HBT ETKİNLİKLERE BAŞLADI
Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Hayırda Buluşanlar Öğrenci Topluluğu, 2019-2020 Eğitim Öğretim dönemindeki etkinliklerine başladı.
Tarih: 10.10.2019 17:56:01/ 447okunma / 0yorum

Muş Alparslan Üniversitesi tüm öğrencilere yönelik 5 atölye ve kurs açan Hayırda Buluşanlar Öğrenci Topluluğu(HBT), gönüllüleriyle merkeze bağlı Çengilli, Karabey, Düzkarabey ve Yelalan okullarını ziyaret ederek buradaki çocuklara çeşitli hediyeler dağıttılar.

Hayırda Buluşanlar Topluluğu Akademik Danışmanı Öğretim Görevlisi Hatip Erdoğmuş, Üniversite külliyesinde gönüllü hocaların katkılarıyla beş atölye, kurs etkinliğini başlattıklarını söyledi.

Köy okullarını ziyaret etmeye devam edeceklerini ifade eden Erdoğamuş, “Bu yıl her yıl olduğu gibi yine öğrencilerimizden topluluğumuza çok yoğun bir teveccüh var. Daha önceki gönüllülerimizin etkinliklere bir an başlama istekleri, azimlerini görünce de çok mutlu oluyoruz. Eğitim öğretim döneminin ilk haftasından çalışmalarımıza başladık. Üniversitemizin külliyesinde gönüllü hocalarımızın katkılarıyla beş atölye, kurs etkinliğini başlattık. Üniversitemizde okuyan tüm öğrencilerimizin ücretsiz faydalanabilecekleri: KPSS Matematik, Makale Analizi, Kürtçe Pratik, Kur´anı Anlamaya Doğru ve Çay Kitap Simit kurs ve atölyelerini açtık” dedi.

“ÜNİVERSİTEDEN KÖYLERE UZANAN KARDEŞLİK ELİ” KAMPANYASI BAŞLATTIK”

Projelerle ilgili bilgi veren Erdoğamuş, şunları söyledi: “Üniversiteden Köylere Uzanan Kardeşlik Eli” kampanyası başlattık, bu kampanya kapsamında gönüllülerimizin ve hayırseverlerin katkılarıyla Çengilli, Karabey, Düzkarabey ve Yelalan okullarını ziyaret ederek buradaki çocuklara kırtasiye ve kitaplardan oluşan çeşitli hediyeler dağıttık. Gönüllülerimiz bu okullarımızdaki çocuklarımızla sohbet ederek, çeşitli oyunlar oynayarak güzel vakit geçirdiler. Üniversitedeki öğrencilerimizin köylerde okuyan çocuklarımızla buluşmaları, bir araya gelmeleri, çocuklara hediyeler dağıtmaları çocuklarımızın zihinlerine güzel bir örnekliği de yerleştirmiş oluyorlar; çocuklarımızda iyilik, paylaşmak, yardımlaşmak gibi değerlerin yayılmasına vesile oluyorlar. Ayrıca Muş´ta belirli zamanlarda yardım ettiğimiz ailelerimiz var, imkanlarımız nispetinde ihtiyaç sahibi bu ailelerimize yardımlarımızı sürdüreceğiz. Her zaman dediğimiz gibi ‘Biriktirdiğimiz değil paylaştığımız bizimdir´ diyoruz. Tüm bunları yapmamızda katkıları olan üniversitemize, hayırseverlerimize, öğrencilerimize, İl Milli Eğitim Müdürlüğüne çok teşekkür ederiz.

ELVERİŞSİZ COĞRAFYALARDA MİNİ MİNNACIK BEDENLERDE KOCAMAN YÜREKLERE SAHİP TOMURCUKLARI VE ÖĞRETMENLERİNİ ZİYARET ETTİK”

Topluluk gönüllülerinden Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik (PDR) öğrencisi Zehra Akdeniz, köy okulları ziyaretleriyle ilgili şunları söyledi: “Ben İzmir´de yaşıyorum, topluluk vesilesiyle buradaki köyleri ve yaşam şartlarını da tanıma fırsatını buldum. Elverişsiz coğrafyalarda mini minnacık bedenlerde kocaman yüreklere sahip tomurcukları ve öğretmenlerini ziyaret ettik. Bölgeler arası farklılıklara yakından şahit olduk. Bu çocukların kalbine dokunup maddi manevi ihtiyaçlarına gidermek her insanın vicdani yükümlülüğü altındadır. Çocukların mutluluğuna vesile olduğum için ben de çok mutlu oldum. Buradaki çocuklarla tanışma, konuşma, oynama fırsatım oldu, onların perde arkasındaki dünyalarını tanımaya çalıştım. Köydeki bir ailenin sofrasına ortak olduk, cana yakın, misafirperver insanlarımız var… İnşaallah bundan sonra bu gibi çalışmaları sürdürerek daha fazla tomurcuğun mutluluğuna vesile oluruz.”

 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: ETKİNLİKLERE BAŞLADI
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
REKTÖR YARDIMCISI KARADAĞ BİNGÖL´DE
REKTÖR YARDIMCISI KARADAĞ BİNGÖL´DE
“Tarım Öğretiminin 174. Yılı” etkinlikleri kapsamında Bingöl Üniversitesi´nde kutlama programı gerçekleştirildi. Bingöl Üniversitesi Prof. Dr. Fuat Sezgin Konferans Salonu´nda gerçekleştirilen programa davetli konuşmacı olarak Muş Alparslan Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve Uygulamalı Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yaşar Karadağ katılım gösterdi.
TULİP MENTÖRLÜK PROGRAMI GERÇEKLEŞTİ
TULİP MENTÖRLÜK PROGRAMI GERÇEKLEŞTİ
İstanbul Aydın Üniversitesi´nin ev sahipliğinde “Türkiye Üniversite Liderlik İyileştirme Programı” (TULİP) gerçekleştirildi. Türkiye´nin çeşitli üniversitelerinde görev yapan kadın akademisyenlerin katılımıyla gerçekleştirilen program kapsamında kadınların liderlik ve yöneticilik basamaklarında görev almasını teşvik etmek amacıyla çalışmalar gerçekleştirildi.
TKDK DESTEĞİYLE MODERN ÇİFTLİK KURDU
TKDK DESTEĞİYLE MODERN ÇİFTLİK KURDU
Sungu beldesinde, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumunun yüzde 75´lik hibe desteğiyle kurulan çiftlikte 250 büyükbaş hayvan ile çalışmasını sürdürüyor. Çiftlikte modern bir şekilde hayvancılık yapıldığını belirten Sungu Belediye Başkanı Mehmet Salih Gürtürk, bu çiftlikler sayesinde istihdam ve ekonomiye ciddi bir katkı sağlandığını söyledi.
SOĞUK HAVAYI SÜT SATIŞI İLE FIRSATA ÇEVİRDİ
SOĞUK HAVAYI SÜT SATIŞI İLE FIRSATA ÇEVİRDİ
Hava sıcaklığının düştüğü Muş´ta, kahvehanede çay yerine süt tercih ediliyor. Günde 60 ile 70 litre arası süt satışı yapan işletme sahipleri, bu uygulamadan oldukça memnun.
HASTA RUHUMUZ
HASTA RUHUMUZ
Sağlık Eğitimcisi Veysi Bozyel, sağlıklı olmanın bedenen ve ruhen iyi olduğunu belirterek önemli önerilerde bulundu.
PERİYODİK MUAYENE UYARISI YAPILDI
PERİYODİK MUAYENE UYARISI YAPILDI
Muş Valiliği ölçü ve ölçü aletlerinin periyodik muayenesi ile ilgili uyarılarda bulunarak, 28 Şubat tarihinde sürenin tamamlanacağını ve bu tarihe kadar beyannamelerin verilmesi uyarısı yapıldı
FOTOĞRAF SANATÇILARI KARTPOSTALLIK GÖRÜNTÜLERE HAYRAN KALDI
FOTOĞRAF SANATÇILARI KARTPOSTALLIK GÖRÜNTÜLERE HAYRAN KALDI
Muş´ta kar yağışından sonra etkisini iyice gösteren soğuk hava adeta hayatı felç ederken, fotoğraf sanatçıları ise donan Murat Nehri kenarında kartpostallık görüntüleri andıran anları fotoğraf kareleriyle ölümsüzleştirdiler.
MUŞ BELEDİYESİ´NİN PROJELERİ AKILLI ŞEHİRLER VE BELEDİYELER KONGRESİNDE GÖRÜCÜYE ÇIKTI
MUŞ BELEDİYESİ´NİN PROJELERİ AKILLI ŞEHİRLER VE BELEDİYELER KONGRESİNDE GÖRÜCÜYE ÇIKTI
Cumhurbaşkanlığı himayelerinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı iş birliğinde Türkiye Belediyeler Birliği tarafından ‘Akıllı Şehirler ve Belediyeler Kongre ve Sergisi´ düzenlendi.
SOKAK HAYVANLARINA YEM VE YİYECEK VERDİLER
SOKAK HAYVANLARINA YEM VE YİYECEK VERDİLER
AK Parti Muş İl Gençlik Kolları Başkanlığı, olumsuz iklim şartlarından dolayı açlıkla karşı karşıya kalan hayvanları unutmadı.
DOLAR
5.8979
EURO
6.5412
Muş Durumu

Ahirette seni kurtaracak bir eserin olmadığı takdirde fani dünyada bıraktığın eserlere kıymet verme.

BEDİÜZZAMAN SAİD NURSİ (R.A)
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu