HBT ÇOCUKLAR ÜŞÜMESİN KAMPANYASINI BAŞLATTI
Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Hayırda Buluşanlar Öğrenci Topluluğu, 2019-2020 Eğitim Öğretim dönemindeki etkinliklerine devam ediyor. Topluluk üyeleri, “Çocuklar Üşümesin” ve “Üniversiteden Köye Uzanan Kardeşlik Eli” projeleri kapsamında köy okullarında okuyan çocuklara; kitap, kırtasiye, giysi ve botlardan oluşan çeşitli hediyeler dağıttılar.
Tarih: 5.11.2019 17:08:26/ 312okunma / 0yorum

Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Hayırda Buluşanlar Öğrenci Topluluğu, 2019-2020 Eğitim Öğretim dönemindeki etkinliklerine devam ediyor. Topluluk, başlattığı “Çocuklar Üşümesin” ve “Üniversiteden Köye Uzanan Kardeşlik Eli” projeleri kapsamında köy okullarında okuyan çocuklara; kitap, kırtasiye, giysi ve botlardan oluşan çeşitli hediyeler dağıtmakta. Bu kapsamda topluluk gönüllüleri öğrencilerin, hayırseverlerin ve İyi Kalpli Ellerin katkılarıyla Korkut Dereiçi Köyü Kazanan İlkokulunda okuyan 44 çocuğa kitap, kırtasiye ve botlardan oluşan hediyeler dağıttılar.

Etkinliğe Hayırda Buluşanlar Topluluğu Akademik Danışmanı Öğr. Gör. Hatip Erdoğmuş, Korkut İlçe Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Nedim Öger ve topluluk gönüllüleri katıldı.

“ÖZELLİKLE KIRSALDA YAŞAYAN ÇOCUKLAR İÇİN HEDİYENİN BÜYÜKLÜĞÜ KÜÇÜKLÜĞÜ FARK ETMİYOR, DAĞITTIĞIMIZ BİR BALON, BİR ŞEKER BİLE ÇOK BÜYÜK MUTLULUKLARA VESİLE OLABİLİYOR”

Topluluk gönüllülerinden Sosyoloji Bölümü öğrencisi Şerif Yıldırım yaptıkları çalışmayla ilgili şunlar söyledi: “Arkadaşlar sayesinde Hayırda Buluşanlar Topluluğuna katılarak köydeki çocukların hayatına ortak olmaya çalışıyoruz. Bu güne kadar pek çok köyü ziyaret ederek çeşitli hediyeler dağıtarak yardımlarda bulunduk. Çocukların o an, verilen hediyeler karşısında ne kadar mutlu olduğunu kelimelerle anlatmak mümkün değil, çocukların sıcacık samimiyeti bizi çok duygulandırdı. Muş´un soğuk şartlarını göze alarak çocukların yaşadığı zorluklara ortak olmak ve onları az da olsa mutlu etmek apayrı bir duygu. İyiliği, paylaşmayı, yardımlaşmayı çocuklar sayesinde bizler de pratik etmiş oluyoruz. Özellikle kırsalda yaşayan çocuklar için hediyenin büyüklüğü küçüklüğü fark etmiyor, dağıttığımız bir balon, bir şeker bile çok büyük mutluluklara vesile olabiliyor. Onlarla çeşitli oyunlar oynayarak mutluluklarına ortak olmak bizim için de büyük bir mutluluk. Bir çocuğun yüzünü güldürdüysek ne mutlu bize... Bundan sonra farklı köylerde, başka çocuklara dokunabilmek için çalışmalarımıza devam edeceğiz”

 
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
BÜYÜK ÖNDER ATATÜRK ANILDI
BÜYÜK ÖNDER ATATÜRK ANILDI
Tüm Yurtta olduğu gibi Muş ve ilçelerinde Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ün ebediyete intikalinin 81. yıldönümü dolayısıyla anma töreni düzenlendi.
BAŞKAN KOÇ´TAN 10 KASIM MESAJI
BAŞKAN KOÇ´TAN 10 KASIM MESAJI
10 Kasım Atatürk´ü anma dolayısıyla mesaj yayımlayan Muş TSO Başkanı Erdal Koç, Cumhuriyetin kuruluşunda eşsiz bir mücadele veren Atatürk ve aziz silah arkadaşlarını yad ettiğini ifade etti
MÜDÜR ENGİN´DEN 10 KASIM MESAJI
MÜDÜR ENGİN´DEN 10 KASIM MESAJI
Muş Milli Eğitim Müdürü Emin Engin, Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ü ebediyete irtihalinin 81. Yılı münasebetiyle bir mesaj yayınladı
MÜFTÜLÜKTEN REKTÖR PROF. DR. FETHİ AHMET POLAT´A ZİYARET
MÜFTÜLÜKTEN REKTÖR PROF. DR. FETHİ AHMET POLAT´A ZİYARET
Muş İl Müftüsü ve ilçe müftüleri Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Rektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat´ı ziyaret etti.
OTİZMLİ ÇOCUKLARIN OKULDA VELİLER TARAFINDAN YUHALANMASI İLE İLGİLİ BAROLARDAN ORTAK AÇIKLAMA: OLAYIN TAKİPÇİSİYİZ
OTİZMLİ ÇOCUKLARIN OKULDA VELİLER TARAFINDAN YUHALANMASI İLE İLGİLİ BAROLARDAN ORTAK AÇIKLAMA: OLAYIN TAKİPÇİSİYİZ
Türkiye Barolar Birliği Başkanlığı ve 80 baro, Aksaray´daki Mehmetçik İlkokulu´nda otizmli çocukların, otizmli çocuklarla aynı binada eğitim gören diğer çocukların velileri tarafından yuhalanması ile ilgili ortak açıklama yayınladı.
ÜNİVERSİTEDE PROGRAM VE SEMİNERLER DÜZENLENDİ
ÜNİVERSİTEDE PROGRAM VE SEMİNERLER DÜZENLENDİ
Muş Alparslan Üniversitesinde düzenlenen bazı ziyaret, program ve seminerler haberimizin ayrıntılarında
REKTÖR POLAT YÖK´ÜN “GELECEĞİN MESLEKLERİ, MESLEKLERİN GELECEĞİ” ÇALIŞTAYI´NA KATILDI
REKTÖR POLAT YÖK´ÜN “GELECEĞİN MESLEKLERİ, MESLEKLERİN GELECEĞİ” ÇALIŞTAYI´NA KATILDI
Yükseköğretim Kurulu tarafından, “Geleceğin Meslekleri, Mesleklerin Geleceği” başlıklı bir çalıştay gerçekleştirildi. Çalıştaya Muş Alparslan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat´ta katıldı
ŞİMŞEK´TEN MEVLİD KANDİLİ KUTLAMA MESAJI
ŞİMŞEK´TEN MEVLİD KANDİLİ KUTLAMA MESAJI
AK Parti Muş Milletvekili Mehmet Emin Şimşek, Mevlid Kandili dolaysıyla kutlama mesajı yayınladı
BAŞKAN ASYA´DAN MEVLİD KANDİLİ MESAJI
BAŞKAN ASYA´DAN MEVLİD KANDİLİ MESAJI
Belediye Başkanı Feyat Asya, Peygamber Efendimizin (SAV) dünyaya teşriflerinin yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
DOLAR
5.7704
EURO
6.3641
Muş Durumu

Muhakkak ki kulak, göz, kalp, bunların her biri kendi fiillerinden mesul tutulacaklardır.

Hz. Muhammed
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu