nda otizmli çocukların, otizmli çocuklarla aynı binada eğitim gören diğer çocukların velileri tarafından yuhalanması ile ilgili ortak açıklama yayınladı.
ÜNİVERSİTEDE PROGRAM VE SEMİNERLER DÜZENLENDİ
ÜNİVERSİTEDE PROGRAM VE SEMİNERLER DÜZENLENDİ
Muş Alparslan Üniversitesinde düzenlenen bazı ziyaret, program ve seminerler haberimizin ayrıntılarında
REKTÖR POLAT YÖK´ÜN “GELECEĞİN MESLEKLERİ, MESLEKLERİN GELECEĞİ” ÇALIŞTAYI´NA KATILDI
REKTÖR POLAT YÖK´ÜN “GELECEĞİN MESLEKLERİ, MESLEKLERİN GELECEĞİ” ÇALIŞTAYI´NA KATILDI
Yükseköğretim Kurulu tarafından, “Geleceğin Meslekleri, Mesleklerin Geleceği” başlıklı bir çalıştay gerçekleştirildi. Çalıştaya Muş Alparslan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat´ta katıldı
ŞİMŞEK´TEN MEVLİD KANDİLİ KUTLAMA MESAJI
ŞİMŞEK´TEN MEVLİD KANDİLİ KUTLAMA MESAJI
AK Parti Muş Milletvekili Mehmet Emin Şimşek, Mevlid Kandili dolaysıyla kutlama mesajı yayınladı
BAŞKAN ASYA´DAN MEVLİD KANDİLİ MESAJI
BAŞKAN ASYA´DAN MEVLİD KANDİLİ MESAJI
Belediye Başkanı Feyat Asya, Peygamber Efendimizin (SAV) dünyaya teşriflerinin yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
DOLAR
5.7704
EURO
6.3641
Muş Durumu

İmanın efdali: nerede olursan ol, Allah’ın (CC) seninle olduğunu bilmendir.

Hz. Muhammed
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu